Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

bumbum35

Orient czy Parnis

Rekomendowane odpowiedzi

http://www.creationwatches.com/products/orient-watches-252/orient-automatic-multi-year-calendar-feu03002cw-3890.html

http://www.aliexpress.com/item/Parnis44mm-white-dial-tourbillon-m171s-seagull-movement-mechanical-mens-watch/820616288.html

 

Mam do wyboru którys z tych modeli. Obydwa są łądne i przede wszystkim duże.

I jeden i drugi ma plusy i minusy.

Orient ma bransoletę, co bardziej wolę ale Parnis ma łądny Turbilion i przezroczysty dekiel no i wskaźnik rezerwy.

Do Parnisa musiałbym dokupic bransoletę, więc wyjdzie drozej.

Orient  to bardziej znana marka.

Ale teraz tak nie patrząc na wygląd, który mechanizm jest lepszy, ten z orienta czy od Sea gulla st2505?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wybralbym Orienta. Jak dla mnie ładniejszy. Ma wr100 a Parnis tylko 30,i podobno te machanizmy Orienta są trudne do zajechania.

Ale to tylko moje skromne zdanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie orient.

Zegarek pewny, łatwiejszy i bardziej dostępny serwis na terenie RP no i sprawdzony werk - w zasadzie nie do zajechania. Ale ja wolałbym dołożyć kilka "łabędzi" i kupić tego http://www.creationwatches.com/products/orient-watches-252/orient-automatic-divers-ffe06001k0-mens-watch-3305.html


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Orient.

Jeśli się podoba model, który pokazałeś to po prostu bierz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na miejscu Orienta strzelilbym focha ze ktos mnie probuje porównac z Parniakiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na miejscu Orienta strzelilbym focha ze ktos mnie probuje porównac z Parniakiem

 

W rzeczy samej ... . :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na miejscu Orienta strzelilbym focha ze ktos mnie probuje porównac z Parniakiem

:)

Dobre porównanie .

Orient to jednak inna klasa zegarków. Inna jakość , inna kontrola inny efekt końcowy .


Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki,a może lepszym wyborem byłby ten Seiko?

http://www.creationwatches.com/products/seiko-automatic-sports-89/seiko-5-sports-automatic-srp357k1-srp357k-srp357-3876.html

No i zanim się zdecyduje, czy z tego sklepu to na pewno oryginały? Kupował już ktoś z Was tam?

Nawet z vatem i cłem jest dużo taniej.

Wysłane z mojego ZP810 za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seiko na pewno jest lepszym wyborem od Parnisa. 5 popularna seria z znanym i dobrym mechanizmem .

Sklep sprzedaje zegarki oryginalne.


Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę że jednak pierwsza decyzja okazała się najlepsza... :) O ile "luźny" bezel Ci nie przeszkadza to będziesz zadowolony bo to fajny zegarek jest. ;)


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobry zegarek za niewielkie pieniądze . Będzie Pan zadowolony :)


Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Luźny to znaczy? Od nowosci jest taki luźny czy pod wpływem czasu poluźnia się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Luźny to znaczy? Od nowosci jest taki luźny czy pod wpływem czasu poluźnia się.

Luźny znaczy że "łatwo się nim kręci"(przynajmniej tak było w moim egzemplarzu), niektórym to przeszkadza a innym nie.  Ja osobiście wole jak bezel jest nieco "ciężej" przekręcić (oczywiście bez przesady).


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bumbum35 nie martw się o luźny bezel , mam model bliźniaczy ( wersja z indeksami białymi ) nic luźno nie chodzi , nie ma mowy by samoczynnie bezel się obracał . ( bo chyba tak sobie wyobrażasz ) Zegarek miażdży jakością wykonania te chińskie badziewie od  Parnisa . Będziesz naprawdę zadowolony , najlepszy wybór a i ewentualna sprzedaż  nie będzie stanowić problem co innego Parnis - niezły był też Orient proponowany przez Daito

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się z pytankiem odnośnie sklepu Creation Watches. Ile dni idzie przesyłka do Polski, warto oszczędzać na przesyłce czy jednak lepiej wybrać kuriera dla szybkości i spokojności dostawy. I ostatnie, jak nasze słóżby celne podchodzą do tych zakupów, puszczają czy jednak trzeba doliczyć cło, vat?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się z pytankiem odnośnie sklepu Creation Watches. Ile dni idzie przesyłka do Polski, warto oszczędzać na przesyłce czy jednak lepiej wybrać kuriera dla szybkości i spokojności dostawy. I ostatnie, jak nasze słóżby celne podchodzą do tych zakupów, puszczają czy jednak trzeba doliczyć cło, vat?

Przesyłka free 2-4 tygodni .

Kurier to 99% dodatkowe opłaty .

Zawsze lepiej przy kalkulacji zakupu doliczyć cło i VAT .


Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bumbum35 nie martw się o luźny bezel , mam model bliźniaczy ( wersja z indeksami białymi ) nic luźno nie chodzi , nie ma mowy by samoczynnie bezel się obracał .

Całkiem możliwe że taki feler był tylko w moim egzemplarzu - tak że nie ma się co martwić na zapas w sumie  ;) no i bezel nie obracał się "samoczynnie" ale potrafił się przestawić np podczas wkładania ręki do kieszeni i to tez sporadycznie - a zwróciłem na to uwagę bo w innych posiadanych przeze mnie zegarkach tak się nie dzieje...


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Parnis ma łądny Turbilion i przezroczysty dekiel no i wskaźnik rezerwy.

Paniedzieju, gdzie Ty tam widzisz Turbilion?

To raczej Dziurbilion jest.

Ten Parniak jest obrzydliwy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do przesyłek, to zamawiam z chin dużo różnych rzeczy. Zdarzyło mi się że kilka razy zapłaciłem VAT. Kurier to na 100 procent. Nigdy mi żadna paczka nie zaginęła, no może raz, tym bardziej poczta hk post . Bardzo dobra poczta, to samo Singapore post. Unikać tylko sweden post bo tam paczki potrafią zginąć. Sam tego doświadczyłem. Listy z reguły są puszczane przez UC, no może tylko nie przez Wer Zabrze lub Poznań. Tam rzepią wszystko. Ja zawsze mam przygotowane na VAT. Ostatnio mi zatrzymali zegarek bo miał logo znanej firmy a na aukcji tego nie było, przypominał mi parnisa takiego z bezelem. Zegarek przepadł niestety ale sprzedawca zwrócił kasę bo sprawę zgłosiłem do serwisu.

 

Wysłane z mojego ZP810 za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek doszedł. Zapakowany w duze pudełko, na pudełku cena 70usd, więc wyraźnie sugeruje do oclenia i opodatkowania, a jednak przeszło bez cła i vatu. No ale wybrałem HK Post a nie DHL. 24 czerwca wysłany a 3 lipca doszedł, więc nieźle.

A tak na marginesie, ten model mozna dokręcac recznie czy tylko na ruch?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co się orientuję cła to chyba od 100 $ należy się obawiać - ale pewien nie jestem


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.