Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

QuadrifoglioVerde

Ankieta dot. szczegółów Forumowego zegarka VIS

Doprecyzowanie wyglądu Forumowego zegarka VIS  

171 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Więc należy podjąć decyzję czy:

1. Czy robimy 2 czy 3 warianty tarczy ?

2. Zdecydować czy nawiązujemy do tradycji września 1939 czy też do nowoczesności ?

3. W przypadku wybrania tradycji z kolorystyki jakiej broni będziemy korzystać (lotnictwo, piechota, broń pancerna) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I teraz moja odpowiedź na powyższe pytania.

1. Jeżeli nie jest problemem logistycznym zrobienie trzech tarcz to niech będą trzy. Nikt wtedy nie będzie pokrzywdzony.

2. Zdecydowanie nawiązać do września 1939 (a nie do całego dwudziestolecia międzywojennego), a absolutnie nie do NATO. Kolory NATO są "kulawe".

3. Wybieram piechotę i kolor munduru oficerów (wg przytoczonego artykułu z minirepliki to jest FS 34088)

 

PS

a) Uważam, że po krótkiej polemice decyzję powinien podjąć QV (mam nadzieję, że szczęście czterolistnej koniczynki sprawi że jego decyzje będą zgodne z moimi odpowiedziami powyżej :);) ;

B) QV, olive drab NA PEWNO nie był stosowany w Wojsku Polskim w 1939 roku, a kolor poszycia na zdjęciu Karasia (bez lampy) jest dużo bardziej brązowawy;

c) kolorystyka w różnych rodzajach broni była (pomimo tego co twierdzi autor cytowanego przez QV artykułu) różna (chociażby dlatego że każde dowództwo wiedziało lepiej :) ).

post-69742-0-86773400-1405807192_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiecie o tym ze po przełozeniu jakiegokolwiek z omawianych kolorow na pantone zostanie on 1wszy raz zgwalcony, drugi alt gwałtu nastapi gdy dostawca tarcz bedzie mieszal farbe i oceni ja w jakims tam swietle. Nie ma szans na wierne odtworzenie jakiejs tam barwy moze jedynie sie do nie zblizyc dlatego te dywagacje farba z 39tego a moze z 38 sa troche smieszne no ale jak juz pisalem moje projekty bawią i uczą , zmuszaja do siegniecia po historie itd i to jest fajne nawet jesli sie okaze ze na nie wiele sie to zda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To prawda- kolor z pewnością bedzie odbiegal od zakładanego przez nas.

 

Dużo piszemy o kolorach, a chyba nie mamy "na piśmie" ustaleń co do rodzaju farby. Ja rozumiem, że to będzie matt, a nie żadna satyna itp.?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może to być mat i generalnie farby wojskowe na pojazdy czy broń to zawsze głęboki matt aby mocno niwelowały odbicia i pochłaniały światło. Natomiast można też przyjąć pół-połysk - taką farbą często malowane były wojskowe menażki itd.

 

2.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten zegarek powinien mieć matową tarczę.

A tak z innej beczki bo chyba nie doczytałem... Wiadomo już coś o jego przyszłej wodoszczelności?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

100 metrów chyba ma być... jak dla mnie oba rodzaje farb moga być ciekawe... trzeba by to zobaczyć w realu choć pewnie decydować przyjdzie wcześniej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapytam ponieważ mnie to trochę zastanawia.

Miała być decyzja po 80-tym głosie w ankiecie - obecnie jest grubo ponad i tendencja jest taka że  między trzema kolorami są minimalne różnice. Daje to jasną koncepcję trzech limitacji - chociaż wiemy kto o tym zadecyduje  :)

Jeżeli wiadomo że i tak sampel pokaże co zrobi Heniek z "naszym" kolorem ( a chyba wiadomo)  to w jakim celu dyskusja na odcienie itd?

Tarcza IMO musi być matowa żeby "grała" z kopertą i militarnym wygladem  :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

++

...trzepiemy pianę z tymi odcieniami kolorów. Z pewnością w ten sposób można utrzymać wątek na topie, ale tak naprawdę drepczemy w miejscu.

QV - przyspieszmy, a przecież wiadomo, że wszystko w Twoich rękach, więc.... ;)  


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... :) niech małe chińskie rączki biorą się do roboty :D ...


