Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Krystian

Laptop - jaka firma i model?

Rekomendowane odpowiedzi

W związku z awarią poprzedniego laptopa poszukuję nowego sprzętu z tej kategorii i proszę o poradę jaki model i jakiej firmy najlepiej wybrać.

Na wstępie zaznaczam, że nie chcę wywalać dużo kasy bo laptop u mnie służył tylko do oglądania ligi mistrzów na onecie, filmów i przede wszystkim magazynowania danych (głównie zdjęć i filmików z wakacji ), ale też iTunes.

Do netu używam Ipada i nie zamierzam tego zmieniać, bo dla mnie nie ma lepszego urządzenia do tego celu.

 

Absolutne maksimum to 3k, ale jak jest coś co spełni moje wymogi za połowę tej ceny to zdecydowanie wybieram tanią opcję.

 

Co jest wymogiem:

 

Karta na tyle mocna żebym spokojnie mógł oglądać filmiki Full HD

 

Ekran około 15"

 

Dysk minimum 500GB, ale chętnie większy

 

Wyjście HDMi

 

Przynajmniej 2 wyjścia USB

 

WiFi

 

 

Nie potrzebuję żadnych czytników kart, kamerki, czytników linii papilarnych i tym podobnych pierdół, które miałem i nie używałem.

 

W sumie oprócz karty graficznej wszystkie wymogi spełniał mój złom sprzed 6 czy 7 lat więc myślę, że nie będzie problemu ze znalezieniem czegoś w najniższym przedziale cenowym.

Laptop będzie używany jako komputer stacjonarny.

 

Proszę o polecanie konkretnych obecnie dostępnych modeli.

Modele sprzed roku czy kilku lat mnie nie interesują, bo ich po prostu się już nie kupi :)

 

Jeżeli, któryś z kolegów handluje tego typu sprzętem i oferuje rozsądny rabat zapraszam na PW.

Pamiętam, że ktoś mi kiedyś wspominał na PW, że może załatwić laptopy, ale nie mogę sobie przypomnieć kto to był więc jeżeli to czyta to niech prześle informację ;)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno nie kupuj hp 655. Kupilem taki i zaluje. nawet do wbijania gwozdzi sie nie nadaje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samsung daje tyko 6miesięcy na baterię- poszukaj dłuższej gwarancji. Moja bateria padła po 4 miesiącach- czytałem że to "baterie startowe".

Windows 8 doprowadza mnie do pasji.

 

 

Wysłane z Tapatalk przez A1457

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja proponuję poszukać DELLa. Choć w tej cenie to może być różnie.

Mój ma 3,5 roku i dwa tygodnie temu zgłosiłem na gwarancji usterkę to serwisant był u mnie w domu na drugi dzień. Głupota była ale przyjechali naprawili mimo, ze troszkę naciągałem ;)

Ostatnio dobrałem znajomej za 3,2 na i5 z dyskiem SDD 120 + HDD 500 jako przenośny i jest super zadowolona.

A jeśli chodzi o FHD to każda nie zintegrowana da sobie w 100% radę jeśli chodzi o oglądanie filmów.

Zobacz co proponuje X-kom

Jak dla mnie:

DELL

Lenovo, Asus, Fujitsu

Acer, Samsung, Toshiba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za dotychczasowe opinie.

Della już polecał mi Mariusz więc raczej będę się skłaniał ku tej marce, ale jeżeli pojawią się jakieś inne ciekawe propozycje to chętnie rozważę.

Myślałem o Jabłku, bo resztę sprzętu mam tej właśnie firmy, ale jabłko to inny przedzial cenowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zamkniesz się w zakładanym budżecie to bierz Dell-a z gwarancją najlepiej 3 lub 4 lata NBD (następny dzień roboczy) ostatecznie 2 lata Domowa Naprawa Dell. Przykładowo: Inspiron 5537 na i5 z 8 GB RAM lub Vostro 3560 - ten ma 4 lata gwarancji.

