Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Krystian

Laptop - jaka firma i model?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Magik.

Trochę mówi - że to prawie nówki, a nawet w podstawowej konfiguracji maki działają bardzo sprawnie.

To zależy jak użytkujesz sprzęt. Jeżeli notebook pełni rolę kompa stacjonarnego i cały czas działa pod zasilaniem, a baterię rozładowujesz raz w miesiącu żeby popracowała, to te 20 cykli wystarczy na ponad półtora roku użytkowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już zdecydowałem, że wezmę macbooka:) Poprzednia właścicielka kupiła ten komputer, ale po krótkim użytkowaniu okazało się że 13" to dla niej za mało i kupiła 17". Facetka jest grafikiem. Myślę, że mnie 13" wystarczy. Do tej pory miałem Toshibę 15".


Przemek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dla mnie 13 to ekran optymalny. Zapewnia przyzwoity pulpit i max mobilności. 

Mariusz masz racje - ale jaka firma kupowałaby laptop do stricte stacjonarnego użytku. To teoretycznie możliwe, ale trudne do wyobrażenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć :)

 

Podepnę się pod stary temat, bo także szukam teraz laptopa.

Nie od dziś wiadomo, że sprzęt elektroniczny służy teraz coraz krócej, więc może ktoś z Was ma jakieś doświadczenie (serwisowe ?) czego unikać a co warto brać pod uwagę aby taki laptop działał i nie leżał w serwisie.

Moje wymagania hardwerowe są następujące:

- dobra matowa matryca, chyba najlepiej IPS,

- wielkość raczej ok. 15",

- dysk SSD,

- podświetlana klawiatura,

- jakaś lepsza karta graficzna, choć w gry raczej nie grywam, więc demon to nie musi być,

- możliwie długa praca na baterii, choć przeważnie i tak będę w pobliżu gniazdka B)

- dobrze gdyby przy okazji wyglądał atrakcyjnie :)

 

Obecnie posiadam starego Della XPS i poza padniętym dyskiem i problemem z taśmą matrycy nic z nim się złego nie działo. Wydaje mi się, że w dalszym ciągu Dell to dobra propozycja, ale czy na pewno ?

 

Jeśli chodzi o budżet, to im taniej tym lepiej, ale wolałbym nie przekroczyć 5k.

 

Pozdrawiam

Mariusz


Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy Probook, na nhl.pl to samo Ci powiedzą. Kilka laptopów kupiłem po lekturze forum i zapytaniu, wszystkie kupione były właśnie z serii ProBook. Najstarszy ma 6 lat, bateria 2.5h czymie mimo upływu czasu, aluminium się lekko wytarło pod nadgarstkiem, reszta bez zmian.

 

(0).(0)


Only Fools Do Not Fear The Sea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Kosma, HP jakoś w ogóle nie brałem pod uwagę i może to błąd.

Przejrzę co mają ciekawego.


Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poleciłbym Samsunga z serii 9 ale w Europie już nie sprzedają. NP900X3 używam codziennie już od czterech lat bardzo intensywnie i dalej działa jak nowy. Obudowa i ekran bez żadnych problemów. Szkoda, że już nie do dostania. Co ciekawe seria 5 była tragiczna.

Miło wspominam też Della, myślę, że dalej będzie to dobry wybór do 5k.

Nie polecam HP, miałem dwa modele i dużo problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samsunga tuż przed wycofaniem z PL kupił kolega i też jest bardzo zadowolony.

 

Kosma, może masz fajne doświadczenia jeśli chodzi o trwałość, ale HP nie spełnia moich wymogów hardwerowych - te co podałem są tylko w 13,3" i nie są to Probooki :(

W serii Envy kości pamięci są wlutowane na stałe i nie można dołożyć jakby co, czyli lipa jak dla mnie.

 

Ma ktoś jakieś doświadczenia z MSI ?


Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samsunga tuż przed wycofaniem z PL kupił kolega i też jest bardzo zadowolony.

 

Kosma, może masz fajne doświadczenia jeśli chodzi o trwałość, ale HP nie spełnia moich wymogów hardwerowych - te co podałem są tylko w 13,3" i nie są to Probooki :(

W serii Envy kości pamięci są wlutowane na stałe i nie można dołożyć jakby co, czyli lipa jak dla mnie.

