Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
AndcRew

Projekt zegarka - Ośmiornica

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry. Ostatnio troszkę pobawiłem się z moją wyobraźnią, co zakończyło się rzeźbą z plasteliny mającej na celu wizualizację i dalszy rozwój projektu. Już przynajmniej połowicznie wiem jak będzie on wyglądał. Zawsze chciałem zrobić nurka - a zegarek przypomina mi nieco.... Ośmiornicę - stąd nazwa już wybrana.
Jeszcze brakuje koronki i zaworu helowego - ale główny widok już jest i można go poddawać modyfikacjom. Dlatego kieruję się do was - potrzebuję porad, krytyki, zmieszania z błotem, żeby jeszcze bardziej się zaangażować - możecie mnie zrównać z ziemią. Zegarek nie miał być ładny - głównym celem była oryginalność, tematyka i co najważniejsze Polska. Może pomożecie pokonać następny stopień i doradzicie mi co mogę teraz zrobić. Brat z Politechniki mówił że powinienem zrobić projekt 3D, zwymiarować go, po czym zlecić go komuś kto ma drukarkę 3D - myślę że najłatwiejszą realizacją mojego projektu byłaby forma do odlewania kopert z metali. Zaczęło się od rysunku, formą pośrednią jest owy dziwoląg. (to tylko rzut oka na formę zegarka)
O%C5%9Bmiornica_BOK.jpg

O%C5%9Bmiornica_GORA.jpg

O%C5%9Bmiornica.jpg

Ubiegnę uwagi - wiem że czeka mnie bardzo długa droga  ;) Co o nim myślicie?  ^_^

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wyżej, wymiar góra - dół zegarka to powinno byc około 50mm. Odnośnie materiału to koperta odlewana to ju z nie te czasy i materiały, obecnie wszystkie formy są do uzyskania obróbką CNC 

jak już będziesz miał projekt na drukarkę 3D to CNN to tylko następny krok.

Sam pomysł mi sie podoba i to nawet bardzo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Długa ale moim zdaniem warto kontynnuować ten kierunek. Przy dzisiejszych możliwościach druku 3D zadanie łatwiejsze niż kiedykolwiek wcześniej. Oryginalne, tematyczne koperty, czemu nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze brakuje koronki i zaworu helowego - ale główny widok już jest i można go poddawać modyfikacjom. Dlatego kieruję się do was - potrzebuję porad, krytyki, zmieszania z błotem, żeby jeszcze bardziej się zaangażować - możecie mnie zrównać z ziemią. Zegarek nie miał być ładny

 

 

Ubiegnę uwagi - wiem że czeka mnie bardzo długa droga  ;) Co o nim myślicie?  ^_^

 

Początek ciekawy, ale jak dla mnie trochę przekombinowany ... Idziesz w dobrym kierunku, ale według mnie starasz się go wyróżnić trochę na siłę tymi uszami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi ta koperta bardziej kojarzy się ze statkiem Nostromo albo Meduzą ( logo Versace ). Ciekawa, mroczna, koncepcja...

Edytowane przez QuadrifoglioVerde

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cieszy mnie że jest odzew. Dziękuję  :D Masaq - rozumiem że chodzi o te "bolce" na dolnych uszach? Oczywiście w planie mam pozostawienie tylko jednego bolca - ma być to zabezpieczenie zaworu helowego który jest na szkicu - jeden z pierwszych  ^_^ (lekko zmodyfikowany)
Szkic_zegarkaDeKP8.jpg

Co do wielkości - oczywiście że zegarek nie jest w wymiarze 1:1  :lol: Celuję w 52mm pomiędzy dolnymi a górnymi uszami. 
Znalazłem jeszcze 2 zdjęcia - całkiem dobrej jakości:
-tu jeszcze bez bezela
Zegarek_g_ra.jpg

Zegarek_Strona_wewn_trzna_miejsce_na_bez

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość romseyman

Mi ta koperta bardziej kojarzy się ze statkiem Nostromo albo Meduzą ( logo Versace ). Ciekawa, mroczna, koncepcja...

