Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

EWA1973

Stary , złoty JUNGHANS

Recommended Posts

mam stary zegarek po prababci. To Junghans  w całości wykonany ze złota. 14 K.

Chciałabym go sprzedać , ale nie znam wartości tego cudeńka. Jest sprawny, prawie nie noszony.Prababcia żyła 1900- 1980. Nie wiem kiedy go kupiła. 

post-72888-0-41116700-1403714225_thumb.jpg

post-72888-0-81850700-1403714236_thumb.jpg

post-72888-0-88127400-1403714246_thumb.jpg

Guest Mateusz Dąbrowski

1. Na forum nie wyceniamy.
2. Szkoda rodzinny zegarek z historią sprzedawać.
3. Jak bardzo chcesz sprzedać to wystaw na allegro od złotówki.
4. Jak chcesz mniej więcej znać wartość to policz jak za złom złota i dodaj trochę za dobrą markę i zegarek w świetnym stanie.

5. Pytanie czy bransoleta też ze złota bo to mocno zmienia potencjalną wartość.

1. Na forum nie wyceniamy.

2. Szkoda rodzinny zegarek z historią sprzedawać.

3. Jak bardzo chcesz sprzedać to wystaw na allegro od złotówki.

4. Jak chcesz mniej więcej znać wartość to policz jak za złom złota i dodaj trochę za dobrą markę i zegarek w świetnym stanie.

5. Pytanie czy bransoleta też ze złota bo to mocno zmienia potencjalną wartość.

wszystko jest ze złota, cały mechanizm też

Guest Mateusz Dąbrowski

Szczerze mówiąc wątpię - złoto jest kiepskim materiałem na mechanizm, bo oprócz tego, że jest relatywnie drogie, to przede wszystkim jest miękkie i stal znacznie lepiej nadaje się do takich zastosowań jak precyzyjne mechanizmy. Stawiam raczej na pozłacanie mechanizmu, ale oczywiście głowy nie dam.

Nie spotkałem się z werkiem wykonanym ze złota...

Guest Mateusz Dąbrowski

Zdarzają się w limitowanych wyjątkowych edycjach modele na 12 karatach z tego co pamiętam (więcej jest zbyt miękkie) ale to dosłownie pojedyncze przypadki w historii zegarmistrzowstwa. W zwykłym Junghansie nieprawdopodobne.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Similar Content

• By jakubw02
      Witam, planuje zakup swojego pierwszego zegarka. Mam 18 lat i zegarek miałby mi służyć na co dzień do zwykłego ubioru. Chyba wolałbym zegarek na bransolecie. Wolałbym, żeby tarcza zegarka nie była zbyt przesadzona, nie miała za dużo ,,dodatków,,. Nie ukrywam, że głównie zwracam uwagę na wygląd, zegarek będzie mi służył jako element biżuterii, ale nie chciałbym też kupić jakiegoś badziewia. Budżet ok. 500zl. Proszę o pomoc, gdyż kompletnie nie znam się na zegarkach. 
    • By Michał 10:10
      Witajcie.

Moi drodzy. Mam do was dość nietypową prośbę a w zasadzie pytanie.

Czy możecie mi wskazać jakieś inne marki/modele które oferują zegarek podobny do tego na filmie poniżej?

Podoba mi się wysoka luneta tego modelu jednak tarcza jak dla mnie jest mało ciekawa tym bardziej w szlifie słonecznym. Wolał bym też aby zegarek był producenta z historią. Wszystkie zegarki zawsze mam bardzo długo więc i tym razem szukam czegoś z czym będę się mógł związać na dłużej.

Dziękuję
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.