Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Krystian

Laptop - jaka firma i model?

Rekomendowane odpowiedzi

4. 2 lata gwarancji z naprawą w serwisie w ciągu 14 dni to nie to samo co 5 lat gwarancji z naprawą u klienta w ciągu 48 h.

 

Jak nie widzisz różnicy, no to nie ma co dyskutować.

 

To jest kompletna bzdura , zawsze możesz dopłacić za NBD w standardzie jest CAR . Kurde straszne bzdury piszesz . Naprawde sprawdz !

 

Owszem miałem i musiałem się użerać z serwisem Della przez nieoryginalne podzespoły, takie są niestety fakty.

 

Niestety ale sklep nie informuje klientów, że przynajmniej niektóre konfiguracje mają dokładany nieoryginalny RAM i system instalowany z płyty. Zdaje się że niektóre również nieoryginalne dyski SSD.

 

A przy reklamacji w sklepie wymigują się, twierdząc że wszystko jest zgodne z tym co podali w specyfikacji na ich stronie, więc nie ma podstaw do zwrotu.

Kolejna bzdura , Od prawie nowosci w XPS'ie mam dołożone dysk SSD Samsunga Pro , 8 gb Ramu itd. A nigdy mi dell nie robił problemu .

 

Dell ma genialny serwis , ale w wyższych seriach XPS , Lattitude lub Precision . Wyrwałem Gniazdo zasilania , w weekend kot wylał mi całe pół litra piwa na lapka , dzieciak złamał mocowanie matrycy ... wszystko zrobili za darmo !!

 

Mimo mojego oprogramowania ( kupiłem bez systemu oba ) i dołożonych podzespołów , jak i uszkodzeń z mojej winy , a nawet tego żę jedne jest od della a drugi nie , NIE MA ABSOLUTNIE ŻADNEGO ZNACZENIA !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

To jest kompletna bzdura , zawsze możesz dopłacić za NBD w standardzie jest CAR . Kurde straszne bzdury piszesz . Naprawde sprawdz !

Sam sprawdź, bo nawet jak dokupisz NBD to linie konsumenckie mają niższy priorytet w kolejności serwisowania.

A refurby (czyli poserwisowe) i komputery z outletu najniższy.

 

Klienci korporacyjni są obsługiwani w pierwszej kolejności, small business w drugiej, a konsumenci w trzeciej.

 

 

Kolejna bzdura , Od prawie nowosci w XPS'ie mam dołożone dysk SSD Samsunga Pro , 8 gb Ramu itd. A nigdy mi dell nie robił problemu .

 

Nie robił ci problemów z serwisowaniem laptopa, ale tego twojego dysku ani dołożonej pamięci już nie wymieni jeśli się zepsują.

 

 

 

 

 

Dell ma genialny serwis , ale w wyższych seriach XPS , Lattitude lub Precision . Wyrwałem Gniazdo zasilania , w weekend kot wylał mi całe pół litra piwa na lapka , dzieciak złamał mocowanie matrycy ... wszystko zrobili za darmo !!

 

Jakbyś jeszcze nie zauważył to w wątku mowa jest o niższych seriach Inspiron oraz Vostro.

 

 

Mimo mojego oprogramowania ( kupiłem bez systemu oba ) i dołożonych podzespołów , jak i uszkodzeń z mojej winy , a nawet tego żę jedne jest od della a drugi nie , NIE MA ABSOLUTNIE ŻADNEGO ZNACZENIA !!!

 

To spróbuj zgłosić reklamację tego swojego oprogramowania i dołożonych podzespołów w serwisie Della.

 

Od razu się przekonasz, że to ma znaczenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale przecież to jest kompletnie bez sensu , bo co ma piernik do wiatraka ?? Jeśli dołoże ram to na ten ram mam rekojmie sklepu lub gwarancje producenta , to samo z dyskiem ! Nie potrzebuje Della do tego .

Jaką można zgłosić reklamacje oprogramowania ?? Przyznam się żę działam na kompach od 94 roku ( pierwszy mój 486 ) i nigdy nie spotkałem się z reklamacją windowsa :D ! Przecież to jest kompletnie nie logiczne !

