Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
AndcRew

Projekt zegarka - Ośmiornica

Rekomendowane odpowiedzi

Zapomniałem podziękować za pomocne i naukowe posty ;) Przepraszam. 5 osiowe maszyny CnC to zbyt kosztowna droga, a w okolicy ani nie mam jubilera, ani dentysty żeby go poprosić. Za to druk 3D jak najbardziej będzie się nadawał do wizualizacji, przymiarek itd. Póki co zrobiłem następny projekt. 
Następny, powracający do pierwowzoru i nieco uproszczony - przygotowany do późniejszego ręcznego obrabiania. Widoczny projekt jest z bezelem, jeszcze bez miejsca na koronkę i na zawór helowy (który nie mam pojęcia skąd wezmę) :(  Ale skoro ma być nurek, będzie nurek - wpadłem na pomysł jak go uszczelnić ^_^ Dlatego zaprojektowałem część która będzie zakręcana, otaczająca koronkę.
zabezpieczenie_koronki.jpg

zabezpieczenie_koronki_2.jpg

A sam zegarek będzie mniej więcej wyglądał tak:
bok_trzy_czwarte.jpg

prz_d_trzy_czwarte.jpg

Trzy_czwarte.jpg
Proszę nie patrzyć na dolne uszka... Max 3D stroi sobie żarty bo siatka jest prosta. Szkiełko będzie bardzo grube - około 4mm, więc raczej ciśnienie nie będzie działało na niekorzyść.
Długa droga jeszcze, ale chciałem tylko napisać że nie porzuciłem projektu B)

Edytowane przez AndcRew

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zrób sobie najpierw wydruk 3D z tworzywa sztucznego, będziesz wiedział czy to co zrobiłeś w ogóle da się nosić :-)

Wydruki 3D naprawdę dużo pomagają.

 

Co do wskazówek - to nammniejszy problem, pod dany mechanizm kupisz je bez problemu nawet na ebay.

Szkło szafirowe jest twarde ale kruche, wystawianie go na uderzenia nie jest mądrym posunięciem. Błędne są Twoje założenia. 4mm szafir hmm chyba musiałby być robiony na zamówienie. Poszedł bym w takim projekcie zdecydowanie w Mineralne na początek.

Zakręcana koronka to technicznie prosta sprawa aczkolwiek jak gwinty nie będą odpowiednio starannie wykonane to łatwo bęzie można ten gwint zerwać a to już będą mega kłopoty. Kup sobie jakiś tani zegarek z zakręcaną koronką, rozbierz go na czynniki pierwsze i zobaczysz jak to działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj by uwzględnić zamontowanie bransolety lub paska.


Bartek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy projekt jest już u mnie. Na razie jest to tylko wersja poglądowa - ale już widzę że z noszeniem nie będzie najmniejszego problemu.
Znalazłem pasujący do koperty dekiel - oczywiście zaprojektowany zostanie inny, ale w podobnym kształcie jak ten na zdjęciu, mocowany będzie za pomocą śrubek do koperty - najlepiej imbus lub torx. ;)
Pasek będzie się drastycznie zwężał przy kopercie - nad nim też się pomyśli  :) 
Zdjęcia koszmarne, ale tylko pokazujące zarys wydruku - nie jest on dość szczegółowy, ale na podgląd się nadał ^_^
Szczególnie skrzydła mi się podobają - wyżłobienia w kopercie idealnie pasują do palców, przez co samo trzymanie koperty w ręce sprawia przyjemność - szczerze mówiąc nie planowałem tego ale ten mały dodatek cieszy. :P

Bardzo fajny rozmiar wyszedł - ma około 42mm, jest dość duży, ale nie widać tego po nim. :)

