Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

QuadrifoglioVerde

Ankieta dot. szczegółów Forumowego zegarka VIS

Doprecyzowanie wyglądu Forumowego zegarka VIS  

171 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Dlatego tu data jest tak potrzebna i pasuje jak dzwonek zającowi na... ogonie..;).. Ale oczywiscie czesc lubi i woli z data i nie wyobraza sobie zegarka bez daty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten napis "automatyczny" pasuje w tym projekcie podobnie jak okno daty...

Analogicznie z dekielkowym stal nierdzewna...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masakra.

Można patrzeć długo  na ten pomysł i nic z tego nie wynika. Robi się jakoś tak "reklamówkowo"

Ja rozumiem że Ci którym bardzo zależy na projekcie widzą po pewnym czasie plusy w takim wyglądzie tarczy ale o ile było pisane że okno daty zaburza harmonię tarczy o tyle te nowe dodatki sa po prostu kiepskie.

Zróbmy jeszcze pistolecik na przeciwwadze sekundy  i orła na deklu  to będzie przebój każdego odpustu. O napisie "oksydowany" nie wspominam nawet bo nie wiem co to ma być i czemu służyć a dotychczasowe tłumaczenia zupełnie mnie nie przekonują. 

 

Edycja

No chyba że idziemy w stronę allegrowych tworów

5233387201.jpg

5233338574.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

reklamówkowo? jak można dedykować zegarek konkretnemu pistoletowi nie nawiązując do niego? to jak jakby rzeźbiarz chciał zrobić posąg dedykowany wieży Eifla ale żeby nie było reklamówkowo to zrobił grabie w bite w ziemie :huh: od samego początku było jasne "zegarek w hołdzie pistoletu VIS" a nie jakiejś pierwszej lepszej pukawki na kapiszony. zegarek jest wyrazisty ale bez loga można powiedzieć że jest dedykowany ogólnie broni palnej bo brakuje kropki nad "i" która jasno mówiła by "oo to temu konkretnemu pistoletowi jest dedykowany ten zegarek". Jak można dedykować coś komuś/czemuś, nie wymieniając do kogo jest dedykacja, nielogiczne...

poza tym nie przesadzajmy, Breitling for Bentley, Ball for BMW czy choćby Vostok Anchar, zegarek VIS z logiem "VIS" nie byłby przerostem formy nad treścią

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... Robi się jakoś tak "reklamówkowo"...

Nawet robi się nacjonalistycznie - bo i polski ten  VIS, no ale na szczęście orzełka nie ma bo to byłby dopiero obciach na całą Europę i świat. Ręce nie tylko już opadają ale i odpadają. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy dla Ciebie orzełek to jest obciach?


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kwiatek

Romku to porównanie lekko niesmaczne...nie trafne...i jakoś tak dziwnie po wstawieniu tych zdjęć...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

reklamówkowo? jak można dedykować zegarek konkretnemu pistoletowi nie nawiązując do niego? to jak jakby rzeźbiarz chciał zrobić posąg dedykowany wieży Eifla ale żeby nie było reklamówkowo to zrobił grabie w bite w ziemie :huh: od samego początku było jasne "zegarek w hołdzie pistoletu VIS" a nie jakiejś pierwszej lepszej pukawki na kapiszony. zegarek jest wyrazisty ale bez loga można powiedzieć że jest dedykowany ogólnie broni palnej bo brakuje kropki nad "i" która jasno mówiła by "oo to temu konkretnemu pistoletowi jest dedykowany ten zegarek". Jak można dedykować coś komuś/czemuś, nie wymieniając do kogo jest dedykacja, nielogiczne...

poza tym nie przesadzajmy, Breitling for Bentley, Ball for BMW czy choćby Vostok Anchar, zegarek VIS z logiem "VIS" nie byłby przerostem formy nad treścią

Poprzednia wersja wystarczająco nawiązywała i była  ciekawie ascetyczna. Kwestią do dyskusji  była tylko data.  

Nawet robi się nacjonalistycznie - bo i polski ten  VIS, no ale na szczęście orzełka nie ma bo to byłby dopiero obciach na całą Europę i świat. Ręce nie tylko już opadają ale i odpadają. 

