Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

QuadrifoglioVerde

Ankieta dot. szczegółów Forumowego zegarka VIS

Doprecyzowanie wyglądu Forumowego zegarka VIS  

171 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

kolor wskazowek i koronki bedzie czyms pomiedzy złotym a brązem. czeka nas pewnie parę prób. Tarcze prawdopodobnie będą w przeciwieństwie do Chrono robione przez Szwajcarską firmę więc nie będą tak szaleć ( co sampel to inny odcień ) jak Chińczyk.

 

Warhawk - jakie wytyczne ? My właśnie tych wytycznych potrzebujemy. Potrzebujemy się dowiedzieć jaki kolor w palecie pantone odpwiadają wojskowej zieleni oraz wojskowemu brunatnemu kolorkowi. Paleta Pantone wersja zawsze Coated czyli numer z "C" na końcu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eee..brunatnemu? Zrozumiałem z wcześniejszych wiadomości, ze na pierwszy rzut idzie zielony i stealth?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A była by opcja, by można było dokupić dodatkową tarczę w innym kolorze?


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może uda sie wykonac wszystkie 3 warianty jak bedziecie grzeczni :D

O! A podobno jeszcze się taki nie narodził, co by wszystkim dogodził... :-P

 

Trzymam kciuki za takie rozwiązanie! Czy to bedzie oznaczać mniejsze partie limitacji? :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O! A podobno jeszcze się taki nie narodził, co by wszystkim dogodził... :-P

 

Trzymam kciuki za takie rozwiązanie! Czy to bedzie oznaczać mniejsze partie limitacji? :-)

 

po 100sztuk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

QV właśnie o to chodziło co napisałeś.

Poniżej wstępna przymiarka zrobiona na bazie monitora Dell :).

Kolory w odniesieniu do palety FS595a dość mocno zbliżone, pozostałe z pewną lekką nieśmiałością :).

W piątek mogę podjechać do zaprzyjaźnionej drukarni i zweryfikować zaproponowane barwy ze wzornikiem. a jak będzie trzeba, to w przypadku wybrania kolorów piechoty polskiej wz.36 mogę porównać do oryginalnego munduru.

 

W załączeniu jpg z proponowanymi kolorami. Jeżeli macie uwagi to pisać, nie wahać się.

post-69742-0-35637100-1405459237_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może uda sie wykonac wszystkie 3 warianty jak bedziecie grzeczni :D

Świetna wiadomość proszę Szanownego Pana :D


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pod linkiem jest pantoniarka kolorow solid coated: http://www.elitawovenlabels.com/Docs/Pdf/PantoneSwatchBook.pdf

 

jak patrze na 392C, zaproponowany przez Warhawka, to wydaje sie ciemniejszy.

Rozmowa o kolorach przez internet to ruletka, bo kazdy zobaczy co innego.

Albo decydujemy sie na zgodnosc historyczna i wybor koloru takiego, jaki rzeczywisci byl stosowany przez wojsko albo trzeba dac wolna reke kierownikowi tego projektu w wyborze odpowiedniego koloru na zywo (pamietajac o tym, jak bedzie gral ze wskazowkami i w otoczeniu ciemnej koperty).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobierania kolorow to zawsze masakra. W dodatku Heniek nawet z numerem koloru i tak zawsze ucieknie z nim w ktoras strone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z Twoim doświadczeniem, akurat o to jestem spokojny.


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisałem, kolory dobierałem na monitorze standardowym, który nie jest kalibrowany do prac graficznych. To może wpływać na postrzeganie odcieni.

Również pisałem, że jeżeli będzie taka wola to mogę podjechać do drukarni i zweryfikować dobór.

 

@bcn

O zgodności z jakim kolorem piszesz (lotnictwo, piechota czy broń pancerna)? Żaden kierunek nie został wybrany. Dodatkowo w grę wchodzi różnica w odcieniu koloru nowego i lekko wyblakniętego - takie rzeczy w doborze kolorów w modelarstwie historycznym (to takie moje pierwsze hobby) ma ogromne znaczenie. Dla broni pancernej podałem odpowiedniki z palety FS595a, przy czym te numery kolorów też są dobierane na zasadzie porównania z rzeczywistym wzorcem który przeleżał np. 50 lat w ziemi i podlegał starzeniu. Na forach historycznych i modelarskich takie dyskusje o kolorach nie mają końca i tak na prawdę jest to rzecz mocno umowna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A stealth'a zróbmy z tarczą z wyjebolitu.

bylby bardziej niz hicior, i powloka AR juz by nie byla potrzebna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To będą 3 wersje po 100 sztuk czy istnieje możliwość jakiś mniejszych limitacji i stworzenia kolejnych wariantów?