DSC00334.jpg

DSC00335.jpg

DSC00338.jpg

Edytowane przez AndcRew

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje. Kształt koperty powala no i oryginalność gwarantowana, a to w takich przedsięwzięciach najbardziej cieszy  :D. Czy zrobiłeś sobie jakąś wizualizację całości? Nie chciałbym marudzić, tym bardziej, że to Twój projekt i jesteś tą osobą której ma się najbardziej podobać, ale czy nie uważasz, że tarcza będzie trochę za małą w porównaniu do wielkości kopert? Podałeś, że koperta ma 42mm szerokości, więc z pobieżnych obliczeń wykonanych na podstawie tych zdjęć wynika, że średnica tego otworu, przez który widoczna będzie tarcza, to tylko 18,5mm. Czy nie uważasz, że to trochę mało? Chyba, że to efekt zamierzony, ale postanowiłem zwrócić na to twoją uwagę, bo później może być za późno, a wiem doskonale, że w ferworze walki można coś przeoczyć. Tak czy inaczej, trzymam kciuki i czekam szczęśliwego finału. Satysfakcja, jaką będziesz miał po zrealizowaniu projektu jest niesamowita - coś o tym wiem ;) .

PS. Przemyśl jeszcze to co napisał alles, żeby na tym etapie zastanowić się nad pozostałymi elementami i ich dostępnością, zanim zainwestujesz w najdroższy element - kopertę. Czasami to co na początku wydaje się najprostsze, później okazuje się najtrudniejsze, szczególnie jeżeli ma się ograniczone środki finansowe. We wstępnej fazie, zawsze można wprowadzić kosmetyczne zmiany w kopercie, żeby później nie mieć problemu z mechanizmem, tarczą, wskazówkami itp.. Później może być to o wiele trudniejsze lub nawet niemożliwe. Ja w swoim zegarku musiałem lekko modyfikować dekiel, bo pierwotnie miejsce było przewidziane pod kwarca, a finalnie skończyło się na automacie i okazało się, że mechanizm był na tyle gruby, że wachnik delikatnie zawadzał o dekiel. Zmiana była kosmetyczna i prosta, ale tylko dzięki temu, że zegarek z założenia miał być gruby i miejsca było z naddatkiem na kwarca. Ale jak bym zrobił "na styk" to bym już Miyoty nie zmieścił.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź :P Spokojnie - nie jest to ostateczny projekt - wszystko będzie ewoluowało. :)
Też zacząłem myśleć o wielkości tarczy. Z założenia że to ma być nurek pomyślałem że taki bezel będzie wyglądał nieco jak bulaj :lol:
Po pierwsze nieco poszerzę wewnętrzną średnicę, zwężę bezel - myślę że udałoby się wówczas uzyskać nieco ponad 20mm.

Szkło (na projekcie nie ma jeszcze wyciętego na nie miejsca) mam nadzieję że jeszcze nieco go optycznie poszerzy.
Mechanizm - dopasowanie go to nie będzie jakiś straszny problem - wewnętrzna średnica może przyjąć właściwie każdy rozmiar.

Tylko najpierw musiałbym się dowiedzieć gdzie się je kupuje.
Dekiel - będzie miał wycięte w środku miejsce na wahnik. Oczywiście stan surowy - ale jakiś grawerunek na pewno dostanie ;)

dekiel.png

dekiel_2.png

Zastanawiam się jak przyłączyć mechanizm do koperty :)
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

20 mm to też nie będzie zbyt dużo. Pamiętaj, że będziesz musiał dobrać wskazówki. Na przykład, żeby zastosować takie jak w moim,musiał byś mieć tarcze minimum 26mm. Pewnie da się znaleźć wskazówki do nurka poniżej 10 mm, ale może to być dość trudne. Poza tym, jeżeli będziesz chciał zrobić "nurkowe" indeksy - czyli dość duże z lumą, to na takiej małej tarczy również możesz mieć problem, żeby je zmieścić - może się okazać, że będą się praktycznie stykać (najlepiej narysuj tarczę w skali 1:1 i zobacz jak to będzie wyglądać, a jeszcze lepiej przyłóż do koperty. Zastanów się czy nie lepiej zwymiarować kopertę tak, żeby takie elementy jak tarcza wskazówki pasowały od popularnych zegarków nurkowych. Po pierwsze będziesz miał łatwiej dokupić, a po drugie będziesz miał większy wybór ;). Chyba, że planujesz tarcze i wskazówki również robić sam, wtedy to bez znaczenia :) . 