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czarna tarcze mi się podoba ale jej nie kupię bo za dużo mam zegarków z czarną

brąz/zieleń rzucę monetą :)

a wybór konkretnego odcienia - zdaję się na QV bo możemy nawiązywać historycznie i bazować na wzornikach ale po drodze tyle osób w tym namiesza że najlepsze rozwiązanie to zdać się na kogoś kto to dobierze żeby było ładnie a nie koniecznie historycznie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem absolutnie za innym kolorem tarczy niż czerń - takich zegarków jest na pęczki, a zieleń i brąz to już coś zdecydowanie rzadziej spotykanego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

brąz/zieleń rzucę monetą :)

...

To jest dobra myśl :)


FORZA Robert!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

..........nie zapominajcie o wersji z czarną tarczą  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiecie o tym ze po przełozeniu jakiegokolwiek z omawianych kolorow na pantone zostanie on 1wszy raz zgwalcony, drugi alt gwałtu nastapi gdy dostawca tarcz bedzie mieszal farbe i oceni ja w jakims tam swietle. Nie ma szans na wierne odtworzenie jakiejs tam barwy moze jedynie sie do nie zblizyc dlatego te dywagacje farba z 39tego a moze z 38 sa troche smieszne no ale jak juz pisalem moje projekty bawią i uczą , zmuszaja do siegniecia po historie itd i to jest fajne nawet jesli sie okaze ze na nie wiele sie to zda.

QV minęło dziesięć dni i od stwierdzenia, że dyskusja o odcieniach cię śmieszy nic nie zadecydowałeś. A przecież to takie proste (bo według Ciebie odcień nie ma żadnego znaczenia).

Szkoda, że nie potrafisz docenić chęci wniesienia konkretnej wiedzy do, jak często podkreślałeś, Twojego projektu. Pomimo tego nadal jestem zainteresowany udziałem w tym projekcie, bo łączy on dwie (a do niedawna trzy) moje pasje tj. zegarki, strzelectwo i do niedawna historię polskiej wojskowości (to ta część o doborze koloru). Chętnie poznałbym jakąkolwiek decyzję o kolorach tarcz byleby ten projekt ruszył z kopyta (a nie jak ten z nożem Sanrenmu, gdzie jak napisałeś nie możesz dostać od Zarządu plików z logo - raczej to jestśmieszne)

 

PS. Jeżeli kolor określa się wg jakiegokolwiek wzornika (czy to Pantone, RAL, FS595a czy innego) to ten kolor jest stały i nie ma mowy o jego dowolności - nawet w Chinach przy wykonaniu elementu do bądź co bądź raczej precyzyjnego urządzenia jakim jest zegarek na zamówienie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam do tego inne podejście- Marcin działa, nawet jak nie pisze, że działa (bo i po co miałby o wszystkim meldować?byłoby tylko wolniej). Jesli zaglądasz Warhawk do innych wątków, z pewnością wiesz, że obecnie więcej troski wymagają inne projekty, zwłaszcza forumowe chrono. Uzbrójmy się wszyscy w cierpliwość, bo te inne projekty są równie ważne i rozpoczęto je wcześniej od VISa.

 

A poza tym są one niezłym poligonem i już teraz mają pozytywny wpływ na projekt VISa. :-)

 

Działa więc Marcin, działa też za pewne Heniek. A my mamy komfortową sytuację, bo pozostaje nam relaks, który wszystkim zalecam. ;-)

 

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

QV minęło dziesięć dni i od stwierdzenia, że dyskusja o odcieniach cię śmieszy nic nie zadecydowałeś. A przecież to takie proste (bo według Ciebie odcień nie ma żadnego znaczenia).

Szkoda, że nie potrafisz docenić chęci wniesienia konkretnej wiedzy do, jak często podkreślałeś, Twojego projektu. Pomimo tego nadal jestem zainteresowany udziałem w tym projekcie, bo łączy on dwie (a do niedawna trzy) moje pasje tj. zegarki, strzelectwo i do niedawna historię polskiej wojskowości (to ta część o doborze koloru). Chętnie poznałbym jakąkolwiek decyzję o kolorach tarcz byleby ten projekt ruszył z kopyta (a nie jak ten z nożem Sanrenmu, gdzie jak napisałeś nie możesz dostać od Zarządu plików z logo - raczej to jestśmieszne)

 

PS. Jeżeli kolor określa się wg jakiegokolwiek wzornika (czy to Pantone, RAL, FS595a czy innego) to ten kolor jest stały i nie ma mowy o jego dowolności - nawet w Chinach przy wykonaniu elementu do bądź co bądź raczej precyzyjnego urządzenia jakim jest zegarek na zamówienie.