 

Ma ktoś jakieś doświadczenia z MSI ?

Kafel więcej, ale za 6 lat dalej będzie Ci służył. Chyba ma wszystko co chcesz. 

 

http://allegro.pl/hp-probook-650-g2-intel-i7-6820hq-8-512gb-ssd-7pro-i6670627846.html


Only Fools Do Not Fear The Sea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niby w graczem nie jestem, ale zintegrowana grafika w lapku za 6k trochę razi.


Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mariusz, obejrzyj XPS - to nadal bardzo dobry sprzęt, problemem może być dobre konfiguracja przy 5k, bo chyba 15 cali startują od 5k w podstawowej wersji. Chyba ze weźmiesz 13 - brak ramki robi wrażenie większej matrycy, a sam lapek świetnie się prezentuje.

Ja szukają ok. rok temu podobnego sprzętu wziąłem MacBooka i nie żałuję, no ale trzeba lubić Apple i najlepiej mieć inny sprzęt w domu. Gdybyś jednak decydował się na MB, dam Ci namiary na sprawdzony, nieco tańszy niż w najtańszych sklepach w kraju, sprzęt ;)


I'm not myself, but not dead and not for sale...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niby w graczem nie jestem, ale zintegrowana grafika w lapku za 6k trochę razi.

Wideo 2k, 4k czy każda rozdziałka poleci. O graniu nie pisaleś. Dodatkowa karta to waga, temperatura, cena, hałas.

 

(0).(0)


Only Fools Do Not Fear The Sea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ritter

Używałem i używam MSI. Laptop ponad 6 lat i ponad 2h na baterii. Poza małą wadą tej serii polegającą na kiepskim wentylatorze sprzęt trzyma się nadspodziewanie dobrze. Ważna sprawa, przynajmniej dla mnie to wygodna klawiatura.

 

Z dodatkowymi kartami graficznymi w laptopie jest tak, że służą jako erzac do grania i specjalnie niczego więcej. Karta graficzna do laptopa jest tak kastrowana, że aż płakać się chce. Oczywiście będzie mocniejsza od tej zintegrowanej ale trudno to nazwać mocą w pozytywnym znaczeniu. Laptop będzie zdecydowanie droższy i bardziej podatny na uszkodzenia gdyż laminat płyty będzie bardziej obciążony cieplnie. Jedyną korzyść odczuje kot, który będzie "parkował" na ciepłej płaszczyźnie ilekroć użytkownik oddali się choć na moment.

Z typowymi kartami dodatkowymi w laptopach wiadomo o co chodzi. A jak nie wiadomo to o pieniądze. Dodatkowe cyferki są w stanie porazić każdego zwykłego konsumenta rozumującego "więcej=lepiej".

 

Oceniam laptopy w 3. kategoriach Jakość wykonania, klawiatura, ekran. Dopiero później procesor czy producent. Nie ma tak, ze z dobrym ekranem jest połączony kiepski procesor. To idzie w parze również z ceną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mariusz, obejrzyj XPS - to nadal bardzo dobry sprzęt, problemem może być dobre konfiguracja przy 5k, bo chyba 15 cali startują od 5k w podstawowej wersji. Chyba ze weźmiesz 13 - brak ramki robi wrażenie większej matrycy, a sam lapek świetnie się prezentuje.

Ja szukają ok. rok temu podobnego sprzętu wziąłem MacBooka i nie żałuję, no ale trzeba lubić Apple i najlepiej mieć inny sprzęt w domu. Gdybyś jednak decydował się na MB, dam Ci namiary na sprawdzony, nieco tańszy niż w najtańszych sklepach w kraju, sprzęt ;)

XPS-y relatywnie mocno podrożały, bo kupując swojego 6-7 lat temu płaciłem ok 4k. i była to wówczas bardzo wysoka specyfikacja z mocnym prockiem, kartą graficzną, nagrywarką Blu Ray i wbudowanym modemem 3G.

 

13,3" są bardzo fajne, lekkie poręczne, ale mnie akurat na mega mobilności nie zależy.

Co prawda laptop jeździ ze mną codziennie do pracy, ale poruszam się autem a nie komunikacją miejską.