Edytowane przez ICE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muszę przyznać, że jestem pod wrażeniem. Podejście bardzo profesjonalne, zegarek bardzo ciekawy. Zgadzam się z Kolegą ICE, że tarcza powinna być zdecydowanie większa, to daje większe możliwości dla Ciebie w zakresie czytelności i designu, a dla potencjalnego klienta zwiększa czytelność, a co za tym idzie funkcjonalność zegarka. Ja lubię duże zegarki. stąd też pewnie moja sugestia, co nie zmienia faktu, że prawdziwy diver powinien być czytelny, mieć dobrą lumę i oczywiście WR.

Gratuluję pomysłu, kibicuję i jestem zainteresowany zakupem jakby co.

Powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedzi  :lol: Przepraszam za brak odzewu, ale niestety sesja nie wybacza - na szczęście wszystko się dobrze ułożyło, a ja będę miał nieco czasu aby znów popracować nad projektem. Plan jest taki - skoro mam projekt - mogę z niego wyodrębnić blueprinty - a potem zaprojektować wszystko w formacie CAD – ewentualnie zlecić, gdyż aż takich umiejętności w tym formacie jeszcze nie posiadam.

W maxie 3D jest za dużo miejsca na "improwizację" - więcej rzeczy jest kwestią przypadku niż założenia. 

Co do uwag - bezel jest faktycznie wąski - i właśnie pracuję nad jego poszerzeniem, a nie jest to takie łatwe bo musi on pasować do koperty, a ona jest zdziebko "oporna" - łatwiej coś w niej zepsuć niż stworzyć  :) 
Projekt pozwolił mi zauważyć pewien problem - zawór helowy musiałby być automatyczny - kręcenie ręcznym zaworem byłoby problematyczne  :(  
Nie mam bladego pojęcia jak w ogóle ugryść ten temat - wiem że wiele zegarków ma automatyczne zawory, ale czy da się je gdzieś zamówić osobno? 
Przemyślałem mocowanie mechanizmu i będzie polegało na wytoczeniu pierścienia o odpowiedniej średnicy i zamocowanie go w kopercie za pomocą docisku przez dekiel. Szkoda że nie mam tokarki, wiertarki stołowej, plotera i wielu innych rzeczy  ;) Jedyne co mogę zrobić to zacząć złożeniówkę w Cadzie – ale to będzie dość czasochłonne, podobnie jak zbieranie pieniędzy na projekt - mam nadzieję że będzie warto.
Pozdrawiam!  ^_^ 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Szkoda że nie mam tokarki, wiertarki stołowej, plotera i wielu innych rzeczy...

Ale inni mają, i tokarki CNC, i centra frezerskie CNC (włącznie z 5D), więc jeśli tylko projekt będzie wykonalny to chętnie pomogą. Tak wiec - nie zwalniaj tempa tylko działaj. Edytowane przez nowak80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
podobnie jak zbieranie pieniędzy na projekt - mam nadzieję że będzie warto.

Może otwórz konto, pewnie znajdzie się paru chętnych wesprzeć projekt, jakby co mogę zacząć od siebie ;)

Bardzo mi się podoba Twój zamysł i chętnie będę miał w nim swój udział, trzeba wspierać rodzimy przemysł :)

Natomiast jeszcze raz zwracam Twoją uwagę - stosunek powierzchni tarczy do koperty jest na niekorzyść tego pierwszego moim zdaniem. Jak dojdą jeszcze indeksy wydaje mi się, że tarcza będzie nieczytelna, zwłaszcza, że w nurku raczej indeksy powinny być większe. Powiększ średnicę tarczy.