 

Ręce jak komus odpadają  to przykro ale może nie szkoda i łatwiej będzie zachować trzeźwość umysłu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Coś mi się widzi, że byłoby lepiej, gdyby poddane pod dyskusję propozycje pojawiły się na przykład dopiero jutro... i bez wzgledu na ostateczną akceptację, czy dezapropbatę osób zaangażowanych w projekt. Dziś czas świąteczny, są emocje,.. sentymenta... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Romku to porównanie lekko niesmaczne...nie trafne...i jakoś tak dziwnie po wstawieniu tych zdjęć...

Marcin - to nie jest porównanie. 

Niesmaczne?!

Nietrafne?

Ma pokazać/wyolbrzymić nietrafność nowego projektu tarczy.

Moim zdaniem jest zecydowanie za dużo zbędnych rzeczy na tarczy.

 

Prosze nie wyciągać pojedyńczych słów z kontekstu tylko pisząc w odpowiedzi traktować post jako całość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mieliśmy nie zajmować się już tarczą. Jeśli pojawiają się nowe "wizje" to co najwyżej jako nowe wersje. Doprodukujemy tarcze jako dodatek. Ale jak można namawiać kogokolwiek na zegarek skoro co chwila zmienia się koncepcja tarczy, a było to uzgodnione juz kilka razy. Mamy projekt który jest świetny i nie ulepszajmy na siłę. "Lepsze jest wrogiem dobrego" pamiętajmy o tym.

 

W sumie racja... może niech lepiej pozostanie jak było... po przemyśleniu sprawy też uważam że nie ma co kombinować.


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sztuka cała polega na tym aby w wyważony i delikatny sposób oddać nawiązanie do czegoś. Oddać klimat, zadbać o niuanse. A tu jest w po prostu tego za dużo.

Tak jak przy Arctowskim pingwinek to przegięcie, tak i "wzbogacanie" tarczy niczemu dobremu nie służy.

 

Projektując rzeźbę nawiązującą do Wieży Eiffla, nie trzeba rzeźbić wieży, albo dawać napis pod daną rzeźbą "rzeźba inspirowana Wieżą Eiffla.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co rozumiecie przez "za dużo na tarczy" skoro już wcześniej napisałem - było logo VC i napis VIS, w tej wizji jest logo VIS i napis automatyczny tylko zamiast w pionie to poziomo. można nawet powiedzieć że jest bardziej spójnie bo mamy 2 konkretne podobne elementy na tarczy a nie logo i napis.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaklecie napisu Automatyczny w formie spłonki to nie tyle nawiazanie do rzeczywistych nabojów 9mm parabellum ktore zjadał VIS ...

 

Prosiłbym o precyzyjne wyrażanie się. Napis "automatyczny" jest wpisany w dno łuski/naboju a nie spłonki. Spłonka to centralny element dna łuski/naboju, który nota bene w przedstawionym projekcie jest za duży w porównaniu do całości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy dla Ciebie orzełek to jest obciach?

Jeśli to ja jestem wywołany do odpowiedzi, to mój poprzedni post miał być ironiczny - nie wprost przeciwnie i nie miałbym nic przeciw gdyby się pojawił taki jak w VISie obok numeru.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sobie zapamietam kto jest przeciwko i im specjalnie zrobie wersje bez logo VIS a reszta dostanie z logo vis i kopią licencji na jego uzycie z Fabryki Broni. Może tak być?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z licencją będą tylko sztuki od 001/150 do 009/150 ;)  numer 007/150 będzie hersztem bandy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sobie zapamietam kto jest przeciwko i im specjalnie zrobie wersje bez logo VIS a reszta dostanie z logo vis i kopią licencji na jego uzycie z Fabryki Broni. Może tak być?

+1 byle z datą :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ten nowy koncept na tarczę i dekiel jest bardzo smaczny, o wiele lepiej to wygląda

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do mnie nowa koncepcja nie trafia, przeładowana (sic..) ta tarcza jest w takiej wersji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi także najnowsza wersja tarczy bardzo się podoba. Ale gdy ją na początku zobaczyłem, to usztywniłem się na stanowisku, że odbiegamy od czegoś, co było dobre.

 

Rację ma Marcin, że ta wersja tarczy wiele zyskuje po bliższym poznaniu.

 

Co do okrągłego logo nawiązującego do dupki łuski - w centralnym polu (spłonce) uzupełniłbym grafikę o niesymetrycznie zlokalizowany punkt uderzenia iglicy.  To taki mały niuans, ale sprawi, że to okrągłe logo będzie dużo ciekawsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dekiel z VISem jest świetny, tarcza już nie - wolę poprzednią, jest bardziej surowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie jestem za pierwszą wersją tarczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.