Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

QuadrifoglioVerde

Ankieta dot. szczegółów Forumowego zegarka VIS

Doprecyzowanie wyglądu Forumowego zegarka VIS  

171 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

A może pora ruszyc z zapisami.

Zobaczymy ilu będzie chętnych / w ankiecie 108 głosów/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na to jest chyba za wcześnie - nie ma ostatecznie klepniętych renderów, nie ma rysunków technicznych itp. Za dużo się może jeszcze zmienić, aby robić teraz listę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten projekt interesuje mnie tak mocno że już nie mogę się doczekać renderów i jakichkolwiek decyzji, więc może niech powstaną i zostaną klepnięte, bo jak będziemy dyskutowali o kolejnych opcjach i wariantach to nic z tego nie wyjdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem albo robimy limitacje, albo robimy zegarek modułowy gdzie będzie możliwość dokupywania tarcz, czy wskazówek i personalizowanie zegarka. Te dwie opcje nie za bardzo ze sobą współgrają a cudowanie z adnotacjami w papierach jest mocno na siłę. No chyba że numer limitacji traktujemy bardziej jako numer koperty a z tarczami robimy co chcemy :-)

Magia liczb :)  Jeżeli modułowy to bez limitacji IMO tylko czy na pewno to miał być zegarek modułowy? Chyba nie tędy droga. 

Jeżeli ma być trzy wersje kolorystyczne po 100 zegarków to każda powinna mieć numerację od 1 do 100 ponieważ inaczej nie ma to sensu moim zdaniem.

Kolejna kwestia to czy planujesz Marcin zapisy na numerki? :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ankiecie wzięło udział kilkudziesięciu respondentów. Trudno będzie moim zdaniem zebrać po 100 na każdy model. Nie upieram się, ale limitację można zrobić również bazując na kopercie, ( 100, 200 czy tyle i ustalimy) a dlaczegóż by nie pozwolić mieć kilka tarcz i wskazówek za które dodatkowo dopłacimy?

:) ... w nawiązaniu do zapisów na numerki.. :D jestem za :P .     


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale ankieta nie jest chyba  traktowana jako ostateczne zatwierdzenie  projektu.  Jest raczej narzędziem do wyznaczenia  kierunku dalszej pracy nad projektem. 

Ja  osobiscie nie chcę zegarka modułowego. Powiem więcej - nie było o tym mowy przy ankietach.

Miał to być zegarek mocno nawiązujący do pistoletu VIS a nie pomysł na "jaki chcesz taki se zrób" 

O ile dobrze pamiętam to  QV podjął się realizacji pomysłu jeżeli znajdzie się 150 chętnych a nie 300. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Całkowicie się z Tobą zgadzam co do wartości ankiety i też nie uważam, by była jednoznacznie wiążąca. To że nie było w niej mowy o modułowości nie znaczy, że nie możemy poznać opinii osób zainteresowanych projektem takim rozwiązaniem. To my, albo QV :)  zdecyduje o wyborze danego rozwiązania i dobrze, że są różne zdania na ten temat.projektu. Obawiam się tylko, że preferencje rozłożą się pomiędzy zieloną, brązową i czarną i nie znajdziemy tylu chętnych na zegarek za 700-1000 zł. Przy możliwości dokupienia innej tarczy moim zdaniem wzrośnie pula zainteresowanych, a uczestniczyłem już w kilku projektach, które upadły z powodu niewystarczającej frekwencji. ... :) oczywiście, zawsze można zapisać się na dwa jeden zielony drugi brązowy :D, ale wolałbym mieć dwie tarcze. 


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Przy możliwości dokupienia innej tarczy moim zdaniem wzrośnie pula zainteresowanych, a uczestniczyłem już w kilku projektach, które upadły z powodu niewystarczającej frekwencji. ... :) oczywiście, zawsze można zapisać się na dwa jeden zielony drugi brązowy :D, ale wolałbym mieć dwie tarcze. 

No własnie w tych  kwestiach pozwolę sobie mieć inne zdanie. 