Edytowane przez Osiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę żadnych datków - jeszcze nie zasłużyłem, ale dziękuję  :) Teraz największy problem to estetyczne połączenie bezela, pierścienia i tarczy z kopertą  ^_^ Zrobiłem małą złożeniówkę z powiększoną tarczą. Oparta jest ona na moim wydrukowanym modelu, na którym sprawdziłem największe możliwe średnice. Wyszło mi że bezel może mieć maksymalnie 29mm.
Póki co widoczna część tarczy ma 24,2mm co już jest znacznym postępem (pierwotnie widoczne były tylko 18mm  ;)) - myślę że do 25mm dałoby się spokojnie dojść. Mały podgląd:
Trzy_czwarte_Z_o_eni_wka_bezel_pier_cie_

Suche fakty: :P 
Zewnętrzna średnica bezela (bez pierścienia) wynosi 29mm - tego raczej nie da rady powiększyć bo bezel zacząłby ingerować w kopertę. 
Zewnętrzna średnica pierścienia okalającego bezel to 30mm. 

Przewidywana średnica mechanizmu to 25mm - chociaż nie wiem czy się taki znajdzie w razie czego zmienię wymiary.

Jedynym wyjściem dalszego powiększenia tarczy jest zwężenie bezela, ale nie wiem czy jest sens. 
G_ra.png

Szkiełko - oczywiście musiałem palnąć głupotę... na pewno węższe od 4mm - może 2,5-3... Chociaż to i tak sporo  ;) I faktycznie - wyrobienie go z szafiru to byłby niemały problem. Myślę że mineralne to dobry wybór - w razie rysy łatwiej jest je wypolerować. 
To tyle na teraz  :lol:  Jeszcze raz dziękuję za odpowiedzi - to w sumie one są głównym źródłem inspiracji (obok filmików na Youtube i zdjęć)  :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pobieżnie przeczytałem i widzę główne kierunki idą w stronę CNC. Czy to konieczne? nie taniej byłoby metodą wosku traconego?

 

 

Oczywiście w przedstawionej metodzie mamy do czynienie z bodajże aluminiowymi formami dla wosku. Czytałem kiedyś na forum modelarskim o sposobie wykonania szeregu armat do statku z mosiądzu. Najpierw z drewna model z którego ściągana jest silikonowo gumowa forma. W ta formę wlewa się wosk. Po wystygnięciu kolejny element. Po uzyskaniu wielu elementów łączy się je w ,,choinkę" i zalewa gipsem, piaskiem otp. Wypala się i tak dalej. Gdyby chcieć wykonać więcej ,,ośmiorniczek" to z uwagi na to, że jest to bardzo skomplikowany wzór, jedynie taką metodę, wosku traconego widzę.


Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O metodzie wosku traconego również słyszałem  ;) Sprawdzałem nawet ceny pieców tyglowych do wygrzewania metali - cena to około 1500 zł... niestety aby wykonywać precyzyjne odlewy potrzebowałbym specjalnej maszyny tworzącej próżnię i wybracje w celu usunięcia powietrza z płynnej masy do stworzenia formy. Nie mam czegoś takiego - będę szukał, ale to póki co dość odległa przyszłość.
Najpierw zoptymalizuję design mojego projektu - bo to co pokazałem do teraz jest marnym początkiem przygody.
Niestety nie jestem specjalnie obdarzony  :lol: talentem malarskim, więc w moim przypadku - tak jak w przypadku projektowania samochodów - zamiast nagłych rewolucji, niestety będę skazany na ewolucję:
Właśnie chciałem przedstawić pierwszą modyfikację górnego widoku.

