Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

QuadrifoglioVerde

Ankieta dot. szczegółów Forumowego zegarka VIS

Doprecyzowanie wyglądu Forumowego zegarka VIS  

171 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

Zmiana w deklu na plus, ale tarcza w poprzedniej wersji moim zadaniem wyglądała lepiej.

 

Wysłane z mojego D5503 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dekiel ok. Ale na tarczy za duzo sie dzieje juz. Moze samo logo Vis pod godz 12-ta tylko?. Ale tez uwazam ze poprzednia tarcza jest najlepsza i ponownie sie utwierdzam ze w wersji bez daty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy dzieje się za dużo? jest tyle samo co wcześniej tylko zamiast loga VC jest VIS a zamiast napisu VIS 1935-0 jest napis automatyczny :P

wg mnie taka tarcza byłaby super, smaczki w postaci logo VISa i motyw z łuską świetny.

tylko gdzie render czarnego bez daty? :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dekiel tak. Tarcza nie.

 

 

Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk


“There are far, far better things ahead than any we leave behind.” C.S. Lewis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co to ruszać? Wcześniej było dobrze. Na deklu logo VIS jest ok. 

Tarcze zostawiłbym w spokoju, za bardzo kojarzy mi sie to z zegarkami - reklamówkami FC Barcelona.

 

Ostatecznie to logo VIS na tarczy - jeśli się ktos uprze - może być, ale ten nabój - mówię "nie".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dekiel ok. Ale na tarczy za duzo sie dzieje juz. Moze samo logo Vis pod godz 12-ta tylko?. Ale tez uwazam ze poprzednia tarcza jest najlepsza i ponownie sie utwierdzam ze w wersji bez daty.

Jak coś zmieniać to... logo Vis pod 12-tą, to może być dobry pomysł, ale układ tarczy jednak w starej wersji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że jestem w odosobnieniu z moimi poglądami, ale mi ta koncepcja bardzo się spodobała. Gratuluję pomysłów.


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kwiatek

Jeśli mogę wyrazić swoje zdanie to tutaj tarcza mi się nie podoba. Wcześniejsza zdecydowanie lepsza. Natomiast dekiel tutaj bardzo fajny.

Zmieniam zdanie!

Po skopiowaniu wszystkich wzorów i porównaniu na komputerze a nie telefonie jak wcześniej stwierdzam że tarcza z logo na 3 i 9 wygląda najlepiej i bardzo ciekawie (smacznie).

Jestem za! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Logo vis na pewno na plus. Ten drugi motyw byłby idealny na dekiel (dekiel jako część łuski) no ale jest już motyw okładziny który też jest świetny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

+ dla dekla, - dla tarczy

 

Wypalcowane na ekranie telefonu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dekiel - jestem ZAAAAAA (sugerowałbym jednak pozbycie się napisu "oksydowana" za stal nierdzewna - wysoce nielogiczne)

Tarcza - nie jest zła, logo VIS - super że jest, ale napis automatyczny w stylizowanym na dno pocisku znaku nie do końca do mnie przemawia.

 

Kiedy będą sample ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmieniam zdanie!

Po skopiowaniu wszystkich wzorów i porównaniu na komputerze a nie telefonie jak wcześniej stwierdzam że tarcza z logo na 3 i 9 wygląda najlepiej i bardzo ciekawie (smacznie).

Jestem za! :)

Polecam obejrzenie wszystkim na komputerach w powiekszeniu. Ten design nie jest przypadkowy. To jeszcze bardziej indywidualizuje projekt chodz wymaga prxyzwyczajenia. Im dłużej bedziecie na to patrzyć tym bardziej będzie Wam sie podobało. Zaklecie napisu Automatyczny w formie spłonki to nie tyle nawiazanie do rzeczywistych nabojów 9mm parabellum ktore zjadał VIS to takze forma naszywki batalionowej na ramieniu żołnierza.

Orientacja na osi poziomej jest naturalna dla wszelkich wojskowych oznaczen. Trzeba wyrzucic z glowy orientacje pionową ktora jest naturalna dla zegarkow klasycznych.

To zegarek narzedziowy... Tool watch i odejscie od utartych schematow jest moim zdaniem na plus. Nie wiadomo czy ta wersja ostatecznie stanie sie finalną ale dyskutowac mozemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Obejrzałem. Macie rację. Jest lepiej. To wymagało dłuższego popatrzenia, i tak jak Kwiatek napisał, w komputarze, a nie telefonie. Oczywiście mam tu na myśli tarczę, bo dekiel od początku wydawał mi się znacznie ciekawszy. Może już zdążyłem polubić tę poprzednią tarczę i stąd opór przy pierwszym wrażeniu?...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Orientacja na osi poziomej jest naturalna dla wszelkich wojskowych oznaczen. Trzeba wyrzucic z glowy orientacje pionową ktora jest naturalna dla zegarkow klasycznych.

