Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Krystian

Laptop - jaka firma i model?

Rekomendowane odpowiedzi

15'6, może być również 17'3, coś z tego, jednak te 15 to minimum.


ile by nie było to i tak jest za mało...
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy polećcie proszę pilnie jakiegoś laptopa, cienkiego, lekkiego o długim czasie pracy baterii. Ma służyć do pisania, czytania, kalkulacji i serfowania w dużej ilości po sieci

Ekran chyba 13" bedzie okey, realne do 1500zl?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja od 5 lat uzytkuje Sony Vaio, ktory ostatnio wrocil do lask po tym jak podlaczylem staly internet. Poza kiepskimi glosnikami i glosna praca wentylatora (chyba sie zakurzyl) nie moge narzekac. Wszystko smiga jak nalezy, a ma juz 5 lat. Choc teraz katuje od 2 lat tablet i ciezko by mi bylo jakbym musial przegladac neta na kompie :)


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy polećcie proszę pilnie jakiegoś laptopa, cienkiego, lekkiego o długim czasie pracy baterii. Ma służyć do pisania, czytania, kalkulacji i serfowania w dużej ilości po sieci

Ekran chyba 13" bedzie okey, realne do 1500zl?

 

Mówisz o lapkach za ponad 3k, a budżet o połowę mniejszy. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha, tak czułem...

A cos o choć trochę zbliżonych wymaganiach/parametrach?

 

Poza konkursem, lenovo yoga wart zakupu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...A ja może dla odmiany coś odradzę.

db0717bd46127582med.jpg

Dell Latitude E5450 - fabrycznie nowy, wypakowany z kartonu.
Stan po instalacji systemu, po godzinie użytkowania...
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Przecież to ewidentnie jakaś skrytka jest :)

 

Panowie, szukam czegoś do 2500zł. 17 cali. Internet, muzyka, Sims4 :D

Dysk 750GB minimum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...A ja może dla odmiany coś odradzę.

 

db0717bd46127582med.jpg

 

Dell Latitude E5450 - fabrycznie nowy, wypakowany z kartonu.

Stan po instalacji systemu, po godzinie użytkowania...

 

Dell ma dobrą gwarancję. Przyjdzie Pan i ci naprawi od ręki. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Zwykły pech.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

 

stoję przed wyborem laptopa. Asus, skończył dwa lata i, pomimo tego, że dbałem o niego, to obudowa włącznie z klawiaszmi się posypały.

Zatem poszukuję dla siebie czegoś trwałego.

 

Podstawowe wytyczne:

 

- trwałość, solidna obudowa, chodzi o to, żeby nie rozsypał się jak domek z kart po dwóch latach używania,

- niska waga, dosyć często się przemieszczam ze sprzętem środkami komunikacji miejskiej,

- matryca "15-tka". Aktualnie mam 17, ale przy takich podróżach nie jest to zbyt praktyczne,

- matryca matowa,

- SSD,

- możliwie dobra matryca, z dobrą jasnością, kolorami, itp. Na tym sprzęcie będę sporo pisał, czytał, ale też film obejrzę - zależy mi na ładnym obrazie, sporo pochodzę po internecie, czas poprzerabiam amatorsko zdjęcia, może z czasem będę używał laptopa do zrobienia i opracowania kilku wykładów w formie filmów, może wrzucę jakąś niezbyt wymagającą grę (aczkoliwek nie gram, ale nie wykluczam że za 2, 3 lata na koputerze pogra 4-5 letnie dziecko). Nie będzie to sprzęt przeznaczony do 3d studio max itp.,

- nie za gruby,

- dobre parametry.

 

Najprawdopodobniej zostanę przy Dell-u.

 

Pierwotnie wybór padł na DEll Latitude 3540 i5-4210U/8GB/128+1000/Win8X FHD

 

według poniższej specyfikacji:

 

DSC03125.jpg

 

Natomiast zastanawiam się nad DELL Inspirion 7548

według poniższej specyfikacji:

 

DSC03126.jpg

 

DSC03127.jpg

 

Plusy pierwszego, to m.in:

- trwałość,

- 3 lata gwarancji (serwisant odbiera z domu),

- aluminiowa obudowa,

- wyższa rozdzielczość (Full HD),

- więcej RAM,

- nagrywarka DVD (ale czy tak często będę z niej korzystać? Można dokupić zewnętrzną.).

 

Minusy pierwszego, to m.in.:

- matryca słabsza jak w drugim,

- mniejsza pamięć SSD (ale to można zmienić),

- model jest powli wycofywany,

- powierzchnia między klawiszami jest wykończona w połysku. A to się może szybko rysowac,

- brak HDMI, ale to można dokupić przejśćiówkę,

- jest grubszy od drugiego (ok. 3 cm., drugi niecałe 2 cm.)

- chyba gumowe klawisze, ale tego nie wiem.