Jestem w rozterce. Z jednej strony obrotowy bezel to nieodłączna część nurka, o piekielnie praktycznym znaczeniu - w końcu chroni cały zegarek - w zasadzie zegarki z obrotowymi, ceramicznymi bezelami są niezniszczalne, a w przypadku porysowania (o ile to możliwe), można wymienić wkładkę bezela... Z drugiej strony - niemożliwe do zrealizowania  :angry: Na razie projektuję 2D, żeby potem znowu sprawdzić swoje siły w 3D  :) Będzie zabawa! 
Szczerze mówiąc nie podoba mi się poprzedni bezel, mimo że jest łatwy do stworzenia  :( 
Oto projekt - nadal do zmian i ulepszeń, myślę żeby zwiększyć harmonię projektu przez "zagięcie" wewnętrznej strony "skrzydła" ;) 
Planowana_modyfikacja.png

Czy idę w dobrym kierunku?  ;)

Edytowane przez AndcRew

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do bezla, to oczywiście Twoja decyzja, ale ja osobiście zastanowił bym się ma tym, czy wogóle robić bezel. Przy takiej budowie koperty i jej uroku, zrobienie dużego - czyli funkcjonalnego - bezla spowoduje, że "zdominuje" on wygląd zegarka i mocno przyćmi nieco urok koperty, natomiast zrobienie dopasowanego - czyli "małego" - bezla, nie zakłóci uroku koperty, ale będzie niejako schowany i jego obsługa będzie mocno utrudniona, a z tego co się orientuje, bezel w nurkach jest użytkowany w trudnych warunkach i żeby miał wogóle sens to "dostęp" do niego powinien być dobry. Dodatkowo wydaje mi się, że przy takim kształcie koperty będzie dość trudno (kosztownie) zrobić bezel - ale tak jak napisałem to tylko moje przypuszczenia. Poza tym są zegarki, których budowa i WR wskazuje na "rasowe" diverki i są bez obrotowego bezla, co w żaden sposób nie umniejsza ich przeznaczeniu ;):D :

Rolex Deep Sea Special

Original-Rolex-DEEPSEA-Special-Prototype

 

U-BOAT U-1001

GOLDENWATCHES@120.jpg

 

Germano & walter watch M 500

GERMANO+%26+WALTER+500m+01.jpg

 

Longines HS 1940

C156.jpg

 

czy też Panerai PAM 312

pam00312_front.png

Edytowane przez ICE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy idę w dobrym kierunku?  ;)

 

Witam,

myślę, że najpierw powinieneś szkicowo zobrazować kompletny wygląd/wizję zegarka, łącznie z paskiem/bransoletą z uwzględnieniem typu mechanizmu. Dopiero po wybraniu ostatecznej wizji powinieneś skupić się na detalowaniu.

Pzdr.

 

edycja: BTW, przy okazji konstruowania/projektowania warto pamiętać o Prawach Murphy'ego - z doświadczenia wiem, że wiele z nich się sprawdza, niestety :) >>> http://itlims.meil.pw.edu.pl/zsis/pomoce/BIPOL/PrawaMurphy.pdf

Edytowane przez Jacek K.

 
 
 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję ICE - uświadomiłeś mi właśnie że nurek nie musi mieć obrotowego bezela  ;) Ten bezel z Rolexa Deep Sea - naprawdę świetny - pasowałby do projektu  :P  Pomyślę, bo jest nad czym - a tymczasem jeżeli chodzi o zoobrazowanie/wizję zegarka - już miałem ją zaplanowaną, ale dopiero teraz poskładałem w całość - przepraszam za wygląd, ale nigdy nie byłem dobrym grafikiem i raczej nie będę  ;) 
Po poskładaniu elementów składowych:
Jak_b_dzie_wygl_da_zegarek_z_tarcz_i_pas

Robiłem to w Paincie :wacko: Ale z grubsza widać o co chodzi - wiem że tarcza nie jest równo położona  :lol: To dlatego że wyodrębniłem ją ze zdjęcia starego zegara - oczywiście będzie zrobiona na nowo  :) Zrobiłem przy okazji to co mówiłem - zagięcie wewnętrznej strony ucha  ^_^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pasek wydaje się być nieco wąski jak na męski zegarek :).

