Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

STARUSZEK

Rolex 1675 GMT oznaczenia kalibru - ciekawa sprawa

Rekomendowane odpowiedzi

Rolex GM Master ref.1675 posiadał cal. 1565 teoretycznie do roku 1965, w którym to roku miała być zmiana na cal. 1575

ale zmieniono cal. dopiero w roku 1971/72 choć na stronie Rolexa można znależć informacje o zmianie w roku 1965 co jest nieprawdą :)

Trafił się taki przejściowy egzemplarz GMT z papierami i historią serwisową stąd wiem na 10000% że oryginał w 100%

22_rolex_007.jpg
imag

22_rolex_016.jpg
jpg images

22_rolex_015.jpg
photo uploading

 

z roku 71 jak widać na załączonym obrazku :)

 

pomimo zmiany cal. na 1575 oznaczenia są nadal 1570 czyli oznaczenia cal. bez daty , bez gmt i bez stop sekundy

Co wydaje sie dosyć dziwne ponieważ werki z oznaczeniami 1570 były w kilku modelach a nawet kilkunastu stosowane.

Teraz tak - nie da się po oznaczeniach wywnioskować jaki to faktycznie kaliber ponieważ Rolex nie zastosował zmiany oznaczeń, ale z drugiej strony zastosował ale nie wiem ani kiedy ani w jakiej ilości etc.

Tak więc mamy oznaczenie cal 1570 zarówno na kalibrach 1570, 1575, jak też 1575GMT, bywają czasem określenia 1570s tyczace się kalibru 1575GMT ze stop sek. ale to są słowne określenia nie znajdujące potwierdzenia w postaci oznaczeń Rolexa

Znalazłem częśćiowe wyjaśnienie tej dziwnej dla mnie sprawy :

Nowy_obraz.png
image upload no limit

Nowy_obraz_2.png
post img

 

Kaliber 1575 GMT ze stop sekundą ma zmienioną nieco płytę i dodane trzy elementy - patrz wyżej !

info to pochodzi ze strony :

http://translate.google.pl/translate?hl=pl&sl=de&u=http://www.r-l-x.de/forum/showthread.php/70132-GMT-1675-mit-Kaliber-1570&prev=/search%3Fq%3Drolex%2B%2B1675%2Bcal.1570/1575%26biw%3D1366%26bih%3D627

Ale nadal nie jest wyjaśniona kwestia kiedy i w jakiej ilości zastosowano oznaczenie kalibru 1575 bo takie też są i czy zmiana polegala jedynie na oznaczeniu czy na czymś jeszcze ?

Ogólnie to minęły 43 lata a to wcale nie jest oczywista sprawa ...


cyt.-Wszystkie Ryśki to porządne chłopy !

Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piotrze już jest zobacz czy może być :)


cyt.-Wszystkie Ryśki to porządne chłopy !

Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Merci :)


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na forum Rolexa podają że kaliber 1570 został wprowadzony w 1965 roku. Był klasy chronometru, posiadał breguetowską sprężynę balansu oraz pracował z częstotliwością 19800. Kaliber 1575 został także wprowadzony w roku 1965 a jedyną różnicą była data (oznaczenie ‘5’ na ostatni miejscu). Kaliber 1575 GMT posiadał datę i wskazówkę 24 godzinną. Kalibry te posiadały dodatkowy sworzeń, który miał zapobiegać plątaniu się sprężyny w przypadku uderzenia lub upadku zegarka. Prawdopodobnie wiele Rolexów  z datą i z GMT miało oznaczenie mechanizmu 1570.       

 

Tu jest rozmowa na ten temat: http://www.rolexforums.com/showthread.php?t=76487

 

Tu masz listę modeli z kalibrem 1570 i 1575 -> http://www.watchgeek.com/rolex-molel-to-caliber.pdf


"Miłownik dokładnego zegarka, to jest dobrego chronometru..."

pozdrowienia, Tomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuję znależć czy faktycznie zmiana nastąpila w roku 65 bo zdania są podzielone czy do GMT mastera 1675 dawano cal. 1575 od roku 65 jak teoretycznie być powinno. W podanym linku też nikt nie ma takiej pewności.


cyt.-Wszystkie Ryśki to porządne chłopy !

Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Miłownik dokładnego zegarka, to jest dobrego chronometru..."

pozdrowienia, Tomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki przestudiuję sobie zaraz te stronki :)


cyt.-Wszystkie Ryśki to porządne chłopy !

Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tej (poniżej) rozmowie podają informację że kaliber 1565 został stopniowy wycofywany z początkiem roku 1964 gdyż zastąpił go właśnie szybszy kaliber 1575.
Również poniżej rozmówca powołuję się na swój Rolex ref. 1675 z 1967 roku na mechanizmie 1575.

 

http://www.rwgforum.net/topic/25018-best-place-to-get-calibre-1570-movement/

 

:)


"Miłownik dokładnego zegarka, to jest dobrego chronometru..."

pozdrowienia, Tomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to, poprzeglądałem zegarki w sieci i mają już cal. 1575 w roku 67 czyli teoretycznie wszystko jest jak nalezy a w roku 71 dodano do 1575 z oznaczeniem nadal 1570 tylko stop sekundę czyli też wszystko się zgadza chyba ;) , jak to w Rolexie.