Tak czy inaczej używam teraz matrycy 15,4", ale 13,3'' nie wykluczam jednak obawiam się czy to nie za mało ...

 

MacBooka brałem pod uwagę zwłaszcza, że jest ponoć proste narzędzie pozwalające zainstalować Windowsa gdyby oryginalny OS nie podszedł, ale nie wiem czy ma to sens ?

 

Używałem i używam MSI. Laptop ponad 6 lat i ponad 2h na baterii. Poza małą wadą tej serii polegającą na kiepskim wentylatorze sprzęt trzyma się nadspodziewanie dobrze. Ważna sprawa, przynajmniej dla mnie to wygodna klawiatura.

 

Z dodatkowymi kartami graficznymi w laptopie jest tak, że służą jako erzac do grania i specjalnie niczego więcej. Karta graficzna do laptopa jest tak kastrowana, że aż płakać się chce. Oczywiście będzie mocniejsza od tej zintegrowanej ale trudno to nazwać mocą w pozytywnym znaczeniu. Laptop będzie zdecydowanie droższy i bardziej podatny na uszkodzenia gdyż laminat płyty będzie bardziej obciążony cieplnie. Jedyną korzyść odczuje kot, który będzie "parkował" na ciepłej płaszczyźnie ilekroć użytkownik oddali się choć na moment.

Z typowymi kartami dodatkowymi w laptopach wiadomo o co chodzi. A jak nie wiadomo to o pieniądze. Dodatkowe cyferki są w stanie porazić każdego zwykłego konsumenta rozumującego "więcej=lepiej".

 

Oceniam laptopy w 3. kategoriach Jakość wykonania, klawiatura, ekran. Dopiero później procesor czy producent. Nie ma tak, ze z dobrym ekranem jest połączony kiepski procesor. To idzie w parze również z ceną.

Dzięki za opinie.

Czy jesteś w stanie polecić coś konkretnego i jakoś uzasadnić :) ?

 

Wideo 2k, 4k czy każda rozdziałka poleci. O graniu nie pisaleś. Dodatkowa karta to waga, temperatura, cena, hałas.

 

(0).(0)

W sumie to pisałem na wstępie, że chciałbym lepszą kartę choć nie jest graczem :) , ale być może mi to wyperswadujecie...

Wiem, że mocniejsza karta pociąga za sobą wszystko to co napisałeś, ale ten HP też nie jest tani.

Tu teoretycznie podobny sprzęt (poza kartą graficzną) jest w lepszej cenie choć ma napęd DVD:

http://www.x-kom.pl/p/337212-notebook-laptop-156-lenovo-ideapad-700-15-i7-32gb-5121000-gtx950m.html

Nie pomyśl, że się wymądrzam i nie doceniam Twoich porad, cena tego HP być może jest adekwatna, ale ja się nie za bardzo znam i dlatego się dopytuje :)


Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to Dell Latitude/XPS lub HP Elitebook. Probooków nie miałem w rękach, ale zbierają raczej dobre opinie. Biznesowe Asusy też są godne uwagi. Thinkpady też są fajne, ale ja bym nie kupił ze względu na umiejscowienie lewego Ctrl.

 

Zależy do czego potrzebujesz karty graficznej. Intelowe karty są z generacji na generacji lepsze i starczają do mniej wymagających gier. Mają też sprzętowe wsparcie do nowoczesnych kodeków i 4k 60fps powinno śmigać bez obciążania CPU.

 

Co do rozmiaru, to może dobrym kompromisem byłby ekran 14 cali?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za kolejne podpowiedzi .

14" to również akceptowalna wielkość, więc zdecydowanie biorę pod uwagę.

Jeśli chodzi o technologię matrycy, czy z założenia odrzucać TN ?


Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć :)

 

Podepnę się pod stary temat, bo także szukam teraz laptopa.

Nie od dziś wiadomo, że sprzęt elektroniczny służy teraz coraz krócej, więc może ktoś z Was ma jakieś doświadczenie (serwisowe ?) czego unikać a co warto brać pod uwagę aby taki laptop działał i nie leżał w serwisie.

