Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

QuadrifoglioVerde

Ankieta dot. szczegółów Forumowego zegarka VIS

Doprecyzowanie wyglądu Forumowego zegarka VIS  

171 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Zapisy ruszą dopiero po wyborze 2 finalnych wersji do produkcji oraz wykonaniu rys tech przez Heńka ( może się wtedy delikatnie zmienić np. grubość koperty itd... )

 

Dużą niespodzianką jest dla mnie, że tak dużo osób głosowało na to aby zegarek był w wersji STEALTH czyli czarna tarcza, czarna koperta i czarne wskazówki.

No i ta wersja chyba będzie produkowana jako jedna z opcji. Dwie pozostałe jednak są zbyt podobne do siebie. 

Niepokoi mnie za to czerwony sekundnik który ma dość sporo głosów niestety. 

Mam jednak nadzieję że wygrywająca opcja sekundnika będzie miała pierwszeństwo  :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dużo głosowało, ciekawe ilu byłoby chętnych by go kupić w takiej wersji. Dlatego też ankietę przedzapisową należy traktować tylko jako głos " doradczy".


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dużo głosowało, ciekawe ilu byłoby chętnych by go kupić w takiej wersji. Dlatego też ankietę przedzapisową należy traktować tylko jako głos " doradczy".

 

Dokładnie tak tą ankietę traktuję. Niektóre połączenia zwycięskich opcji mogły by wyjść nieszczęśliwe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro ją tak traktujesz to do czego się skłaniasz ?

 

Edit:

Już chyba mamy 80 głosów :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cóż molet i okno daty - sprawa jasna. ankieta daje jednoznaczne odpowiedzi co wygrało.

 

wypada takze aby powstała wersja stealth - jestem za tym aby w niej jednak wskazówka sekundowa była beżowa tak jak indeksy.

Nie jestem za tym aby do tak minimalistycznej wersji wprowadzać 3-ci kolor.

 

co do wersji z tarczą w kolorze to ja zdecydowanie byłem za brązem wygrala nieznacznie zieleń....tutaj muszę sie zastanowić. Moim zdaniem brąz wojskowy bardziej nadaje się do tego akurat projektu gdyż VIS był oksydowany w procesie burnirowania czyli pokrywania rdzą, następnie gotowany w oleju i polerowany. rdza = brąz . Ale nie mam nic preciwko zieleni ( w zasadzie khaki ) nad tym muszę się zastanowić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brąz jest imho ładniejszy i lepiej współgra z miedzianą koronką i takimi wskazówkami jakie wygrały w ankiecie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brąz jest imho ładniejszy i lepiej współgra z miedzianą koronką i takimi wskazówkami jakie wygrały w ankiecie

 

brąz bardziej się dogaduje także z beżową lumą ( podobna baza kolorystyczna ) i  jest rzadziej stosowany w zegarkach typu military co myślę, że także dla niego na plus.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak na poważnie to kolor samolotów (tzw. polski khaki czyli oliwkowo-brązowy) nie powinien być IMHO wyznacznikiem kolorów dla zegarka (oficerów piechoty). Mundury były bardziej zielono-oliwkowe. Może więc zamiast rozstrzygać kwestię zielony czy brązowy zrobić coś pośrodku ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kliełem kiedyś....jeszcze coś na strychu się ostało..

 

zegarek to przyrząd, metal - winno być malowane jak przyrządy, metal w tamtym okresie a nie jak mundur - można przyjąć taką argumentację ?

Można :-) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro chcesz metal ... to masz metal.

Tarcza zielono-oliwkowa, indeksy piaskowe, a elementy brązu to koronka i wskazówki.

 

Cały sprzęt pancerny i motorowy był malowany trójkolorowo, a reszta (artyleria, broń maszynowa itd.)na zielono-oliwkowy.

 

 

post-69742-0-73470200-1404949458.jpg

post-69742-0-64772400-1404949472.jpg

post-69742-0-37346600-1404949482.jpg

post-69742-0-55053200-1404949617_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To by było na tyle jeżeli chodzi o kolorystykę wojsk lądowych 20-lecia międzywojennego.

Dla mnie zielony (zielonooliwkowy) kolor tarczy pasuje jeszcze do zawodów strzeleckich (przeważnie są tam ludzie ubrani na zielono) co w połączeniu z nazwą VIS - bezcenne ;).

 

Także jakby co to chyba pokazałem zarówno w tle historycznym, jak i obecnie, że tarcza powinna być zielona (zielono-oliwkowa).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja sie z tym zgadzam. Braz nie byl kolorem przewazajacym. Koronki i wskazowki nie beda brazowe bo nie ma takiej powloki. Musialyby byc wykonane po prostu z brązu a jak ten material sie utlenia wiemy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego głosowałem na tarczę zieloną, wskazówki ciemniejsze ( w kolorze koronki) i wskazówka sekundnika w kolorze indeksów (piaskowa). Nie wiadomo jak to będzie wyglądało w realu ale IMHO brzmi fajnie.

Moletowanie co prawda wybrałem inne, ale to też będzie wmiarę dobre, a data ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie również wydaje się, że jak ma być kolorowa tarcza to brązowa lepsza, ale czekam co władza zadecyduje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to mamy 81 głosów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

QV, ja bym wolał, żebyś wybrał tarczę brązową. Bardziej pasuje do klimatu zegarka i dobrze by się zgrywała z beżowymi indeksami. W prawdzie głos oddałem na zielona/brązowa, ale ze wskazaniem na brąz jednak :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to mamy 81 głosów.

Obowiązek spełniony.

Pozdrawiam 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego głosowałem na tarczę zieloną, wskazówki ciemniejsze ( w kolorze koronki) i wskazówka sekundnika w kolorze indeksów (piaskowa). Nie wiadomo jak to będzie wyglądało w realu ale IMHO brzmi fajnie.

 

Zdecydowanie mam takie samo zdanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Im dłużej patrzę tym trudniej byłoby mi wybrać teraz mój typ do ankiety :D

Każda wersja jest ciekawa pomijajac czerwoną sekundę :lol:

Zastanawiam się nad deklem

post-47356-0-62371200-1404985049_thumb.jpg

 

Na tarczy bedzie Made in Poland - to może na deklu bardziej spersonalizujemy projekt i np zamiast "ZAPROJEKTOWANO W POLSCE" co jest bardzo szerokim pojeciem

damy "ZAPROJEKTOWANO NA FORUM KMZiZ"?

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a taka wersja:

 

Screen_Shot_2014_07_10_at_07_49_16.jpg

image search

 

Całkiem niczego sobie to wygląda.

A druga opcja kolorystyczna?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Druga opcja powinna być zielona jeżeli stylistyką mamy nawiązywać do końcówki dwudziestolecia międzywojennego - czy nie taka jest geneza tego projektu ?

Kwestia tylko doboru wskazówek, bo moletowanie jest jak sądzę już zatwierdzone. Czekam na grafikę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Druga opcja powinna być zielona ............................ Czekam na grafikę.

 

I taka jest wola ludu wyrażona w głosowaniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.