Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
AndcRew

Projekt zegarka - Ośmiornica

Rekomendowane odpowiedzi

Po pierwsze "primo" - jak mówi klasyk - szacunek za chęci i wytrwałość. Po drugie "primo" - życzę realizacji projektu (z ciekawością zobaczę efekt), po trzecie zaś chyba powoli nadchodzi moment doboru pozostałych komponentów. Zwróć uwagę na wizualizację z paskiem - przy bardzo ciekawej kopercie "komplet" wygląda IMO troszkę pokracznie, co nie zmienia faktu, że zusammen do kupy jest fajniutko :) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pokracznie?  :P A co konkretnie? Wąski pasek, jego krój, rzymskie cyfry na tarczy czy może ogólna kompozycja?  :)  Dziękuję - każda krytyka pomaga. 
Co do pozostałych komponentów - docelowo chciałbym żeby w kopercie była ETA, ale nie wiem jak to wyjdzie z kosztami. Po następne nie wiem czy istnieje jakaś firma w Polsce (albo na świecie :unsure: ) mająca maszyny CNC zdolne to wytworzenia tej koperty ze stali  ;) 
Ogólnie myślę że nie ma sensu bawić się w odlewy, bo musiałbym od razu zacząć myśleć o powłokach galwanicznych  :wacko: tak poza tym to nie ta epoka żeby robić zegarki z mosiądzu - cenię długowiecznośc, nawet kosztem kilkukrotnie wyższej ceny.Ehh chciałem zachować mój setny post na coś wyjatkowego - ale o tym zapomniałem  :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"pokracznie" to chyba nie było najszczęśliwsze określenie :( . Niesymetryczna koperta powoduje, że od paska lepiej chyba sprawdziłaby się bransoleta, pasek IMO zbyt "eksponuje" różne odległości od "osi" zegarka (znaczna pusta przestrzeń po jednej stronie). Wiem, ze to generuje dodatkowe problemy: 1/ dobór odpowiedniej bransolety pod względem stylu, 2/ "znormalizowany" rozstaw uszu. Może też spróbować wizualizacji z paskiem wyposażonym w dobraną kształtem i wielkością "podkladką". Łatwiej wykonać na zamówienie pasek niż bransoletę - to fakt. Wykonawca koperty ze stali pewnie by się znalazł, pozostaje kwestia kosztów - jak to już stwierdzili przedmówcy. Odlew i powłoki galwaniczne rzeczywiście wcześniej czy później się zużyją. Tworząc taki projekt chyba muszę przyznać ci rację, że nie bardzo jest miejsce na półśrodki. Jest jeszcze spiek proszków stali stopowych, ale to miałoby sens jakbyś chciał mieć jakieś 10 tys. zegarków :) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem na allegro i tak mi się skojarzyło z tym tematem.

post-29110-0-21944100-1433424575_thumb.jpg


Bartek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź  :D  Ale obrzydlistwo  :P Korzystając z okazji że ktoś odpowiedział może nieco zaktualizuję mój mały temacik. 
Co do powyższego zegarka - chronograf i to w dodatku kwarcowy... ugh - nie lubię chronografów - gdy są mechaniczne koszt serwisu i ryzyka się podwaja, gdy są kwarcowe odczytanie wyniku jaki się uzyskało wymaga zbyt dużo czasu i zazwyczaj dokładność odbiega od pożądanej  :) Zmniejszają wodoszczelność i zwiększają ilość części mogących ulec zniszczeniu. Zegarek z ciekawym designem i z datą to max na co mnie stać  ;) Szkoda że maszyny CNC są takie drogie - póki co będę sobie drukował projekty na drukarce 3D - jak już zakupię końcówkę Hotend, a jak już uda mi się przetransportować projekt do Inventora - to zacznę zbierać pieniążki na pierwszy projekt w stali 314l - muszę przyznać że droga jest bardzo długa jak na tak małą rzecz. Jest jeszcze kilka rzeczy do opracowania - wysokość bezela - ma on chronić uszy, wskazówki, paseki jego mocowanie (nato), tarcza i napisy na niej... Ale czasu będę miał sporo.
Oto zdjątka:
Nast_pny_widok.png

 

image.jpg
 

Pozdrawiam!  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten zegarek, który wkliłem też mi się podoba. Po prostu kształt koperty skojarzył mi się z ośmiornicą :D


Bartek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taką kopertę wydrukujesz na drukarce 3D, ale nie wykonasz na frezarce CNC.

