Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, clusca napisał(-a):

MSZ już sam fakt wykonania koperty w innym kolorze niż czarny (Uprising) odebrał VIS-owi nieco charakteru. Podobnie brak kanapkowych cyfr. Pomniejszenie i "ukwarcowienie" tylko ten proces posunie dalej. Za to jakby wyszedł w kopercie z brązu, to byłaby petarda ;)

 

Brąz jest już w odwrocie, moda mija. Ale fakt, zegarek byłby petarda.

 

Dla mnie oba Visy są ok, każdy ma swoje odrębne smaczki, a wspólne DNA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marzenia, marzenia... ale przy przełamaniu impasu Vis'owego trzeba będzie zmienić nazwę na Radom Conceptum...aby zachować historyczny charakter.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 7.01.2023 o 12:06, QuadrifoglioVerde napisał(-a):

ostatnio pomyslalem o kwarcowym Visie w cienszej kopercie w nowych tonacjach kolorow. Takim prawdziwym toolwatchu

Poważnie???

1-wsze Vis'y to świetny projekt - w zasadzie bez minusów, no może poza słabą lumą... reedycja na 10-cio lecie to świetny pomysł, ale na Bogów koperta taka sama, albo 1mm większe, sam kiedyś pisałeś że żałujesz że poddałeś się lobby minimalistów. Zegarka nie ocenia się po średnicy koperty tylko po tym jak dana koperta leży na nadgarstku... Vis leży świetnie - tyle że jakby miał średnicę 1mm większą to jego proporcje byłyby lepsze (chodzi o wysokość).

 

A tak przy okazji zapytam - zdarzyło się komuś zarysować szkło w Vis'ie? ;)

 

DSC05294.jpg


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Daito napisał(-a):

 

A tak przy okazji zapytam - zdarzyło się komuś zarysować szkło w Vis'ie? ;)

 

Mi się zdarzyło😎 skorzystałem z uprzejmości Marcina, który wymienił mi je ma nowe😉 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś już wrzucałem...

 

1050205169_Zrzutekranu2023-01-08o13_32_43.png.742b5821abb1ff98a8587fee1da2a3b2.png

 

Grafik ze mnie żaden, ale chodzi tylko o ogólny zarys, jak mogłoby to wyglądać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W brązie to by było to!
Jestem za brązem. I mechaniczny. VIS w kwarcu jakoś mi nie pasuje.
Nie mam nic do kwarców, ale VIS powinien moim zdaniem pozostać dużą, masywną, mechaniczną kobyłą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam wrażenie, że zarówno wersja w brązie czy czarna, większa czy mniejsza, kwarc czy automat - sprzeda się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dajcie spokój z tym brązem. Nie każdy będzie chciał chodzić w zegarku z gównolitu. Jak już robić coś na 10-ciolecie to tak aby pasowało jak największej grupie miłośników marki. 

No i po chwili zastanowienia też myślę, że lepiej by było wypuścić coś nowego niż odgrzewać kotleta w postaci Vis-a. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wychodzi na to, że rocznicowy powinien mieć po trochę z każdego kultowego modelu... a że jest ich sporo, to wyzwanie w projektowaniu mamy na najwyższym poziomie niemożliwości ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem za mechanicznym Vis'em z fajnym rocznicowym grawerem na deklu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że należałoby zadać pytanie z jakim modelem najbardziej kojarzy się marka Vratislavia i będziemy mieć odpowiedź jaki rocznicowy model byłby najlepszy. I raczej wszystko wskazuje na Vis'a ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Perpetuum Mobile napisał(-a):

W brązie to by było to! emoji106.png
Jestem za brązem. I mechaniczny. VIS w kwarcu jakoś mi nie pasuje. emoji37.png
Nie mam nic do kwarców, ale VIS powinien moim zdaniem pozostać dużą, masywną, mechaniczną kobyłą.

Dodałbym tylko z najlepszą jaka jest obecnie na rynku lumą. 

