Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Krystian

Laptop - jaka firma i model?

Rekomendowane odpowiedzi

Lenovo Think Pad - poza nazwą - jakościowo nic wspólnego z pierwowzorami od IBM. 

Bez przesady. Mam aktualnie IBM X41 i Lenovo T430 i nie widzę widzę porażających różnic w jakości wykonania. To co mnie zawsze urzekało w ThinkPadach czyli klapa jest w zasadzie identyczna. A zawiasy moim zdaniem są nawet lepsze w Lenovo niż IBM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

T430 mam 3 rok i  pracuje bardzo stabilnie, nie nagrzewa się, zawiasy, klawiatura itd jak w dniu zakupu. Nawet chciałem zmienić na nowy model, ale na szczęście oprzytomniałem bo byłyby to wywalone piniądze w błoto. Mam porównanie z IBM i nie widzę różnic. W porównaniu z poniżej opisanym Dellem - wole Lenovo ze względu na klawiaturę.

Kolega tydzień temu kupił Della 7548 i po aktualizacji do windowsa 10 okazało się że Dell nie zrobił jeszcze sterowników i niebieski ekran po 5 minutach ... nie mgól juz przywrocic do 8 wiec wymienil na nowy. Ten z kolei mial problem z zasilaniem. Też oddał.

Nie ma co generalizować, że ten jest dobry a ten zły na podstawie tylko własnych doświadczeń bez podania nawet powodu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzęt mam już zamówiony. Nie chcę hamletyzować ale może w tej cenie ok. 3,5-4 k.(max) jest jakaś petarda, która nie będzie budzić wątpliwości? I będzie lepsza od wyżej wymienionego? Asusy srusy odpadają. Albowiem ten, którego mam obecnie (Asus) ulega autodestrukcji.

Wytyczne wg wpisu wątku nr 135. Cd rom nie musi być. Ewentualnie zgodziłbym się na matrycę 14.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpuście sobie Della (mam Inspiriona 3737), mimo całkiem niezłego wykonania osprzęt jest tragiczny. Za pierwszym razem stopiła!? mi się płyta. Ok, pracuje na AutoCadzie i innych tego typu programach ale lapto przy tych parametrach nie powinno po 4 miesiącach zdechnać ( dodam jeszcze , że mam podkładkę chłodzącą :P). Ale to nic bo po 2 tyg. czekania dostałem od Della nowiutki laptop.Akurat dzisiaj ( jakieś półtorej tygodnia użytkowania nowego ) padło gniazdo zasilania i zaś serwis.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Inspiron nie ma najlepszej opinii w sieci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dell'e to prawdziwe woły robocze, nie do zajechania ale pod warunkiem wybrania właściwej serii. Jeżeli Dell i ma być niezawodny, to odpuść sobie wersje "cywilne", np Inspiron czy budżetowe biznesowe w stylu Vostro. Szukaj czegoś z serii Latitude lub XPS. Precision nie proponuję, bo to przerost formy. Jeżeli nie Dell, a np Lenovo, to podobnie, szukaj wersji biznesowych. Przy wybieraniu konkretnego modelu, proponuję się posiłkować http://www.notebookcheck.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie,

a co sądzicie o DELL 7450 Ultrabook i5-5300 256 GB SSD RAM 8 GB 1920x1080 FHD MAT?

 

Dużo lepszy od wymienionego przeze mnie wcześniej Latitude 3540?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Panowie,
a co sądzicie o DELL 7450 Ultrabook i5-5300 256 GB SSD RAM 8 GB 1920x1080 FHD MAT?
 
Dużo lepszy od wymienionego przeze mnie wcześniej Latitude 3540?

 

 

http://www.notebookcheck.pl/Recenzja-Dell-Latitude-3540.108318.0.html

http://www.notebookcheck.pl/Recenzja-Dell-Latitude-E7450.135441.0.html

 

Co ma oznaczać lepszy? Seria siedem, to całkiem inny poziom niż seria 3000, ale Latitude to Latitude. Proponowałbym obejrzeć i pomacać oba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co ma oznaczać lepszy? Seria siedem, to całkiem inny poziom niż seria 3000, ale Latitude to Latitude. Proponowałbym obejrzeć i pomacać oba.