To zegarek narzedziowy... Tool watch i odejscie od utartych schematow jest moim zdaniem na plus. Nie wiadomo czy ta wersja ostatecznie stanie sie finalną ale dyskutowac mozemy.

i to jest sedno, VIS ma być VISem i od razu z daleka ma nie pozostawiać co do tego złudzeń, nie róbmy zegarka z hasłami w stylu "bo w XXX jest tak to tutaj też tak zróbmy"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie tarcza powinna zostać tak jak to było przyjęte na początku. Ma być surowa w wyrazie, prosta. Jak nóż, młotek itp. a tu przez dodanie tych elementów zaciera się odbiór ciekawych, ładnych ale mocnych akcentów jakim są cyfry.

Ja jestem zdecydowanie za nie grzebaniem już przy tarczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aby unaocznić problem z logo pod 12tką i niedociążeniem lewej strony tarczy gdyby pozostawić tam klasyczny napis zamiast spłonki. Ale forum zamula :/

 

PR1.png

PR3.png

PR4.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poprzednia tarcza bardziej mi pasowala choc patent z luska tez niezly tylko moze w innym ustawieniu...

 

natomiast nowy dekiel jak najbardziej OK :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie się nowa koncepcja tarczy nie podoba. Niepokoi mnie, że dobrą, przedyskutowaną i uzgodnioną (wybraną nawet) koncepcję teraz poddaje się dyskusji i próbie zmiany.

Proszę zwrócić uwagę na drobny zabieg socjotechniczny wykonany przez grafika przygotowującego render: Ustawienie wskazówek (szczególnie godzinowej) akurat bardzo dobrze koresponduje z logo VIS na tarczy. Ale w innych ustawieniach to już tak dobrze wyglądać nie będzie. Mam nadzieję, ze w ogóle w naturze takie ustawienie wskazówek nie będzie występować, bo to oznaczałoby zepsuty zegarek :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę zwrócić uwagę na drobny zabieg socjotechniczny wykonany przez grafika przygotowującego render: Ustawienie wskazówek (szczególnie godzinowej) akurat bardzo dobrze koresponduje z logo VIS na tarczy. Ale w innych ustawieniach to już tak dobrze wyglądać nie będzie. Mam nadzieję, ze w ogóle w naturze takie ustawienie wskazówek nie będzie występować, bo to oznaczałoby zepsuty zegarek :-P

słaby argument. zauważ, że na poprzednich renderach najczęściej widać godzinę 10:10 co faworyzuje logo pod godziną 12. QV wyżej napisał ocb z logiem pod 12 - tak jest w 90% zegarków, teraz kwestia czy chcemy oryginalny i wyróżniający się zegarek dedykowany konkretnemu pistoletowi czy jakiś tam zegarek militarny podobny do jakiegoś tam innego zegarka militarnego.

poza tym Picasso też miał pewne zdanie nt symetrii  :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też ponownie obejrzałem ten render ale na komputerze a nie na telefonie i...zmieniam zdanie. Jest ok. W pionie zupełnie to nie pasi. Nawet zaczyna to mi sie podobac- choc przekonania nie mam do konca ( logo i napis automatyczny w poziomie). Kwestia opatrzenia sie i przyzwyczajenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mieliśmy nie zajmować się już tarczą. Jeśli pojawiają się nowe "wizje" to co najwyżej jako nowe wersje. Doprodukujemy tarcze jako dodatek. Ale jak można namawiać kogokolwiek na zegarek skoro co chwila zmienia się koncepcja tarczy, a było to uzgodnione juz kilka razy. Mamy projekt który jest świetny i nie ulepszajmy na siłę. "Lepsze jest wrogiem dobrego" pamiętajmy o tym.


Na świecie są tylko 10 rodzaje ludzi. Ci co znają system dwójkowy i ci co go nie znają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Jeśli dobrze się orientuję, to parę osób złożyło zamówienia w imieniu swoim i znajomych. Rozumiem, że te osoby mogą mieć obiekcje do kolejnych modyfikacji. Jednak z drugiej strony rozważane (bo w końcu poddane dyskusji) zmiany dotyczą drobnych detali w sferze wyglądu, a nie technikaliów zegarka. Od początku wiadomo, że to żywy projekt, a nie wybór z ekspozycji sklepowej. Jeśli tylko zmiany są natury estetycznej, to nie zamykajmy sobie drogi do lepszego.

 

Przy okazji dodam, że okno daty skutecznie burzy harmonię tarczy.

 

Wysłane z mojego GT-P5210 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.