Mi tez od razu Nostromo przyszedl na mysl. Ale pomysl fajny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co powiecie na to? Nie ukrywam że nieco wzorowałem wygląd tarczy na Moserze&Cie jednego z forumowiczów - zamiast dużej dwunastki jest duża szóstka - co myślicie o samym projekcie tarczy co byście zmienili itd  ;)  Docenię każdą radę  ^_^

skanowanie0002.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Merytorycznie nie pomogę ale kibicuję i podziwiam!

mala sekunda w diver to wg mnie zly kierunek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy szkic zajefajny - mroczny - zegarek Batmana - żarcik. Bardzo mi się podoba, ciekaw jestem efektu końcowego, przychylam się do rady z małą sekundą w diver.

 

Fajnie, że są ludzie którym się chce - ja mam tyle pomysłów w głowie i gdzie pozapisywanych - tylko zegarkowych - ale lenistwo to chyba moje drugie imię!

 

Będę śledził uważnie postęp!


Krystian "KriSu"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Pierwszy szkic zajefajny - mroczny - zegarek Batmana - żarcik. Bardzo mi się podoba, ciekaw jestem efektu końcowego, przychylam się do rady z małą sekundą w diver.

 

Fajnie, że są ludzie którym się chce - ja mam tyle pomysłów w głowie i gdzie pozapisywanych - tylko zegarkowych - ale lenistwo to chyba moje drugie imię!

 

Będę śledził uważnie postęp!

Dziękuję. Lenistwo? To zupełnie nie wymaga pokładów energii - po prostu jest fajna zabawa  :lol: Ołówek w dłoń i wyobraźnia w ruch  ^_^ 

Dałem ogłoszenie na forum o CNC i podobno da się zeskanować rzeźbę skanerem 3D, po czym wykonać projekt do obróbki na maszynie CNC. Właśnie się zastanawiam czy nie zlecić zrobienia rzeźby komuś z większym doświadczeniem w dużym formacie- tylko projekt w tym momencie musi być finalny - muszę dopracować każdy szczegół - nie stać mnie na pomyłkę, a niestety zegarek nie będzie symetryczny ;) Przeskalowanie nie jest podobno problemem - zegarek powinien mieć około 41mm szerokości - nie lubię malutkich zegarków  :mellow:

Ja jednak chyba będę robił formy i odlewał koperty. Tylko muszę mieć rzeźbę w formacie 1:1  ^_^ a to nie będzie

takie proste... i tanie  :(

Poza tym wpadłem na pomysł żeby wkładka bezela była z drewna. Jak zrobię następne szkice to wrzucę. Szkoda że dolna sekunda nie przypadła do gustu - w sumie na niej oparta jest cała tarcza, no nic pomyślę jeszcze  ;) 

 

Edytowane przez AndcRew

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi ta koperta bardziej kojarzy się ze statkiem Nostromo albo Meduzą ( logo Versace ). Ciekawa, mroczna, koncepcja...

Lub w oryginale rzeżbą Fidiasza na Partenonie:-) :-)

 

Ciekawy kształt taki hmm,kojarzy sie z Majami i Aztekami:-)


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nieco odświeżę temat. Otóż po kilku godzinach pracy nad projektem zegarka stwierdziłem że zrobiłem krok milowy w stronę wydruku 3d. 
Wszystko świetnie się składa w całość - następny krok to zrobienie projektu w programie CAD - a właśnie w tym roku mam taki przedmiot na studiach. Poczytałem nieco o druku 3D - nie jest to wcale takie trudne. Następne kilka miesięcy będę myślał w jaki sposób wykonać zwymiarowany i gotowy do użytku projekt. Zrobiłem "linie wskazujące załamania - oczywiście w przybliżeniu, jak i widok od lewej i prawej strony

