Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

QuadrifoglioVerde

Ankieta dot. szczegółów Forumowego zegarka VIS

Doprecyzowanie wyglądu Forumowego zegarka VIS  

171 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Logo służy do oznaczenia producenta a nie do nawiązywania do inspiracji ;) powinno być ujednolicone dla wszystkich wyrobów VC 

 

tak ja wiem do czego służy logo, zaproponowałem to tylko dlatego, że na chrono jest zupełnie co innego i myślałem, że jest cały czas w procesie powstawania/ewolucji;

 

w każdym razie zegar super :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na zegarkach moze pojawiac sie logo lub sam napis lub oba elementy razem. Logo w visie bedzie wykonane tak aby nie specjalnie rzucalo sie w oczy. Czyli bedzie o ton ciemniejsze niz reszta tarczy ( brazowej i zielonej) w przypadku czarnej tarczy bedzie nieco jasniejsze tzw ciemno-grafitowe. Podobnie napis vis.

Projekt 3D mial byc wczoraj ale jak zwykle u Henka tomorrow znaczy za 3 dni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat loga był poruszany jakies 80 stron wczesniej ;)

Tak nieśmiało zwrócę uwagę że ten temat ma DOPIERO 28 stron :D 

Logo - moim zdaniem - jest O.K.


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak nieśmiało zwrócę uwagę że ten temat ma DOPIERO 28 stron :D 

Logot - moim zdaniem - jest O.K.

część Daito, poprzedni wątek obecnie z kłudeczką ma 81 stron poszedłem tym tropem niczym Tomy Lee joans w ścianym;) i dodałem strony :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O rany ... zaczyna się kolejna dyskusja :).

Niech te Heńki dają sample bo się wszyscy zagotują.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Projekt trzeba wspomóc/uzupełnić o grafiki które bardziej wprowadzą nas w klimat tego czemu hołduje ten zegarek.

 

Widzi mi się taka grafika/wizytówka tego projektu. Powinna ona przedstawiać Męskie dłonie ( nie musi być sylwetki faceta, wystarczą same dłonie ) trzymające pistolet ( VISA, oburącz ) a na nadgarstku celującego powinien być dobrze widoczny zegarek VIS :-). Przy czym najbardziej mi się widzi taki rzut:
http://www.freevector.com/site_media/preview_images/FreeVector-Shooting-Man.jpg
Jakość powinna być jak najbardziej realistyczna, kolorystyka czarno-biała, mroczna, może nawet powstańcza.
 

Jeśli ktoś miałby ochotę pomajsterkować w programie graficznym to byłoby super albo może zna kogoś kto by miał czas :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeglądam po raz kolejny wizualizację i dzisiaj mi się coś rzuciło w oczy...

Mianowicie skrót "Nr." w limitacji, ale napisany z kropką, czyli błąd ortograficzny.

Może już ktoś to wcześniej zauważył, jak nie to proponuję poprawić.


Na świecie są tylko 10 rodzaje ludzi. Ci co znają system dwójkowy i ci co go nie znają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeglądam po raz kolejny wizualizację i dzisiaj mi się coś rzuciło w oczy...

Mianowicie skrót "Nr." w limitacji, ale napisany z kropką, czyli błąd ortograficzny.

Może już ktoś to wcześniej zauważył, jak nie to proponuję poprawić.

 

Była już na ten temat cała rozprawka. Zostało to poprawiane. Poniżej strzałką zaznaczone także wcięcia bezela które zostały ostatnio dodane.

 

Bezel_undecut_both_sides_of_the_watch.jp

capture screen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wcięcie bezela wygląda bardzo dobrze. 


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok - jeszcze jeden drobiazg, ale to naprawdę drobiazg!

 

Fajnie, że robimy nacięcia w nieregularnej liczbie - jak w VISie (liczbę nacięć odpuszczam - ważne, że zasada jest zachowana).

 

Może warto by zamienić stronami te nacięcia? w VISie jest ich mniej po "lewej" stronie, więcej po prawej - patrząc na pistolet od tyłu. Przekładając to na zegarek, więcej nacięć powinno być po stronie koronki.

 

Tak tylko sobie głośno myślę. :huh:

 

EDYTA:

 

plus "kierunek" nacięć. Powinny być pochylone "ku lufie" - górze zegarka - ku "12"?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle, że u nas pocisk wylatuje na "3", to gdzie jest lufa?  ;)


"Poprawna polszczyzna źródłem sukcesów w życiu prywatnym i zawodowym!"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam już kilka jpg z 3D, i już widać, że niestety kilka poprawek nas czeka. Postaram się zdobyć plik wykonawczy i podesłać go jednemu z naszych forumowych pomocników aby wyrenderował trochę lepsze rzuty abym mógł na nich nanieść poprawki i przekazać Heniowi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A coś do pokazania już teraz?


