Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

QuadrifoglioVerde

Ankieta dot. szczegółów Forumowego zegarka VIS

Doprecyzowanie wyglądu Forumowego zegarka VIS  

171 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki za dane o koronce. Mimo że będzie łatwiej to podtrzymuje, albo ona ciut większa, albo osłona ciut mniejsza.

O dacie to się nie wypowiadam, w większości fajnych zegarków, dziura mnie straszy :)


FORZA Robert!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

O dacie to się nie wypowiadam, w większości fajnych zegarków, dziura mnie straszy :)

...........to mamy podobnie.

 

 

.........przedstawiona wersja jak najbardziej na plus.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, strasznie komplikujecie ten projekt.

 

3 kolory tarcz,

2 wersje każdej z tarcz,

gdzieś w tym wszystkim numery limitacji...

 

Jeszcze brakuje, aby każdy chciał inny pasek lub kolor koronki.

 

Uważam, że idziemy w złym kierunku i doprowadzimy Marcina i Heńka do płaczu.

 

Jeszcze się taki nie urodził, aby każdemu dogodził. Nie wymagajcie tego od Marcina, który i tak jest mega elastyczny.

Projekt miał dotyczyć zegarka, a nie całej gamy przeróżnej maści VISów. Co będzie wyjątkowego i unikatowego w tym zegarku, jeśli na rynku będzie 5 innych wersji VISa?

 

Apeluję do wszystkich o chwilę refleksji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Apeluję do wszystkich o chwilę refleksji.

+1

 

Biorąc pod uwagę zainteresowanie i wstępne ilościowe zapotrzebowanie (dla siebie, dziadka, kolegów ze strzelnicy, itp) rezerwacje potrwają mniej więcej 1-3min ;) i załapią się ci, którzy akurat będą przy kompie. Zatem i tak weźmiemy co zostanie (oby być w tej szczęśliwej grupie) i tym większy będzie smutek, że "ktoś ma bez daty a ja muszę z datą". Dlatego potrzeba głosu ostatecznego (tak jak z nożami) i produkować!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze się taki nie urodził, aby każdemu dogodził. Nie wymagajcie tego od Marcina, który i tak jest mega elastyczny.

Projekt miał dotyczyć zegarka, a nie całej gamy przeróżnej maści VISów. Co będzie wyjątkowego i unikatowego w tym zegarku, jeśli na rynku będzie 5 innych wersji VISa?

 

Apeluję do wszystkich o chwilę refleksji.

Mike - masz rację ALE - we wstępnej fazie czyli na etapie ankiety - parę rzeczy było mocną niewiadomą, na chwile obecną projekt jest już dość klarowny i parę rzeczy można zobaczyć, czy to w tym temacie czy to przeglądając zdjęcia podobnych zegarków i o ile kwestia numerów limitacji, ich wielkości i umiejscowienia jest moim zdanie m drugorzędna bo raczej nikt nie będzie tej grawery oglądał z jakimś wielkim zainteresowaniem i tutaj obojętne czy ona będzie miedzy uszami, na deklu czy na kopercie po przeciwnej stronie koronki, jednak kwestia okienka datownika jest istotna bo będzie go widać na pierwszy rzut oka i to za każdym razem jak się na zegarek spojrzy. Tarcza wyszła świetnie i tutaj jak pokazał przykład chrono kolor można bardziej będzie mniej zmienić w trakcie produkcji a data na 100% będzie biała na czarnym tle - i nikt nic z tym nie zrobi...

 

Ale jest na to sposób aby wszystkich pogodzić - można by, po zrobieniu listy chętnych na zegarek zamówić dla tych którzy nie chcą daty na tarczy dodatkowe tarcze bez okienka daty - oczywiście za stosowna dopłatą - ja osobiście nie miałbym nic przeciwko temu żeby taka extra tarczę dokupić - wtedy wiadomo projekt idzie swoja drogą, nie ma komplikacji z kombinowaniem kto tam chciał z datą a kto bez - dostaje dodatkową tarczę i po problemie...

 

A żeby uniknąć problemów z utratą gwarancji spowodowaną zmianą tarczy (czy to samodzielna, czy tez u jakiegoś majstra) to Marcin mógłby w serwisie z którym współpracuje zamówić taką usługę (koszt wliczony w zakup dodatkowej tarczy) i zegarki tych z nasz którzy by chcieli tarczę bez daty przed wysłaniem do nas "przepuścić" przez serwis, który zamieniłby tarczę i do nas zegarki trafiłyby bez "dziury"...