Wyszło mi po skalowaniu że zegarek będzie miał 44,5mm szerokości i 56 wysokości. Pierwotnie miał być mniejszy, ale po przemyśleniach jednak większy projekt wygrał - głownie przez mechanizm - wyszło mi na niego skromne 24,8mm - celuję w automat - jak już będę miał projekt to może poproszę o doradzenie :) Ogólnie wszystko idzie w dobrym kierunku - ale nazwa Ośmiornica zostaje odwołana - brzmi nieco zbyt dziecinnie. Przemyślę to.
Zegarek póki co prezentuje się tak:

.G_ra_1024x1024.png

Lewa_1024x1024.png

Zegarek_blueprinty.jpg

Ogólnie na bocznym widoku nie poprawiłem bezela - będzie on wyższy (1,8mm) - poniżej to widać(to tylko szkic na szybko)

 

Bezel.jpgBezel_2.jpg

Mam nadzieję że się komuś spodoba - a że nie znam się ani trochę na prawie to napiszę tylko All rights reserved :) 
Pozdrawiam!

Edytowane przez AndcRew

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
AndcRew, dnia 07 Paź 2014 - 22:42, napisał:AndcRew, dnia 07 Paź 2014 - 22:42, napisał:

(...) Ogólnie wszystko idzie w dobrym kierunku - ale nazwa Ośmiornica zostaje odwołana - brzmi nieco zbyt dziecinnie. Przemyślę to.

 

 

Witam,

w takim razie zmień na Octopus, nadal będzie ośmiornica, ale już poważniej :)

Pzdr.

Edytowane przez Jacek K.

 
 
 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może jednakowoż dajmy spokój faunie i skupmy się na innych pięknych Polskich słowach wartych uwagi. 
Póki co słowo "Jaskier" najbardziej odzwierciedla charakter i zamysł mojego projekciku  ^_^ "Prace" posuwają się nieco na przód - ale raczej jest to na razie nieco żałosna zabawa  :P Otóż stworzyem swój pierwszy i kompletnie beznadziejny projekt 3D... Od razu uprzedzam uwagi że jest to mój pierwszy... i został  nieco zbyt szybko zrobiony - a że już dzisiaj nie mam siły dalej nad nim siedzieć to wkleję dotychczasowy rezultat - wiem że siatka jest miejscami krzywa - poprawię to jutro - jak już oczy przestaną się dąsać...   ;)

3_D_po_poprawkach.jpg

Bok_3_D.jpg

G_ra.jpg

G_ra_3_D.jpg

A tak mniej więcej z bezelem:

G_ra.jpg

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję  :lol: Każda odpowiedź cieszy ;) - pokazałem projekt mamie - powiedziała że zaprojektowałem całkiem ładną toaletę ...
Ale jadę dalej - projekcik jest coraz ciekawszy - a ja lepiej roumiem 3D Maxa  ;)  Czyli przyjemne z pożytecznym. Jednak kwestia obróbki CNC - czy ona naprawdę jest tak kosmicznie droga? Jeszcze się nie zorientowałem, ale ktoś na innym forum powiedział że koszt obróbki kawałka stali przy pomocy maszyny CNC kosztuje 5 tyś. zł? Jeżeli tak to może za 2 lata uda mi się uzbierać  :(  Jedno jest pewne - nie spocznę  :D  Ale z ceną i łatwością chyba lepszym pomysłem będzie druk 3D, po czym odlewy precyzyjne. Muszę popytać...
Ciąg dalszy prac - zegareczek został wyrównany, w środku urósł o wewnętrzny pierścień(zielony) na którego krawędziach będzie opierał się bezel z miejscem na mechanizm  ^_^ Jeszcze kilka niedociągnięć... Podobno z 3D maxa da się bezpośrednio zapisać w formacie który umożliwia druk 3D. 
Ostatnia_prosta_2.jpg

 

Ostatnia_prosta_3.jpg

 

Ostatnia_prosta_bok.jpg

Pozdrawiam! ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

...Jednak kwestia obróbki CNC - czy ona naprawdę jest tak kosmicznie droga? Jeszcze się nie zorientowałem, ale ktoś na innym forum powiedział że koszt obróbki kawałka stali przy pomocy maszyny CNC kosztuje 5 tyś. zł?...

