Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, SLAWEK 01 napisał(-a):

 

Oczywiście mosz recht Sławek😀. Wracając do Visa mk.I z OLX, piękna sztuka, a cena adekwatna.

Edytowane przez paul221

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, paul221 napisał(-a):

Oczywiście mosz recht Sławek😀. Wracając do Visa mk.I z OLX, piękna sztuka, a cena adekwatna.

Pełna zgoda i nawet zaryzykuję, że to i tak inwestycja o satysfakcji z posiadania nie wspomnę 😄

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, SLAWEK 01 napisał(-a):

 

Sławek, szacun! Jedziemy naprzemiennie na dwa wątki😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze zostaje nam danie na tacę, żeby natchnąć Marcina na nową edycję Visa w mniejszym rozmiarze :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, paul221 napisał(-a):

Sławek, szacun! Jedziemy naprzemiennie na dwa wątki😁

Jak Wy się już tak wzajemnie szanujecie to ...😂

6AE5452F-40F0-4265-8972-0A0380A412AB.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj, chyba niekoniecznie....

Boję się że w porównaniu z oryginałem wyglądałby dość groteskowo. 

To oczywiście moja opinia, ale oprócz tego co widać gołym okiem jest jeszcze dekielek, który jest niepowtarzalny, a z tym musisz się zgodzić 😉

1 minutę temu, rafalmosty napisał(-a):

Jak Wy się już tak wzajemnie szanujecie to ...😂

6AE5452F-40F0-4265-8972-0A0380A412AB.jpeg

🤣

19 minut temu, paul221 napisał(-a):

Sławek, szacun! Jedziemy naprzemiennie na dwa wątki😁

Faktycznie, nawet nie wiem kiedy tak nam "zeszło"😀

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, rafalmosty napisał(-a):

 

Rafał, zapraszamy do wzajemnego uszanowanka😄. Przyznam, że dziś wieczór z Ballantines Brasil. Dzieci już śpią, możemy sobie z Marlenką wysączyć coś w spokoju😆 

Edytowane przez paul221

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, paul221 napisał(-a):

Rafał, zapraszamy do wzajemnego uszanowanka😄. Przyznam, że dziś wieczór z Ballantines Brasil. Dzieci już śpią, możemy sobie z Marlenką wysączyć coś w spokoju😆 

Dokładnie, Rafał śmiało zapraszamy Wielkiego miłośnika VC, ja w przeciwieństwie do Pawła sączę, a w zasadzie ....to coś więcej, ale to nasza czyściocha ...zdowa, sprawdzona etc.🥂🥃

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja już mi się skończyła, Robię (razem z moim Tatą) śliwowicę z własnych śliwek, więc jeszcze trochę muszę poczekać. Aparatura już w gotowości😃

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, paul221 napisał(-a):

Moja już mi się skończyła, Robię (razem z moim Tatą) śliwowicę z własnych śliwek, więc jeszcze trochę muszę poczekać. Aparatura już w gotowości😃

Zazdroszczę 🥃🍹🍹

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, SLAWEK 01 napisał(-a):

Wiem i rozumiem obawy kolegi, ale zgodzisz się ze mną, że obwód nadgarstka to jedno, a jego profil to drugie 😉

Ja mam 16,5 i sprzedałem VISa, ale nie dlatego, że był za duży, bo L2L było ok, a uszy fantastycznie wyprofilowane. Sprzedałem dlatego, że był zbyt gruby i zbyt ciężki. VIS jest dla mnie zwyczajnie niewygodny, bo swoje waży i środek ciężkości ma wysoko, przez co wymaga też sztywnego paska. Inaczej, na lekko luźniejszym pasku zwisa lub buja się po nadgarstku, a tego nie cierpię. Oczywiście można pasek zapiąć na ciasno, ale jak w ciągu dnia ręka puchnie, to robi się nieprzyjemnie, a mało który pasek ma dziurki co 5mm. Przeważnie co 8, więc kolejna dziurka jest już przeważnie "zbyt luźna". Borkowa drabinka IMO nie pasuje do VISa, a to jedyny mój pasek, który jego masę ujarzmiał. Ubolewam bardzo, że VIS nie jest 2mm cieńszy, nawet kosztem rezygnacji z wypukłego szkła, bo w czarnej wersji bez daty jest dla mnie najlepiej wyglądającym zegarkiem VC. Zaraz po nim Manometr, którego też nie kupiłem, ze względu na grubość, choć wygląda obłędnie.  Oczywiście są zegarki grube - 12-13mm, które "zrastają się" z nadgarstkiem, ale zazwyczaj koperty mają zwężający się do góry profil, a ostatnie 2-3 mm to szkło. Wyglądają bardziej proporcjonalnie, środek ciężkości jest bliżej nadgarstka i są wygodniejsze. Jak to mówią w YTubowych recenzjach - są dobrze zbalansowane. Niestety zegarki kupuję do wygodnego używania, a nie do szkatuły, więc względy użytkowe są dla mnie ważniejsze od wrażeń estetycznych. VISa u mnie zastąpił Aveum Advance, który też ma 42mm i podobny L2L, ale na wysokość jedyne 10mm+, a też ma gruby NH35 (świetnie wyregulowany) w środku i WR200. Ma u mnie dożywocie, choć sportowa estetyka jest daleka od vintydżowego VISa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, nononame napisał(-a):