 

Sam sprawdź, bo nawet jak dokupisz NBD to linie konsumenckie mają niższy priorytet w kolejności serwisowania.

A refurby (czyli poserwisowe) i komputery z outletu najniższy.

 

Klienci korporacyjni są obsługiwani w pierwszej kolejności, small business w drugiej, a konsumenci w trzeciej.

Ale przecież napisałem Ci że nie raz nie dwa sprawdziłem to na własnej skórze , lapki mam na siebie jako osobe fizyczną i NBD oznacza Next Busines Day więc jaka kolejność ? Jakie korporacje small biznesy , mam to gdzieś , ma być na 2 dzień !! I zawsze jest !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda chyba karmić trola - kolega Adam53 raczej więcej mówi jak wie a juz napewno nie ma żadnego doświadczenia w zakupach czy serwisowaniu sprzętu. Ja mam staż w branży nawet ciut dłuższy niż kolega bury22 i jak mam do czynienia z takim filozofem jak Adam53 to dopuszczam bo szkoda czasu i atłasu. Widać mamy dwa różne światy w których żyjemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MOD.

Kolego Adam53. To nie jest blog. Nie piszemy postów jeden za drugim, o ile nie dzieli ich znaczny odstęp czasu czy wyraźne oddzielenie odpowiedzi . Mamy opcję edytuj.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale przecież to jest kompletnie bez sensu , bo co ma piernik do wiatraka ?? Jeśli dołoże ram to na ten ram mam rekojmie sklepu lub gwarancje producenta , to samo z dyskiem ! Nie potrzebuje Della do tego .

Jaką można zgłosić reklamacje oprogramowania ?? Przyznam się żę działam na kompach od 94 roku ( pierwszy mój 486 ) i nigdy nie spotkałem się z reklamacją windowsa :D ! Przecież to jest kompletnie nie logiczne !

 

Ale przecież napisałem Ci że nie raz nie dwa sprawdziłem to na własnej skórze , lapki mam na siebie jako osobe fizyczną i NBD oznacza Next Busines Day więc jaka kolejność ? Jakie korporacje small biznesy , mam to gdzieś , ma być na 2 dzień !! I zawsze jest !

No to ma, że kupując Della oczekuję w nim podzespołów Della objętych gwarancją Della, a nie nieoryginalnych dokładanych potajemnie przez sklep, które potem trzeba oddzielnie reklamować w tym sklepie albo w serwisie producenta tych podzespołów.. Więc jak się np. taki dokładany dysk zepsuje to serwisant Della go nie wymieni u mnie w ciągu 48 h.

 

Tak samo jak kupując Omegę oczekuję oryginalnych elementów.

I tak samo jak nowe auto kupione w salonie ma mieć oryginalne części, a nie zamienniki.

 

Reklamacja oprogramowania, może np. dotyczyć nieuruchamiania albo wieszania się systemu z niewiadomej przyczyny.

Skoro piszesz że nigdy się z taką nie spotkałeś to znaczy, że nigdy nie pracowałeś w żadnym serwisie komputerów, żadnym sklepie komputerowym ani nawet w helpdesku jakiejkolwiek firmy.

 

Masz to gdzieś bo masz wykupioną gwarancję NBD z ubezpieczeniem od wypadków losowych za jakieś 1000 zł od laptopa.

 

 

Szkoda chyba karmić trola - kolega Adam53 raczej więcej mówi jak wie a juz napewno nie ma żadnego doświadczenia w zakupach czy serwisowaniu sprzętu. Ja mam staż w branży nawet ciut dłuższy niż kolega bury22 i jak mam do czynienia z takim filozofem jak Adam53 to dopuszczam bo szkoda czasu i atłasu. Widać mamy dwa różne światy w których żyjemy.

 

Konkret panie podaj, bo jak na razie to widzę że twój staż jest chyba ze sklepu ze składakami i/lub nieautoryzowanego serwisu.

Dla twojej wiadomości mam 25 lat doświadczenia w branży u renomowanych producentów.

 

MOD.

Kolego Adam53. To nie jest blog. Nie piszemy postów jeden za drugim, o ile nie dzieli ich znaczny odstęp czasu czy wyraźne oddzielenie odpowiedzi . Mamy opcję edytuj.