 

Plusy drugiego, to m.in.:

- lepsza matryca,

- wyższy model,

- chyba lepsza karta graficzna (ale czy w tym przypadku ma to aż takie znaczenie?),

- większa pojemność dysku SSD (ale w pierwszym można zwiększyć pojemność pamięci)

- lepszy procesor,

- lepsze chłodzenie,

- HDMI (ale to i tak można dokupić),

- jest cieńszy,

- jest lżejszy,

- fajna stylistyka,

- klawisze plastikowe, przestrzeń między klawiszami matowa.

 

Minusy drugiego, to m.in:

- słabsza rozdzielczość i brak FULL HD (nie wiem co mi daje to FULL HD)

- gwarancja 2 lata (zamiast 3) i brak mozliwości odbioru sprzętu z domu,

- brak nagrywarki DVD (ale to można dokupić zewnętrzną),

- mniejsza pamięć RAM ale to można dokupić.

 

Więc, w Waszej ocenie, jaki model byłby dla mnie lepszy?

A może zrezygnować z Della i wybrać coś innego? Chociaż coś czuję, że powinienem wybrać Della.

Za podpowiedzi bardzo dziękuję.

W przypadku, gdyby była taka potrzeba,to chętnie coś doprecyzuję i odpowiedm na pytania.

 

Pozdrawiam,

Dariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o Della:

Latitude to linia biznesowa - z założenia mają trwalsze obudowy, lepsze wyświetlacze, słabsze karty graficzne, za to mnóstwo portów, gniazd itd.

Inspiron to linia dla użytkownika domowego - plastik fantastik, ale z wydajnieszą grafiką, bardziej pod kątem gier.

Jest jeszcze linia Precision - biznes / mobilna stacja robocza. Łączy najlepsze cechy wcześniej wymienionych linii, ale jest dużo, dużo droższa.

Jeżeli w porównywalnej cenie, brałbym Latitude, albo używane Precision (wydajnością modele sprzed 2-3 lat nie będą bardzo mocno odstawać od nowych z linii budżetowych, za to wykonanie jest na lata).

Jest jeszcze linia Studio - z założenia niby multimedialne, do grafiki itp. - stąd mają lepsze wyświetlacze o wyższej rozdzielczości, ale wykonanie jest kiepskie - na poziomie Inspironów.

 

Analogiczny podział jest w HP: Inspiron = Pavillon, Latitude = ProBook, Precision = EliteBook.

Ja mam HP z serii EliteBook - wykonanie (i wydajność) jest na tak wysokim poziomie, że każdemu z czystym sercem będę je polecał.

 

PS. Po co Full HD, czyli 1920x1080, a w lepszych laptopach często 1920x1200? Po to żeby na ekranie zmieściło się więcej informacji, więcej otwartych okienek. Pracuje się o wiele lepiej, kiedy zamiast żonglować alt-tab, po prostu patrzysz na inną część ekranu i widzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Rabinie. Chyba jednak zdecyduję się na Latitude. Planuję jednak zwiększyć pamięć dysku SSD. Ze 128 na 250.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tymi lepszymi wyświetlaczami w Latitude to bym uważał. Wcale tak nie musi być i szczególnie w tanich seriach jak ten 3xxx matryce są słabe. Ten Inspiron mnie zaskoczył, bo pierwszy raz widzę laptopa z tej serii z matowym wyświetlaczem. Przewaga Latitude to lepsza gwarancja i teoretycznie lepsza jakość spasowania. Materiały mogą być bardzo podobne, bo tańsze Latitude za dużo aluminium czy innego metalu nie mają w sobie.

 

Z tych dwóch Inspirona bym nie brał z prostego i dla mnie istotnego powodu - nie ma Ethernetu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tymi lepszymi wyświetlaczami w Latitude to bym uważał. Wcale tak nie musi być i szczególnie w tanich seriach jak ten 3xxx matryce są słabe. Ten Inspiron mnie zaskoczył, bo pierwszy raz widzę laptopa z tej serii z matowym wyświetlaczem. Przewaga Latitude to lepsza gwarancja i teoretycznie lepsza jakość spasowania. Materiały mogą być bardzo podobne, bo tańsze Latitude za dużo aluminium czy innego metalu nie mają w sobie.

 

Z tych dwóch Inspirona bym nie brał z prostego i dla mnie istotnego powodu - nie ma Ethernetu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tymi lepszymi wyświetlaczami w Latitude to bym uważał. Wcale tak nie musi być i szczególnie w tanich seriach jak ten 3xxx matryce są słabe. Ten Inspiron mnie zaskoczył, bo pierwszy raz widzę laptopa z tej serii z matowym wyświetlaczem.

 

Uważasz, że ten Inspiron może mieć lepszą matrycę od wymienionego Latitude?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wkleiłeś link do innego modelu. Ten z tego co widzę po tej recenzji to nie ma Ethernetu. http://www.notebookcheck.net/Dell-Inspiron-15-7548-Notebook-Review.139966.0.html

 

W tej konfiguracji oczywiście Latitude powinien mieć lepszą matrycę. Patrząc po recenzjach jest bardzo w porządku w swojej klasie. Informacji odnośnie Inspirona nie znalazłem niestety.

