Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

QuadrifoglioVerde

Ankieta dot. szczegółów Forumowego zegarka VIS

Doprecyzowanie wyglądu Forumowego zegarka VIS  

171 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Ja tam wolę duże zegarki, może dlatego, że zazwyczaj te co mam zapinam na samej końcówce paska/bransolety.


Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... Aby to zrozumieć wystarczy użyć nieco wyobraźni - wyobraź sobie kopertę jaka jest proponowana do Vis'a o wymiarach 40mm - "gruba" luneta spowodowała by że tarcza byłaby mała a głębokie jej osadzenie (wysoka koperta) dodatkowo sprawiłaby że zegarek byłby nieczytelny. Ten typ zegarka musi być "duży" inaczej się nie da - moim skromnym zdaniem 43mm to absolutne minimum, optymalną średnicą byłby 45mm...

Trochę naciągana ta teoria. Czemu nie zachować proporcji, tylko zmniejszać samą średnicę?

Ale pytam tylko teoretycznie, nie jestem zapisany bo stylistycznie mi zegarek nie odpowiada. Wymiary tu nic by nie zmieniły. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę naciągana ta teoria. Czemu nie zachować proporcji, tylko zmniejszać samą średnicę?

 

 

A widziałeś kiedyś zegarek w podobnym stylu? Jest parę przykładowych zdjęć podobnych czasomierzy, zamieszczonych w tym i pokrewnych tematach związanych z projektem Vis'a, "wklikaj" w google i zobacz jakie są wymiary tych czasomierzy.

 

Zmieniając proporcję cały projekt traci sens, bo to ma być masywny zegarek, jak zmniejszysz proporcję to też zmniejszysz masę... i zrobi Ci się garniturowiec albo cholera wie co...

Poza tym zupełnie nie rozumiem oporu przed średnicą - przecież tutaj mają być "krótkie" uszy, jak "działają" takie uszy można sobie łatwo sprawdzić oglądając choćby Seiko Monstera - który ma 42mm średnicy i w/g mnie średnica jest tutaj zdecydowanie za mała bo "gruby" bezel mąci proporcję zegarka... min dlatego nie polubiłem się z Monsterem.


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To dobrze, że podtrzymujemy temat wśród aktywnych :), bo to promuje projekt. Vis to minimum 43mm, tak chyba było w założeniach i takie minimum zaakceptowała większość chętnych. 


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość henio.w

Taaak. Bo oficer noszący Visa miał na ręce zegarek wielkości granatu?

Ale to tak na marginesie. Przepraszam, więcej nie będę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żołnierz dziewczynie nie skłamie, choć prawdy też jej nie powie,

Żołnierz zarzuci czołg na ramię, jak wróci to resztę zarzuci...  :P


"Poprawna polszczyzna źródłem sukcesów w życiu prywatnym i zawodowym!"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taaak. Bo oficer noszący Visa miał na ręce zegarek wielkości granatu?

Ale to tak na marginesie. Przepraszam, więcej nie będę.

 

Nie, nie dla tego, bo i tak nie wiadomo czy zegarek miał wielkości granatu zaczepnego czy obronnego :), a jak Ci zapewne wiadomo jeden i drugi maja inne wymiary. :D 

Zegarek ma tylko nawiązywać stylizacja elementów do Visa, a wielkość to sprawa proporcji i trendu zegarkowego - chyba trochę i mody na większe zegarki. Oczywiście IMHO.


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trendu zegarkowego - chyba trochę i mody na większe zegarki. Oczywiście IMHO.

Wieksze zegarki bo -moze wzrok slabszy:-) :-)

Zresztą młode pokolenie to cale jakieś słabowite sie wydaje:-) :-)

 

P.s Niech już bedzie ten Vis......:-) :-)


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O tym nie pomyślałem, a szczerze powiedziawszy ten argument bardzo do mnie przemawia. Nie będę musiał nosić ze sobą lupki. :D  


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taaak. Bo oficer noszący Visa miał na ręce zegarek wielkości granatu?