 

Może w ta stronę byśmy poszli????


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do daty, to cyfry indeksow godzinowych sa tak duze, ze data spokojnie zmiescilaby sie w koleczku cyferki 6 hehehe :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znacie chłopoki jakiś ogólnie dostępny mały, tani mechanizm z ręcznym naciągiem ?? Mam pewien pomysł...ale własnie taki mechanizm do niego byłby potrzebny. Zaznaczam, że Unitas odpada, jest za duży. To ma być zegarek wąski i o szerokości koperty 38mm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znacie chłopoki jakiś ogólnie dostępny mały, tani mechanizm z ręcznym naciągiem ?? Mam pewien pomysł...ale własnie taki mechanizm do niego byłby potrzebny. Zaznaczam, że Unitas odpada, jest za duży. To ma być zegarek wąski i o szerokości koperty 38mm.

Chyba można kupić jakiegoś SEA-GULL'a z usuniętym modułem automatu, pytaj Gerlachów ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Time Module nie ma żadnego, Miyota ma tylko jakiegoś szkieletora z manualnym, Epson nic, Sellita nic, ETA wiadomo ma 2804-2 ale zaraz będą chcieli majątek.

Są nowo ruskie ale nie wiem jak je zdobyć no i kontrola jakości tam gorsza niż u Chińczyków.

Zostaje na polu bitwy : Calibre DG2833 , ale też do najchudszych nie należy. Wygląda na to że typ mechanizmu który przodował do lat 70tych zupełnie wymarł :-(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a nie da się wyciągnąć werków z innych zegarków :D :D tak głośno myślę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Time Module nie ma żadnego, Miyota ma tylko jakiegoś szkieletora z manualnym, Epson nic, Sellita nic, ETA wiadomo ma 2804-2 ale zaraz będą chcieli majątek.

Są nowo ruskie ale nie wiem jak je zdobyć no i kontrola jakości tam gorsza niż u Chińczyków.

Zostaje na polu bitwy : Calibre DG2833 , ale też do najchudszych nie należy. Wygląda na to że typ mechanizmu który przodował do lat 70tych zupełnie wymarł :-(

Zapytaj Piaget'a, czy nie użyczą jakiegoś :P

 

A tak serio, to stwórzymy swój własny mechanizm lub wymontujmy z ruskich deluxów (każdy mechanizm ogarnie sobie samodzielnie) ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli w podobnej stylistyce sugerujący pewną rodzinę z VIS em to będę zainteresowany :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A Chińczycy nie mają swojego klona 2804-2? Kurna, jakby coś takiego wyszło

:rolleyes:

 

KZbHC.jpg


World Wide Watches

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra przyznam Wam się, że moim marzeniem było od dawna zrobienie repliki Jaeger Le Coultre którego nosił ....tak on, część z Was już wie o kogo chodzi :-)

W zasadzie jedyny poważny problem to mechanizm. Ale jak nic nie znajdę to pewnie popełnię kwarca :-(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślałem o czymś takim:

 

http://www.analogshift.com/products/benrus-vietnam-era-gi-watch-1

 

Oczywiście nie jako alternatywa do VIS-a który na pewno powstanie. Raczej jako takie uzupełnienie.

 

Po pierwszych literach nie miałem pewności, czy mogę ten link otworzyć w pracy... :ph34r:

 

Nie wiem, czy "wejdę" w taki projekt, bo zdaje się, że na rynku jest całkiem sporo zegarków w tym klimacie. Czas pokaże.

 

Na razie bardzo bym chciał VIS'a. Skupmy się na nim, dobrze? :wub:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skupiamy się skupiamy. Nie było tematu :D

Wracamy do Visa :-)

 

Pytałem wczoraj Heńka czy może taniej by wyszło zrobić moletownaie na deklu w stali zamiast wkładu plastikowego.

Przy moletowaniu w stali koszt sampla/przygotowania przy 500sztukach pokrywa dostawca. Przy plastikowej wkładce koszt ten nie podlega refundacji.

Hmmm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Marcin, to chyba można zdiagnozować - zegarkowe ADHD. ;) Ale na forumowiczów na pewno możesz liczyć (ja piszę się w ciemno, jeśli tylko budżet nie przekroczy magicznej granicy - póki co żona jeszcze toleruje moje zegarkowe wybryki). Ale jednak... Vis!.. VIS!!!...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moletowanie na deklu w stali to dobry kierunek.

Ja się tego plastiku w deklu od samego początku trochę obawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.