Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

QuadrifoglioVerde

Ankieta dot. szczegółów Forumowego zegarka VIS

Doprecyzowanie wyglądu Forumowego zegarka VIS  

171 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Zawsze tak jest w otwartych ankietach. Jak przychodzi do realnych zapisów pragmatyzm bierze górę, a czarna tarcza, to nie militarny kolor:-)

Nie zgodzę się z Tobą,  militarności czerni nie można odbierać ( no przecież VIS jest czarny :) ) ale  zgodzę się co do pragmytazmu w wyborze :)  Tylo moim zdaniem ten pragmatyzm polega na tym  że większość z nas ma zegarek z czarną tarczą :lol:  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I to jest 100% prawda. O tym nie pomyślałem. Też mam kilka zegarków z czarną tarcza, a z zielona lub brązową żadnego. W podświadomości potrzeba takiej tarczy przysłania inny wybór.


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi czarna tarcza kojarzy się z czarną taktyką więc militarność na pewno jest ;) jak na razie czekam z rozpruciem skarbonki ale jeżeli miałbym wybierać kolor to byłby to czarny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Mnie też czarna tak się kojarzy. Ale,.. na razie zamówiłem brązowego, bo taki miałem plan od początku projektu (faktycznie nie mam zegarka z brązową tarczą - pragmatyzm?) oraz zielonego pod wpływem emocji (jakiegoś z zieloną tarczą mam, ale i tak chętnie wezmę). Jednak w moim odczuciu wszystkie wersje mocno kojarzą się z wojskowością, (choć zielony chyba najbardziej - to moja subiektywna opinia) - i to jest super w VISowym projekcie! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I to jest 100% prawda. O tym nie pomyślałem. Też mam kilka zegarków z czarną tarcza, a z zielona lub brązową żadnego. W podświadomości potrzeba takiej tarczy przysłania inny wybór.

 

 

Mi czarna tarcza kojarzy się z czarną taktyką więc militarność na pewno jest ;) jak na razie czekam z rozpruciem skarbonki ale jeżeli miałbym wybierać kolor to byłby to czarny

 

 

Mnie też czarna tak się kojarzy. Ale,.. na razie zamówiłem brązowego, bo taki miałem plan od początku projektu (faktycznie nie mam zegarka z brązową tarczą - pragmatyzm?) oraz zielonego pod wpływem emocji (jakiegoś z zieloną tarczą mam, ale i tak chętnie wezmę). Jednak w moim odczuciu wszystkie wersje mocno kojarzą się z wojskowością, (choć zielony chyba najbardziej - to moja subiektywna opinia) - i to jest super w VISowym projekcie! :)

Chłopaki  :) ,to nie kolor tarczy ma się kojarzyć z wojskowością,a nazwa zegarka-VIS :D


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki  :) ,to nie kolor tarczy ma się kojarzyć z wojskowością,a nazwa zegarka-VIS :D

No i może styl trochę ;)

 

Kolor czarny nie jest kolorem militarnym, jeśli już to prewencyjnym bo się kojarzy ze złem, ciemnością, śmiercią i ktoś tam sobie wymyślił że czarny kolor munduru da da jego "nosicielowi" psychiczną przewagę, dlatego te mundury nosiły "dziwne" formacje które się dosyć nieprzyjemnie kojarzą, potem tą ideologię przyjęła prewencja i ochrona. "Czarna taktyka" tez raczej z wojskiem ma niewiele wspólnego bo to taktyka walki w pomieszczeniach i ciasnej zabudowie, stosowana głownie przez oddziały antyterrorystyczne.

Kolor militarny to z założenia kolor maskujący...


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aby oszczędzić niespokojnych nocy, proponuję kupić po jednym z każdego koloru i dokonać wyboru " na żywo " :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do taktyki to tak, głównie AT ale wojska z GROMem na czele tą taktykę również stosują ;) wojska pancerne i chyba "podwodniacy" również mają czarne mundury a nikogo nimi nie straszą. Nie bardzo wiem ocb z przejęciem przez prewencję ideologi od "dziwnych formacji", domyślam się o kogo się rozchodzi ale chyba ideologia nie ta ;)

ale że zegar jest dedykowany pistoletowi to nie wyobrażam sobie innego koloru dla broni niż czarny. można mieć chromowanego Colta ale na akcję w AT czy w woju się chyba nie nadaje :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do taktyki to tak, głównie AT ale wojska z GROMem na czele tą taktykę również stosują ;) wojska pancerne i chyba "podwodniacy" również mają czarne mundury a nikogo nimi nie straszą. Nie bardzo wiem ocb z przejęciem przez prewencję ideologi od "dziwnych formacji", domyślam się o kogo się rozchodzi ale chyba ideologia nie ta ;)

ale że zegar jest dedykowany pistoletowi to nie wyobrażam sobie innego koloru dla broni niż czarny. można mieć chromowanego Colta ale na akcję w AT czy w woju się chyba nie nadaje :lol:

 

