Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

QuadrifoglioVerde

Ankieta dot. szczegółów Forumowego zegarka VIS

Doprecyzowanie wyglądu Forumowego zegarka VIS  

171 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

To ja pierwszy, IMO jak będzie podcięcie to te 1,6 jest na styk. Nie mam jak w tej chwili popatrzeć jak jest w moich zegarkach, ale z doświadczenia wiem, że paski co mają kolo 4mm grubości cieniuje w miejscu teleskopów do około 1mm. Żeby mnie dobrze zrozumieć, na tym kawałeczki jest skóra 1mm, otwór na teleskop i znów skóra 1mm. Czasami wychodź więcej, czasami mniej. IMO trzeba pamiętać, że im ta zawijka grubsza tym grubszy jest pasek w tym miejscu. Trzeba też pamiętać, że jakby doszły "seikowe" teleskopy to miejsce się zmniejszy. Dużo zależy też od użytej skóry, niektóre da się scienic mocniej, niektóre będą chciały się rozrywac.


FORZA Robert!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć

 

Zerknę w domu z suwmiarką. Trochę to zależy od tego co ludzie uważają za gruby. Ja np mam teraz do Atlantica rally z 3 mm skóry, przy teleskopie jest ścieniony tak że skóra ma ok 1,5 - 1,7. I to jest cieniutki pasek, jedna warstwa, jesli brać pod uwagę customy z jakimi ludzie przychodzą. Na taki pasek 4 - 5mm to dobrze by było żeby skóra przy teleskopie miała te 1,5 + mm. 

 

Tylko że 0,1 mm w przypadku skóry to jest zadna różnica. Jest to dostyć elastyczny materiał , w obie strony. Dobrze by było żeby pasek miał też trochę ruchu, żeby nie właził na sztywno. Przy zapinaniu i zakładaniu moze wtedy zbyt silnie działać na teleskopy.

 

Tak jak było wspomniane, jak będzie custom pod konkretny wymiar, to każdy zrobi taki pasek, nawet jak by tam miało być 0,5 mm ;). Pytanie czy nie lepiej by była możliwość swobodnej wymiany pasków

 

Jakie są realne możliwości zwiększenia ?

 

Mateusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o 1,6 mm odległości między teleskopem a kopertą to nie jest to ani dużo ani mało. Według mnie jest to minimum.

Oczywiście prawie każdy pasek robiony na zamówienie można sobie zażyczyć z odpowiednią grubością skóry, która oplata teleskop. Przy sztywnych skórach to nie ma wielkiego znaczenia, przy skórach bardziej miękkich, zbytnie pocienienie paska w tym miejscu wpłynie na jego trwałość i rozbijanie się w przyszłosći.

 

Według mnie należałoby dobić do 2 mm i to byłaby optymalna odeległość, gdzie większość pasków wejdzie bez problemu zostawiając jeszcze ułamki milimerta luzu, a nawet jeśli pasek miałby przylegać do zegarka to skóra powinna się lekko poddać i opierać na kopercie

 

Zwróciłbym też uwagę na to, żeby podcięcie nie miało ostrych krawędzi. Powinny być lekko zaoblone. Każda taka krawędź będzie potencjalnie kaleczyła skórę paska

 

 

Inna sprawa. Według mnie 0,5 mm odległości między otworem a ścięciem ucha:

- będzie wyglądało bardzo słabo

- przy częstej zmianie pasków (a zakładam, że do tego ma służyć ten przelotowy otwór) jest duże ryzyko wyszczerbienia, bo ścięcie jest tam dość ostre i dużo tej stali od strony zewnętrznej nie zostanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak na moje oko jest OK. Tyle samo miejsca albo nawet i mniej między teleskopem a kopertą mam w Fortisie B42 a nosze go na własnoręcznie wykonanym pasku ze szwedzkiej ładownicy (pasek gr. 5 mm)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Inna sprawa. Według mnie 0,5 mm odległości między otworem a ścięciem ucha:

- będzie wyglądało bardzo słabo

 +1

IMO przy tym kształcie uszu dziury na wylot to zły pomysł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwróciłbym też uwagę na to, żeby podcięcie nie miało ostrych krawędzi. Powinny być lekko zaoblone. Każda taka krawędź będzie potencjalnie kaleczyła skórę paska

 

 

Popieram. bardzo istotna kwestia, szczególnie jeśli ma byćmało miejsca i ciasno. Czyli sprawdźcie jak w praktyce wygląda to podccięcie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Inna sprawa. Według mnie 0,5 mm odległości między otworem a ścięciem ucha:

- będzie wyglądało bardzo słabo

- przy częstej zmianie pasków (a zakładam, że do tego ma służyć ten przelotowy otwór) jest duże ryzyko wyszczerbienia, bo ścięcie jest tam dość ostre i dużo tej stali od strony zewnętrznej nie zostanie.

