Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Krystian

Laptop - jaka firma i model?

Rekomendowane odpowiedzi

Bardziej przyglądaj się karcie graficznej ;)


Cierpię na chroniczny brak czasu... dlatego kupiłem stary zegar, żeby łapać każdą jego chwilę...
Arkadiusz K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dell ma fajną :) Chyba mam taką samą w PC...


Lubię małe zegarki…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawostka. 54 mm grubości w sumie. Kiedyś, nie tak dawno, to jeden laptop był większy.

f110cd492ef1.jpg

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:) w sumie... a kupiłem w końcu MSI GP60 2PF-212xpl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć i czołem.

Po 8 latach padł mi laptop i jeżeli koszt naprawy przekroczy 200 zł to planuję kupić coś nowego.

Chodzi o zwykłego kompa do domowego użytku - internet, czasem jakiś film, ogarnianie zdjęć z aparatu. Dlatego nie potrzebuję nic szczególnego. W zakresie gier to jakąś starszą piłkę nożną albo koszykówkę chętnie odpalę.

W pierwszej kolejności w oko wpadł mi taki model:

http://www.komputronik.pl/product/262772/Elektronika/Laptopy_Tablety/HP_15_r104nw_L2S05EA_.html

 

czy taki zakup będzie dobry do moich potrzeb? Zależy mi na w miarę sprawnym działaniu.

Powiedzmy, że budżet to 1500zł. Mogłoby być więcej ale nie chcę wydawać 2000 zł na komputer, który będzie uruchomiony raz na dwa - trzy dni.

Z góry dzięki za pomoc!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powinien dać radę - tylko nic nie wiem o tych dzisiejszych celeronach. Może uda się coś w tej cenie na I3 znaleźć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, potrzebuję notebooka multimedialnego. Budżet nie jest istotny. Znajomy poleca della xps15. Czytałem recenzje, ale może ktoś używa/ł i może podzielić się odczuciami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli rzeczywiście budżet nie jest istotny, polecałbym zakup czegoś z topowych serii biznesowych - np. HP EliteBook. Te komputery są bardzo porządnie wykonane, nie z żadnych "ekskluzywnych" plastików, tylko aluminium, stopów magnezu. Obudowa jest trwała, sztywna, ładna i lekka. A komponenty będziesz mieć wydajne. Jedyny problem to cena (nowe oscylują w okolicach używanego samochodu). Gdybym miał wybierać, wolałbym używanego EliteBook-a, niż nowy niby multimedialny (typu Dell Studio, czy właśnie XPS).

 

[edit]

W ofercie Della takie są laptopy serii Precision, nie żadne tam relatywnie tanie Latitude.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Della nie polecam, mi dwa razy padła matryca i raz HD - w jednym egzemplarzu (seria Latitude).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mrovka

Nie zgodze sie z Toba ASTRAL - sam zauwazyles ze to wszystko w jednym egzemplerzu.Ja bym obstawial ze to byl wadliwy egzemplarz

Sorry ze tak sie wpieprzylem,ale chcialem zalagodzic twoja opinie na ich temat.Sam uzywam tylko Dell'i I w ciagu 10 lat tylko jedena sztuka mnie irytowala..z powodu pada

XPS'a na Vista takze mialem,co prawda dawno ,ale byl....uzywany dwa lata non stop bez zadnych awarii

 

w chwili obecnej uzywam N5040 na windows7,wersja bez wodotryskow I wszystko to co autor wymaga od lapka znajduje sie wlasnie w nim /zwlaszcza jek bedzie odpalany na 2,3 dni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Latitude to seria moim zdaniem b. niezawodna. W żony firmie jest kilkaset - i o innych nie myślą nawet. U mnie było podobnie. przewinęły się też IBM, potem Lenovo Think Pad

 

Zzooss - Macbook pro retina. Dla mnie to najlepszy wybór. Mam w domu jeszcze HP ProBook, przewinęły się te co pisałęm wyżej, mam Asusa najwyższej serii UX- A.

I z tej perspektywy nic nie równa się z Macbookiem Pro mimo, że Asus kosztował więcej niż porównywalne wtedy MB Pro, a ThinkPad serii X był sporo droższy.

 

Edit - pomyłka skorygowana

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adi, seria ProBook to HP :) Co do tego, co napisał Astral, można to odniesć do ludzi, którzy piszą że dany zegarek (przyzwoitego producenta) to szajs, bo mu cos tam nie zagrało. Miałes pecha poprostu, bo jak napisali koledzy wczesniej, Latitude to udana seria, podobnie jak ProBook od HP. Mają również autonomiczne serwisy, nie mające za wiele wspólnego z innymi seriami.


