Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

wegejazz

poszukiwana koronka do złotego poljota

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

W związku z tym, iż po dziadku odziedziczyłem pamiątkowy zegarek chciałbym przywrócić mu dawną świetność :). Temat wymiany szkiełka oraz oryginalnych wskazówek mam załatwiony, pozostaje koronka. Niestety nie wiem jak wygląda i czego mogę szukać :( Może któryś z kolegów będzie wiedział jaka koronka oryginalna była w tym modelu?

 

post-33485-0-80514800-1402826132_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest raczej pozłacany poliot a nie złoty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak wiem warstwa 20 mikronów to był taki skrót myślowy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to nie jest przypadkiem koronka Poljotowska?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tam jest taka koronka jak ma być, tylko już zużyta i można pójść do zegarmistrza coby nałożył nową, złoconą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli to jest oryginalna koronka tylko nie złocona? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najprawdopodobniej masz oryginalną tylko zaśniedziałą - dobrze ją doczyścić i będzię ładna - nie ma sensu jej wymieniać bardziej skupiłbym się na serwisie mechanizmu , datownika przy okazji , zmianie szkła bo pęknięte - koperte wyczyscic i lekko przepolerować i będzie GIT !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pawle skoro tak to super! szczerze nie wiem jak wygląda oryginalna koronka do tego typu zegarka. jakieś propozycja co do wyczyszczenia koronki? zegarek był oddany z 10 lat temu do naprawy bez koronki i wtedy taka koronka została zamontowana

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli to jest oryginalna koronka tylko nie złocona?

 

Chodzi o to, że koronka będąc używana wyciera się, ząbki tracą swą głębokość a ewentualne zlocenia lub chromy wycierają się i zanikają. Jeśli zegarek jest używany a nie przechowywany w fablotce to koronka jest częścią wymienną jęk opony w samochodzie.

Nożna pójść do zegarmistrza aby dał nową złoconą jeśli chcesz odnowienia optycznego zegarka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...zegarek był oddany z 10 lat temu do naprawy...

Najwyższy czas zafundować temu pamiątkowemu poljotowi "full service" u zegarmistrza. Pretekstem jest konieczna wymiana szkiełka! przy okazji (jak koledzy wyżej radzą) poproś o wymianę "opony" na złoconą nówkę :) kształtem i gabarytami powinna odpowiadać tej co jest obecnie

koszyk tourbilliona do hublota ...niebity! kupię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zegarek już jest u zegarmistrza :) dostanie nowe wskazówki i szkiełko, polerkę będę robił cape codem :) pytanie z innej beczki nie wiem ile może mieć w uszach ten zegarek a niestety do zegarmistrza mam sporo kilometrów a jakiś pasek by się do niego przydał nowy :)

 

PS złote koperty to bardziej brąz czy raczej czarny pasek? nigdy się nad tym nie zastanawiałem..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

18 mm ma w uszach, a kolor paska wedle gustów, ja wolę jednak czerń.


"**wno chłopu nie zegarek..."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziękuję za odp. :) teraz muszę poszukać jakiegoś prostego paska

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do złota pasuje idealnie ciemny brąz !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może jasny brąz? Taki do złota też pasuje :). Zdecydowanie nie czarny!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zegarek już jest u zegarmistrza :) dostanie nowe wskazówki i szkiełko, polerkę będę robił cape codem :) pytanie z innej beczki nie wiem ile może mieć w uszach ten zegarek a niestety do zegarmistrza mam sporo kilometrów a jakiś pasek by się do niego przydał nowy :)

 

PS złote koperty to bardziej brąz czy raczej czarny pasek? nigdy się nad tym nie zastanawiałem..

Mam nadzieję, że zegarmistrz założy wskazówki pasujące do tego modelu. Te na prezentowanym zdjęciu są pod tym względem ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

te na zdjęciu są oryginalne a zegarmistrz ma ze starych zapasów identyczne nowe :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

te na zdjęciu są oryginalne a zegarmistrz ma ze starych zapasów identyczne nowe :)

To dobrze, bo trochę obawiałem się, że Twój zegarmistrz może wstawić wskazówki z innej bajki. Powodzenia i pochwal się jak już zegarek będzie gotowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szkiełko nowe wskazówki też :) polerka cape codem znalazła się też lepsza koronka chociaż odcień minimalnie się różni 

post-33485-0-01258900-1403115709_thumb.jpg

post-33485-0-30031200-1403115887_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko gitara ale koronke to chyba lepszą miałeś wcześniej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziękuję :) koronka poprzednia wyglądała gorzej kwestia światła :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładnie wyszedł. No i uratowałeś dziadkowy zegarek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez Elob500
      Lecimy z tematem ETA 7750 w Poljocie a tak naprawdę Poljot-International &Basilika, Strumanskie.
      Z tego co wiem czas powstania to okolice po 2010 roku. 
      Info z cennika.
      Recommend retail price list „Poljot-International &Basilika“ 2013 ceny  w Euro.
      7750.3081190 Automatic chronograph "Gagarin", stainless steel case, glass back, 5 atm waterresistant, grey dial, leather strap, box; limited to 500 pcs. 1400,-
      17 7750.1740711 Automatic chronograph „Baikal“, stainless steel case, polished, brushed, sapphire glass, glass back, 5 atm, silver guilloched dial, leather strap, box 1299,-
      17 7750.1740712 Automatic chronograph „Baikal“, stainless steel case, polished, brushed, sapphire glass, glass back, 5 atm, brown guilloched dial, leather strap, box 1299,-
      17 7750.1740713 Automatic chronograph „Baikal“, stainless steel case, polished, brushed, sapphire glass, glass back, 5 atm, dial guilloched black, leather strap, box 1299,-
      I zdjęcia tego co udało  mi się znaleźć.
       
      Gagarin jak by ktoś coś to plis info...





       
       
       
    • Gość
    • Gość
      Przez Gość
      29 kamieni
       
    • Przez MISTYK
      tarcza 38,9  Templariusz 

       
      #MojecyferblatyRKMistyk
    • Przez Mike S
      Poljot 3017
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.