Projekt powinien uwzględniać technologie w jakiej zostanie wykonany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Urodzi się coś z tego ? Bo przyznam, że po latach projekt zapadł w pamięć jako posrany i nietuzinkowy. Kupiłbym i ponosił z miłą chęcią. Odsprzedaj może komuś z jajami i zapleczem pomysł ?!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miło mi to słyszeć :D Całą historię zegarka nadal mam na dysku przenośnym :) Projekt jak najbardziej będzie kiedyś kontynuowany - nie ma co go sprzedawać bo i tak nikt go nie kupi - poszedłem po cięższej linii oporu i myślałem o stworzeniu czegoś niestandardowego... a nie kolejną kopię Submarinera lub Royal Oak-a, które przynoszą firmom największe zyski. Miałem całkowitą świadomość że nawet jakby udało się stworzyć gotowy zegarek - klientów by praktycznie nie było, bo co to za prestiż nosić zegarek który nie widnieje na wielkich ekranach?
Oczywiście że jest możliwy do wykonania... mimo kilku zwątpień, braku zainteresowania i zniechęcających komentarzy... Jedyne co potrzeba to tokarkę i frezarkę która dałaby radę ze stalą... Nawet wystarczyłaby 3 osiowa - potem kopertę wrzuciłoby się do szlifierki wibracyjnej... albo nie - prawdopodobnych rozwiązań jest wiele, ale możliwości póki co niedużo.  Ostatnio sobie przypomniałem o projekcie z początku studiów i tak dla zabawy sprawdziłem czy temat w ogóle jeszcze istnieje :lol:
Wielkie dzięki za odpowiedź! Może nieco dmuchnie w moje żagle i wrócę do projektu ^_^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak powiedziałem tak zrobiłem. Z miłą chęcią powróciłem do starego projektu - duży sentyment we mnie budzi, bo były to moje początki w modelowaniu 3D - tak poza tym podobał mi się - był inny, a ja nie lubię prostoty i nieoryginalności. Zapał mi nieco osłabł jak zobaczyłem jak beznadziejny był tamten model, jak wiele przeróbek potrzebował, jak niepotrzebnie był skomplikowany... postanowiłem zrobić nowy - tym razem w CAD-ie (Solidworks). Kiedyś zrobienie takiego projektu byłoby niemożliwe - mój stary komputer to był ledwo działający netbook, a ja nie miałem bladego pojęcia o modelowaniu skomplikowanych przedmiotów :D. Sytuacja mi się lekko poprawiła i poświęciłem projektowi nieco kolejnych godzin - najgorsze było poprawianie błędów...  :blink: Chętnie się podzielę dalszym rozwojem projektu, bo mimo że nie jest idealnie - to na pewno jest znacznie lepiej. :) Każda uwaga mile widziana! :lol:
Zacząłem od koperty - chyba jedyne wyjście to frezarka - 3 osiowa z 2 obrotami koperty, lub 5 osiowa... ale to dopiero raczkuje (jak moje renderowanie...) :


post-54631-0-88286500-1530136839_thumb.jpg

Potem do koperty doszedł bezel - który będzie miał w sobie zamocowane szkiełko - najlepiej z antyrefleksem...Ciekawe czy są tokarze którzy daliby radę z tak niewielkim przedmiotem - chociaż w czasach tokarek CNC nie powinno być problemu. Szkiełko raczej byłoby wklejane - jak w Patkach (widziałem na jakimś filmie że są klejone, ale to było dawno temu - poprawcie jak się mylę ;) )
PS. Widzę te durne paski na bezelu - są spowodowane... "nie największym zagęszczeniem siatki" i nie widać ich w samym modelu... ale na renderze już tak :angry:


post-54631-0-50416600-1530137238_thumb.jpg

I drugi widok:


post-54631-0-79690900-1530137227_thumb.jpg

A na końcu przyszła tarcza - kiedyś myślałem żeby ją samemu zaprojektować mimo że wzór był bardzo prosty... głupi byłem :lol: Taka tarcza to był pomysł na który wpadłem półświadomie po powrocie z imprezy, ale zdołałem napisać sobie na później jak to ma wyglądać i tak już zostało :)

 

post-54631-0-37068600-1530137409_thumb.jpg

Fajnie byłoby kiedyś zrealizować ten projekt, ale jeszcze chwilę to może zająć :D Dobrze było wrócić do niego, bo wbrew pozorom pomógł mi nieco w przestrzennym myśleniu, a to w moim przyszłym zawodzie będzie dość ważne :)  Dzięki za przeczytanie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam odkopałeś swój temat, działaj więc. 