 

//Edit.

Dopiero teraz spojrzałem który to jest ten Latitude. Ma jedną dyskwalifikującą wadę - nie ma HDMI. Kiedyś mocno mu się przyglądałem, ale jak to zobaczyłem to odpuściłem.

 

//Edit2.

Możesz jeszcze zajrzeć na allegro do lapków wystawianych przez resellerów z outletów Della i HP. Koło 3k można znaleźć Latitude z lepszej serii 5xxx, Delle XPS czy nawet HP Elitebooki z gwarancją producenta. Podobno wszystko jest ok jak kupisz od sprawdzonych sprzedawców, ale nie potwierdzę, bo nie kupowałem w ten sposób. Ważne jest, żeby spojrzeć z jakąś gwarancją jest sprzedawany laptop w ten sposób.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

//Edit.

Dopiero teraz spojrzałem który to jest ten Latitude. Ma jedną dyskwalifikującą wadę - nie ma HDMI. Kiedyś mocno mu się przyglądałem, ale jak to zobaczyłem to odpuściłem.

 

O tym już napisałem na 1 str. W razie czego można dokupić przejściówkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety, jakość wykonania laptopów Dell nie jest taka jak kiedyś.
Moja firma obecnie wymienia HP na Dell Latitude, mamy więc od pewnego czasu sporo tego sprzętu i widzę co się dzieje.
Zawiasy nowych Delli potrafią się "kiwać" po dwóch miesiącach użytkowania, jakby to była najmarniejsza chińszczyzna.
W moim Dellu wpadka z klawiaturą...
Problem zgłosiłem, ale obecnie jestem na urlopie i jeszcze nie miałem okazji sprawdzić tej legendarnej jakości serwisu.
Szczerze mówiąc cudów się nie spodziewam.
Poprzednio używałem HP EliteBook 2540. Bardzo fajny, wydajny i mobilny sprzęt.
Po dołożeniu powiększonej baterii można było sobie pozwolić na komfort nie brania ładowarki na spotkania...
Niestety, laptop bardzo się grzał.
Problemem była również plastikowa ramka aluminiowej obudowy matrycy, która pękała we wszystkich laptopach w okolicy zaczepu zamka.
Pojedynczy zaczep klapy był umieszczony centralnie i wyposażony w sprężynkę, która po naciśnięciu zamka lekko otwierała pokrywę.
Otwieranie laptopa było bardzo wygodne, ale zamykanie wymagało użycia jakiejś tam, niewielkiej siły.
Tego niestety nie wytrzymywała wspomniana plastikowa ramka...         
W domu od kilku lat używam HP ProBook 4520s.
Sprzęt już nie najnowszy, ale nie mam z nim jakichkolwiek problemów, więc nie czuję potrzeby, żeby wymieniać.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bierz Dell'a... Serio. Niby robione w tej samej fanryce co HP, ale z Dell'ami zawsze miałem coś nie tak.

 

Obecnie używam HP Elitebook Folio 9480m.

Procek Intel i7, 8 GB RAM, SSD 256 GB, 1600x900, podświetlana klawiatura, czytnik linii, etc.

Poprzednio używałem 9470m z HDD, ale ten jest znacznie, znacznie lepszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bierz Dell'a... Serio. Niby robione w tej samej fanryce co HP, ale z Dell'ami zawsze miałem coś nie tak.

(...)

Co do zasady zgadzam się, ale nie chce mi się wierzyć, że to ta sama fabryka.

W HP nie występuje problem kiwających się zawiasów, zwłaszcza po dwóch miesiącach pracy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta sama, Foxconn, 1 mln ludzi zatrudnionych :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od zawsze używam Dell a i nie wyobrażam sobie nic innego. Najpierw d600 później d630 a obecnie e6430. Kupione 3 lata temu i7 do dziś spisuje się lepiej niż większość komputerów na rynku. fakt. We wcześniejszych egzemplarzach zawiasy notorycznie się odkrecaly ale zalalem je w końcu locitem i problem zniknął. Za to nigdy nie miałem problemy z niczym innym. Dlatego dziś polecam Dell.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam nigdy z dellami nie miałem problemu. Kilka się przewinęło.

Kilka IBM Think pad - również bez problemu

Kilka hp - zero problemu

"Domowy" Asus UX32 A - rewelacja

Lenovo Think Pad - poza nazwą - jakościowo nic wspólnego z pierwowzorami od IBM. 

Aktualnie MB Pro - i tego polecam najbardziej.

Jeśli na Windows - to jak wyżej - Dell - i domowe i biznesowe linie, Hp biznesowe a i z Pavilonkami problemu nie miałem. Asus z serii UX - dla mnie najlepszy sprzęt na WIn - mam już 3 lata. Nadal szybki, bezawaryjny i wygląda jak nowy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.