Pzdr,


 
 
 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie  ^_^ Skończyłem właśnie nową wizualizację - w 3D idzie mi coraz lepiej - okazało się że nie potrzeba niesamowicie skomplikowanej siatki aby wyszło to czego się oczekuje  :) Bezel to tylko wersja podglądowa jak całość będzie wyglądała. Projekt zajął mi 2 dni, ale nauczyłem się wielu przydatnych rzeczy, więc nie żałuję. Okazało się że to co wygląda świetnie w 2D, może być nieatrakcyjne w trzech wymiarach, więc na razie dam sobie spokój. 
Znalazłem ciekawą wzmiankę że w nanoszeniu nadruków na tarcze zegarków jest stosowane tzw. "pad printing", ale maszyna do jego wykonywania jest dość skomplikowana  :angry: 
Oto rendery nowego projekciku  ;) Starałem się wszystko uprościć - w prostocie tkwi piękno  :lol: Bezel jest poszerzony i "zwyczajny", bardzo zależało mi na tym aby wystawał ponad "uszy" koperty - w razie wypadku przejmie większość uderzenia na siebie.  :wacko: 
Izometryczny.png

 

Po_owiczna_g_ra.png

 

Izometryczny_prz_d.png

Co myślicie?  B)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście najbardziej ma się podobać Tobie. Dla mnie trochę dziwnie wygląda, jeżeli z jednej  stronu uszy od wierzchu są płaskie a z drugiej w kształcie trapezu. Poza tym bezel podniesienu "na walcu" trochę mało harmonizuje się z kopertą. Ale jak napisałem - jeżeli podoba się Tobie, to znaczy, że tak ma być ;) . Ogólnie wygląda świetnie i bardzo kibicuję temu projektowi, czekając na szczęśliwy finał :) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cenna uwaga - dziękuję  :) Bezel to na razie wersja testowa - aczkolwiek mi się całkiem podoba - pochyłość dobrze pasuje do ogólnego projektu ;) 
Ogólnie bezel będzie miał kształt który będzie harmonizował z płaszczyzną koperty - przedstawiłem to na rysunku  :) Nie wiem czy nie jest trochę zbyt wymagający na tokarkę  :( 

Przekr_j_bezela.png
Co do dolnych uszu - będę nad nimi myślał - też mi coś w nich nie pasuje - może zrobię też pochyłą płaszczyznę na kształt uszu przednich.  ;) 
Pozdrawiam
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Nie wiem czy nie jest trochę zbyt wymagający na tokarkę  :(

Ani trochę...

Tym bardziej, że masz to w wersji modelu 3D. Wystarczy przekrój i... tu już musisz/powinieneś uzgodnić z wykonawcą jak najwygodniej mu to zwymiarować. Ew. dasz mu model niech sobie sam zwymiaruje dla operatora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cieszy mnie to niezmiernie  :) W międzyczasie zrobiłem kolejną delikatną evolucję - tylne uszy zostały nieco bardziej skomplikowane - i już nie są płaskie.  Czuję że żeby osiągnąć idealny balans... projekt będzie dość długo evoluował - skończy się na tym że zrobię nowe jeszcze bardziej przemyślane blueprinty i następny projekt od nowa  ;) 
Dolne_uszy.png

 

Jedna_trzecia_ty_u.png

 

Przepraszam za tyle postów - ale to jest najważniejsza część - muszę sobie cały czas tłumaczyć że nie stoję w miejscu  ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja również uważam, że nie powinno być problemu z wytoczeniem takiego bezela. Co do jego kształtu, to jest ok, a mi chodziło o tą jego prostą część, która jest pod ściętą. W takim położeniu/poziomie jak narysowałeś na na tym przekroju powyżej będzie ok. Teraz te uszy wydają mi się o wiele bardziej pasujące do reszty. Co do ewoluowania to prawdopodobnie będzie jeszcze kilka zmian po konsultacji z majstrem, który będzie miał to wykonać  ;) .

Edytowane przez ICE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.