Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

QuadrifoglioVerde

Ankieta dot. szczegółów Forumowego zegarka VIS

Doprecyzowanie wyglądu Forumowego zegarka VIS  

171 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Dobra... Chciałbym wiedzieć jak ten zegarek będzie ostatecznie wyglądać - jest to o tyle ważne że od tego uzależniam dalsze uczestnictwo w projekcie.

Nie chcę tutaj niczego, ani nikogo ganić - ale powoli mam dosyć wszelkich zmian, odmiennych koncepcji i odchodzenia od wcześniej przyjętych założeń. 

Raz wygląda że projekt jest ukończony, a za chwilę ktoś piszę że to czy tamto trzeba zmienić, albo że jakiś element jest odrzucony i zaczyna się znowu debata co, dlaczego i co w zamian - to takie trochę mało poważne jest...


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale Piotrek, jak ma się do czynienia z mało poważnymi chińczykami to co poradzisz ? Możesz kupić podobny zegarek zrobiony przez Włochów za kilka-krotność ceny, i spać spokojnie. Po zaakceptowanym projekcie , oni sobie dopiero przypomnieli, że z czymś mogą być problemy. Że jak wr 200 to dekielek musi być gruby na 2mm, bo jak będzie 1,7mm to w miejscu gdzie musi jeszcze wejść wkładka plastikowa dekielek będzie za cienki i niby nie wytrzyma 200m. Ja nawet nie wiem czy to prawda, bo nie mam na ten temat wiedzy praktycznej. Współpraca z chińczykami to kupa nerwów, i nagłych niespodziewanych problemów. Wydaje Ci się, że wszystko z nimi uzgodniłeś, grafik robi rendery a oni wymyślają kolejne przeszkody i burzą Ci całą koncepcję w głowie. Trzeba to zaakceptować albo produkować w poważnej fabryce która przyjmuje zamówienia min 2000-3000sztuk, albo po prostu w Europie. Rozwiązanie które stosujemy jest oryginalne i nie mamy w tym doświadczenia, chińczyk także. Ja wiem co chcę, i zrobię tak aby uzyskać max.

 

Trzeba uzbroić się w cierpliwość, nie zbieram przecież jeszcze zaliczek. Będę zbierał jak będę miał pewność, że to co na renderach da się na pewno wyprodukować. Dzisiaj mi Henio w ogóle na moje pytania nie odpowiedział...nie wiem co kombinują, napisałem im że niech coś wymyślą tak aby nie zwiększać optycznie grubości zegarka a jednocześnie aby było wr20atm i plastikowa wkładka wlazła ( niestety u nich z kreowaniem własnych pomysłów jest słabo )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra - to zapytam inaczej, czy strona od "góry" czyli od tarczy będzie jeszcze zmieniana czy problematyczna jest tylko strona dekla?


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra - to zapytam inaczej, czy strona od "góry" czyli od tarczy będzie jeszcze zmieniana czy problematyczna jest tylko strona dekla?

 

Rendery się robią, cierpliwości, tam będzie ostateczny wygląd tarczy. Nie wklejam wam nie finalnych renderów, naszych prób z Michałem itd, bo będziecie znowu dyskutować o czymś co nie jest finalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja bym zrezygnował na deklu z wklejania plastiku (będzie szybciej i taniej), zostawił stalowy dekiel (nie uczula) i wygrawerował rysunek VISa i napis 1935-2015. Bo to przecież miał być hołd dla VISa.

 

Byłoby szybciej, taniej i zdrowiej. Tylko co ja tam wiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja bym zrezygnował na deklu z wklejania plastiku (będzie szybciej i taniej), zostawił stalowy dekiel (nie uczula) i wygrawerował rysunek VISa i napis 1935-2015. Bo to przecież miał być hołd dla VISa.

 

Byłoby szybciej, taniej i zdrowiej. Tylko co ja tam wiem.