Ale to tak na marginesie. Przepraszam, więcej nie będę.

 

Ależ nie... :)

Bo żołnierz nosił Visa a nie damską 22-kę... ;) Vis to jeden z cięższych pistoletów, z pustym magazynkiem ważył 1025g, co jest dość dobrym osiągnięciem bo np używana przez armię radziecką TT30 ważyła 854g a TT-tka do delikatnych nie należy...  a np Colt wz M1911 z pustym magazynkiem ważył 1100g - czyli jak widzisz Vis do subtelnych nie należał.

Co prawda na wyposażenie Ludowego Wojska Polskiego został wprowadzony pistolet "wojskowy" o "zmniejszonych proporcjach" i nazywał się on P-64, potocznie zwany "czakiem" - którego waga wynosiła 620g, ale każdy kto widział tą broń Ci powie że nadawała się na pistolet wojskowy tak jak Fiat 126P do zwalczania Panzer 4...A każdy kto z niej strzelał powie Ci że łatwiej było z niego trafić rzucając niż strzelając (mam na myśli strzelanie dynamiczne a nie walenie do tarczy z 20m).

 

Zegarek Vis to nie zegarek robiony dla żołnierzy, którzy mają z założenia szturmować Wał Pomorski tylko ma być zrobiony dla "upamiętnienia" polskiej myśli która stworzyła pistolet Vis, a skoro to nie był pistolet do damskiej torebki to i zegarek musi mieć odpowiednia wagę i "fason"... i odbiegać wyglądem od "Orient'a Bambino"... ;)


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A widziałeś kiedyś zegarek w podobnym stylu? Jest parę przykładowych zdjęć podobnych czasomierzy, zamieszczonych w tym i pokrewnych tematach związanych z projektem Vis'a, "wklikaj" w google i zobacz jakie są wymiary tych czasomierzy.

 

Zmieniając proporcję cały projekt traci sens, bo to ma być masywny zegarek, jak zmniejszysz proporcję to też zmniejszysz masę... i zrobi Ci się garniturowiec albo cholera wie co...

Poza tym zupełnie nie rozumiem oporu przed średnicą - przecież tutaj mają być "krótkie" uszy, jak "działają" takie uszy można sobie łatwo sprawdzić oglądając choćby Seiko Monstera - który ma 42mm średnicy i w/g mnie średnica jest tutaj zdecydowanie za mała bo "gruby" bezel mąci proporcję zegarka... min dlatego nie polubiłem się z Monsterem.

Ale ja się tylko do tej kreatywnej teorii odniosłem, Vis niech se ma nawet 50, na zdrowie :D

Poza tym naprawdę sporo zegarków widziałem, jakieś  tam mam, Nie kieruj się proszę przypadkiem moim dorobkiem akurat na tym forum ;)

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszak nie neguję koncepcji Visa, absolutnie. Powiem więcej, podoba mi się.

Ale w takim rozmiarze nie byłby dla mnie. Podobnie jak wiele innych, niestety.

Żeby zachować proporcje, niekoniecznie trzeba zwiększać średnicę koperty.

Da się.

Wyobrażam sobie, że równie dobrze można "odchudzić" lunetę. Ale to tylko takie moje subiektywne 3 grosze

Oczywiście - żeby zachować proporcje nie trzeba zwiększać średnicy. Można wszystko zrobić mniejsze tylko jak to wygląda?

 

post-47356-0-65573900-1419802813.jpg

 

 

43 mm to absolutne minimum i zgadzam się z kolegami którzy twierdzą że powinien mieć 45mm

Od początku paru z nas było tego zdania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ja się tylko do tej kreatywnej teorii odniosłem, Vis niech se ma nawet 50, na zdrowie :D

Poza tym naprawdę sporo zegarków widziałem, jakieś  tam mam, Nie kieruj się proszę przypadkiem moim dorobkiem akurat na tym forum ;)

Pozdrawiam.