I tak i nie. Zależy od maszyny, zależy od materiału, zależy od tego co dostarczysz (pliki). Nawet jeśli zamówisz jedną sztukę ze stali konstrukcyjnej z powierzchnią do dalszej obróbki to i tak uruchomisz cały łańcuch ludzi, żeby przygotować całą produkcję prototypu. Trzeba wygenerować ścieżki dla narzędzi na maszynę CNC (soft darmowy nie jest i musi na siebie zarabiać), narzędzia też się zużywają (a gratisowe nie są i nie da się wszystkiego zrobić jednym frezem), operator plus maszyna też kosztują. Zależnie od jakości powierzchni jaką zamówisz wykończenie będzie trwało krócej lub dłużej, do tego dochodzi mocowanie, które trzeba wykonać - bo w imadło takiej koperty nie złapiesz... I dla jednej sztuki w firmie trzeba uruchomić kilka osób, a na wykonanie jednej koperty poświęcić ładnych kilka godzin. Mówimy to o wykonaniu na 5-osiowej maszynie.

 

Taniej by było pewnie w firmach protetyki stomatologicznej/ortopedycznej mających swoje maszyny CNC 3D, lub w firmach wykonujących prototypy metalowe. A może któraś firma reklamowa by dała radę?

 

Taniej by też wyszło gdybyś projektując kopertę uwzględniał dwie rzeczy. Minimalny promień kuli jakim zaokrąglasz, wygładzasz wszelkie nierówności, oraz "brak cienia" w rzutach z góry i z dołu, co daje od razu wejście na maszyny 3-osiowe (a to już można dogadać w ramach fuchy tu na forum). Kwestia materiału też ma znaczenie. Stal, stali nierówna. Możesz wykonać prototyp ze zwykłej stali konstrukcyjnej, ale możesz też wykonać z nierdzewki czy stali chirurgicznej, ew. pomyśleć o stopach miedzi czy innych. Itd., itp. opcji multum, a im lepszą jakość wybierasz tym droższych technologii trzeba użyć, żeby detal wykonać.

 

5k PLN wydaje się na pierwszy rzut oka przesadzone, ale gdybyś chciał stal chirurgiczną, powierzchnię lustrzaną, tolerancje na poziomie 0,01mm i termin na wczoraj, to cena akurat. Przy ploterze 3-osiowym ze zwykłej nierdzewki myślę, że można takie koperty wykonać w cenie materiału x3. Ale może faktycznie jest tak jak piszesz, że rozsądniej będzie wydrukować to na drukarce 3D i pomyśleć o odlewach...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na wstępie gratuluję pomysłu i zaangażowania oraz wytrwałości. Jeżeli dobrze zrozumiałem ma to być nurek. Jakie WR zakładasz? Czy aby na pewno potrzebny ci jest zawór helowy? Zastanawiałeś się już nad uszczelnieniem koronki? I nad kwestią wykonania tego? Kolejne trudne zagadnienie- bezel-mocowanie i sprawy związane z jego obracaniem.

Dekiel? Szkielko? No i ostatni punkt mojej wyliczanki to branzoleta.

No dobra. Jeszcze jedna moja uwaga. Czy nie lepiej byłoby zacząć od wyboru mechanizmu? Bo chyba łatwiej jest dorobić kopertę do istniejącego już mechanizmu, niż dobierać werk

Ale może się mylę.

Co z cyferblatem i wskazówkami? Będziesz kupować coś gotowego czy też produkcja własna. Mam nadzieje że ciebie nie zniechęciłem, nie taki był mój zamiar. po prostu z doświadczenia wiem że warto zacząć każdą wykonywaną pracą od wyszukajnia trudności i sposobu ich ominięcia. Szczerze życzę powodzenia.