Będący bliższy realizacji celu:

 

Panowie,

Zatem poszukuję dla siebie czegoś trwałego.

 

Podstawowe wytyczne:

 

- trwałość, solidna obudowa, chodzi o to, żeby nie rozsypał się jak domek z kart po dwóch latach używania,

- niska waga, dosyć często się przemieszczam ze sprzętem środkami komunikacji miejskiej,

- matryca "15-tka". Aktualnie mam 17, ale przy takich podróżach nie jest to zbyt praktyczne,

- matryca matowa,

- SSD,

- możliwie dobra matryca, z dobrą jasnością, kolorami, itp. Na tym sprzęcie będę sporo pisał, czytał, ale też film obejrzę - zależy mi na ładnym obrazie, sporo pochodzę po internecie, czas poprzerabiam amatorsko zdjęcia, może z czasem będę używał laptopa do zrobienia i opracowania kilku wykładów w formie filmów, może wrzucę jakąś niezbyt wymagającą grę (aczkoliwek nie gram, ale nie wykluczam że za 2, 3 lata na koputerze pogra 4-5 letnie dziecko). Nie będzie to sprzęt przeznaczony do 3d studio max itp.,

- nie za gruby,

- dobre parametry.

 

Najprawdopodobniej zostanę przy Dell-u.

 

Pierwotnie wybór padł na DEll Latitude 3540 i5-4210U/8GB/128+1000/Win8X FHD

Plusy, to m.in:

- trwałość,

- 3 lata gwarancji (serwisant odbiera z domu),

- aluminiowa obudowa,

- wyższa rozdzielczość (Full HD),

- więcej RAM,

- nagrywarka DVD (ale czy tak często będę z niej korzystać? Można dokupić zewnętrzną.).

 

Minusy, to m.in.:

- matryca słabsza jak w drugim,

- mniejsza pamięć SSD (ale to można zmienić),

- model jest powli wycofywany,

- powierzchnia między klawiszami jest wykończona w połysku. A to się może szybko rysowac,

- brak HDMI, ale to można dokupić przejśćiówkę,

- jest grubszy od drugiego (ok. 3 cm., drugi niecałe 2 cm.)

- chyba gumowe klawisze, ale tego nie wiem.

Więc, w Waszej ocenie, jaki model byłby dla mnie lepszy?

A może zrezygnować z Della i wybrać coś innego? Chociaż coś czuję, że powinienem wybrać Della.

Za podpowiedzi bardzo dziękuję.

W przypadku, gdyby była taka potrzeba,to chętnie coś doprecyzuję i odpowiedm na pytania.

 

Pozdrawiam,

Dariusz

Dodam tylko, że sporo się przemieszczam ze sprzętem. I matryca 14 mogła by być strzałem w "10".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z racji podobnych dylematów, do takich zastosowań wybrałbym E7450 koniecznie z gwarancją NBD. Bebechy, jak to w wyższych modelach z serii Latitude zawsze można wymieniać, jeżeli braknie portów, to można dokupić stację dokującą. Jeżeli ekran będzie za mały, zawsze można podpiąć zewnętrzny monitor, a skoro to ma być sprzęt mobilny, to każdy milimetr i każdy gram jest ważny.

 

Dodatkowo, aby zaoszczędzić zawsze możesz skorzystać ze sprawdzonych firm sprowadzających sprzęt z Outletów Della w USA i UK - sprzęt jest pełnowartościowy, tyle że wrócił do sklepu bo się np nie spodobał, a że zaliczka została już zapłacona (każdy Dell z wyższej serii jest robiony na zamówienie), to coś z nim Dell musi zrobić.

 

Zwróć jeszcze uwagę na to, że oba mają procesory z serii U, co przekłada się na temperaturę i oszczędność akumulatora ale skutkuje niższą wydajnością. 

