Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

12 godzin temu, mirek 1969 napisał:

Te niektóre Vratki przypominają mi Ralph Tech academie. Są dużo tańsze a wcale nie gorsze te Vratki.

No może troszkę, coś w tym jest... BTW w przypadku obu producentów najbardziej podobają mi się Royale, są mega!!!

Ale to Vratislavia ma POLAND na tarczy 😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli komuś znudził się Heritage Chrono w ciekawej wersji kolorystycznej, niech da znać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu też pokaże brzydala. :D

 

20210127-152637.jpg 


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, rafalmosty napisał:

❤️❤️❤️

I jedno, i drugie ♥️♥️

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jeśli ktoś reflektuje, to zapraszam na bazarek :)

 

20200503_114538-1000px.jpg.03d6991057e28d80a8544cfa656ee33e.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś się orientuje czy ten będzie można jeszcze gdzieś kupić?

 

PS. Jak ktoś ma jakąś inną Vratkę na sell to zapraszam na PRIV

 

 

Zrzut ekranu 2021-03-7 o 14.59.27.png

Edytowane przez 1_Dominik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej tylko z drugiej ręki, trafiają się czasem na portalach ogłoszeniowych i na Facebooku. Aktualnie jest jeden na OLX.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj przyjechał.

 

 

20210310_174716.thumb.jpg.cf8d00c53e9535c3a5687ee319245ffa.jpg

 

 

Hmmm...na gorąco mam mieszane uczucia, poszedł do szuflady i muszę przemyśleć temat. 

Coś mi w nim nie pasuje albo po prostu trochę więcej oczekiwałem. Z jednej strony kapitalne, wypukłe szkło, z drugiej  jako inżyniera drażni mnie na żywo okienko daty nie licujące z okręgiem na tarczy. No i do tego glosno pracujacy wahnik. Ehhhh...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W modelu, którym jest inspirowany też okno daty jest przesunięte ;)

 

B0A9EA6C-CD34-4EB1-A523-DF4F95EB6C34.thumb.jpeg.ea272c1fbec5041d6ac8af06ebf633cd.jpeg
 

Edytowane przez cordi7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 10.03.2021 o 23:19, cordi7 napisał(-a):

W modelu, którym jest inspirowany też okno daty jest przesunięte

 

No i o czym to ma świadczyć świadczy? :)


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
45 minut temu, Daito napisał(-a):

No i o czym to ma świadczyć świadczy? :)


Że nie ma za bardzo co psioczyć na VC bo i tuzom się zdarzają jak dla mnie wizualne niedociągnięcia (mnie też to trochę w oczy kłuje).

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie się jednak wydaje, że w obu przypadkach umiejscowienie daty w taki, a nie inny sposób, to raczej działanie celowe. Projekt tarczy to jeden z ważniejszych elementów podczas projektowania nowego zegarka, to przecież na nią patrzymy głównie spoglądając na zegarek na co dzień, dlatego nie sądzę, żeby data znalazła się w danym miejscu na skutek przypadku. Co najwyżej można by zarzucić projektantowi, że ma kiepski gust w takich przypadkach, ale w obu powyższych akurat, wydaje mi się, że wygląda to znacznie lepiej, aniżeli bok ramki, który byłby styczny do okręgu, bądź narożniki punktami na jego obwodzie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czym podyktowane było umiejscowienie daty w Patku, ale w Architekcie było wymuszone konstrukcją użytego mechanizmu. Na etapie projektowania pisałem o tym VC (w odpowiednim wątku) bo też mnie to raziło (z tego powodu go nie kupiłem). Marcin wtedy odpisał, że nie ma możliwości przesunąć okna w prawo, bo pierścień datownika jest umiejscowiony tak a nie inaczej. Na modyfikację mechanizmu w tym budżecie pieniędzy brak. Natomiast jego zdaniem przesunięcie wewnętrznego okręgu w lewo (jak również proponowałem) tak żeby zlicował się z ramką daty spowodowało by, że wskazówka godzinowa była by za krótka i by to źle wyglądało. 
Jeśli mówimy o tarczach sektorowych to są producenci którzy wypadają lepiej jeśli chodzi o umiejscowienie datownika. Choćby taki JL. Nie jest idealnie, ale jest lepiej, mnie osobiście tak nie razi.
 
image.png.3b96f0ab326d1e7c5e2ee2b37f5451c8.png

P. S. Czym dłużej patrzę na tego Patka tym bardziej znajduje usprawiedliwienie dla takiego położenia okna daty. Tam się zmieścił dodatkowo indeks godzinowy. I ma to sens. I nie bronię tego bo to jest Patek. Po prostu od strony projektowej jest spójniej. Natomiast najfajniej z datą wybrnął dla mnie Longines z najnowszym modelem z tarcza sektorową (l5.767.4.73.0). No ale to jest kostka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.