 

A i może dać pasek 24mm. 


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

VISa mam ale jeżeli będzie w brązie to kupię drugiego. 

Kwarcowienie / pomniejszanie spowoduje, że co najwyżej się uśmiechnę.
Wgle na 10lecie winna być jakaś nowość urywająca zadek a nie reedycje. 
Kotlet mimo że smaczny to zawsze odgrzany kotlet. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, ravraj napisał(-a):

VISa mam ale jeżeli będzie w brązie to kupię drugiego. 

Kwarcowienie / pomniejszanie spowoduje, że co najwyżej się uśmiechnę.
Wgle na 10lecie winna być jakaś nowość urywająca zadek a nie reedycje. 
Kotlet mimo że smaczny to zawsze odgrzany kotlet. 

Tylko weź wymyśl wzornictwo, które będzie oryginalne i wywali z kapci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, sanik napisał(-a):

Tylko weź wymyśl wzornictwo, które będzie oryginalne i wywali z kapci.

 

To akurat VC potrafi robić ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Ralf58 napisał(-a):

 

To akurat VC potrafi robić ;)

Na to liczę 👍 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pare modeli sie udalo pare tak srednio. 

A paru chinczyk zobaczywszy nie chcial sie podjac...

Coraz ciezej cos wymyslic aby za chwile ktos nie wygrzebal czegos podobnego i nie napisal ze kopia. Naprawde zatrzesienie micro i ilosc projektow poraża na rynku. Nie wszyscy moze o Tym wiecie ale ja to wszystko widuje, niektore naprawde swietne inne oklepane i slabe ale ciezko zrobic cos co bedzie w miare unikalne. Ostatnio idalo sie z Manometrami i Retrosporty tez sa dosc unikalne...nie natknalem sie na podobne zegarki oczywiscie na sile mozna wskazac Autodromo ( Retrosporty ) czy Meistersingera ( Manometry ) ale nasze maja swoj vibe

Edytowane przez QuadrifoglioVerde

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może pójść totalnie w korzenie marki i pożenić retro designy ze znanych marek w jedno. Z chronografami to zadziałało i do dzisiaj lecą kolejne serie. 

Może teraz koperta od innego Heuera?  Monaco? Monza? Carrera z lat 70-tych?  Taka luźna myśl. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to juz robi Straton ale te ich kolorki mnie wkurzają, troche jarmarczne. Mimo wszystko zawsze staram sie złapac balans miedzy ciekawymi kolorami a tym aby zegarek nie byl kiczowaty i nie przypominal zabawki. Z reszta to doskonale zobaczycie w S.17 ktory mimo kilku barw jest stonowany bo barwy sa spłowiałe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, QuadrifoglioVerde napisał(-a):

to juz robi Straton ale te ich kolorki mnie wkurzają, troche jarmarczne. Mimo wszystko zawsze staram sie złapac balans miedzy ciekawymi kolorami a tym aby zegarek nie byl kiczowaty i nie przypominal zabawki. Z reszta to doskonale zobaczycie w S.17 ktory mimo kilku barw jest stonowany bo barwy sa spłowiałe

 

Zawsze można pewne rzeczy zrobić lepiej i pokazać, że się da. Zwłaszcza, że bardzo fajnie przerobiłeś temat stylistyki Autavii. 

Nie żebym podpuszczał ale można by zrobić z tego całkiem fajną serię nazywając ją od któregoś z rajdów WRC :D

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Marcin Pawlak napisał(-a):

A może pójść totalnie w korzenie marki i pożenić retro designy ze znanych marek w jedno. Z chronografami to zadziałało i do dzisiaj lecą kolejne serie. 

Może teraz koperta od innego Heuera?  Monaco? Monza? Carrera z lat 70-tych?  Taka luźna myśl. 

Ja w naśladowanie czyjegoś wzornictwa bym nie szedł, wystarczą już te chronografy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.