życie zaczyna się po 200...km/h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dziękuję ze fachowe i pomocne odpowiedzi. :o 

Od razu powiem że plany jednak się nieco zmieniły - nie będzie to nurek w  pełnym tego słowa znaczeniu.

Obrotowy bezel jest niestety dla mnie niewykonalny - zbyt dużo szczegółów. Ogólnie chciałbym żeby WR była jak największa, aczkolwiek nie mam pojęcia jak rozwiązała to np. Omega Planet Ocean - według mojego planu koronka byłaby zakręcana - jak w Komandirskich - ale nie mam jeszcze pojęcia jak to zrealizować  :( 

Ogólnie głupio mi o tym pisać, ale zawór helowy to raczej był ładny dodatek (i tak przeciętny użytkownik nigdy go nie wykorzysta) 

Kopertę projektowałem z uwzględnieniem największych dla mnie plusów przy wybieraniu zegarka:  ;)

-zakręcany dekielek (najlepiej jakby był przeszklony)

-Okrągłe szkło (brak problemów przy dorobieniu) 

Szkiełko powinno być jak najgrubsze, szafirowe z wewnętrznym antyrefleksem. Mam dla szafirowych szkiełek wielki podziw. 

Specjalnie zaprojektowałem tak bezel żeby uderzając zegarkiem w ścianę pierwszy kontakt miała ona właśnie ze szkłem - trudno się rysuje, a będzie tak grube że wytrzymałość na uderzenia będzie wystarczająco duża.

Cyferblat - mam pewien projekt - myślę że grawer by sobie poradził.

Wskazówki - najlepiej byłoby znaleźć jakieś pasujące - nie będzie to łatwe  ;)

Bransoleta... hmm - z realizacją byłby niemały kłopot - na początek będzie raczej jakiś skórzany pasek.

Pomyślałem że teleskopy powinny być wkręcane - nasłuchałem się już dosyć historii o zagubionych zegarkach.

Co do obróbki CnC - nie do końca się na tym znam - co to znaczy "brak cienia" w widoku z góry?

Domyślam się że obróbka CnC maszynami 3 osiowymi jest tańsza i łatwiejsza, ale nie wiem czy warto. 

Muszę się zapytać o ceny drukowania 3D. Ale czy da się zrobić tak precyzyjny odlew?  :o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Precyzyjny odlew da się zrobić bardzo dokładnie, ale to niestety kosztuje proporcjonalnie do dokładności. No i mimo wszystko trzeba liczyć się z tym, że będziesz musiał poszukać małych firm robiących prototypy lub... dobrego zakładu jubilerskiego robiącego biżuterię. Oni robią z wosków bardzo dokładne modele, potem to idzie do gipsu, wytapiają i zalewają stopami metalu. Na ogół to złoto, srebro. Ale niskotopliwymi stopami miedzi też zaleją... Potem rzecz jasna dalsza obróbka, czyli otwory, gwinty, pasowania, polerowanie itd. W większych firmach podejdą do tego bardziej proceduralnie - cena poszybuje w górę.

 

Maszyny 3-osiowe to miażdżąca większość ploterów frezujących po firmach reklamowych z wrzecionami na ogół powyżej 1kW i przyzwoitej sztywności. Stali na tym pewnie nie obrobisz (słabe wrzeciono, brak chłodzenia, słaba ogólna sztywność maszyny), ale stopy miedzi już powinny pójść na niektórych. Może na tych mocniejszych wersjach dało by radę i stal obrobić... Niektórzy szefowie takich firm kupili maszyny "na zapas", czyli wrzeciona po 5kW, sztywność portalu pod małe matryce stalowe, pompa do chłodzenia cieczą... I na ogół jadą na tym pleksę, dibond, mdf i pianki modelarskie... Jak to w branży reklamowej.