 

Można ew. jeszcze pomyśleć o nowych XPS 15 lub bliźniaczych do nich M3800 (choć ten drugi przez Quadro na pokładzie może być przegięciem do takich zastosowań jak wskazałeś).

 

Sugerowałbym jeszcze, z własnego doświadczenia tą siódemkę pomacać przed zakupem, czy np klawiatura wygodna, etc... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a skoro to ma być sprzęt mobilny, to każdy milimetr i każdy gram jest ważny.

Jeszcze dwa lata temu nie zdawałem sobie sprawy z tego jak to jest istotne.

 

Sugerowałbym jeszcze, z własnego doświadczenia tą siódemkę pomacać przed zakupem, czy np klawiatura wygodna, etc... 

 

Wbrew pozorom, pomacanie może wiele zmienić. Podotykałem i obejrzałem sobie Latitude z serii 3 i chyba nie do końca do mnie zagadał.

W chwili obecnej, zamówiłem sobie 7450 i czekam na przesyłkę. Wydaje mi się, że to będzie to. Głupi szczegół, ale np. w tym 7450 touchpad ma oddzielne przyciski. Podczas gdy mój aktualny laptop ma przyciski wykonane z matrycy touchpad. Przez co byle dotyk opuszkiem, powoduje, że podczas pisania tekstu kursor biega sobie po polu tekstowym. Nie muszę dodawać jak to jest irytujące.

 

Zaskoczony jestem również outletem Della. Można trafić na nic szczególnego ale i trafiają się ciekawe sprzęty. Fajna alternatywa na sprzęt komputerowy, który w PL może osiągać absurdalnie wysoką cenę.

 

XPS bardzo fajna propozycja. Nawet nie wiedziałem, że ma matryce 15-tki.

 

Jak już jestem przy temacie, jaki zaproponowałbyś dysk zewnętrzny do tego 7450? To nie musi być jakiś kosmos. Wielkość 1TB. I jaki zewn. DVD/nagrywarka? Sporadycznie korzystam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze dwa lata temu nie zdawałem sobie sprawy z tego jak to jest istotne.

 

 

Wbrew pozorom, pomacanie może wiele zmienić. Podotykałem i obejrzałem sobie Latitude z serii 3 i chyba nie do końca do mnie zagadał.

W chwili obecnej, zamówiłem sobie 7450 i czekam na przesyłkę. Wydaje mi się, że to będzie to. Głupi szczegół, ale np. w tym 7450 touchpad ma oddzielne przyciski. Podczas gdy mój aktualny laptop ma przyciski wykonane z matrycy touchpad. Przez co byle dotyk opuszkiem, powoduje, że podczas pisania tekstu kursor biega sobie po polu tekstowym. Nie muszę dodawać jak to jest irytujące.

 

Zaskoczony jestem również outletem Della. Można trafić na nic szczególnego ale i trafiają się ciekawe sprzęty. Fajna alternatywa na sprzęt komputerowy, który w PL może osiągać absurdalnie wysoką cenę.

 

XPS bardzo fajna propozycja. Nawet nie wiedziałem, że ma matryce 15-tki.

 

Jak już jestem przy temacie, jaki zaproponowałbyś dysk zewnętrzny do tego 7450? To nie musi być jakiś kosmos. Wielkość 1TB. I jaki zewn. DVD/nagrywarka? Sporadycznie korzystam.

Dysk kupiłbym osobno, i wsadził do kieszeni. Gotowe rozwiązania bywają kłopotliwe, jeżeli np dysk szlag trafi. Jeżeli to ma być magazyn i backup, to kupiłbym cokolwiek. Wyst. 5400rpm. Zwłaszcza, że teraz wchodzą nowe modele SSD, i starsze podczas czysczenia magazynów można kupić za fajną kasę. Sam tak zrobiłem ost. ale mając dośw. z trwałością oryginalnie zamonowanego dysku w Dellu nie poważylem się na jego wymianę. Sprawdź czy masz port mSATA i czy nie ma w nim karty WWAN. Jeżeli nie, to można dołożyć drugi dysk, choć jak ultrabook, to może nie mieć miejsca.