 

Niestety ta opcja jest kompletnie nieużywalna gdy się odpowiada pisząc na tablecie.

Dobrze by było włączyć automatyczne łączenie postów gdy jest jeden pod drugim od tego samego użytkownika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie znalazłem tematu o drukarkach, więc tutaj się podepnę :)

 

Posiadam od kilku lat urządzenie wielofunkcyjne HP Deskjet F380. Chciałem dziś wydrukować kilka stronic, ale mi się nie udało :(  Urządzenie wyświetla błąd co widać na zdjęciu.

 

post-44476-0-21288500-1412955585_thumb.jpg

 

Oprócz odwróconej cyfry 3 miga czerwona lampka. Mam ten problem od jakiegoś już czasu, ale do tej pory pomagało wyjęcie baterii z laptopa i ponowne załadowanie systemu. Dzisiaj, mimo że ładowałem system 6 razy, nic nie pomaga. Czy zupełne odinstalowanie urządzenia i ponowne jego zainstalowanie coś tutaj pomoże? Zna się ktoś na tym :)


Przemek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest błąd drukarki nie lapcia. Uruchom to urządzenie bez przypiętego do niego lapcia. Jeśli błąd sie pojawi (prawie napewno tak będzie) to masz jasność w temacie. Prawdopodobnie jest problem z układem pozycjonowania karetki z głowicami. To typowy problem w tym modelu. Jak masz jakiś sensowny serwis pod ręka to powinni to ogarnąć. Ale to juz jest zabytek i szkoda inwestować. Kup sobie np. DJ5525 - będziesz zadowolony a eksploatacja dużo tańsza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi Ci o to urządzenie? http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/hp-deskjet-ink-advantage-5525-test.html

 

A jak ma się sprawa napełniania kardidży? Widzę, że są w wyposażeniu aż 4 sztuki (osobny kardidż na każdy kolor). Da się kupić tanie zestawy do samodzielnego napełniania? Nie mogę znaleźć :( Jeśli mam za każdym razem kupować oryginalne kardidże to urządzenie będzie bardzo nieekonomiczne!


Przemek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak to ten model. Nie strugaj dziadostwa z nalewaniem tuszy, to urządzenie będzie pracować nienagannie a wydruki będą miały odpowiednią jakość. Oryginalny tusz do tej drukarki kosztuje 30 zł za sztukę (550 stron) więc tanio. Chyba że drukujesz b.dużo to kup Epsona E800 z tuszami w butelkach po 70ml.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może to i racja, że tusze oryginalne nie są tutaj aż takie drogie :) Częściej drukuję kolorowy tekst niż obrazy. Te urządzenia poniżej 200 zł są coś warte? Nie zależy mi na łączności bezprzewodowej, a bardziej na niskich kosztach wydruku!


Przemek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupię 5525 bo 1015 to tylko drukarka bez skanera!


Przemek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak sie ma 5525 do :

http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/hp-deskjet-ink-advantage-3525-test.html

 

jest sens kupowania tego nizszego medelu?


Omega Speedmaster 105.002, Rolex GMT 1675, Zenith El Primero A384, Tag Heuer Monaco cal12, Heuer Montreal cal12, Breitling Long Playing, Certina Chronolympic cal234, Zenith Defy Subsea 600mt, Breitling Chronomatic... parę, ...i sam nie wiem kiedy to się skończy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odgrzebując temat, muszę kupić nowy komputer bo stary nawalił. Wymagania (mocne słowo ;) ): Win7, wi-fi, klawitura numeryczna, kamerka, nie grzejący się i cichy, napęd dvd, bluetooth. Zastosowanie domowe, czyli internet, poczta, czasem jakiś arkusz kalkulacyjny i tyle. Generalnie komputer będzie się nudził do moich wymagań.

Wybór padł na dell 2521 - 2GB 320GB (5400) Win7PRO64 Pentium - w cenie 1399 - warto?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mało ramu i wolny dysk. Będziesz narzekał.

Poszukaj czegoś z 4 GB ramu i dyskiem 7200. Może trzeba będzie zwiększyć nieco budżet.


