Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

Temat trytu już był. Kłopotliwy jest.

Jak się uruchamiała strona na fb to były takie takie 2 zegarki (nie trafiły do oferty). Też ciekawe były (architekt 2?). I tak mój głos ciągle na Vis`a🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, sanik napisał(-a):

Tylko weź wymyśl wzornictwo, które będzie oryginalne i wywali z kapci.


gdybym potrafił to pewnie bym to zrobił. Dlatego w życiu zajmuje się czymś co potrafię i nie jest to projektowanie zegarków. 

Trzymając się tematyki broni która również jest mi bliska a nie chcąc grzać kotleta Visowego to może znów coś z Fabryka Broni nadal związane np Beryl albo Grot :)

uszy zegara zrobić na kształt kolby, koronkę na kształt .223 i bezel z jakimś gwintem jak w lufie… czy coś?
Chyba to brzmi tandetnie?

 

8CE33184-9CD0-4D09-AB53-1C8D4E0A6844.jpeg

Edytowane przez ravraj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez trochę historii chociaż mojego serca nie skradł. 
 

na Grota jest ostatnio parcie. Gdyby posiadacz karabinka za prawie 10 k usłyszał ze w komplecie na strzelnicy  może mieć jeszcze Grota na nadgarstku za ~2 k to kto by się nie zdecydował? Osobiście bym znajomych namawiał 
 

Edytowane przez ravraj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, ravraj napisał(-a):


gdybym potrafił to pewnie bym to zrobił. Dlatego w życiu zajmuje się czymś co potrafię i nie jest to projektowanie zegarków. 

Trzymając się tematyki broni która również jest mi bliska a nie chcąc grzać kotleta Visowego to może znów coś z Fabryka Broni nadal związane np Beryl albo Grot :)

uszy zegara zrobić na kształt kolby, koronkę na kształt .223 i bezel z jakimś gwintem jak w lufie… czy coś?
Chyba to brzmi tandetnie?

 

8CE33184-9CD0-4D09-AB53-1C8D4E0A6844.jpeg

No niestety jest obawa, że może wyjść przaśnie 🤗😁😋

 

Ja bym chciał zobaczyć coś nie w klimatach "taktycznych", lecz "gangsterskich"...  Oczywiście nie hommage i z umiarkowaną ilością złota - tak bardziej w polskich klimatach. Najlepiej takie współczesne wydanie zegarka dla Henryka Kwinto lub Pana Krzysztofa Jerzyna ze Szczecina. 🤗 Wiem, że dobór epok zegarkowy eklektyczny, ale polscy gangsterzy telewizyjni mają swój klimat sentymentalny 😁

 

 

 

PLvaba.jpg

web3-krzysztof-jarzyna-ze-szczecina.jpg

Fred_(Chłopaki_nie_płaczą).png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, WatchSnob27 napisał(-a):

No niestety jest obawa, że może wyjść przaśnie 🤗😁😋

 

Ja bym chciał zobaczyć coś nie w klimatach "taktycznych", lecz "gangsterskich"...  Oczywiście nie hommage i z umiarkowaną ilością złota - tak bardziej w polskich klimatach. Najlepiej takie współczesne wydanie zegarka dla Henryka Kwinto lub Pana Krzysztofa Jerzyna ze Szczecina. 🤗 Wiem, że dobór epok zegarkowy eklektyczny, ale polscy gangsterzy telewizyjni mają swój klimat sentymentalny 😁

 

 

 

PLvaba.jpg

web3-krzysztof-jarzyna-ze-szczecina.jpg

Fred_(Chłopaki_nie_płaczą).png

I nazwijmy go "Psikuta" 😜

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, WatchSnob27 napisał(-a):

Ja bym chciał zobaczyć coś nie w klimatach "taktycznych", lecz "gangsterskich"

To są takie klimaty zegarkowe?


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, rafalmosty napisał(-a):

No pewnie😉

No to chyba wolałem nie wiedzieć :D Jak się coś zobaczy to się nie da tego "odzobaczyć" :D


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie z Vis-em ale chyba towarzystwo mimo wszystko jest w porządku. 

