Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

"Gówniara z Paletkom" jest juz zegarkowa dzieki wspolpracy z Rolexem ale ten epitet z memow jest raczej docenieniem tego kim jest i w jak mlodym wieku ciezka praca mozna osiagnac top. Zegarek luzno nawiazujacy nie musi byc glupi tyle ze to sport ktory ciezko przelozyc na ciekawy design zegarka. Wskazowki w ksztalcie rakiet tenisowych ? 🙂 kicz.

Mysle ze szew na pileczce mozna by odbic na tarczy to mogloby byc charakterystyczne i nie nazbut festyniarskie. Kiedys mialem zegarek " golfowy" marki juz nie pamietam ( a nie! jednak pamietam! Cimier )ale tarcza miala fakture pileczki golfowej. Calkiem sympatyczny byl

Edytowane przez QuadrifoglioVerde

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uważam że VIS powinien być w stałej ofercie firmy i 10 lecie to dobry moment żeby zacząć :} A że ktoś kupił z drugiej ręki za ileśtam, to już problem dorosłych ludzi wydających pieniądze a nie właściciela firmy sprzedającej zegarki, a nie produkt inwestycyjny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, QuadrifoglioVerde napisał(-a):

DF94033F-F4C3-4F9A-BDE3-0A3BBC767277.jpeg

Tarcza ciekaws, oprócz okna daty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, AnonimowyAlkoholik napisał(-a):

^^ To zegarek "golfiarski", a okno daty przypomina główkę kija golfowego :) 

Nawiązanie do kija dostrzegam, ale wizualnie psuje to tarczę, jak dla mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bardzo przychylam się do pomysłu jakiejś reedycji Visa. Mam jednego pierwszej generacji i w niczym nie przeszkadza mi ze będzie coś podobnego w aktualnej ofercie. Zakladam ze nie będzie to 1:1 wiec jeśli ktoś będzie miał potrzebę mentalna zawsze będzie w stanie je odróżnić…

W moim przekonaniu Vis powinien być zegarkiem mechanicznym i +\- w obecnym rozmiarze tak aby kontynuował tradycje pierwszych wypustów.

tynan byłby ciekawa opcja ale myśle ze kosztowo to się nie uda, gunmetal, brąz, patynowana stal, poobijana stal jak w np Laco   sa dla mnie fajnymi opcjami. 

Myśle ze projekt ma mega potencjał sprzedażowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, TylerVega napisał(-a):

Ja bardzo przychylam się do pomysłu jakiejś reedycji Visa. Mam jednego pierwszej generacji i w niczym nie przeszkadza mi ze będzie coś podobnego w aktualnej ofercie. Zakladam ze nie będzie to 1:1 wiec jeśli ktoś będzie miał potrzebę mentalna zawsze będzie w stanie je odróżnić…

W moim przekonaniu Vis powinien być zegarkiem mechanicznym i +\- w obecnym rozmiarze tak aby kontynuował tradycje pierwszych wypustów.

tynan byłby ciekawa opcja ale myśle ze kosztowo to się nie uda, gunmetal, brąz, patynowana stal, poobijana stal jak w np Laco   sa dla mnie fajnymi opcjami. 

Myśle ze projekt ma mega potencjał sprzedażowy

Ściorana stal ala Laco dobry pomysł 👍

 

Do tego Vis z małym sekundnikiem, czyli wkładamy Unitasa, a przy okazji wzrośnie rozmiar koperty, o co niektórzy wnioskowali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, sanik napisał(-a):

Ściorana stal ala Laco dobry pomysł 👍

 

Do tego Vis z małym sekundnikiem, czyli wkładamy Unitasa, a przy okazji wzrośnie rozmiar koperty, o co niektórzy wnioskowali.

Maly sekundnik tez moze byc fajna opcja. Mozna by go wtedy zaprojektowac jako celownik, moze splonke czy np cos z motywem rekojesci Visa.

Wdzieczny projekt do pomyslow...

Edytowane przez TylerVega

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę, że można zrobić VISa, ale unowocześnioną wersję.

Prosty, czytelny, koniecznie z dobra lumą, zegarek nazwijmy taktyczny.

Myślę, że w ten sposób można by rozwijać linię VIS jako militarno-outdorową.

 

Jako przykład taki Sinn

 

spacer.png


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Dorian06 napisał(-a):

Gazomierz jest "trudny w odbiorze". 

