Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

Bo niczego nie udaje. Dlatego właśnie namawiałem Marcina na zrobienie Awiatora w innym stylu niż wszystkie lotniki. Żeby nie udawał czegoś, czym nie jest. Luźne nawiązanie do klimatu. Takie niedomówienie ;) 

Niestety, za późno :( 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie VIS Pierwszy świetnie łączy surowość koperty z pięknem złotych wskazówek i wyjątkową koronką.

No i do tego kanapkowa tarcza.

Bardzo cenię także nawiązanie stylistyczne tarczy do Błonie.


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, beniowski napisał(-a):

Rozumiem zainteresowanie, nawet na zagranicznych forach pojawiają się o niego zapytania😀. Niemniej, argument o limitowanej serii i niedostępności odnosi się do wszystkich produktów VC - taki model sprzedaży firma przyjęła. Choć jednak to chyba tylko VIS jest tak poszukiwany, z przebitką prawie jak na Daytonie 😄.

 

Może nie aż tak jak z VIS-em, ale podobnie jest również innymi projektami Vratki: Pan Africa, Rocznicowy, Pro Militari, Avantgarde, Formmeister - praktycznie wszystkie ich automaty "chodzą" teraz sporo powyżej ceny pierwotnej. Sam z chęcią nabyłbym rocznicowego - i to niekoniecznie za cenę, za jaką był sprzedawany kilka lat temu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, beniowski napisał(-a):

Ktoś mi może wytłumaczyć ten hype na Visa? Zegarek jak zegarek (akurat dla mnie nic ciekawego, do tego jakiś taki nieproporcjonalny i dziwny, ale to moja subiektywna opinia); ja rozumiem że popularny, ale aż tak? Czasem mam wrażenie że jakaś polska wersja Daytony lub Nautilusa. Czy to tylko wrażenie że jakaś niewielka grupka pasjonatów się nakręca tym zegarkiem a poza nią ten model jest praktycznie nieznany?

Sytuacja wynika chyba z tego, że modele VC nie są w stałej sprzedaży, a po jakimś czasie zanika też podaż na rynku wtórnym.

Patrząc historycznie, to wcale nie było tak, że poszczególne linie schodziły na pniu, Marcin nieraz dawał do zrozumienia, że nie jest zadowolony z tempa sprzedaży.

 

Może jakąś poszlaką będzie fakt, że zegarki powstają przy zaangażowaniu publiczności, więc prawdopodobnie ich wzornictwo jest lepiej dopasowane do oczekiwań poszukujących 😀

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 8.11.2021 o 08:30, beniowski napisał(-a):

Czasem mam wrażenie że jakaś polska wersja Daytony lub Nautilusa. 

 

Jakby Vis był czyms takim, to pewnie ciągle by zalegał na połkach u Marcina w domu.


Time matters

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak producent może przewidzieć hype na swój produkt po jego wyprodukowaniu i sprzedaży wszystkich egzemplarzy🤪?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 8.11.2021 o 09:30, beniowski napisał(-a):

Ktoś mi może wytłumaczyć ten hype na Visa? Zegarek jak zegarek (akurat dla mnie nic ciekawego, do tego jakiś taki nieproporcjonalny i dziwny, ale to moja subiektywna opinia); ja rozumiem że popularny, ale aż tak? Czasem mam wrażenie że jakaś polska wersja Daytony lub Nautilusa. Czy to tylko wrażenie że jakaś niewielka grupka pasjonatów się nakręca tym zegarkiem a poza nią ten model jest praktycznie nieznany?

 

W swoim czasie bylo to samo z Astroanauta.. Vis juz wtedy byl i nie bylo nim jakiegos specjalnego zainteresowania (sam dostalem Visa w zamianie - za jakiegos Orienta zdaje sie.. ) .. Mnie tez nie urzekl.. i sprzedalem po kosztach. Wiec .. przejdzie i moda na niego.. Pojawi sie na jakis inny .. taki cykl.. ciekawe tylko kto nim steruje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wydaje mi się, żeby była to kwestia mody i cyklu.

Moda to jest na smartwatche, a VISem interesują się pasjonaci, którzy wiedzą czego szukają.

Jeżeli liczysz na to, że znowu go odkupisz "po kosztach" to będziesz musiał naprawdę dłuuugo poczekać ;)

 

 


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pan Africa też wisiała swojego czasu dość długo na stronie Vratki. Nawet zastanawiałem się, czy nie kupić, ale mi za drogo byli. Teraz wziąłbym ze trzy sztuki ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam PA i Visa. Gdybym musiał/chciał sprzedać, to bardziej byłoby mi szkoda PA. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu sprzedawałem PA. Zainteresowanie było ogromne ale ludzie chcieli, żebym za darmo oddał. 

Jedyne czego żałuję, to tego, że nie sprzątnąłem 3 ostatnich jak były jeszcze dostępne u producenta. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja żałuję, że nie wykupiłem wszystkich PA od razu.

Pewnie dostałbym jeszcze rabat :D

 

 


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ZlyNY

Calkiem was pogięło.

Zamiast zalowac tego co było ,wykupcie te co są na sprzedaż . Żebyście w nieodległej przyszłości nie żałowali. 🤪

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak patrząc i obserwując to wydaje mi się, że następny do kompletu poszukiwanych będzie Manometr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 8.11.2021 o 11:06, clusca napisał(-a):

Może nie aż tak jak z VIS-em, ale podobnie jest również innymi projektami Vratki: Pan Africa, Rocznicowy, Pro Militari, Avantgarde, Formmeister ... 

Jeszcze Royal Europe. 


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Sol napisał(-a):

Nie wydaje mi się, żeby była to kwestia mody i cyklu.

Moda to jest na smartwatche, a VISem interesują się pasjonaci, którzy wiedzą czego szukają.

Jeżeli liczysz na to, że znowu go odkupisz "po kosztach" to będziesz musiał naprawdę dłuuugo poczekać ;)

 

 

Coś późno ci "pasjonaci" się objawili :) Już nie mam żadnej vratki.. W ich cenie - sklepowej, nie olxowej :) można kupić ładniejsze zegarki ( na jedną z kopert vratki już nie mogę patrzeć. Niestety wychodzi że kupili ich dużo i trzaskali i trzaskają kolejne wariacje.  Ładnej i dobrej bransolety też u nich nie uświadczysz).  Tak wiec na tą chwilę tylko obserwuję i kibicuję firmie 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ładne, brzydkie...acha.

Vratislavia Conceptum opracowała wiecej wzorów kopert niż Rolex i Panerai razem wziete wiec.... miara sukcesu nie jest jak najszersza oferta a utrafienie w gusta jak najwiekszej rzeszy ludzi... nawet jesli zrobi sie to jednym modelem robionym niemal bez zmian od kulkudziesieciu lat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, wkoz napisał(-a):

 

W swoim czasie bylo to samo z Astroanauta.. Vis juz wtedy byl i nie bylo nim jakiegos specjalnego zainteresowania (sam dostalem Visa w zamianie - za jakiegos Orienta zdaje sie.. ) .. Mnie tez nie urzekl.. i sprzedalem po kosztach. Wiec .. przejdzie i moda na niego.. Pojawi sie na jakis inny .. taki cykl.. ciekawe tylko kto nim steruje :)

Tak z ciekawości która wersje miałeś? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, TylerVega napisał(-a):

Tak z ciekawości która wersje miałeś? 

nie pamietam dokładnie..ale nie czarnego 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na olx Formmeister Sport niebieski, jakby ktoś szukał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wizualnie wielkościowo ten FM Sport w porównaniu do nowego niebieskiego wypustu? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.