No przestań :) - to merytoryczna dyskusja, a przynajmniej chciałbym żeby moje wypowiedzi były tak odbierane, broń bogowie nie kieruję się, pisząc swój post, liczbą postów jakie napisał użytkownik do którego swoją wypowiedź pośrednio kieruję, bo to nie ma najmniejszego znaczenia... po prostu "nie widzę" tego zegarka w wersji kompaktowej a również "kilka" zegarków juz widziałem i "parę" mam przyjemności przechowywać w swojej skrzynce, to po pierwsze, a po drugie podobnie jak kolega albiNOS 01 zwykle zapinam paski dołączane w pakiecie do zegarka na ostatnia dziurkę...

 

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czekamy z niecierpliwością! :-)

 

Na tej poprawionej kopercie będzie już robiony sampel, czy najpierw jeszcze jeden wydruk 3D?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oglądam te chrono i coraz bardziej chciałbym VISa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Mam poprawiona kopertke visa. Podesle Wam pozniej

QV, wystawiasz nas na probe?.. ;)

 

Wysłane z mojego GT-P5210 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie :D , dostrzegłem jeszcze dwie rzeczy do poprawy więc zwróciłem s powrotem do poprawki. Ale jutro już powinna być final version.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

QV nie drażnij się z nami. Zapodaj zdjątka :).

A zmniejszającym kopertę skrytożercom mówimy stanowcze NIE !!!

Wymiar jest ok. I niech w końcu powstanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmiany to:

Zwiększenie lug to lug koperty o 1mm ( lepsze proporcje + więcej miejsca na grube hand-made paski , bez konieczności podtaczania koperty między uszami )

Powiększenie numeru na boku koperty

Pominięcie co drugiego moletowania na koronce ( w tej chwili jest zbyt gęsto i nie przypomina to gwintu we wnętrzu lufy )

Zmniejszenie przetłoczenia na bezelu co pozwoli poszerzyć bezel od góry i z boku ( więcej miejsca na moletowanie bezela ).

Obniżenie bezela o 0,5mm oraz koperty od dołu o 0,5mm co razem daje 1mm z grubości

Przedłużenie osłony koronki aby sięgała całego obszaru moletowania na niej ( ma wystawac tylko paraboliczna część koronki ) - przedłużenie osłony spowoduje także optyczne powiększenie zegarka - bez zmiany ergonomii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmiany to:

Zwiększenie lug to lug koperty o 1mm ( lepsze proporcje + więcej miejsca na grube hand-made paski , bez konieczności podtaczania koperty między uszami )

Powiększenie numeru na boku koperty

Pominięcie co drugiego moletowania na koronce ( w tej chwili jest zbyt gęsto i nie przypomina to gwintu we wnętrzu lufy )

Zmniejszenie przetłoczenia na bezelu co pozwoli poszerzyć bezel od góry i z boku ( więcej miejsca na moletowanie bezela ).

Obniżenie bezela o 0,5mm oraz koperty od dołu o 0,5mm co razem daje 1mm z grubości

Przedłużenie osłony koronki aby sięgała całego obszaru moletowania na niej ( ma wystawac tylko paraboliczna część koronki ) - przedłużenie osłony spowoduje także optyczne powiększenie zegarka - bez zmiany ergonomii.

 

No ładnie - czyli go nieco "zdelikatniłeś", ale średnica nadal pozostaje 43mm (minimum)? Czy może lobbing zwolenników "zegarków garniturowych" w stylu wojskowym "odcisnął już swoje piętno"... :D :D


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super i to z dwóch powodów. Po pierwsze, widzę, że sukces z chrono zachęcił Cię do oddania się w pełni kolejnemu projektowi. Po drugie zmiany idą w dobrym kierunku i mam nadzieję, że to potwierdzi sample. 


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze 44 i bedzie kompromis miedzy 43, a 45 huehuehue

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.