A8C11064-76E6-49D3-B4A4-4256D968B282.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może przy okazji takiej rocznicy byłaby szansa na jakiś projekt oparty na Unitasie? Nie wiem jakie są koszty samego mechanizmu ale patrząc po niektórych mikrobrandach korzystających właśnie z tego mechanizmu to w kwocie około 500 - 600 euro się mieszczą. Taki model za około 3 tysiące naszych pln-ów powinien się sprzedać. To takie moje luźne przemyślenia 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, ravraj napisał(-a):


gdybym potrafił to pewnie bym to zrobił. Dlatego w życiu zajmuje się czymś co potrafię i nie jest to projektowanie zegarków. 

Trzymając się tematyki broni która również jest mi bliska a nie chcąc grzać kotleta Visowego to może znów coś z Fabryka Broni nadal związane np Beryl albo Grot :)

uszy zegara zrobić na kształt kolby, koronkę na kształt .223 i bezel z jakimś gwintem jak w lufie… czy coś?
Chyba to brzmi tandetnie?

 

8CE33184-9CD0-4D09-AB53-1C8D4E0A6844.jpeg

Takiego coś ala wojskowego jak Vis tylko inny Vis. Wojskowoścć  czy jak to tam nazwać zawsze była w modzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, Nocny Jastrząb napisał(-a):

Może przy okazji takiej rocznicy byłaby szansa na jakiś projekt oparty na Unitasie? Nie wiem jakie są koszty samego mechanizmu ale patrząc po niektórych mikrobrandach korzystających właśnie z tego mechanizmu to w kwocie około 500 - 600 euro się mieszczą. Taki model za około 3 tysiące naszych pln-ów powinien się sprzedać. To takie moje luźne przemyślenia 😉

Chyba w 3k ciężko byłoby się zmieścić.

Copernicus fajne zegarki robił na unitasie, nie mówiąc o Chronos-Art.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obserwując dłuższy czas forum widzę że najlepszym rozwiązaniem było by wypuścić Visa bazującego na pierwszej edycji. Oczywiście to pójście na łatwiznę bo projekt gotowy a sprzedaż pewna (nie jestem przeciw bo pewnie sam bym kupił). Ale wtedy co z tymi którzy już zakupili pierwotną wersję często w niemałych pieniądzach. Już nie będą jako nieliczni mieć wyjątkowego (rzadkiego) zegarka? Czy nie będą rozczarowani?

😳

Edytowane przez greenmag

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To chyba nie problem Marcina, nie wciskał im piramidy finansowej.. 


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vis w wersji black and white; czarna koperta przecierana, biała tarcza, czarne wskazówki i indeksy, srebrna koronka... na pewno były to zegarek charakterystyczny, rzucający się w oczy, ale nie nachalnie., czytelny czyli też użytkowy... pasek czarny z białymi przeszyciami albo biały z czarnymi...moim skromnym zdaniem jako zegarek rocznicowy mógłby się sprawdzić.

Edytowane przez Daito

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi się marzy coś na wzór Pro-Militari. Piękny skubany jest...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet najlepsze kotlety tracą po kolejnym odgrzaniu. A może coś, czego jeszcze wśród polskich producentów nie było, a i miłośnicy stylu vintage też będą zadowoleni, jakiś stylowy gazomierz?!?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gazomierz jest "trudny w odbiorze". 


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, greenmag napisał(-a):

Obserwując dłuższy czas forum widzę że najlepszym rozwiązaniem było by wypuścić Visa bazującego na pierwszej edycji. Oczywiście to pójście na łatwiznę bo projekt gotowy a sprzedaż pewna (nie jestem przeciw bo pewnie sam bym kupił). Ale wtedy co z tymi którzy już zakupili pierwotną wersję często w niemałych pieniądzach. Już nie będą jako nieliczni mieć wyjątkowego (rzadkiego) zegarka? Czy nie będą rozczarowani?

😳

Przecież właściciel marki przy podejmowaniu decyzji produkcyjnych, nie powinien kierować się samopoczuciem obecnych posiadaczy zegarka. A wśród nich są pewnie jeszcze tacy, którzy kupili Visa za 800-900 zł z drugiej ręki.

 

Z drugiej strony produkowanie ograniczonej ilości zegarków to znak rozpoznawczy Vratislavi, dlatego ew. ten nowy Vis powinien mieć daleko idące modyfikacje, np. zastosowanie trytu.