 

Słabo, hmmm

260510d1308517761-ennebi-fondale-9690-vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słabo, hmmm

260510d1308517761-ennebi-fondale-9690-vi

 

Ale tutaj masz "wkręty" a nie dziury... to wbrew pozorom nieco zmienia "pogląd na sprawę". Otwory na wylot to fajna sprawa ale, moim zdaniem, nie za wszelka cenę...

 

 

Edit: No i uważam że 2mm między kopertą a teleskopem warto by uzyskać...


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co rezygnujemy z tych otworów na wylot, nie będziecie płakać ? :-)

 

Otwory u nas byłyby mniejszej średnicy, wszak sróbka ma jeszcze łepek, no i na czarnej kopercie otwór nie jest tak widoczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do tych otworów na przestrzał - zwróćcie uwagę na to, że koperta będzie co do zasady raczej czarna z fabrycznymi przetarciami na krawędziach - to też wpłynie na wygląd tych otworów. Tylko nie wiem do końca jak - jeśli znajdą się w płaszczyźnie, gdzie będzie jeszcze czarna powłoka, to chyba nie będzie ich zbytnio widać. Jeśli będą już w polu przetartym do stali, to mogą wyglądać jak wyszczerbienie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co rezygnujemy z tych otworów na wylot, nie będziecie płakać ? :-)

 

 

 

Jak dla mnie to możemy zrezygnować - dla świętego spokoju...


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Otwory przelotowe to jednak bardzo praktyczne rozwiązanie, więc szkoda z niego rezygnować :( A nie da się zrobić o te pół mm większego podcięcia? Jeśli dobrze widzę na telefonie, to wygląda, że tam "mięsa" jest wystarczająco

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem za rezygnacją, nie za wszelką cenę.

 

A tak by to mniej więcej wyglądało z otworami zamiast śrub. :/

 

FF2liCI.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziury na wylot słabo wyglądają, a już tak na samej krawędzi to w ogóle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wobec merytorycznych argumentów bardziej doświadczonych kolegów, mój głos idzie na rezygnację z przelotowych otworów.

 

jeszcze głos od Andrzeja w dyskutowanej kwestii miejsca na paski:

 

 

Cześć z tego co zauważyłem to przestrzeń pomiędzy teleskopem a kopertą to 1,6 mm , nie jest to dużo ale pasek w miarę gruby wejdzie mam przed sobą swój pasek 4mm gruby i w miejscach mocowania teleskopów skórka ma 1 mm z dziesiątką , natomiast mierze nubuk i tam już skórka ma 1,5 mm , pasek wówczas będzie siedział ciasno. Przy grubszych paskach choć na te raczej chętnych mało , takie w granicach 5 mm grubości ,do tego klejonych lico w lico może być problem , jeśli macie możliwość to zmieniłbym to i dał tam z 2mm przestrzeni. Pozdrawiam Andrzej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też jestem za rezygnacją z dziur na wylot.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapasu specjalnie nie ma ale czy się da to jasne, że można zrobić do tej koperty fajnego handmejda... Więcej luzu by nie zaszkodziło...


SPINNERSTRAPy - szukaj na Instagranie lub FB po haśle "spinnerstraps"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprobuje cos pomierzyc i zrobic foty jak to wyglada u mnie, mam nubuk bez zwężania na teleskopach ale to raczej jutro, dzisiaj po pracy juz nie zdarze. Z tego co widze to chyba te otwory na przelot bedzie trzeba sobie podarowac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Wow! Natychmiastowa reakcja forumowych ekspertów od skórek i merytoryka ich wypowiedzi wzbudza pełen szacunek. W świetle uzyskanych wjaśnień osobiście jestem za odejściem od otworów przelotowych. I bez płaczu. ;)

 

Wysłane z mojego GT-P5210 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W przypadku tego zegarka myślę o grubym pachu i jeżeli przestrzał ma wyglądać tak mniej więcej jak w ennebi to ja wolałbym z tego zrezygnować choć ciekawi mnie jakby to wyglądało po pokryciu dlc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 ciekawi mnie jakby to wyglądało po pokryciu dlc.

 

Pamiętaj o fabrycznym poprzecieraniu koperty - ona tak blisko krawędzi wcale nie musi być czarna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem dziury nadadzą charakteru... i użytkowości. To nie ma być wymuskany zegarek 


“There are far, far better things ahead than any we leave behind.” C.S. Lewis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Choć Ty jeden :P

Pociesza mnie to, że Marcin widać, że chce dla tego projektu jak najlepiej(w końcu to jego dziecko) i zrobi co w jego mocy, by zarówno użytkowo jak i wizualnie było możliwie najlepiej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z żalem, ale dla dobra sprawy jestem w stanie skłonić się w stronę rezygnacji z otworów przelotowych, choć mają one spory walor praktyczny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.