Ja mam 16,5 i sprzedałem VISa, ale nie dlatego, że był za duży, bo L2L było ok, a uszy fantastycznie wyprofilowane. Sprzedałem dlatego, że był zbyt gruby i zbyt ciężki. VIS jest dla mnie zwyczajnie niewygodny, bo swoje waży i środek ciężkości ma wysoko, przez co wymaga też sztywnego paska. Inaczej, na lekko luźniejszym pasku zwisa lub buja się po nadgarstku, a tego nie cierpię. Oczywiście można pasek zapiąć na ciasno, ale jak w ciągu dnia ręka puchnie, to robi się nieprzyjemnie, a mało który pasek ma dziurki co 5mm. Przeważnie co 8, więc kolejna dziurka jest już przeważnie "zbyt luźna". Borkowa drabinka IMO nie pasuje do VISa, a to jedyny mój pasek, który jego masę ujarzmiał. Ubolewam bardzo, że VIS nie jest 2mm cieńszy, nawet kosztem rezygnacji z wypukłego szkła, bo w czarnej wersji bez daty jest dla mnie najlepiej wyglądającym zegarkiem VC. Zaraz po nim Manometr, którego też nie kupiłem, ze względu na grubość, choć wygląda obłędnie.  Oczywiście są zegarki grube - 12-13mm, które "zrastają się" z nadgarstkiem, ale zazwyczaj koperty mają zwężający się do góry profil, a ostatnie 2-3 mm to szkło. Wyglądają bardziej proporcjonalnie, środek ciężkości jest bliżej nadgarstka i są wygodniejsze. Jak to mówią w YTubowych recenzjach - są dobrze zbalansowane. Niestety zegarki kupuję do wygodnego używania, a nie do szkatuły, więc względy użytkowe są dla mnie ważniejsze od wrażeń estetycznych. VISa u mnie zastąpił Aveum Advance, który też ma 42mm i podobny L2L, ale na wysokość jedyne 10mm+, a też ma gruby NH35 (świetnie wyregulowany) w środku i WR200. Ma u mnie dożywocie, choć sportowa estetyka jest daleka od vintydżowego VISa.

Oczywiście szanuję Twoje zdanie, ale nie zgadzam się w żadnym jego punkcie. 

Życzę samych trafionych zakupów 😉

2 godziny temu, QuadrifoglioVerde napisał(-a):

Manometry wcale nie są grube a porownanie do Visa nie ma nawet sensu. Dzieli te zegarki kilka mm w każdą stronę.

Zgadza się, co VIS-a to może sprawiać wrażenie że uszy są przydługie, ale wystarczy odwrócić zegarek.....

Jest, przynajmniej dla mnie 17,5cm nadgarstka wręcz spasowany, nie wspominając o stylu, historii ...ale każdy ma swój gust i priorytety. Dyskusja nie ma sensu😉

2 godziny temu, QuadrifoglioVerde napisał(-a):

Manometry wcale nie są grube a porownanie do Visa nie ma nawet sensu. Dzieli te zegarki kilka mm w każdą 

 

2 godziny temu, QuadrifoglioVerde napisał(-a):

Manometry wcale nie są grube a porownanie do Visa nie ma nawet sensu. Dzieli te zegarki kilka mm w każdą 

 

2 godziny temu, QuadrifoglioVerde napisał(-a):

Manometry wcale nie są grube a porownanie do Visa nie ma nawet sensu. Dzieli te zegarki kilka mm w każdą stronę.

 

Edytowane przez SLAWEK 01

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, SLAWEK 01 napisał(-a):

 

Zgadza się, co VIS-a to może sprawiać wrażenie że uszy są przydługie, ale wystarczy odwrócić zegarek.....