Dodatkowa tarcza-  to dlaczego nie dodatkowe wskazówki? Mi osobiscie taki pomysł kojarzy się z  Seiko FFF  a to nie tędy droga IMO

Projekty które upadły  a wktórych uczestniczyłeś (ja w jednym na pewno też)  nie upadły ze względu na niewystarczającą frekwencję a ze względu na ograniczenia ze strony producenta. 

Kilka razy spotkałem się z tematem projektowania zegarka na który jakaś firma zegarkowa daje zgodę a później piszą " tego się nie da, tamtego tez nie i tego też nie" resztę róbcie. Co się dziwić że projekt wtedy upada?!

 

Edit

Oczywiście wiem że projekt FFF"naśladuje" a ten nie będzie ale celowo to wyolbrzymiam :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ograniczenia, ze strony producenta, to jedno, niezadowolenie, że projekt poszedł w innym kierunku to też pewna grupa rezygnujących, dla jednych za szybko, dla drugich za wolno, powodów wiele, ale rezultatem końcowym była rezygnacja chętnych i upadek projektu. Ja się nie upieram, chodzi mi miedzy innymi o ilość zainteresowanych i pewność projektu. Projekt VIS to przede wszystkim bardzo charakterystyczna co do kształtu i powłoki koperta, tarcza i wskazówki. Mechanizm jest jednoznacznie sprawą drugorzędną. Z przebiegu dyskusji wywnioskowałem, że jest rozważany wariant serii z różnymi tarczami. Nie sądzę byśmy znaleźli po 150 chętnych na np. brąz i zieleń, a tak limitacja, to i tak numer tylko na kopercie lub dekielku, bo gdzie indziej nikt go nam nie zrobi, a wtedy mając dwa kolory tarcz powiększamy pulą zadowolonych (chętnych do zakupu), a zainteresowanym sprzedajemy dodatkowe tarcze. Oczywiście i tak go kupię o ile powstanie, bez względu na kolor tarczy. ;)     


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ankieta kliknięta, ale już chyba za późno :(

Wersję stealth bez datownika przygarnąłbym z wielką chęcią :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako zainteresowany pozwolę sobie też się wypowiedzieć.
Jakoś nie przemawia do mnie opcja z wymiennymi kolorami tarczy bo projekt nawiązuje do pistoletu a nie klocków lego (wybaczcie ale tak mi się skojarzyła możliwość zmiany podzespołów). Sądzę, że kolory tarcz nie rozłożą się po 100 a ostateczna liczba ukaże się na poziomie zapisów i na tę listę trzeba będzie poczekać żeby coś wiedzieć na pewno (wydaje mi się że w ankiecie zaznaczano po 2 opcje bo jak nie wyjdzie ta "najfajniejsza" to ta jest akceptowalna - nie wiedzieliśmy jeszcze wtedy że będą 3 wersje). Jeżeli przykładowo na brązową będzie 100 osób na liście głównej i 20 na rezerwowej a np na zieloną tylko 30 to pewnie QV dla dobra projektu pozwoli na nierówne rozłożenie kolorów tarcz. Numeracja zapewne będzie wtedy od 1 do 300. Zawsze pozostaje opcja zakupu 2 zegarków (choć to dość problematyczne dla portfela ale przez to, że jest parę osób, które się napaliły:D sprzedanych zostanie 2 zegarki a nie jeden z 2 kolorami tarczy) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zasadas - mozemy tak sobie prowadzić dyskusję tylko tak naprawdę to ona nic nie wnosi. To ilu chętnych bedzie ogólnie  to pokaże dopiero "forumowe chrono" i jakosć wykonania tego zegarka  :)

Pewnie poźniej będzie już z górki  :rolleyes:  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obyście miał racje co do takiego zainteresowania, choć  trudno było zebrać stu do ankiety, a co dopiero takie ilości do zakupów. Forumowe chrono to najwyżej połowa ceny Vis`a. Poszło fajnie z limitką i nielimitką, więc być może moje obawy są niepotrzebne. @rysqut - jeśli numeracja limitacji od 1 do np. 300 i nie ma znaczenia ilość w danym kolorze (choć sądzę, że jest jakaś minimalna liczba zamawianych tarcz) to co Ci tak bardzo przeszkadza, że ktoś będzie miał dodatkową inną tarczę? Przecież Vis ma być numerowany i numer na kopercie będzie określnikiem limitacji a nie kolor tarczy. Być może będę w mniejszości ze swoimi poglądami, ale zawsze warto próbować przedstawić swoje racje.   


