Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

.misha.

D.Dornblüth & Sohn rocznicowy klubowiec

Rekomendowane odpowiedzi

Gratulacje bezsprzecznie ciekawego zegara!

Jak wszyscy wiemy gusta są różne i nie każdemu ten zegar się spodoba, jednak za ogromny mankament tej serii uważam umieszczenie w języku angielskim informacji o rocznicy, limitacji i ogólnie mówiąc okazji, z jakiej zegarek został wyprodukowany.

Dlaczego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Angielski już nie jest obcym językiem :)

 

Zegarek świetny, nie spodziewałem się tak efektownej tarczy.


Co-Axial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego?

z tego samego powodu, dla którego w Polsce powinno się mówić po polsku a nie po angielsku.

ps. angielski jak i rosyjski, chiński, .... są językami obcymi ;)


kupię doxę sub...zawsze i każdą :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aa ok... myslalem ze jakies inne powody. Ten ma stosunkowo male znaczenie dla mnie i mi nie przeszkadzal zupelnie, innym kupujacym tez chyba nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie widziałem Dornblutha na oczy , czytałem tylko , że to mała firma rodzinna , stąd moje pytanie jak wypadają na tle konkurencji pod względem jakości wykończenia detali kopert ,tarczy itd. ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gratuluje nabytku - warto widzę było czekać roczek :) czasomierz wart tego - piknie się prezentuje :]


Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drake, jakość wykonania bardzo wysoka. Wszystko jak trzeba.


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałem Paweł kilka zegarków Dirka i jak dla mnie jakość tych zegarków jest wysoka, za tą cene, za którą są oferowane te zegarki. Myśle, że warto.

 

ps. bierz Pama ;)


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lubię tego Michała i jego zdobycze :) ta jest naprawdę bardzo ciekawa :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek prezentuje się świetnie . Gratuluje .


Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko widzę, że dopiero .misha. pokazał zdjęcia swojego egzemplarza. W nadgarstkowych cisza :) 


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetny zegarek, a i pudło bardzo mi się podoba. Gratuluję.  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ten "y" w słowie years wychodzi poza kant? Dziwnie dla mnie to wygląda...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek super! Gdyby tylko miał cyfry Breguetowskie to był by mega kozak :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że nie tylko mi się to rzuciło w oczy. 

Zegar bardzo ładny, co do personalizacji pod uroczystość KMZIZ to przełożenie stylistyki Portugalczyka Laureusa na podobny zegarek mnie troszeczkę drażni bo Laureus moim zdaniem w tym porównaniu wypada estetycznie lepiej.

Mimo to ładny zegar. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez RTK-WGM
      Dziś kolejna rocznica śmierci współtwórcy Klubu Miłośników Zegarów i Zegarków - prof. dr hab. inż. Zdzisława Mrugalskiego.
       (1930 - 2017)
       

      fot. zegarkiipasja.pl
       
      Prof. Zdzisław Mrugalski przez wiele lat był dziekanem Wydziału Mechaniki Precyzyjnej Politechniki Warszawskiej oraz dyrektorem Instytutu Konstrukcji Przyrządów Precyzyjnych i Optycznych PW.
      Był również członkiem Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Mechaników Polskich. Współtworzył i kierował największym stowarzyszeniem zegarkowych pasjonatów – Klubem Miłośników Zegarów i Zegarków.
      Wielką miłością darzył zegar na wieży Zamku Królewskiego w Warszawie. Czuwał nad opracowaniem konstrukcji oraz nadzorował wykonanie i montaż jego mechanizmu.
      Potem przez wiele lat sprawował nadzór nad eksploatacją tego zegara. Przestawianie wskazania zegara z czasu letniego na zimowy i z zimowego na letni zawsze wykonywał osobiście,
      lub było to przeprowadzane w jego obecności.
       

    • Przez TIK TAK
      Najważniejszą nowością zaprezentowaną przez Schaumburga będzie nowy manufakturowy mechanizm automatyczny SW-SJ 20 (nie mylić z sellitą)
       

       
      Cechy użytkowe:
      1. Możliwość dokręcania z koronki
      2. Szybka zmiana daty
      3. Częstotliwosć 28800 Alt/h (4 Hz)
      4. Włos balansu Soprod
      5. System antywstrząsowy Incabloc double cone.
      6. rezerwa chodu 44 h
       
      Mechanizm początkowo będzie występował w nowym modelu Squarematic. Rozmiar koperty 39x39 mm.. Cena 1500 EUR.
      Squarematic Pureness

      Squarematic Loyalty

      Squarematic Harmony


       
      Nowy Schaumburg Watch Moon Aventurine. Modelu nie trzeba przedstawiać. Tym razem pojawi się w wersji z tarczą z zielonego awenturynu. Cena 4700 EUR.
       