Jest, przynajmniej dla mnie 17,5cm nadgarstka wręcz spasowany, nie wspominając o stylu, historii ...ale każdy ma swój gust i priorytety. Dyskusja nie ma sensu😉

 

"...sprzedałem VISa, ale nie dlatego, że był za duży, bo L2L było ok, a uszy fantastycznie wyprofilowane. Sprzedałem dlatego, że był zbyt gruby i zbyt ciężki."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe, że ten Vis mk.l już trzeci dzień jest na olx i jeszcze nikt go je kupił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam na to dwie koncepcje - pierwsza to, że cena jest po prostu za wysoka, - druga to, że wszyscy mocno nakręceni na zakup tego modelu już go mają a inni chcący go mieć podpadają pod punkt pierwszy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest taka, że za 3k można mieć niejeden ciekawy zegarek i rzeczywiście za tą cenę tylko VISowi fanatycy się zdecydują na zakup.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, clusca napisał(-a):

 ;)

 

23 minuty temu, Nocny Jastrząb napisał(-a):

 

 

22 minuty temu, clusca napisał(-a):

 

Myślę, że obaj macie rację 👍

Ja szukałem prawie dwa lata, ale miałem dwa założenia: bez daty i poniżej 2k. 

Edytowane przez paul221

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 26.06.2021 o 16:40, nononame napisał(-a):

...  zastąpił Aveum Advance,  ...

Bez zdjęcia się nie liczy. 


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 26.06.2021 o 16:40, nononame napisał(-a):

Ja mam 16,5 i sprzedałem VISa, ale nie dlatego, że był za duży, bo L2L było ok, a uszy fantastycznie wyprofilowane. Sprzedałem dlatego, że był zbyt gruby i zbyt ciężki. VIS jest dla mnie zwyczajnie niewygodny, bo swoje waży i środek ciężkości ma wysoko, przez co wymaga też sztywnego paska. Inaczej, na lekko luźniejszym pasku zwisa lub buja się po nadgarstku, a tego nie cierpię. Oczywiście można pasek zapiąć na ciasno, ale jak w ciągu dnia ręka puchnie, to robi się nieprzyjemnie, a mało który pasek ma dziurki co 5mm. Przeważnie co 8, więc kolejna dziurka jest już przeważnie "zbyt luźna". Borkowa drabinka IMO nie pasuje do VISa, a to jedyny mój pasek, który jego masę ujarzmiał. Ubolewam bardzo, że VIS nie jest 2mm cieńszy, nawet kosztem rezygnacji z wypukłego szkła, bo w czarnej wersji bez daty jest dla mnie najlepiej wyglądającym zegarkiem VC. Zaraz po nim Manometr, którego też nie kupiłem, ze względu na grubość, choć wygląda obłędnie.  Oczywiście są zegarki grube - 12-13mm, które "zrastają się" z nadgarstkiem, ale zazwyczaj koperty mają zwężający się do góry profil, a ostatnie 2-3 mm to szkło. Wyglądają bardziej proporcjonalnie, środek ciężkości jest bliżej nadgarstka i są wygodniejsze. Jak to mówią w YTubowych recenzjach - są dobrze zbalansowane. Niestety zegarki kupuję do wygodnego używania, a nie do szkatuły, więc względy użytkowe są dla mnie ważniejsze od wrażeń estetycznych. VISa u mnie zastąpił Aveum Advance, który też ma 42mm i podobny L2L, ale na wysokość jedyne 10mm+, a też ma gruby NH35 (świetnie wyregulowany) w środku i WR200. Ma u mnie dożywocie, choć sportowa estetyka jest daleka od vintydżowego VISa.

A ja z kolei potwierdzę wszystko co kolega powiedział na temat Visa pierwszej generacji. Kiedyś miałem 17,5 cm w nadgarstku, teraz jest to 18cm i też na firmowym pasku, na szmacie, skórce itp. przesuwał mi się i obracał. To piękny zegarek i z chęcią zakupiłbym go ponownie, ale jedynie do kolekcji, a nie do noszenia, no i nie za taką kwotę jak na OLX 😲 Pamiętam jak kupowało/sprzedawało się go za 1200-1600 zł, niezależnie od wersji, choć te bez daty i czarne oraz brązowe były delikatnie droższe i bardziej pożądane.

Teraz jest nieco podobnie jak z Moonem, zakończona produkcja, wysoki popyt, to i ceny idą mocno do góry. Tyle, że to zegarek jedynie dla wąskiej grupy miłośników.


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze mówicie z tą grubością.Miałem dwa czarny i uprisin zegarki wizualnie super ale jakby były bardziej plaskate to by było coś.Gwiezdny pył balticusa szachrują z rozmiarami mogło by być też z Visem. Aczkolwiek jest to najlepszy Polski zegarek.

Edytowane przez mirek 1969

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.