Only Fools Do Not Fear The Sea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne, hp - z rozpędu pisałem. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z laptopami tak jak z innymi produktami - każdy ma swoje upodobania. Ja do firm zawsze będę polecać laptopy DELL z 3 letnią (lub 5 letnią) gwarancją NBD, bo firma dla mnie jest sprawdzona już XXX lat...serwis także. Nawet taka "budżetowa" seria VOSTRO wytrzymuje pracę handlowców mobilnych ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NBD to silny argument przemawiający za kupnem dell'a. Rewelacyjna obsługa gwarancyjna.


Only Fools Do Not Fear The Sea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Della nie polecam, mi dwa razy padła matryca i raz HD - w jednym egzemplarzu (seria Latitude).

 

Ja do tej pory mam 3 Delle i uważam, że to rewelacyjny sprzęt tylko ja uzywam laptopów z serii inspiron i stacji graficznej z serii precision i nic kompletnie się z nimi nie dzieje. Pierwszy laptop spadł mi kilka razy z łóżka i nic mu nie jest a ma juz z 10 lat i dalej chodzi bez zarzutu (bateria tylko nie trzyma i sam uszkodziłem kilka klawiszy czyszcząc klawiaturę ale to łatwe do wymiany), nowy inspirion chodzi idealnie o stacji graficznej już nie wspomnę. Co do latitude to znajomej też coś się w tej serii działo z laptopem (chyba padał dysk), ale wyższe serie Della mogę śmiało polecić. Jakość wykonania moim zdaniem bez porównania do konkurencji. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłączę się do tematu.

Potrzebuję laptopa NOWEGO z dobrą matrycą ( najlepiej full hd IPS ), matryca min 15cali max 17 cali - chodzi głównie o dobre wyświetlanie kolorów.

min 4gb RAM

Dysk min 500gb najlepiej hybrydowy czyli plus SSD 128gb.

Fajnie by było gdyby miał podświetlaną klawiaturę.

Procesor minimum Intel i5, lub odpowiednik.

System obojętny.

 

Budżet do max 3200zl

 

Podobają mi się Lenovo ThinkPady ale ponoć mają nie najlepsze matryce.

 

Z góry dziękuję za podpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Latitude to seria moim zdaniem b. niezawodna. W żony firmie jest kilkaset - i o innych nie myślą nawet. U mnie było podobnie. przewinęły się też IBM, potem Lenovo Think Pad

 

Zzooss - Macbook pro retina. Dla mnie to najlepszy wybór. Mam w domu jeszcze HP ProBook, przewinęły się te co pisałęm wyżej, mam Asusa najwyższej serii UX- A.

I z tej perspektywy nic nie równa się z Macbookiem Pro mimo, że Asus kosztował więcej niż porównywalne wtedy MB Pro, a ThinkPad serii X był sporo droższy.

 

Edit - pomyłka skorygowana

  

Adi, seria ProBook to HP :) Co do tego, co napisał Astral, można to odniesć do ludzi, którzy piszą że dany zegarek (przyzwoitego producenta) to szajs, bo mu cos tam nie zagrało. Miałes pecha poprostu, bo jak napisali koledzy wczesniej, Latitude to udana seria, podobnie jak ProBook od HP. Mają również autonomiczne serwisy, nie mające za wiele wspólnego z innymi seriami.

  

Ja do tej pory mam 3 Delle i uważam, że to rewelacyjny sprzęt tylko ja uzywam laptopów z serii inspiron i stacji graficznej z serii precision i nic kompletnie się z nimi nie dzieje. Pierwszy laptop spadł mi kilka razy z łóżka i nic mu nie jest a ma juz z 10 lat i dalej chodzi bez zarzutu (bateria tylko nie trzyma i sam uszkodziłem kilka klawiszy czyszcząc klawiaturę ale to łatwe do wymiany), nowy inspirion chodzi idealnie o stacji graficznej już nie wspomnę. Co do latitude to znajomej też coś się w tej serii działo z laptopem (chyba padał dysk), ale wyższe serie Della mogę śmiało polecić. Jakość wykonania moim zdaniem bez porównania do konkurencji. 

Koledzy, napisałem tylko co mi się przydarzyło z laptopem tego producenta, nie wyciągam ogólnych wniosków.

Natomiast obecnie oprócz niego używam też HP (Pro Book) i porównując te dwa sprzęty, wybrałbym HP - jest lżejszy, ma dużo lepszą baterię (co prawda Dell ma już ze 3 lata, a HP to nówka).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja do tej pory mam 3 Delle i uważam, że to rewelacyjny sprzęt tylko ja uzywam laptopów z serii inspiron i stacji graficznej z serii precision i nic kompletnie się z nimi nie dzieje. Pierwszy laptop spadł mi kilka razy z łóżka i nic mu nie jest a ma juz z 10 lat i dalej chodzi bez zarzutu (bateria tylko nie trzyma i sam uszkodziłem kilka klawiszy czyszcząc klawiaturę ale to łatwe do wymiany), nowy inspirion chodzi idealnie o stacji graficznej już nie wspomnę. Co do latitude to znajomej też coś się w tej serii działo z laptopem (chyba padał dysk), ale wyższe serie Della mogę śmiało polecić. Jakość wykonania moim zdaniem bez porównania do konkurencji. 