Nagrywarkę najprościej kupić Samsunga. Jest taki model SE-208 na USB za około 100 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepne się pod temat , szukam jakiegoś w miare dobrego laptopa do użytku domowego , głownie przegladanie internetu.

Co polecacie w przedziale 1500 - 2000 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepne się pod temat , szukam jakiegoś w miare dobrego laptopa do użytku domowego , głownie przegladanie internetu.

Co polecacie w przedziale 1500 - 2000 ?

 

Zawęź trochę preferencje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam ścisle zawężonych , najważniejsza to przedział cenowy 1500-2000, wgrany system windows 7 lub 8 i  dysk min 500g do magazynowania zdjęć. Znalazłem takie 3 oferty :

 

http://allegro.pl/lenovo-b50-70-i3-1tb-intel-hd-4gb-mat-win-i5305647233.html

 

http://allegro.pl/hp-probook-450-i5-4210u-4-1tb-ati-radeon-2gb-win7-i5615978711.html

 

http://allegro.pl/laptop-hp-elitebook-840-i5-4-500gb-windows-7-8-99-i5626380365.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam ścisle zawężonych , najważniejsza to przedział cenowy 1500-2000, wgrany system windows 7 lub 8 i  dysk min 500g do magazynowania zdjęć. Znalazłem takie 3 oferty :

 

http://allegro.pl/lenovo-b50-70-i3-1tb-intel-hd-4gb-mat-win-i5305647233.html

 

http://allegro.pl/hp-probook-450-i5-4210u-4-1tb-ati-radeon-2gb-win7-i5615978711.html

 

http://allegro.pl/laptop-hp-elitebook-840-i5-4-500gb-windows-7-8-99-i5626380365.html

 

Z podanych, wybrałbym HP EliteBook.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedna oferta bardziej budzetowa :

 

http://allegro.pl/laptop-lenovo-g50-quad-4gb-1000gb-win7-mysz-i5638700299.html

 

 

na 1 rzut oka wsyztsko wydaje sie byc OK

 

W tym wypadku masz wersję budżetową procesora. Oferta ok, ale faktycznie wyłącznie do przeglądania Internetu i bez zbyt dużego szaleństwa z dodatkowymi zadaniami w tle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio padł mi laptop Toshiba Satellite. Nie chce mi się bawić w naprawę i chcę kupić jakiś nowy sprzęcik:)

 

W międzyczasie pojawiła się oferta kupna polizingowego laptopa od Aple. Dużo czytałem na temat komputerów z logo jabłuszka i są to w 95% pozytywne opinie. Nie stać mnie na nowego laptopa od Aple:( Prawdę mówiąc mam dość komputera na Windowsie, gdzie średnio co 2 lata trzeba robić reset systemu, bo wszystko muli. Podobno nie ma tego mulenia przy systemie Aple?

 

Warto wziąć polizingowego od Aple czy lepiej nowego z Windowsem?


Przemek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio padł mi laptop Toshiba Satellite. Nie chce mi się bawić w naprawę i chcę kupić jakiś nowy sprzęcik:)

 

W międzyczasie pojawiła się oferta kupna polizingowego laptopa od Aple. Dużo czytałem na temat komputerów z logo jabłuszka i są to w 95% pozytywne opinie. Nie stać mnie na nowego laptopa od Aple:( Prawdę mówiąc mam dość komputera na Windowsie, gdzie średnio co 2 lata trzeba robić reset systemu, bo wszystko muli. Podobno nie ma tego mulenia przy systemie Aple?

 

Warto wziąć polizingowego od Aple czy lepiej nowego z Windowsem?

 

1.Wszystko zależy do czego będziesz używał.

Pewne programy są niedostępne na Apple.

 

2.Wszystko zależy jaki model kupisz, bo trafiają się wadliwe serie.

Generalnie laptopy Apple potrafią pociągnąć wiele lat co do kosztów naprawy to bywa różnie.