Dzięki wielkie za pomoc i naprowadzenie i linki

 

EDIT: widziałem ten temat ale chyba już wszystko jest jasne - w 71 dodano stop sekundę do 1575 chyba ...

Poza oznaczeniem 1570 dla wszystkich odmian tego kalibru z datą bez daty z gmt bez gmt itd.

tzn. są i z ozn. cal.1575 ale na razie sobie odpuszczę dzisiaj, choć wrócę jeszcze do rozgryzienia tego tematu :)


cyt.-Wszystkie Ryśki to porządne chłopy !

Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

EDIT: widziałem ten temat ale chyba już wszystko jest jasne - w 71 dodano stop sekundę do 1575 chyba ...

 

 

Faktycznie tak wynika ze strony http://www.gmtmasterhistory.com/gmt-master_ref_1675.html , a także z różnych wpisów na forum Rolexa. Chyba więc tak można przyjąć. Bardziej referencyjnych materiałów chyba nie znajdziemy.     


"Miłownik dokładnego zegarka, to jest dobrego chronometru..."

pozdrowienia, Tomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno czy wg. Ciebie ozn. w poniższej tabeli są ok ?

http://rolex-sub.blogspot.com/2013/01/rolex-bracelet-code.html

wynika z tego, że jest bransoleta od suba z roku 94 ... niby dobrze choć i nie dobrze też ... musiała być dokupiona a oryginalnej brak :(


cyt.-Wszystkie Ryśki to porządne chłopy !

Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tego nie potrafię ocenić. Nie badałem nigdy tematu bransolet.


"Miłownik dokładnego zegarka, to jest dobrego chronometru..."

pozdrowienia, Tomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piotr niektóre stare 1675 mają wybite na mostku 1570 a są to faktycznie kalibru 1565.  

 

Mój znajomy ma zegarek z 1967 z calibrem 1565 pomimo tego że na mostku stoi jak byk 1570. Podobno trudniej jest znaleźć egzemplarze z tamtych lat oznakowane poprawnie jiz takie właśnie mixed-up 


Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info czyli jednak nie jest to wszystko oczywiste np. zmiana w 65r.


cyt.-Wszystkie Ryśki to porządne chłopy !

Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No chyba niebardzo , my zesmy mysleli ze w jego zegarku pracuje 1575 pomimo tego ze wybite jest 1570 , dopiero po wizycie  w servisie okazalo sie ze jest to 1565  :blink: . Zegarek w 100% oryginalny  zakupiony od pierwszego wlasciciela  ktory kupil go w1967r i jest to rowniez rok produkcji tego wlasnie egzemplarza 


Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to nieźle... moj ma na pewno 1575 bo ma stop sek. Czyli w sumie słuszne bywają niejasności w sieci co do roku zmiany werku a sprawdzić to można dopiero poprzez pomiar częstotliwości pracy werku.
Ogólnie to pierwsze wrażenie - straszny badziew teb rolek... miałem w ręku oryginał seamastera 300 z roku 69 i moim zdaniem był lepiej dopracowany.
Wskazówka gmt to ściema, bezel tak samo, kilka rodzai end linków, trzy rodzaje bransolet... masakra : D
Jedynie bardzo fajną książeczkę dodają ze zdjeciami czarno białymi i historią firmy.
Może się podobać bo to rolex ale poza tym to szału nie ma... Może przy koronie i jej obsłudze widać jakość lepszą niż u konkurencji z tego okresu.
Jak dla mnie to ogólnie rozczarowanie, nosić tego to się nie da :)
Fajna zabawa jest z szukaniem info na temat. Nawet nie można go oddać na serwis do Rolexa bo zamienią tarczę i wskazówki, chwała Bogu, że wcześniej tego nie zrobili. Jak czytam listę wymienionych elementów werku przy ostatniej konserwacji w Rolexie to od razu przyszło mi na myśl, że serwis chciał sobie złożyć drugiego kosztem klienta :D
Takie są moje niekłamane odczucia, choć taka prawdomówność z innego tematu to podobno duża wada :D


cyt.-Wszystkie Ryśki to porządne chłopy !

Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NIestety nie wszyscy sa uczciwi co pracuja w ich centrach servisowych , znam przypadki gdzie oryginalne zegarki szly do servisu i wychodzily z nowymi tarczami i wskazowkami . wlasciciel sie cieszyl ( a nie powinien ) ze mu odnowili zegarek a tamci sprzedawali vintage czesci swoim znajomym dilerom . 

 

 ceny starszych modeli jak dla mnie sa prawie zupelnie niezrozumiale , ostatnio nabylem kilka rolexow w tym 16700  ktorego sprzedalem za cene ktora mnie zdziwila . No ale klocic sie nie chcialem jak mi dawali duzo wiecej niz myslalem ze ten zegarek jest wazny . W przyszlym tygodniu za to przyjedzie 5513  :)


Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.