Najlepszą bronią jest ta którą akurat masz pod ręką :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do taktyki to tak, głównie AT ale wojska z GROMem na czele tą taktykę również stosują ;) wojska pancerne i chyba "podwodniacy" również mają czarne mundury a nikogo nimi nie straszą. Nie bardzo wiem ocb z przejęciem przez prewencję ideologi od "dziwnych formacji", domyślam się o kogo się rozchodzi ale chyba ideologia nie ta ;)

ale że zegar jest dedykowany pistoletowi to nie wyobrażam sobie innego koloru dla broni niż czarny. można mieć chromowanego Colta ale na akcję w AT czy w woju się chyba nie nadaje :lol:

chyba....chyba...chyba ;)


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do taktyki to tak, głównie AT ale wojska z GROMem na czele tą taktykę również stosują ;)

Tak ale tylko w ściśle określonych sytuacjach głownie związanych z uwalnianiem zakładników i przy bardzo ściśle określonych warunkach terenowych - stosowanie tej taktyki w normalnych realiach walki miejskiej, może spowodować szybką eliminację całego oddziału przez wyszkolonego snajpera, operatora RPG, albo zwykłego żołnierza uzbrojonego w dobrze wyposażony chlebak... :D Poza tym GROM to nie jest jednostka frontowa, tylko jednostka specjalna przygotowana do prowadzenia operacji ratunkowych, akcji bezpośrednich, działań antyterrorystycznych i stosowane przez nią taktyki nie są standardowymi dla całego WP.

 

 

 wojska pancerne i chyba "podwodniacy" również mają czarne mundury a nikogo nimi nie straszą.

To nie mundury tylko kombinezony - są czarne żeby smarów i innego "syfu" nie było na nich widać... ;)

 

 

Nie bardzo wiem ocb z przejęciem przez prewencję ideologi od "dziwnych formacji", domyślam się o kogo się rozchodzi ale chyba ideologia nie ta ;)

 

 

To nie chodzi o ideologię tylko o wszechobecnych od pewnego czasu we wszelkich służbach psychologów którym się wydaje że jak przeczytają kilka książek to już wiedzą co i jak się w mózgoczaszce ludu dzieje... tak "se" to wymyślili i tak zostało przyjęte...

 

 

 

ale że zegar jest dedykowany pistoletowi to nie wyobrażam sobie innego koloru dla broni niż czarny. można mieć chromowanego Colta ale na akcję w AT czy w woju się chyba nie nadaje :lol:

 

A ja i owszem ;)

 

8486f8bb6c6ffb8cmed.jpg


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też :)

Kamuflaż dotyczy zarówno broni jak i umundurowania-już sobie wyobrażam akcję w pustynnym miasteczku w czarnych mundurach....

lub tu:

pol_pl_PROFESJONALNA-Tasma-maskujaca-kam

post-48316-0-41873900-1416849983.jpg


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pokazana broń jak najbardziej ale tutaj można zaryzykować stwierdzenie

 

przy bardzo ściśle określonych warunkach

;)

najczęściej widać broń czarną. idąc tym tropem bardzo szybko dochodzi się do wniosku że tarcza powinna być w różnej konfiguracji moro bo wtedy żadnych wątpliwości by nie było. Co do stosowania czarnej taktyki to każda sytuacja ma ściśle określony tok postępowania, to jest właśnie najlepsze w takich formacjach, nic z przypadku się nie dzieje. W wojskach specjalnych czarna taktyka jest jakby "zarezerwowana" dla GROMu chociaż w WSpec każdy ma przeszkolenie do walki wszędzie :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też :)

Kamuflaż dotyczy zarówno broni jak i umundurowania

pol_pl_PROFESJONALNA-Tasma-maskujaca-kam

 Jaki i papieru toaletowego :D

 

No nie mogłem się powstrzymać ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki i papieru toaletowego :D

 

No nie mogłem się powstrzymać ;)

Przykro mi ,to nie papier.....


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdaję sobie z tego sprawę, ale wygląda. Z resztą kto wie, żołnierz też człowiek ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pokazana broń jak najbardziej ale tutaj można zaryzykować stwierdzenie

 

 

;)

najczęściej widać broń czarną. idąc tym tropem bardzo szybko dochodzi się do wniosku że tarcza powinna być w różnej konfiguracji moro bo wtedy żadnych wątpliwości by nie było. Co do stosowania czarnej taktyki to każda sytuacja ma ściśle określony tok postępowania, to jest właśnie najlepsze w takich formacjach, nic z przypadku się nie dzieje. Miałem okazję poznać komandosa i chwilę z nim pogadać, w wojskach specjalnych czarna taktyka jest jakby "zarezerwowana" dla GROMu chociaż w WSpec każdy ma przeszkolenie do walki wszędzie :lol:

 

Bla,bla,bla......


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

W Agencji nie dociekali, na co się tak zbroisz? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Agencji nie dociekali, na co się tak zbroisz? :D

 

Powiedziałem im :D, wyrazili pozytywne zaskoczenie :D , ledwo się zmieściły do Polo. 2 duże kartony i 3 duże wory.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra wiadomość. Cieszę się, że jestem w grupie, która załapie się na menażki.

Oby tylko projekt wypalił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wypali. A jak nie wypali, to na Alledrogo będzie dużo menażek za pół darmo. :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mam taką nadzieję. Chętnych coraz więcej, może nie będzie takiego zainteresowania jak chrono, ale 2 setki pewnie przeskoczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.