Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

pirx65

Czy to polski mechanizm?

Rekomendowane odpowiedzi

Kris2

W książce Władka M. ,są pokazane 4 zegarki ,numery 27,106 ,447 i 1196 też uznany za polski.

3 Alfy i jedno Błonie.

Jakie numery mają Twój i znajomych ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kris2

W książce Władka M. ,są pokazane 4 zegarki ,numery 27,106 ,447 i 1196 też uznany za polski.

3 Alfy i jedno Błonie.

Jakie numery mają Twój i znajomych ?

Mój ma numer 0000428. Tych od znajomych niestety ale nie pamietam. Napisze do nich w tym temacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Darek

 

Pisząc wg. znanych mi zródeł - miałem na myśli rozmowy z byłymi pracownikami w zakładach Błonie którzy niestety ale twierdzili że polskie mechanizmy montowane były tylko i wyłacznie w Alfach. Dodatkowym argumentem za moją teorią jest to że wiekszośc polskich mechanizmów na dzisiaj jest zamontowana własnie w Alfach: 3 modele w książce, jeden mój oraz znam dwóch kolekcjonerów którzy tez mają Alfy z polskimi mechanizmami.

Dziękuje za odpowiedź. Z uwagą będę śledził ten temat.

Proszę ustal u znajomych nr tych mechanizmów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

Teraz skłaniałbym się do sugestii, że polskie mechanizmy oryginalnie pojawiły się tylko w Alfach.

- wtedy nie miałem jednak na taką  sugestię (moją też w książce) żadnego potwierdzenia.

Dziś pojawienie się mechanizmu w innym modelu, nie może eliminować samego mechanizmu jako polskiego.

 

Darek

 

Pisząc wg. znanych mi zródeł - miałem na myśli rozmowy z byłymi pracownikami w zakładach Błonie którzy niestety ale twierdzili że polskie mechanizmy montowane były tylko i wyłacznie w Alfach. Dodatkowym argumentem za moją teorią jest to że wiekszośc polskich mechanizmów na dzisiaj jest zamontowana własnie w Alfach: 3 modele w książce, jeden mój oraz znam dwóch kolekcjonerów którzy tez mają Alfy z polskimi mechanizmami.

 

Prosze o potwierdzenie, które z osób które mogły to wiedzieć, potwierdziły, że polskie mechanizmy tylko w Alfach

 

pozdrawiam,

Władyslaw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Dziś pojawienie się mechanizmu w innym modelu, nie może eliminować samego mechanizmu jako polskiego.

 

 

 

Miałem być śledzącym ten temat - ale czekałem na taką wypowiedź.

 

Musimy pamiętać jednak, że dyskusja dotyczy mechanizmu polskiego a nie zegarka polskiego.

 

Coś dla mających wyobraźnię: w dniu 25 kwietnia 2015 r. na forum zegarkiclub.pl użytkownik BLONEX2015 zakłada nowy temat

ze zdjęciem zegarka Kirowskiego Kraba i tu mechanizm o cechach mechanizmu polskiego. ale jeszcze dla większych jaj - zamieszcza zdjęcie Blonexa Antymagnetycznego z mechanizmem o cechach mechanizmu polskiego. Tu dokładnie chcę wyjaśnić, że przykłady są absurdalne.

 

W tym jest problem jak zidentyfikować mechanizm polski. Obecnie znamy 9 charakterystycznych cech mechanizmu polskiego i musimy znaleźć tą 10 cechę. Jednak w tych numeratywnych cechach nie jest ujęta nazwa zegarka.

 

Innymi słowy - to, że w  mechanizmie nr 0000699 wymieniono mostek balansu - a tak twierdzimy ( bo inny mostek ma polski mechanizm), to musimy przyznać, że  jest to polski mechanizm z wymienionym mostkiem balansu (jak już wcześniej pisałem mechanizm  nie jest w pełni oryginalny). Chyba, że różni się o tą 10 nieznaną nam cechę mechanizmu polskiego.

 

Przyznaję, nie posiadam takowego zegarka z mechanizmem polskim - ale może warto by zajrzeć pod poszczególne części tegoż mechanizmu. 

Pozdrawiam serdecznie wszystkich również kolegę rav_c.

DarekK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

Teraz skłaniałbym się do sugestii, że polskie mechanizmy oryginalnie pojawiły się tylko w Alfach.

- wtedy nie miałem jednak na taką  sugestię (moją też w książce) żadnego potwierdzenia.

Dziś pojawienie się mechanizmu w innym modelu, nie może eliminować samego mechanizmu jako polskiego.

 

 

Prosze o potwierdzenie, które z osób które mogły to wiedzieć, potwierdziły, że polskie mechanizmy tylko w Alfach

 

pozdrawiam,

Władyslaw

Wysłałem Ci w temacie tych osób info na PW.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.