Ogólnie wejdź na stronę x-kom i użyj wyszukiwarki po parametrach i coś znajdziesz :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem pewny bo absolutnie już teraz się na tym nie znam, ale chyba proponujesz mi jakąś petardę powyżej, a moje wymagania są na poziomie zerowym na dzisiejsze czasy :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym proponował coś z procesorem Intel i3 (rewelacyjny stosunek cena/jakość) i wtedy do oglądania filmów czy jakichś prostszych gier nie potrzebujesz dodatkowej karty graficznej (grafika jest zintegrowana z procesorem i wcale nie jest zła tak jak to było kiedyś i nie pobiera tyle prądu więc bateria dłużej trzyma). Wtedy możesz nawet poszukać czegoś z wyższą rozdzielczością wyświetlacza (więcej niż 1366x768 - żeby był sens oglądać filmy w full HD, chyba że masz podłączony monitor) albo na przykład z matowym wyświetlaczem. Lenovo robi sprzęt dobry jakościowo i niedrogi, myślę że za 1500-2000 coś znajdziesz.

 

Aha, no i 4GB pamięci RAM to dzisiaj minimum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grafika ile mb do moich zastosowań?

Ps. Na baterii absolutnie mi nie zależy bo tak jak pisałem ma pełnić funkcję stacjonarnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dell. Nic nie padło przez 4 lata poza słabnącą baterią (ale wciąż na chodzie). I jeszcze za jakość dźwięku (przynajmniej w tym mojej Żony).


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój brat miał Della i kilka lat super aż się moralnie zamortyzował.

Pomyśl o większym ekranie. Dysponuję laptopami 15 i 17. Najczęściej piszę na 19 calowym monitorze stacjonarnym. Na 17 calach już nie bardzo, a 15 jak muszę.

 

 

Wysłane z Tapatalk przez A1457

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę większego, bo mecze itd. i tak idą po hdmi na TV.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grafa zintegrowana oczywiście. Też bym brał jakiegoś najtańszego Della z procesorem i3 i 4-8 GB pamięci. Polecam wybrać model z matrycą matową.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A te filmiki full HD chcesz oglądać na laptopie czy na TV/monitorze?

Bo jak to pierwsze to musisz mieć taką matrycę a to już podniesie koszty w stosunku do "zwykłej".

 

Na WIN8 tez na początku nie chciałem dlatego kupiłem Sony, które do mojego modelu przewidywało sterowniki do W7. Teraz za nic bym się nie przesiadł :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli laptop to tylko Dell. Mam już czwartego Della i nigdy nie było z nimi problemów. Kiedyś zbładziłem i kupiłem Hp i badzi szybko go sprzedałem, grzał się nie miłosiernie. Natomiast Acer padł zaraz po gwarancji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem przez jakiś czas służbowego Della. Powiem tyle: poprawny, nic więcej.

Teraz mam 17 calowe full HD Sony Vaio i jestem b.zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A te filmiki full HD chcesz oglądać na laptopie czy na TV/monitorze?

Bo jak to pierwsze to musisz mieć taką matrycę a to już podniesie koszty w stosunku do "zwykłej".

 

Na laptopie tylko przeglądać. Oglądać będę na TV.

Ps. Widzę sporo złych opinii co do W 8, a ja z kolei słyszałem, że 7 to porażka i sam nie wiem co teraz myśleć : D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie dorosłem albo przerosłem poziom W8. Męczyłem się przez tydzień żeby uporządkować laptopa mojej mamy z tym czymś. Dałem radę, ale te katafalki, przepraszam, kafelki wciąż widzę , wracają w snach. Jedno jest prawdą, włączał się w bodajże 20 - 30 sekund.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem pewny bo absolutnie już teraz się na tym nie znam, ale chyba proponujesz mi jakąś petardę powyżej, a moje wymagania są na poziomie zerowym na dzisiejsze czasy :D

 

Żadna petarda - normalny sprzęt tyle że więcej niż przyzwoity z ekstra gwarancją :) Np. http://www.x-kom.pl/p/180971-notebook-laptop-15-6-dell-vostro-3560-i3-3120m-8gb-500-7pro64x-hd7670m-zloty.html

taki laptop. Lepiej zapłacić ciut więcej przy zakupie i mieć spokój na lata.

 

To co proponował powyżej kornel91 ma podobną cenę ale błyszcząca matryca, tylko 2 porty usb 3.0. Ma minimalnie wydajniejszy procesor i większy dysk ale tylko 2 lata gwarancji a nie cztery.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co się bać win8. Pół godzinki oswojenia i smigasz.

 

Esy floresy z SGS3 LTE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle tylko ze ten HP ma rok gwarancji - ciut biednie. Laptop to zakup na kilka lat i dziś może sie wydawać za silny a za 2-3 lata będzie w sam raz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem dodać, że w grę wchodzą tylko laptopy z touchpadem wyśrodkowanym. Touchpad przesunięty do lewej strony odpada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.