 

Przemysł i 3 osie to na ogół centra frezerskie, gdzie jest sztywność, jest moc, jest wszystko, problemem bywa na ogół postprocesor maszyny, a w zasadzie jego brak. Niemniej większość sterowników poprawnie przetworzy dane jeśli wygenerujesz ścieżki przy użyciu uniwersalnego postprocesora XYZA. Co najwyżej operator będzie musiał z ręki dopisać w pliku numer narzędzia z magazynu maszyny, czy trzeba będzie zmienić sposób numeracji wierszy, ew. dodać inny nagłówek w pliku, ale to już drobiazgi, które na ogół nic nie kosztują.

 

Do czego zmierzam? Generalnie bez większego trudu możesz sam wygenerować ścieżkę dla narzędzia dla maszyn 3-osiowych. I prawie na 100% znajdziesz maszynę na której to pójdzie. A to już znaczna redukcja kosztów. Dla 4 i 5 osiówek bez dedykowanego postprocesora i odblokowanych osiach na maszynie nic nie zdziałasz. Wystarczy, że firma nie wykupiła płynnej osi 4/5 tylko indeksowane i po robocie.

 

O stomatologach i zakładach dorabiających protezy nie wspominam bez powodu. Bywa, że mają to czego potrzebujesz. I to w 1000%, nie w 100% tylko w 1000%. Są tam małe, bardzo sztywne i mocne maszyny 5-osiowe, na których powstają ze stali szlachetnych części do protez. To nie jest produkcja seryjna. Oni wiedzą jak zrobić jedną sztukę. Mają maszynę, mają odpowiedni materiał, narzędzia, wiedzę i doświadczenie - dokładnie to czego Ci potrzeba. Kopertę do zegarka zrobili by za jedną dniówkę, no może dwie. Jak z cenami i czasem - nie wiem dokładnie, ale raczej liczą sobie drogo. Ale obiektywnie przyznać muszę, że jeśli chodzi o precyzyjną obróbkę stali wysokogatunkowych i stopów tytanu to są bardzo dobrzy. Serio - to już jest pierwsza liga.

 

Wracając na ziemię. CNC i 3 osiowe maszyny. Jak widziałeś pracujące centrum frezerskie to zauważyłeś, że stół na którym jest przymocowany detal porusza się w prawo/lewo i przód/tył - to są osie X i Y. Wrzeciono może się poruszać góra/dół - to jest oś Z. Teraz wyobraź sobie kulę na takim stole. Frez może obrobić tylko górną powierzchnię tej kuli, bo już z boków pod średnicą na dole nie podejdzie - zasłania mu górna część kuli. "Rzuca cień". A wrzeciono się nie odchyli, żeby sięgnąć "pod spód" kuli. Dlatego projektując cokolwiek do obróbki na 3 osie musisz zwracać uwagę czy patrząc z góry na kopertę nie ma jakiegoś miejsca, na które musisz spojrzeć z boku lub pod kątem żeby je zobaczyć. Wrzeciono w 3-osiach nie obróci się pod kątem, więc tego miejsca nie obrobi. Trzeba będzie dodać kolejne mocowanie. A to oznacza kolejne problemy - pozycjonowanie detalu w nowym mocowaniu. Dlatego takich sytuacji się unika i z reguły planuje tylko dwa mocowania - z góry, i z dołu. Co można osiągnąć w 3 osiach? Całkiem sporo, przykład bardzo ładnej płaskorzeźby:

A tu przykład co można osiągnąć w 5 osiach:

A tu ideał maszyny do robienia kopert do zegarków, którą protetycy marnują do robienia jakiś protez... ;-)

 

Podsumowując. Jeśli masz w okolicy zdolnego jubilera, który robi biżuterię na zamówienie - warto od tego zacząć. Jeśli nie to może faktycznie specjaliści od protez. A jeśli i to nie wypali, to może lokalna firma reklamowa, która ma ploter frezujący i będzie miała możliwość wyfrezowania takiej koperty z miękkich stopów miedzi. A gdyby i to zawiodło, to narysuj to w jakimś rozsądnym formacie 3D i wstaw na forum. Kto wie - może akurat znajdzie się amator frezowania kopert do zegarków i wyfrezuje Ci ośmiornicę za rozsądne pieniądze.

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.