Moje wymagania hardwerowe są następujące:

- dobra matowa matryca, chyba najlepiej IPS,

- wielkość raczej ok. 15",

- dysk SSD,

- podświetlana klawiatura,

- jakaś lepsza karta graficzna, choć w gry raczej nie grywam, więc demon to nie musi być,

- możliwie długa praca na baterii, choć przeważnie i tak będę w pobliżu gniazdka B)

- dobrze gdyby przy okazji wyglądał atrakcyjnie :)

 

Obecnie posiadam starego Della XPS i poza padniętym dyskiem i problemem z taśmą matrycy nic z nim się złego nie działo. Wydaje mi się, że w dalszym ciągu Dell to dobra propozycja, ale czy na pewno ?

 

Jeśli chodzi o budżet, to im taniej tym lepiej, ale wolałbym nie przekroczyć 5k.

 

Pozdrawiam

Mariusz

Nie do końca.

Kiedyś była tylko  można by nazwać dobra elektronika, bo nie opłacało się robić bubli. To nie ludzie się bogacą, a kroi się produkcje do granic możliwości  i jak dodać do tego przeliczanie żywotności  do chwili zaraz po zakończeniu gwarancji, użycie nie bez powodu "ekologicznej cyny" podzespołów elektronicznych nie oszukujmy się naprawdę marnych to mamy efekt taki a nie inny. Nie szuka się projektantów którzy potrafią zaprojektować niezniszczalny sprzęt, a wręcz odwrotnie, bo to się bardziej opłaca, nie trzeba inwestować w serwisy itd., zysk jest niewspółmierny.

Jednak to nie oznacza, że nie ma na rynku sprzętu jak za dawnych lat, nadal kosztuje on  adekwatnie jak kiedyś. Przecież kiedyś blaszak z kosmicznymi parametrami nie kosztował 2kpln , a minimum 5-kę i te blaszaki po dziś dzień są nie do zabicia.

Nadal są modele laptopów tzw niezniszczalnych.

 

Z tego co serwisowałem - nigdy nie miałem problemów z Dellami, fakt upierdliwe są jeżeli chodzi o zasilacze ( takie Della zabezpieczenie ;) ), ale wykonanie bez zarzutu. Oczywiście trafiły się zimne luty w newralgicznych miejscach, jednak przy wymogu stosowania ekologicznej cyny to każdemu się zdarzyć może. Dell zresztą celuje w dużych biznesowych odbiorców to też wymusza to parametry przy zachowaniu stabilności pracy + wykonanie.

 

Apple - tak komputery tego producenta do 2007r trzymały ładny poziom, choć IMac to już lekkie nieporozumienie.

 

Asus - wiele zależało od modeli, zazwyczaj wytrzymałe, żywotne, jednak zdarzało się modelom  z sensowniejszą KG iż chip pod wpływem temp odklejał się od MB. Zresztą granie na lapku nie stworzonym do tego, jednak posiadającym lepsza grafikę skłaniającą ku temu ciągnie za sobą to ryzyko. Stąd tyle problemów związanych z grafiką  w "laptopach".

 

Lenovo, HP jak dla mnie syf jakich mało. Na 50 sztuk w firmie w ciągu niecałych 5 lat padły praktycznie wszystkie. W Lenovo matryce ładnie świeca, ale padają jak muchy, po matrycach lecą dyski i MB.

 

Panasonic Toughbook, bo z takimi miałem do czynienia , bije wszystko. Po dziś dzień korzystam z CF-27( PII 300mhz, 192MB Ram) na winxpsp3. Parametry, no cóż 17-to letni już sprzęt, jednak OS zoptymalizowany i śmiga jak przecinak :) , filmy, net, nuta, bateria oryginalna,trzyma jak nowa 3h, a proc przecież nie mobilny ;) Ekran poprawnie reaguje nawet przez grubą roboczą rękawicę.

 

Zastanawiam się na CF-31, jak Latitude d820 strzeli, a to raczej nie nastąpi prędko :) Obawiam, się że wtedy ten Panasonic będzie tak stary jak obecny CF-27, choć podejrzewam, że może być jeszcze gorzej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brat miał Della bardzo długo i po prostu broda mu urosła.

Obaj kupiliśmy w 2014r Samsungi - on 15 cali, ja 17.