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic mi nie przeszkadza, że ktoś będzie miał dodatkową tarczę a co więcej wstrzymam się od głosu jeśli będzie na ten temat ankieta bo mam jedynie skłonność do takiego poglądu jaki przedstawiłem a nie do forsowania czegokolwiek wbrew pozostałym, którym może bardziej zależeć na jakimś rozstrzygnięciu tej sprawy;)

Co do realnie zainteresowanych dowiemy się o tym pewnie jak QV zaprezentuje sampla... może się wyprzedać błyskawicznie a może będzie problem z setką... ciężko wyrokować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten zegarek wyprzeda się bardzo szybko, o ile Heniek utrzyma standardy QC z wcześniejszych projektów. ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako zainteresowany pozwolę sobie też się wypowiedzieć.

Jakoś nie przemawia do mnie opcja z wymiennymi kolorami tarczy bo projekt nawiązuje do pistoletu a nie klocków lego (wybaczcie ale tak mi się skojarzyła możliwość zmiany podzespołów). Sądzę, że kolory tarcz nie rozłożą się po 100 a ostateczna liczba ukaże się na poziomie zapisów i na tę listę trzeba będzie poczekać żeby coś wiedzieć na pewno (wydaje mi się że w ankiecie zaznaczano po 2 opcje bo jak nie wyjdzie ta "najfajniejsza" to ta jest akceptowalna - nie wiedzieliśmy jeszcze wtedy że będą 3 wersje). Jeżeli przykładowo na brązową będzie 100 osób na liście głównej i 20 na rezerwowej a np na zieloną tylko 30 to pewnie QV dla dobra projektu pozwoli na nierówne rozłożenie kolorów tarcz. Numeracja zapewne będzie wtedy od 1 do 300. Zawsze pozostaje opcja zakupu 2 zegarków (choć to dość problematyczne dla portfela ale przez to, że jest parę osób, które się napaliły:D sprzedanych zostanie 2 zegarki a nie jeden z 2 kolorami tarczy) 

+1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako zainteresowany pozwolę sobie też się wypowiedzieć.

Jakoś nie przemawia do mnie opcja z wymiennymi kolorami tarczy bo projekt nawiązuje do pistoletu a nie klocków lego (wybaczcie ale tak mi się skojarzyła możliwość zmiany podzespołów).

Pasuje jak najbardziej. Vis jest rozbieralny

Vis.jpg

 

okładziny rękojeści wymienne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:lol:


"Poprawna polszczyzna źródłem sukcesów w życiu prywatnym i zawodowym!"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pasuje jak najbardziej. Vis jest rozbieralny

Vis.jpg

 

okładziny rękojeści wymienne

Jak i inne pistolety....:-)


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za poparcie, nie wiem dlaczego tak wiele emocji i sprzeciwów budzi możliwość posiadania dwóch tarcz do jednego zegarka :).  


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie złapałem, możesz to wyjaśnić. 


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Festyn kolorow. To proponuje niech heniek bezposrednio czesci do kupujacych rozesle z napisem zrob to sam. ;)


O i T 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Festyn kolorow. To proponuje niech heniek bezposrednio czesci do kupujacych rozesle z napisem zrob to sam. ;)

+1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadzajmy, propozycji z samodzielną wymianą tarcz, nikt chyba nie potraktował poważnie. Już widzę jak większość z nas radzi sobie, np. ze zdjęciem wskazówek i ponownym ich założeniem po zmianie tarczy...   ;)


"Poprawna polszczyzna źródłem sukcesów w życiu prywatnym i zawodowym!"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.