      Po sukcesie Steampunka pojawią się 2 nowe modele z mechanizmem ręcznie nakręcanym dostępne w wersji z z Unitasem SW-07.1, ( ETACHRON balance, spirale, pallet fork, Incabloc 18,000 A/h, Schaumburger 3/4 bridge ) lub za dopłatą przygotowany w Schaumburgu SW 08 (nie mylić z sellitą ) SW-08 ( Chronometer Glucydur balance, chronometer pallet fork, Incabloc 21,600 A/h, Hand engraved balance bridge).
      Średnica 42 mm, Tarcza stalowa wytrawiana.  Cena od 1650 EUR za SW 07.1
       
      Model Samurai

       
      Model Frog

       
       
      Zapraszam do wyrażania opinii.
       
      cdn
    • Przez vericious
      Witam serdecznie!
       
      Jako, że wielkimi krokami zbliża się rocznica ślubu moich rodziców - 40., stanęłam więc przed nie lada dylematem: jaki prezent dla nich wybrać?
      Zdecydowałam się na zegarki. Chciałabym aby były w miarę podobne oraz były Marki Adriatica (ponieważ kiedyś ojciec napomniał mi coś o tej firmie). 
      Rodzice są ludźmi przed i po sześćdziesiątce, nauczonymi do pracy, nienoszącymi biżuterii. 
       
      Proszę więc Państwa o opinię, czy taki wybór wydaje się być słuszny:
      https://zegarownia.pl/zegarek-damski-adriatica-classic-a3143-5213qs
      https://zegarownia.pl/zegarek-meski-adriatica-classic-a1236-5113q
       
      Jeśli będzie to możliwe, chciałabym dodać na nich grawer - tutaj też proszę o opinię, czy warto coś takiego poczynić. 
       
       
      Pozdrawiam,
      Weronika
    • Przez TIK TAK
      Chciałbym zaprezentować nową markę na naszym portfolio. Jest to młoda genewska manufaktura Emile Chouriet. Firma powstała w 1998 roku i posiada w swoim portfolio minutowego repetiera oraz tourbillona. Od roku marka dysponuje własnym mechanizmem, własnym balansem oraz włosem.
       

       
      Przedział cenowy to od 3000 PLN za kwarcowe damskie zegarki, poprzez 5000-40000 (złote 18 kt) za automaty na mechanizmach ETA z własnymi komplikacjami,  oraz po 900 000 pln za minutowego repetiera. Wszystkie modele mają charakterystyczne dla marki uszy przypominające skrzydła.
       
      Firma od roku posiada kaliber manufakturowy EC5318 stosowany jest w kilku modelach damskich oraz męskim Alchemie. Niestety modele te na ten rok już są wyprzedane.
      Charakterystyka mechanizmu :
       
       
      Automat z dwukierunkowym nakręcaniem
      Średnica 8’’’3/4 ; Ø19.4 mm
      Wysokość 4.8 mm
      liczba części 137
      Kamienie 27
      Częstotliwość  28’800 a/h (4Hz)
      Rezerwa chodu 45h
      Wychwyt Chouriet Swiss lever escapement
      Włos Chouriet spring
      Dekoracje paskowanie, niklowanie, pasy genewskie.
       


       
      Cena zegarków z mechanizmem in-house od 6000 PLN
       
      Przykładowe modele:
      Ice Cliff
       

       
      Challenger Deep
       

       
      Soleos
       

       
      Vaie Lactee
       

       
      Lac Leman
       

       

       
      Damskie Fair Lady
       


       
      więcej informacji na zapytanie [email protected]
      oraz na stronie : http://www.emilechouriet.ch
       
      https://www.facebook.com/emilechourietpl/
    • Przez Misieee
      Witam.
       
      Proszę o pomoc w opisie zegarka. Zegarek nalezy do mojej przyjaciółki, która poprosiła mnie abym dowiedział się w jej imieniu nieco więcej o tym zegareczku. Wygląda na to, że zegarek ma już parę lat za sobą. Interesuje mnie szacunkowa wycena, ponieważ jest wielce prawdopodobne, że zegarek będzie szukał nowego właściciela.
      Będę wdzięczny za pomoc.
      Jarek



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.