 

Co do dysków to dell nie montuje swoich dysków. Więc padnięty dysk to nie wina della

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

QV, zapytaj na notebookcheck.pl. Pan Cyba, ewentualnie kolega "duuuzy" na pewno Ci cos podrzucą w ciągu kilku minut. Jestem tam zarejestrowany od paru lat, nawet chyba dłużej niż tu i ich rady okazały się zawsze trafne. Kupiłem 2 lapki za ich radą, w obu przypadkach był to ProBook, ten drugi miesiąc temu. Nie mówie, że Tobie doradzą to samo, bo dobierają sprzęt indywidualnie do oczekiwań każdego pytającego. Podobnie jak my z radą w sprawie zegarków :D Gorąco polecam każdemu, kto szuka sprzętu i chce dobrze wydać swoje pieniądze,


Only Fools Do Not Fear The Sea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie, zwracam się do Was z prośbą o pomoc w znalezieniu odpowiedniego sprzętu dla mnie. Jest to trochę problematyczne ponieważ mój budżet wynosi max 3000zł. Sprzęt potrzebny mi jest głównie do prostej obróbki zdjęć, oraz obsługi Sony Vegas Pro, jednak pracę w tym programie są dosyć proste. Dysk SSD jest mi zbędny, matryca najlepiej matowa, producent obojętny, dobrze by było żeby się za bardzo nie grzal, myślę, że 8GB razu, dysk 1TB starczy, rzeczy typu kamerka HD, podświetlana klawiatura, super głośniki również nie wymagane. Wiem, że budżet nie za duży, ale może coś doradzicie koledzy. Z góry dzięki za pomoc :)

 

Edit:

 

Zapomniałem dodać, że szukam sprzętu z systemem.


ile by nie było to i tak jest za mało...
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli głównie do obróbki zdjęć, w takim razie potrzebujesz dużego (moim zdaniem minimum 17'') wysokiej rozdzielczości ekranu (np. minimum full HD), najlepiej o podwyższonej rozpiętości tonalnej barw (tzw. wide gamut), żeby pokrył całą paletę Adobe RGB lub więcej, 24 lub nawet 30-bitowy (chodzi mi o parametry wyświetlacza, nie samej karty graficznej, w tanich laptopach mimo że ustawiasz w systemie 24-bit kolor, wyświetlacze często fizycznie pokazują tylko 3x6=18 bitowy kolor), taki ekran będzie już na pewno podświetlany diodami LED w trzech kolorach RGB (zamiast "białych" LED), więc z jasnością nie powinno być problemów. Potem musisz sobie we wszystkich urządzeniach (aparat, program graficzny, drukarka) ustawić ten sam profil koloru (np. właśnie Adobe RGB - dużo szerszy od "standardowego" sRGB z czasów monitorów kineskopowych - tzn. potrafi wyświetlić bardziej intensywny niebieski, bardziej czerwony i bardziej zielony kolor). Wtedy będą największe szanse, że kolory zostaną wiernie odwzorowane.

Moc obliczeniowa i bardzo wydajna karta graficzna jasne, że by się przydała, ale jest priorytetem dla gracza, a do edycji zdjęć najważniejszy jest ekran.

Za mniej niż 3 tys. bez problemu można kupić coś używanego - typu Dell Precision M6500 czy HP 8740 albo 8750. Obawiam się, że w nowym sprzęcie nie dostaniesz za tą kwotę laptopa z porządnym wyświetlaczem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem, sprzęt musi być nowy, z tego co patrzyłem Lenovo, Dell i Acer w moim budżecie może dać najwięcej, co do grafiki/obróbki to masz rację, jednak u mnie to nie będzie miało tak profesjonalnego zastosowania o jakim pewnie myślałeś. Dzięki za odpowiedź, czekam dalej na wskazówki bo tyle tego jest, że się gubię. Co do cen to X-kom wypada chyba najlepiej, ale u nich na stronie wyświetla mi 6 stron laptopów z mojej pułki cenowej i "wymaganiowej" i trochę się w tym gubię, zwłaszcza, że tylko 4 mogę wrzucić do porównywarki...


ile by nie było to i tak jest za mało...
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka przekątna Cię interesuje?


Cierpię na chroniczny brak czasu... dlatego kupiłem stary zegar, żeby łapać każdą jego chwilę...
Arkadiusz K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.