U niego wszystko ok, mi po 5 miesiącach bateria padła ale wymienili na gwarancji.

Jak do tej pory oba śmigają.

Ale Samsungów już nie ma i chyba Dell pozostaje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Samsungach ogniwo potrafi dostać zwarcia i leci cała sekcja, na szczęście są z zabezpieczeniem, więc nie dochodzi do zapłonu tak jak swego czasu w  sprzęcie opartym na ogniwach Sony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Korzystam (poczta, internet, pisma, tabelki, filmy, muzyka, gry tylko na kurniku) z 11. letniego HP Compaq nx8220 z Ubuntu na podstawowym Gnomie bez wodotrysków. Jestem zadowolony i aktualnie innego nie szukam :)

 

Pamięć: 2.0 GiB

Procesor: Intel® Pentium® M processor 1.73GHz, 32 bity

Grafika: Gallium 0.4 on ATI RV380 

Dysk: 57,4 GB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem ciekawy jakie filmy i jaki Internet, bo wątpię, żeby ten sprzęt radził sobie chociaż z YT w 720p.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój sprzęt nie jest tym, który może konkurować z nowymi jednostkami, bo te nowe są lepsze przez 11. letni skok technologiczny jaki się w tym czasie odbył. Jest jedynie przykładem, że starsze lapsy z bardzo lekkimi systemami dają radę do przeciętnej pracy. Dodam, że pobawiłem się trochę tym Linuksem i odciążyłem go z różnych głupot (wodotrysków). Nie mam antywirusa :) wewnętrzna zapora jest ultralekka.

 

Nie mam żadnych problemów (skoki, zacięcia, muli, przerywa, itp.) z oglądaniem zarówno yt, jak i innych filmów z płyt, gwizdków, itp. Trochę oglądam, zatem wtedy mógłbym ponarzekać. 

 

Internet śmiga ~100 Mb/s na kablu. Dodam, że mi to wystarczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem ciekawy jakie filmy i jaki Internet, bo wątpię, żeby ten sprzęt radził sobie chociaż z YT w 720p.

Mnie w zupełności styka avi, rmvb z dyzia, net po wifi - opera bez flasha, ale każdy ma swoje preferencje.Korzystam z niego, bo obraz jak i dźwiek mnie po prostu... urzeka - jest klimat :) Po YT nie biegam, ale jak chcę online w HD i wyżej to obok leży D820.

 

Mój sprzęt nie jest tym, który może konkurować z nowymi jednostkami, bo te nowe są lepsze przez 11. letni skok technologiczny jaki się w tym czasie odbył. Jest jedynie przykładem, że starsze lapsy z bardzo lekkimi systemami dają radę do przeciętnej pracy. Dodam, że pobawiłem się trochę tym Linuksem i odciążyłem go z różnych głupot (wodotrysków). Nie mam antywirusa :) wewnętrzna zapora jest ultralekka.

 

Nie mam żadnych problemów (skoki, zacięcia, muli, przerywa, itp.) z oglądaniem zarówno yt, jak i innych filmów z płyt, gwizdków, itp. Trochę oglądam, zatem wtedy mógłbym ponarzekać. 

 

Internet śmiga ~100 Mb/s na kablu. Dodam, że mi to wystarczy.

Systemy MS też  można ładnie wylajtować.Xserwer na xfce jest lżejszy od gnome`a 2. Zapewne ubunciaki też można na tym spotkać, Debian jest, bo długo korzystałem z niego w tym wydaniu na starych kompach/lapkach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem (bo już nie mam) komputer Lenovo. O ile pod względem parametrów technicznych jest to bardzo dobry sprzęt, o tyle pod względem wykonania, przede wszystkim klawiatury - padaka. Wysłałem na gwarancję, bo mi ekran migał. Odpisali, że okey  - naprawią, pod warunkiem, że wymienią klawiaturę, koszt to 1300 zł :)

To już wolę sobie kupić klawiaturę zewnętrzną pod USB + plus jakieś wygodne krzesło typu http://www.ajprodukty.pl/meble-biurowe/krzesla-biurowe/krzeslo-biurowe/6205400-19436422.wf?productId=19436430 niż płacić za wymianę klawiatury która i tak pewnie się rozpadnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.