 

Takie 2 rzeczy przyszły mi na myśl:

-Kształt uszu i rozpiętość powoduje, że zegarek powinien dostać pasek na podkładce. 

 

-Druga rzecz- jak projekt ma być spółny - poszedłbym w bardziej psychodeliczną tarczę albo prostotę np coś w stylu panerai


SPRZEDAM: Omega Ploprof, Panerai Luminor 217, Breguet 7097 Tradition, Rolex GMT, Omega Globemaster, Omega Speedy Tokyo, Hermes H08, Bvlgari Octo 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 28.06.2018 o 00:22, AndcRew napisał(-a):

Jak powiedziałem tak zrobiłem. Z miłą chęcią powróciłem do starego projektu - duży sentyment we mnie budzi, bo były to moje początki w modelowaniu 3D - tak poza tym podobał mi się - był inny, a ja nie lubię prostoty i nieoryginalności. Zapał mi nieco osłabł jak zobaczyłem jak beznadziejny był tamten model, jak wiele przeróbek potrzebował, jak niepotrzebnie był skomplikowany... postanowiłem zrobić nowy - tym razem w CAD-ie (Solidworks). Kiedyś zrobienie takiego projektu byłoby niemożliwe - mój stary komputer to był ledwo działający netbook, a ja nie miałem bladego pojęcia o modelowaniu skomplikowanych przedmiotów :D. Sytuacja mi się lekko poprawiła i poświęciłem projektowi nieco kolejnych godzin - najgorsze było poprawianie błędów...  :blink: Chętnie się podzielę dalszym rozwojem projektu, bo mimo że nie jest idealnie - to na pewno jest znacznie lepiej. :) Każda uwaga mile widziana! :lol:
Zacząłem od koperty - chyba jedyne wyjście to frezarka - 3 osiowa z 2 obrotami koperty, lub 5 osiowa... ale to dopiero raczkuje (jak moje renderowanie...) :


post-54631-0-88286500-1530136839_thumb.jpg

Potem do koperty doszedł bezel - który będzie miał w sobie zamocowane szkiełko - najlepiej z antyrefleksem...Ciekawe czy są tokarze którzy daliby radę z tak niewielkim przedmiotem - chociaż w czasach tokarek CNC nie powinno być problemu. Szkiełko raczej byłoby wklejane - jak w Patkach (widziałem na jakimś filmie że są klejone, ale to było dawno temu - poprawcie jak się mylę ;) )
PS. Widzę te durne paski na bezelu - są spowodowane... "nie największym zagęszczeniem siatki" i nie widać ich w samym modelu... ale na renderze już tak :angry:


post-54631-0-50416600-1530137238_thumb.jpg

I drugi widok:


post-54631-0-79690900-1530137227_thumb.jpg

A na końcu przyszła tarcza - kiedyś myślałem żeby ją samemu zaprojektować mimo że wzór był bardzo prosty... głupi byłem :lol: Taka tarcza to był pomysł na który wpadłem półświadomie po powrocie z imprezy, ale zdołałem napisać sobie na później jak to ma wyglądać i tak już zostało :)

 

post-54631-0-37068600-1530137409_thumb.jpg

Fajnie byłoby kiedyś zrealizować ten projekt, ale jeszcze chwilę to może zająć :D Dobrze było wrócić do niego, bo wbrew pozorom pomógł mi nieco w przestrzennym myśleniu, a to w moim przyszłym zawodzie będzie dość ważne :)  Dzięki za przeczytanie!

Może już ? 4 lata minęły.

Ja bym chciał, żebyś wrócił do pierwotnej koncepcji

G_ra_1024x1024.png

albo jakoś pozbył się lunety/ bezela z poniższego projektu, ew. zmniejszył odstęp między krawędzią koperty a lunetą / a bezelem

post-54631-0-37068600-1530137409_thumb.jpg

miałeś projekt fajnego obleśnego stwora a powyżej wyszedł Ci z tego zegar ścienny 

 

Kolega Polak, żyjący w Ameryce takie zegarki wcielił w życie:

i jak je widzę to przypominam sobie o Tobie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.