Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Weiss961

Co wybrać?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam 

 

Witam wszystkich forumowiczów. Jest to mój pierwszy temat na tym forum, także proszę o wyrozumiałość. Na tą chwilę posiadam jednego Timexa na codzień, jednak chciałbym zakupić jakiegoś szwajcara, z odrobine wyższej półki. Po przeczytaniu wielu wątków na tym forum postanowiłem postawić na 3 firmy i na nich się tylko skupić. Są to Tissot, Adriatica oraz Atlantic. W pierwszej kolejności chciałbym spytać czy w tych trzech firmach powinienem się tylko sugerować ich walorami wizualnymi, czy może są to firmy, która każda ma w sobie coś wyjątkowego. Proszę o doradzenie mi w tej kwestii, gdyż nie wiem na której z firm powinienem się skupić najbardziej. Szukam modelu klasycznego pasującego do ubioru eleganckiego, jak i w dniu codziennym. Modele jakie mam na oku są następujące:

 


 


 


  

Proszę również o wyrażenie swojej opinii, który z tych wyżej wymienionych jest najładniejszy.

 

Pozdrawiam    

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tissot jest najlepszy jakościowo IMO, ale koperta pokryta ciemną powłoką szybciej łapie ryski niż zwykła stalowa, w tej cenie rozważ też Certinę :)

Niżej pod względem "prestiżu" jest Atlantic, a Adriatica najniżej. Nie mam porównania między firmami na "A" - nie oglądałem tych zegarków z bliska.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie wybieram Tissota jeśli chodzi o wizual, uważam, że powinieneś rozważyć jeszcze Certinę. Sklep swiss jest najdroższy ze wszystkich więc poszukałbym jakiegoś innego.

 

Certina, o której myślałem ma szafirowe szkło więc lepsze, Tissot, którego wybrałeś ma mineralne szkło:

 

http://twojezegarki.com.pl/pl/p/Zegarek-Certina-DS-Caimano-Gent-C0174101605700-darmowa-dostawa/8191

 

tutaj masz szafir, 100 wodoszczelność.

 

Kwestia gustu rzecz jasna, ale taka jest moja opinia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesteś pewny że ten Tissot nie ma szafiru?

Przepraszam, musiałem nie na ten zegarek spojrzeć :) masz rację, tissot szafir 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego też na tym zegarku się skupię, głównie ze względu na jego wygląd. A jeżeli chodzi o porównanie Certiny i Tissota, to która firma uznawana jest za ,,tą lepszą"?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według mnie Tissot i Certina to ta sama klasa, z tym że Certina nieco droższa i być może na ogół stylistycznie bardziej atrakcyjna IMHO.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Certina jest odrobinę droższa , aczkolwiek to ta sama półka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki :) Jeśli mielibyście jakieś sugestie odnośnie podobnych zegarków do 800 zł to piszcie bo nie zdecydowałem się jeszcze a do sierpnia mam czas na zakup. Czekam również na więcej opinii o tych wyżej wymienionych.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do 800 zeta to fajnego japończyka wyrwiesz ale to dział o szwajcarskich i niemieckich zegarkach,tak więc jeśli chodzi o Tissota i Cytrynę to podobna klasa w kwarcowych odmianach pakuja zazwyczaj tam najgorsze mechanizmy kwarcowe typu Eta 805 lub Eta G10 nie polecam, jak już to za tę cenę szukać ewentualnie conajmniej Eta F06.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie najladniejsza jest Adriatica.Werki porownywalne,wykonanie kopert rowniez,wiec po co przeplacac za napis.Pozdrawiam.


leszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.