Masz rację, ale z tego co pamiętam z VIS-em na początku było podobnie. Ten zegarek, jeżeli powstanie, powinien być hmm... czymś co zapadnie w pamięć i mieć szansę stać się "kultowym", właśnie jak VIS, jakim staje się już Manometr, czy z innej półki Circle od Xicorra lub M10 (Junak) - zegarka jeszcze nie ma a już staje się obiektem westchnień ;). I co najważniejsze, ten zegarek ma uczcić 10-cio lecie firmy VC, a nie być wypustem na 100, 200 czy 500 rocznicę czegoś tam lub na czyjąś cześć, ma być "petardą" na cześć VC! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja to bym chętnie nabył na jubileusz Vratislavia GMT, takie z dodatkową wskazówką, czerwoną lub pomarańczową ... I to byłoby coś! Nie musi mieć konotacji historycznych, bynajmniej ...Nie, nie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Mimo, że dyskusja poszła szeroko, w różne kierunki, kibicuję realizacji pomysłu, który ją wywołał czyli nowy odchudzony VIS na kwarcu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Misiu7 napisał(-a):

Ja to bym chętnie nabył na jubileusz Vratislavia GMT, takie z dodatkową wskazówką, czerwoną lub pomarańczową ... I to byłoby coś! Nie musi mieć konotacji historycznych, bynajmniej ...Nie, nie!


Seiko i Miyota wypuściły true GMT, może to nie jest zły pomysł.

 

 

7 godzin temu, Sol napisał(-a):

Ja myślę, że można zrobić VISa, ale unowocześnioną wersję.

Prosty, czytelny, koniecznie z dobra lumą, zegarek nazwijmy taktyczny.

Myślę, że w ten sposób można by rozwijać linię VIS jako militarno-outdorową.

 

Jako przykład taki Sinn


Jeśli rozmiar byłby do rzeczonego Sinna zbliżony - biorę :)

A jakby miał klatkę antymagnetyczną to już w ogóle :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, luk233 napisał(-a):

dodając głos w dyskusji, wg mnie najciekawszym walorem zegarków Vratislavii (poza realną limitacją (a nie jak w innych markach 3.000 szt.) , starannością wykonania i ogólnym value for money) była wizja Pana Marcina i Zespołu aby nawiązać do polskiej historii. Bez restauracji jakichś marek z przeszłości, bez naśladowania heritage brandów ze Szwajcarii czy Glashutte, bez dorabiania pustego pseudo-luksusowego marketingu aby podnieść cenę. Stad imho VIS, Pro-militari, Rocznicowy, Arctowski to dla mnie prawdziwie kolekcjonerskie zegarki, mimo braku skomplikowanych mechanizmów, etc.

 

Moim skromnym zdaniem nawiązanie do historii Polski/Wrocławia jest czymś, czego żadna inna marka nie jest w stanie dać polskim kolekcjonerom zegarków. I dotychczasowe projekty pokazują, że Pan Marcin jest w stanie przetłumaczyć takie historyczne motywy na język zegarków bez niezręcznego patosu czy na siłę wmawianej opowieści.

 

Pomysły, które przychodzą mi do głowy to np. nawiązanie do historii wojskowości (np. obrona Westerplatte?), militariów (np. przytoczony Glauberyt?), ale też osobistości (np. Paderewski?) lub osiągnięć na arenie międzynarodowej (np. nagrody nobla M. Curie-Skłodowskiej?).

 

Co do specyfikacji technicznych czy designu nie wypowiem się bo Pan Marcin i Zespół są w tym świetni i zakładam że wymyślą po raz kolejny coś dobrego. Oby tylko bez kwarcu;)

Jeśli będzie dobry motyw storytellingowy i tak kupię :)

 

Trzymam kciuki za ten projekt!

Taki Trolsky zrobił fajny nóż patriotyczny westerplatte. Poszedł za grube pieniądze. Myśle że zegarki też by był fajny pomysł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja myślę, że koledzy z Vratislavi już coś kombinują z "rocznicowym", a ta burza mózgów tutaj doda im tylko kilku smaczków :)

 

Edytowane przez Balansujący Na Osi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym tam więcej Visa narobił.Bo to fajny i udany zegarek. Szło by pokombinować z wersjami ,kolorami czy coś tam jeszcze. A niech sie nie martwią ci co majá pierwszego Visa bo on zawsze bedzie już pierwszy i bardziej cenny od tych nowych.Ja jakbym miał do wyboru stara wersja czy nowa zawsze wybiorę starą. Ale jak nie będzie to nowego też bym kupił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Piotoman napisał(-a):

Moja pierwsza Vratislavia 🤗

20230111_125433.jpg

 

Piękna, gratulacje :D 

 

22 godziny temu, cordi7 napisał(-a):

Seiko i Miyota wypuściły true GMT, może to nie jest zły pomysł.

 

Zwłaszcza, że przez te mechanizmy zrobi się moda na GMT i pewnie wzięcie na nie będzie duże ;) 

 

EDIT. 

 

Tak zmieniając temat, czy Awiator będzie do przymierzenia w sklepie we Wrocławiu? ;) 

Edytowane przez jezyk10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
47 minut temu, fairfax napisał(-a):
2 godziny temu, rafalmosty napisał(-a):
Rzeczywiście fajne są te VIS-yemoji41.png


Taaa


Wysłane z iPhone za pomocą TapatalkIMG_9458.jpg

Edytuj swój post i wstaw zdjęcie nie w ,,chmurkę”, gdzie cytujesz mój post, bo tak bez rozwinięcia nikt tego nie widzi😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.