Ten pomysł rozważyłbym jeśli z wkładki będą nici...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bez spiny, poczekajmy, coś wykombinują bo tak jak zostało wcześniej już napisane, wkładka była jednym z najważniejszych punktów tego projektu, jest co nietypowy pomysł i potrzebuje nietypowych rozwiązań. Trochę długo schodzi z VISem i dlatego do głów przychodzą różne pomysły ale ja bym na razie nic nie kombinował, nie zmieniał koncepcji, czekamy na rozwiązanie problemu z moletowaną wkładką ;)

trzymajmy się dobrych informacji - będzie świetna numeracja :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z dobrych informacji, znaleźliśmy czcionkę ( przpraszam, font ! , ostatnio ktoś objechał mnie za to :P ) która jest niemal identyczna jak ta stosowana na zamku visa. Szczególnie numer z boku koperty zyskał mięcha.

Tak naprawdę, po polsku nie nazywa się to czcionką tylko KROJEM, a nie fontem.

Czcionka to w zecerni, a font to nie po polsku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

no to czekamy :rolleyes:

Ludzie, litości!.. muszę wstać o szóstej! I jak tu czekać?!.. ;)

 

Wysłane z mojego D5503 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam budzik na 7.30 i mam nadzieję że jak wejdę tutaj rano to rendery będą już czekać :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam wstępny render ( z zastrzeżeniem że nie wolno mi wrzucać :P ) z dużymi szumami, no krój liter jest ideał. Jest bardzo militarnie. Wkładka dekla- świetna. To chyba najładniejszy zegarek inspirowany militariami jaki widziałem. Szkoda, że to tylko rendery :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O której zamierzasz wrzucić ostateczna wersję rendera.


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacytuję grafika:

 

"No to super. Na późny późny wieczór obrobię pierwszą sztukę tip-top. Jutro do nocy powinny zejść przy dobrych wiatrach pozostałe trzy. Bezdatowe powinny pójść raz-dwa bo dorenderuję tylko segmenty "

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam wstępny render ( z zastrzeżeniem że nie wolno mi wrzucać :P ) z dużymi szumami, no krój liter jest ideał. Jest bardzo militarnie. Wkładka dekla- świetna. To chyba najładniejszy zegarek inspirowany militariami jaki widziałem. Szkoda, że to tylko rendery :P

Nie ma to jak właściwie podkręcać atmosferkę :-))


Rem tene, verba sequentur.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przez te wrzutki QV nie będę mógł spać w nocy :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marcin weź pod uwagę jedną rzecz (a w sumie to dwie)  - większość z nasz zapisało się na zegarek dla siebie i tutaj nie ma problemu bo jeśli o mnie chodzi to mogę sobie czekać i specjalnie marudził nie będę i nawet mi nie bardzo zależy co tam wymyślicie na deklu... ALE część z nas zamówiło zegarki w czyimś imieniu, bazując na jakichś dostępnych na owy czas danych. Wiadomo że w przypadku jakichś zmian kosmetycznych nikt się nie obruszy, ale jeśli zmiany zaczynają przybierać poważny charakter to zaczyna się robić nie ciekawie (pisałem o tym w temacie Formmeister'a ) bo trzeba tłumaczyć i argumentować od nowa.

W związku z powyższym może dobrze byłoby aby grafiki pojawiły się w temacie dopiero w momencie jak będzie już na 100% pewne że Heniek poradzi sobie z projektem i że żadnych zmian już nie będzie...


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grafiki te potrzebne są także mi po to aby pokazać Heńkom jak chcemy aby to naprawdę wyglądało. Mają być jakby zdjęciem do skopiowania.

Trudności są zawsze a zegarek i tak powstanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trudności są zawsze a zegarek i tak powstanie.

krótko, zwięźle i na temat :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiem, że już dużo powiedziano o wkładce z tworzywa w deklu ale dla mnie też jest ona bardzo ważna i spokojnie przeboleję WR100 na korzyść ładnej wkładki

pistolety pod wodą niespecjalnie strzelają więc nie ma sensu walczyć o cyferkę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krupik, dla mnie wr 200, a wr 100 to nie tylko cyferka...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WR 200m jest ważne ale WR 100m moim zdaniem wystarczy o ile kronka będzie zakręcana. Gdyby miała być zwykła to  jednak dekiel dla mnie ma drugorzędne znaczenie. poza tym to nie wiem jaki materiał ma być na deklu ale G10 lub tp to może byc niezły "depilator"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.