Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
MichałZet

Vratislavia

Recommended Posts

Co prawda zdjęcie nie z dzisiaj i może niespecjalnie wyraźne, no ale...

...a, że kwarcowe Vratki wyglądają całkiem przyjemnie...

1335018525_VratkaWz3.thumb.jpg.8e5804fca78493ab0de971262e186167.jpg

A wcale że nie zapomniany. U mnie w ścisłej czołówce najładniejszych Vratek :)

20190617_191508-1000px.jpg.e2d19785aead701e8754ddc011ac49b1.jpg

20200112_123704-1000px.jpg.9f605a9f5a962994c675c485f009e72f.jpg

Może dokończyć projekt Leubus Abbey?

12 godzin temu, mirek 1969 napisał(-a):

Nie wiem co by musieli w tel Vratislavi wymyślić zeby Visa przebić.

Zaiste Vis jest godnym projektem ale nie stawiałbym krzyżyka na ludziach, którzy stoją za wrocławską marką. Pozwólmy im się zaskoczyć - pozytywnie mam nadzieję. 

Stojąc w korku człowiek się nudził... A że do roboty i tak bym późno przyjechał bo... roboty drogowe na jedynej słuszne drodze się rozpoczęły to poświęciłem chwilę tej Vratce. 

Nie często gości na mojej łapie, bo to jednak dość specyficzna stylistyka i kolorki nie do wszystkiego pasują. 

1209633696_S.1Tpoprawione3.thumb.jpg.322f08b8b6d8021c5d3b1666c71e781f.jpg

Mimo, iż Heritage Chrono doczekał się reedycji to muszę przyznać, że w S.15 kolorki już tak nie grają jak w tym modelu.

Wykończenie odbiega od ostatnich wypustów wrocławskich chronografów, Wkładka bezela była/jest kłopotliwa a mechanizm wprowadza pewną stagnację na tarczy, to mimo wszystko ten zegarek ma swój niezaprzeczalny urok. 

702101660_S.1Tpoprawione2.thumb.jpg.74f6d648b744c5214167b917110dbc54.jpg

27 minut temu, Marcin Pawlak napisał(-a):

Stojąc w korku człowiek się nudził... A że do roboty i tak bym późno przyjechał bo... roboty drogowe na jedynej słuszne drodze się rozpoczęły to poświęciłem chwilę tej Vratce. 

Nie często gości na mojej łapie, bo to jednak dość specyficzna stylistyka i kolorki nie do wszystkiego pasują. 

1209633696_S.1Tpoprawione3.thumb.jpg.322f08b8b6d8021c5d3b1666c71e781f.jpg

Mimo, iż Heritage Chrono doczekał się reedycji to muszę przyznać, że w S.15 kolorki już tak nie grają jak w tym modelu.

Wykończenie odbiega od ostatnich wypustów wrocławskich chronografów, Wkładka bezela była/jest kłopotliwa a mechanizm wprowadza pewną stagnację na tarczy, to mimo wszystko ten zegarek ma swój niezaprzeczalny urok. 

702101660_S.1Tpoprawione2.thumb.jpg.74f6d648b744c5214167b917110dbc54.jpg

Na tą stagnację machanizmu jest sposób. Wystarczy nacisnąć górny przycisk i już się zaczyna dużo dziać. Przez godzinkę można podziwiać sekundnik chronografu, jak płynie jak w mechaniku prawie. Często tak robię 🙂

1 minutę temu, zGredz_i_NY napisał(-a):

Na tą stagnację machanizmu jest sposób. Wystarczy nacisnąć górny przycisk i już się zaczyna dużo dziać. Przez godzinkę można podziwiać sekundnik chronografu, jak płynie jak w mechaniku prawie. Często tak robię 🙂

W tym mechanizmie akurat wskazówka centralna chrono lata cały czas po wciśnięciu górnego przycisku. Kiedyś się zapomniałem i pół dnia mi tak cykał. 

Pytanie tylko, czy jest w tym sens, jakaś logika, aby sobie to tak skakało bez ładu i składu? Akurat decyzja o przejściu na Miyotę 6S21 była całkiem dobra. Przynajmniej biorąc zegarek do ręki od razu wiem, że baterii wymieniać nie muszę. No i w Miyocie centralna wskazówka chrono bardziej "płynie". 

1 minutę temu, Marcin Pawlak napisał(-a):

W tym mechanizmie akurat wskazówka centralna chrono lata cały czas po wciśnięciu górnego przycisku. Kiedyś się zapomniałem i pół dnia mi tak cykał. 

Pytanie tylko, czy jest w tym sens, jakaś logika, aby sobie to tak skakało bez ładu i składu? Akurat decyzja o przejściu na Miyotę 6S21 była całkiem dobra. Przynajmniej biorąc zegarek do ręki od razu wiem, że baterii wymieniać nie muszę. No i w Miyocie centralna wskazówka chrono bardziej "płynie". 

Nawet nie wiedziałem, że jest różnica w mechanizmie.U mnie w S14 tyko 60 min.

Teraz, zGredz_i_NY napisał(-a):

Nawet nie wiedziałem, że jest różnica w mechanizmie.U mnie w S14 tyko 60 min.

W S.14 masz Miyotę i normalny sekundnik na godzinie trzeciej. Wskazówka sekundowa chrono jest centralna i po godzinie się zatrzymuje. 

W pierwszych dwóch seriach było jakieś Seiko/TMI. Na godzinie trzeciej ma wskazanie czasu 24h i nie ma normalnego sekundnika. 

Teraz widzę, że w Twoim Chrono Prawa subtarczka, to czas 24-godzinny. Ciekawe, niby podobne, a jednak trochę inne zegarki.