I czy zakup dodatkowej tarczy byłby możliwy? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie. to już jest maksymalne rozdrobnienie. Z zapasowymi tarczami oczywiscie jest taka możliwość ale wtedy co z oznaczeniami na zegarku które będą wskazywały na model z określonym kolorem tarczy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobre pytanie QV. A może wraz z zegarkiem (i dodatkowymi tarczami dla chętnych) dawać jakiś certyfikat, który by wskazywał, że ten egzemplarz, to jest np. 034/100 - Zielony.

 

Problem dublowania numerów by chyba odpadł, skoro ewentualny rynek wtórny zabezpieczałyby takie certyfikaty.

 

Pomysł na szybko, ale może to dobry kierunek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę nie tylko na teraz ale na przyszłość. Zegarki muszą być trwale oznaczone na deklu i tarczy. VIS 1935-0  ( zielony )

VIS 1935-1 ( brązowy ) , VIS 1935-2 ( czarny ) . Jak za 10 lat ktoś dostanie w ręce ten zegarek to ułatwi mu to usystematyzowanie zbiorów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę nie tylko na teraz ale na przyszłość. Zegarki muszą być trwale oznaczone na deklu i tarczy. VIS 1935-0  ( zielony )

VIS 1935-1 ( brązowy ) , VIS 1935-2 ( czarny ) . Jak za 10 lat ktoś dostanie w ręce ten zegarek to ułatwi mu to usystematyzowanie zbiorów.

 

O! to jest jeszcze lepsze rozwiązanie!

Chociaż nie ukrywam, że fajnie by było dostać wraz z zegarkiem jakiś papier - czcionka oczywiście z maszyny do pisania. :wub:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O! to jest jeszcze lepsze rozwiązanie!

Chociaż nie ukrywam, że fajnie by było dostać wraz z zegarkiem jakiś papier - czcionka oczywiście z maszyny do pisania. :wub:

.............dokładnie 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wracając jeszcze do barw. Możemy też rozważyć użycie współczesnych barw których używa do maskowania pojazdów Polska armia ale także np. Niemiecka ponieważ są to dokładnie sprecyzowane barwy maskujące NATO.

One jakoś bardzo nie odbiegają od tego co stosowano kiedyś, ale ich zaletą jest to że wiemy na 100% jakie mają numery i łatwo znaleźć ich odpowiedniki.

 

http://www.specshop.pl/product_info.php?cPath=104_41_442&products_id=8596&name=FOSCO_-_Farba_do_maskowania_RAL_6031_-_Forest_Green

 

http://www.specshop.pl/product_info.php?cPath=104_41_442&products_id=8597&name=FOSCO_-_Farba_do_maskowania_RAL_8027_-_Mud_Brown

 

http://www.specshop.pl/product_info.php?cPath=104_41_442&products_id=8594&name=FOSCO_-_Farba_do_maskowania_RAL_9021_-_Flat_Black

 

 

Ciekawa chodź nieużywana obecnie ( chyba? ) przez naszych jest także:

 

RAL 6014 czyli tzw Olive Drab. Jest to farba która mogłaby pogodzić zwolenników wojskowego brązu ze zwolennikami zieleni. Ponieważ jest to farba zielono-brązowa :-) mocno charakterna i oryginalna moim zdaniem jest to wojskowa barwa nr1. Prawdopodobnie bardzo podobna barwa była stosowana na polskich samolotach z lat 30tych.

 

gelboliv.jpg

 

310316.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zatoczyliśmy koło- zacząłem od Olive Drab :P

Podobno panowie nie powinni dyskutować o kolorach, bo rozróżniają ich 5, czy coś koło tego. :-)

Dążę do tego, że ta farba moim zdaniem nie ma w sobie nic z brązu. ;-)

 

Ale zgoda co do tego, ze kolor się nadaje. ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.