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz może rzut wprost od góry?

 

Mi się ogólnie podoba.

 

Nie podoba mi się:

1. rozmiar numeru limitacji. To duży toolwatch - utrzymajmy proporcje;

2. kierunek pochylenia "nacięć" po stronie z numerem limitacji - powinno być jak po stronie z koronką;

3. ostre krawędzie uszu od spodu - macie tak w jakimś zegarku? możecie potwierdzić, że tak jest ok i nie wbija się w nadgarstek?

4. krótka koronka - chyba zakładaliśmy wcześniej, że będzie nieco dłuższa? Gdyby była ciut dłuższa, żłobienia na niej mogłyby być zrobione pod nieco mniejszym kątem - kula w lufie aż tak się nie kręci.

 

Ale ogólnie widzę światło w tunelu... :rolleyes:

 

Edit:

 

Dobrze wykombinowałeś z tym odcięciem bezela.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz może rzut wprost od góry?

 

Mi się ogólnie podoba.

 

Nie podoba mi się:

1. rozmiar numeru limitacji. To duży toolwatch - utrzymajmy proporcje;

2. kierunek pochylenia "nacięć" po stronie z numerem limitacji - powinno być jak po stronie z koronką;

3. ostre krawędzie uszu od spodu - macie tak w jakimś zegarku? możecie potwierdzić, że tak jest ok i nie wbija się w nadgarstek?

4. krótka koronka - chyba zakładaliśmy wcześniej, że będzie nieco dłuższa? Gdyby była ciut dłuższa, żłobienia na niej mogłyby być zrobione pod nieco mniejszym kątem - kula w lufie aż tak się nie kręci.

 

Ale ogólnie widzę światło w tunelu... :rolleyes:

 

Ad1. Zgadza się powinien być większy i zrobimy większy :-)

Ad2. Nooo, mogłoby tak być ale pamiętajmy że jednak zegarek to nie pistolet i dosłowne przeniesienia czasem nie wychodzą na dobre.

Ad3. Ostre wychodzą tylko na takich rzutach :-), Heniek je zapoleruje ( krawędzie się delikatnie wyoblą ) i będą jak najbardziej dla łapki OK.

Ad4. Tak, to także pierwsze co zauważyłem, trzeba ją przedłużyć kapkę.

 

Uszy mają także inny kształt szczególnie od góry niż w Enebi Fondale ( zdjęcia na pierwszej stronie tematu), zastanawiam się czy robić kopię tego z ennebi czy zostawić jak jest. Nad osłoną koronki także można popracować. Ja bym tam widział wklęsłości od góry osłony a nie proste ścięcie jak jest teraz.

 

No i koniecznie trzeba wygenerować z pliku .igs , plik 3D pdf, tak jak to robiliśmy przy projektach Formmeistera , wtedy każdy będzie mógł sobie obracać i oglądać kopertę na domowym komputerze w dodatku ustawiając skale na 1:1 co daje zupełnie inny obraz całości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koronka dłuższa - tak i może bardziej zaokrąglona bo teraz to troszkę za duży "dzióbek"

osłona koronki też jak najbardziej z pomysłu QuadrifoglioVerde ciut delikatniejsza by się przydała

ale

generalnie to ja już chcę  B)

 

edit:

już się nie czepiam naboju, zawsze bardziej kojarzył mi się z mniej "dzióbkowatym" ale się już dokształciłem

http://panzerschreck.strefa.pl/vis_zdjecia.html

 

edit2:

kurcze powinna mieć z 10mm  długości i średnicę ok 9,5 ale to już by dziwnie wyglądało.

http://www.dws-xip.pl/wojna/bron/polska/p6c.jpg

ile będzie miała średnicy koronka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale ten dzióbek to ja specjalnie zrobiłem bo przecież pocisk ma własnie dziobek, a nie jest wycinkiem koła :-)

Albo ma ta koronka przypominać pocisk albo dajemy sobie spokój i robimy jakąś tam sobie sferyczną koronkę jakich wiele.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi się podoba. Koronka moim zdaniem jest ok. Z wielkiścią cyfr też bym nie przesadzał, te już źle nie wyglądają. W pistolecie też nie były to jakieś kobyły...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

projekt bardzo obiecujący

 

1. zastanawiam się czy nie lepiej byłoby przenieść numeru na część pomiędzy dolnymi uszami

 

2. koronka jak dla mnie powinna być większa a osłonka mniejsza

 

3. nacięcia po obu stronach tej samej długości

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.