 

Nie wiem dlaczego takie a nie inne wnioski wyciągasz z dyskusji. Oczywiście, że doceniam i namawiam do wysiłku dot. wybierania koloru ale jednocześnie napisałem Wam jak to wygląda z perspektywy mojego dotychczasowego doświadczenia z Chińczykami. Też podawałem im konkretne numery Pantone a mimo to każdy dostawca ten kolor produkował nieco inaczej. Bo Pantone z tego co wiem nie wychodzą z mieszalnika tylko są ręcznie mieszane według wzornika ! , dlatego ciemna zieleń w świetle świetlówki białej będzie brązem lub na odwrót Nikt z Was nie kupił nigdy jakiegoś ciucha który po przyjściu do domu okazał się innego koloru ? :-)

 

Wypowiadasz się jakbyś był pewien na 100% swoich racji ale masz w tym doświadczenie ? Współpracujesz z takimi dostawcami ? posługujesz się kolorami ? Ja tez myślałem tak jak Ty że jak jest jakiś kod koloru to wszędzie go zrobią tak samo. Niestety życie pokazało co innego. Dlatego Was o tym uprzedziłem. Prawdopodobnie i tak będą potrzebne ze 2-3 sample tarczy aby ostatecznie dobrać odcień.

 

Tak jak napisał MikeS86 - obecnie poświęcam więcej uwagi dwóm pozostałym projektom w tym jednym który jest na finiszu. Przyjdzie niedługo czas że cała uwaga bezie skupiona tylko na Visie.

 

Co do nożyka , dostałem już pliki logo ale znowu kolega który je nanosi na wizualkę nożyka pojechał na wczasy.

Trzeba czekać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Bo Pantone z tego co wiem nie wychodzą z mieszalnika tylko są ręcznie mieszane według wzornika ! ....

Skoro są ręcznie mieszane to może przydać się stary modelarski przepis na khaki dla Karasia - mieszało się nasyconą żółć z czarnym i odrobiną karminu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

QV - wiem, ze i sezon urlopowy i zaangażowany głównie w zakończenie projektu chrono, ale może by trochę i o tym projekcie pomyśleć i z czymś ruszyć? 


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro są ręcznie mieszane to może przydać się stary modelarski przepis na khaki dla Karasia - mieszało się nasyconą żółć z czarnym i odrobiną karminu :)

To brzmi jak totalna loteria. :-)

 

Poza tym żółty żółtemu nie równy i cała zabawa zaczyna się od początku... :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To brzmi jak totalna loteria. :-)

Poza tym żółty żółtemu nie równy i cała zabawa zaczyna się od początku... :-)

Racja - do kompletu brakuje tylko (!) konkretnych numerów emalii Humbrola, ja ich już nie pamiętam :) , może jakiś czynny modelarz by pomógł. Wtedy zostalaby tylko sprawa proporcji. W tej recepcie najważniejsze było uzyskanie najpierw standardowego khaki z żółtego i czarnego, a dopiero potem dodanie karminu aby uzyskać "polski" odcień.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

głos oddany, z przyjemnością wezmę udział w projekcie na tym etapie. Jednak finalnie na zakup zdecyduję się jak zostaną wybrane projekty do realizacji. Jeżeli tak można oczywiście. Już wiem, że koronka w takiej opcji jak przedstawiona nie przejdzie. Wolałbym, żeby była spójna kolorystycznie z kopertą. Boję się, że będzie zbyt kolorowo i po prostu napaćkane jak - proszę mnie nie zabić - w przypadku forumowego Aquariusa. Zieleń, bez daty najlepiej!

 

T.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Waść się nie znasz tyle Ci powiemy ! :D

Kolorowy zegarek ? No proszę Cię. A jakież to tęczowe kolory Waść tu widzi ? Kształt koronki to pocisk a pocisk czarny nie jest..jest wykonany z mosiądzu...i taki też będzie kolor tej koronki. Porównanie z Aquariusem zupełnie chybione, tam były wesołe kolorki tutaj mamy wyłącznie surowe techniczne barwy.

Ta koronka to wisienka na torcie, znak rozpoznawczy projektu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.