Cierpię na chroniczny brak czasu... dlatego kupiłem stary zegar, żeby łapać każdą jego chwilę...
Arkadiusz K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

100 więc to nie problem, raczej chodziło mi żeby za bardzo nie iść w górę bo nie widzę potrzebę - mam drugiego dela latitude 3540 i3 3GB i jest super, ale trochę inny budżet. 

Ten Lenovo całkiem fajny, dzięki za namiar, pomyślę nad nim :)

 

edit: tylko win 8 a tego nie lubię - czy da się zrobić darmowo downgrade?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie. Ale juz za pasem jest Win 10 i będzie darmowy dla posiadaczy ósemki

 

 

Wyskrobane w Tapatalk


Cierpię na chroniczny brak czasu... dlatego kupiłem stary zegar, żeby łapać każdą jego chwilę...
Arkadiusz K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktos podpowie konkretny model dla młodego gracza... cena max 3500

min. 15 cal i win 8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Laptop do grania to w założeniu zły pomysł. Trzeba wybierać między jakością a wydajnością, między wydajnością a temperaturami, miedzy temperaturami a koniecznością stosowania dodatkowego chłodzenia (np podkładki chłodzące) i jeszcze parę takich między. W związku z powyższym bardzo trudno jest znaleźć świetny sprzęt jakościowo z bardzo dobrą wydajnością, będąc ograniczonym kwotowo.

Ale jeśli już musi być to poczytaj o tych:

1. Lenovo Y510P

http://www.x-kom.pl/p/189103-notebook-laptop-15-6-lenovo-y510p-i7-4700mq-8gb-1000-gt755m-sli-fhd.html?partnerid=100090942&sm12=Mzk=&ts=1405030747&token=d87b9355a8a58d390c94f44e60d8824f

Będzie miał bardzo wydajny system graficzny dzięki SLI. Jednak z tego samego powodu będzie to grzałka niemiłosierna (może na zimę to i dobry pomysł :D)

2. Lenovo Y50-70

http://www.euro.com.pl/laptopy-i-netbooki/lenovo-y50-70-i7-4710-4gb-1tb-8gb-sshd-gtx860.bhtml

Już bez SLI, będzie kulturalniejszy pod względem temperatur.

3. Acer V3-772G

http://www.x-kom.pl/p/189485-notebook-laptop-17-3-acer-v3-772g-i7-4702mq-8gb-1000-gtx850m.html?partnerid=100090942&sm12=Mzk=&ts=1405030976&token=7fbb4aaff1e97cc63420bc1a880be6da

Nie lubię tej marki - jestem uprzedzony, ale parametry ma znośne.

Niestety chyba wszystkie trzy propozycje są bez systemu operacyjnego.

Dodatkowo możesz poszukać jakiego MSI, który wypuścił sporo sztuk dla graczy (również nie lubię tej marki - również jestem uprzedzony), ale tak jak pisałem wcześniej trzeba podjąć jakiś kompromis.


Cierpię na chroniczny brak czasu... dlatego kupiłem stary zegar, żeby łapać każdą jego chwilę...
Arkadiusz K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brak miejsca nie od razu musi skazywać na zakup laptopa :)

Granie na laptopie jest mało wygodne, poza tym ekran nigdy nie należy do zbyt dużych...

 

Poleciłbym komputery All in one, czyli po prostu duży monitor który mieści w sobie wszystkie podzespoły (z reguły w układzie jak w laptopach). Wszystko nie zajmuje miejsca więcej niż laptop, a jest znacznie wygodniejsze. Gracz z pewnością doceni olbrzymi ekran.

 

http://allegro.pl/dell-inspiron-2350-i5-8gb-1tb-hd8690-dotykowy-win8-i4811772829.html

http://allegro.pl/samsung-dotykowy-aio-dp700a7d-i7-8gb-1tb-w8-gratis-i4795018355.html

 

27 cali na pewno zrobi wrażenie...


Lubię małe zegarki…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

All in one tak.. ale niestety I7 przekracza mój limit... chyba że zbiórkę ogłoszę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i5 daje radę nawet na domyślnym zegarze... A po minimalnym podkręceniu nie jest gorszy od i7 :) Większość gier nie potrafi wykorzystać nawet 70% możliwości procesora i5.


Lubię małe zegarki…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.