Ktoś wspomniał o kopercie z brązu, to ja dorzucę pomysł na tytan.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dodając głos w dyskusji, wg mnie najciekawszym walorem zegarków Vratislavii (poza realną limitacją (a nie jak w innych markach 3.000 szt.) , starannością wykonania i ogólnym value for money) była wizja Pana Marcina i Zespołu aby nawiązać do polskiej historii. Bez restauracji jakichś marek z przeszłości, bez naśladowania heritage brandów ze Szwajcarii czy Glashutte, bez dorabiania pustego pseudo-luksusowego marketingu aby podnieść cenę. Stad imho VIS, Pro-militari, Rocznicowy, Arctowski to dla mnie prawdziwie kolekcjonerskie zegarki, mimo braku skomplikowanych mechanizmów, etc.

 

Moim skromnym zdaniem nawiązanie do historii Polski/Wrocławia jest czymś, czego żadna inna marka nie jest w stanie dać polskim kolekcjonerom zegarków. I dotychczasowe projekty pokazują, że Pan Marcin jest w stanie przetłumaczyć takie historyczne motywy na język zegarków bez niezręcznego patosu czy na siłę wmawianej opowieści.

 

Pomysły, które przychodzą mi do głowy to np. nawiązanie do historii wojskowości (np. obrona Westerplatte?), militariów (np. przytoczony Glauberyt?), ale też osobistości (np. Paderewski?) lub osiągnięć na arenie międzynarodowej (np. nagrody nobla M. Curie-Skłodowskiej?).

 

Co do specyfikacji technicznych czy designu nie wypowiem się bo Pan Marcin i Zespół są w tym świetni i zakładam że wymyślą po raz kolejny coś dobrego. Oby tylko bez kwarcu;)

Jeśli będzie dobry motyw storytellingowy i tak kupię :)

 

Trzymam kciuki za ten projekt!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, luk233 napisał(-a):

dodając głos w dyskusji, wg mnie najciekawszym walorem zegarków Vratislavii (poza realną limitacją (a nie jak w innych markach 3.000 szt.) , starannością wykonania i ogólnym value for money) była wizja Pana Marcina i Zespołu aby nawiązać do polskiej historii. Bez restauracji jakichś marek z przeszłości, bez naśladowania heritage brandów ze Szwajcarii czy Glashutte, bez dorabiania pustego pseudo-luksusowego marketingu aby podnieść cenę. Stad imho VIS, Pro-militari, Rocznicowy, Arctowski to dla mnie prawdziwie kolekcjonerskie zegarki, mimo braku skomplikowanych mechanizmów, etc.

 

Moim skromnym zdaniem nawiązanie do historii Polski/Wrocławia jest czymś, czego żadna inna marka nie jest w stanie dać polskim kolekcjonerom zegarków. I dotychczasowe projekty pokazują, że Pan Marcin jest w stanie przetłumaczyć takie historyczne motywy na język zegarków bez niezręcznego patosu czy na siłę wmawianej opowieści.

 

Pomysły, które przychodzą mi do głowy to np. nawiązanie do historii wojskowości (np. obrona Westerplatte?), militariów (np. przytoczony Glauberyt?), ale też osobistości (np. Paderewski?) lub osiągnięć na arenie międzynarodowej (np. nagrody nobla M. Curie-Skłodowskiej?).

 

Co do specyfikacji technicznych czy designu nie wypowiem się bo Pan Marcin i Zespół są w tym świetni i zakładam że wymyślą po raz kolejny coś dobrego. Oby tylko bez kwarcu;)

Jeśli będzie dobry motyw storytellingowy i tak kupię :)

 

Trzymam kciuki za ten projekt!

Takie mniej lub bardziej luźne odwołania do "polskości" oferują chyba wszystkie polskie marki, np.: Polpora, Xicorr, Gerlach, Błonie. Nawet same nazwy tych firm i modeli zegarków na tym bazują.

Tak więc, tu akurat nie ma nic niespotykanego w VC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, sanik napisał(-a):

Takie mniej lub bardziej luźne odwołania do "polskości" oferują chyba wszystkie polskie marki, np.: Polpora, Xicorr, Gerlach, Błonie. Nawet same nazwy tych firm i modeli zegarków na tym bazują.

Tak więc, tu akurat nie ma nic niespotykanego w VC.

prawda, ale jednak dla mnie autentyczność tych marek jest znacznie niższa niż Vratislavii...

 

31 minut temu, AnonimowyAlkoholik napisał(-a):

Paderewski, Curie-Skłodowska... A może nie iść mocno w historię, a czasy nowożytne, np. "Gówniara z paletkom"? ;) 

Wybacz, ale nie będę uczestniczyć w dyskusji z tobą. Żenujące.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.