 

3. Duże atuty Apple: Retina, czas pracy.

 

4.Dla mnie laptop musi mieć 17 cali bo na mniejsze szkoda oczu. W przypadku Apple o 17 cali jest trudno.

 

Jeżeli stoisz przed takim wyborem a Apple nie jest ci niezbędny, to lepiej kup nowy.

 

 

Odradzam Samsunga - gwarancja na baterię 6 miesięcy.

W moim padła bateria po 5 miesiącach.

Brat miał Della jako drugi komputer i ciągnął mu z 8 lat.

 

Jak chcesz coś Apple podobnego (tylko wygląd) to kup Asus Zen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Magik.

Warto wziąć polizingowego od Aple czy lepiej nowego z Windowsem?

To zależy w jakim stanie jest sprzęt Apple, jaka konfiguracja itd.. Co do jakości - ja na kompach Apple pracuję już od blisko 9 lat i jestem bardzo zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkich wymagań nie mam jeśli chodzi o komputer. W gry się nie bawię, na programach graficznych nie pracuję. Laptop głównie do przeglądania internetu oraz pisania na klawiaturze.

 

Dzwonił kolega i może mi zaoferować w najbliższej przyszłości

 

1 szt. - 2 cykle ładowania baterii

1 szt. - 13 cykli ładowania baterii

2 szt. - powyżej 20 cykli ładowania baterii


Przemek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Magik.

Wielkich wymagań nie mam jeśli chodzi o komputer. W gry się nie bawię, na programach graficznych nie pracuję. Laptop głównie do przeglądania internetu oraz pisania na klawiaturze.

 

Dzwonił kolega i może mi zaoferować w najbliższej przyszłości

 

1 szt. - 2 cykle ładowania baterii

1 szt. - 13 cykli ładowania baterii

2 szt. - powyżej 20 cykli ładowania baterii

To akurat wiele nie mówi. W przypadku Apple, maksymalna ilość cykli ładowania baterii mieści się w przedziale od 300 do 1000 w zależności od sprzętu. Co do samego użytkowania, nie powinieneś mieć żadnych problemów. Ja na sprzęcie Apple prowadzę firmę i w najmniejszym stopniu nie odczuwam braku Windows. Jest masa oprogramowania, a nawet jak sporadycznie czegoś brakuje, to zawsze znajdzie się rozwiązanie. Można w takich sytuacjach użyć CrossOver lub zainstalować Windows obok Mac OS X, czy to przez Parallels czy Boot Camp.

 

A zalety ?, w oparciu o własne doświadczenia - na sprzęcie Apple jest świetny komfort pracy, bo sprzęt jest cichy, porządnie wykonany. Wirusów na system operacyjny jest tyle, co kot napłakał choć ja dla spokoju używam Norton Security. A do tego system operacyjny za darmo, pakiet biurowy tani jak barszcz w porównaniu do MS Office. Jeżeli używasz iPhone to możesz przez iCloud wszystko super zintegrować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę mówi - że to prawie nówki, a nawet w podstawowej konfiguracji maki działają bardzo sprawnie. 

Ja na dziś używam Pro Retina, I5, 8GB, 256 GB 13 cali - ma 34 cykle i używam od marca. Wygląda jak nowy i działa jak nowy. 

Ostatnio namówiłem kolegę. Dużo pisze (publikacje naukowe) - na początku miał trochę problemów z nawykami po wielu latach z Windowsem - ale teraz twierdzi, że już nie wróci….. Jeśli nie chodzi o jakieś (bliżej mi nie znane) prace, które są możliwe do wykonania tylko na windowsie - to NIE MA lepszego sprzętu. Dla mnie kluczowa jest mobilność. Na windzie miałem ostatnio tylko ultrabooki. Jeśli zaliczyć do nich Macbooki - to porównać można tylko z topowymi na win. Wtedy takie o podobnych parametrach kosztują tyle samo, albo windowsowe są droższe. Przyjemność z użytkowania jednak mocno na plus dla Apple. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.