Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

QuadrifoglioVerde

Ankieta dot. szczegółów Forumowego zegarka VIS

Doprecyzowanie wyglądu Forumowego zegarka VIS  

171 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

@zasadas

Na starą tarczę zapisało się 150 osób (piszę osób ale chodzi mi o zegarki) i jest to fakt. Policz ilu osobom podoba się nowa tarcza  i odjmij od  150 to będziesz miał odpowiedź. Będzie łatwo bo to od 108/109 strony tylko. 

Oczywiscie nie będzie to realny obraz chętnych na daną wersję ale chyba nie myślisz że QV zrobi nową ankietę?

Bierzesz pod uwagę to że nie każdy zapisany sledzi ten wątek regularnie?

 

Nie ma z mojej strony żadnej personalnej wycieczki ani agresywnych wpisów.

Twoja wypowiedź ktorą zacytowałem była przekręcaniem faktów i ja na to odpowiadam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@zasadas

Na starą tarczę zapisało się 150 osób. Policz ilu osobom podoba się nowa tarcza  i odjmij od  150 to będziesz miał odpowiedź. Będzie łatwo bo to od 108/109 strony tylko. 

Oczywiscie nie będzie to realny obraz chętnych na daną wersję ale chyba nie myślisz że QV zrobi nową ankietę?

Bierzesz pod uwagę to że nie każdy zapisany sledzi ten wątek regularnie?

 

Nie ma z mojej strony żadnej personalnej wycieczki ani agresywnych wpisów.

Twoja wypowiedź ktorą zacytowałem była przekręcaniem faktów i ja na to odpowiadam.

 

 

A co powiesz, jeśli na nową tarczę jest 180 chętnych? Sam mam od wczoraj 5 zainteresowanych znajomych po tym jak im pokazałem rendery. Poza tym ludzie o których mówisz nie zapisali się na tarczę! Jak to brzmi nawet?! To byli ludzie zapisani na zegarek w hołdzie VISa i ogólny zarys idei projektu, i tych idei nie zawiedziemy, gwarantuję Ci to. Co więcej- teraz dopiero zbliżyliśmy się do ideału. Masz logo VISa, inne szczególiki, czego chcesz więcej? Bo mniej nie wchodzi w grę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak tak, i to nie jest ściema. Nie strzelałem z ViSa nie będę kłamał, ale odbudowywałem konstrukcję z dokumentacji i to jest dokładnie to o czym mówiłem. Ci co piszą "to przecież prosty surowy pistolet" nie wiedzą chyba tego co trzeba. Rzućcie okiem (pozwolę sobie na mały spoilerek). Porównajcie z Coltem 1911 i powiedzcie szczerze że to równie prosta konstrukcja.

I owszem jak komuś nie pasi, to niech sobie łyknie prostego chińczyka. Okrągła tarcza w kolorze tęczy jaki chce i dwie wskazówki, a my spokojnie przemyślimy w tym czasie, co jest piękne i praktyczne zarazem, i zamkniemy dzień z uśmiechem na twarzy, czekając na zegarek jak ten inżynier co zaprojektował VISa i puścił rysunki na warsztat w oczekiwaniu na swoje dziecko. Mam z tym kontakt na co dzień, wiem co to za radocha i nie oddam tego za nic.

 

 

xkdLNQ3.jpg

Bez nerwów :P


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tą nową tarczą to i ja bym wziął. Ze dwa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę wstać!

Decyzja nie została podjęta ostateczna co do tarczy ( będzie albo ta nowa albo ta stara ) bo zależy jeszcze od czynników na które my nie mamy wpływu i nie ma sensu tutaj ich poruszać ale Ja pod ta nową tarczą się podpisuję obyma rencywami i kładę na stół swoją głowę. Nie jestem dobry w wielu rzeczach ale akurat gust mam dobry ( po matce :-) . Design to moje hobby, i tandetność i fałsz w designie wyczuwam na kilometr. Ta nowa tarcza jest cholernie dobra..i będzie stanowiła o wyjątkowości tego zegarka. Kto tego nie widzi teraz to to zobaczy z czasem i mi podziękuje. Piękne rzeczy nie zawsze podobają się pierwszego dnia. Logo VIS jest tak cholernie dobre, obrazujące siłę, prostotę, bezkompromisowość że po prostu szkoda je marnować tylko na dekielek. Po prostu szkoda tak wybitnie dobrego logo. Nie wiele ładnych rzeczy my Polacy stworzyliśmy ale akurat pistolet VIS to majstersztyk. ( obejrzyjcie sobie zdjęcia w sieci jak był wykonany colt 1911 a jak VIS..niby baza ta sama ale jakość i detal zupełnie inna )

Może my sami nie potrafimy tego docenić, bo znacznie więcej publikacji o tej broni znajdziecie na Youtube po angielsku niż po Polsku.

Sławmy to co Polskie, to co nasze! to co dobre!

Można usiąść.

Dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stałem ale teraz już na siedząco piszę:)

Marcin - oczywiście nie wątpię w Twój gust, znajomosć tematu, itd, i byc może jest tak jak piszesz że zegarek zyska przy bliższym poznaniu. Ale zapytam tylko - czy bierzesz jeszce pod uwagę jakiś kompromis czy będzie albo ta albo ta wersja?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stałem ale teraz już na siedząco piszę :)

Marcin - oczywiście nie wątpię w Twój gust, znajomosć tematu, itd, i byc może jest tak jak piszesz że zegarek zyska przy bliższym poznaniu. Ale zapytam tylko - czy bierzesz jeszce pod uwagę jakiś kompromis czy będzie albo ta albo ta wersja?

 

Jeśli nie pojawią się jakieś nowe okoliczności nie zależne od nas to będzie albo stara albo ta nowa. Przetestowałem z grafikiem wszystkie konfiguracje umieszczenia oznaczeń na tarczy. I w przypadku umieszczenia logo VIS, nie ma po prostu lepszej, nie przy takich indeksach nie przy takim rozłożeniu ich na tarczy itd. To obecne ułożenie daje najlepszą optykę, każde inne było tylko gorsze. Tutaj nie ma miejsca na kompromis...nic lepszego się nie wymyśli. Już kolega kerajek próbował...wszyscy widzieli jak to wyglądało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja swoje trzy grosze wtrącę jeszcze...

 

Panowie niezależnie od tego która tarcza będzie w tym zegarku to na 100% będzie to zegarek wyjątkowy i niepowtarzalny, a o to chyba chodzi c'nie?  ;)


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cytuje kolegę dla, którego zamawiałem zegarek.

 

"A co to za kupa sie pojawiła?"

 

Niewybredny komentarz, ale wniosek jest jeden. Lepsze jest wrogiem dobrego

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Logo vis ok niech bedzie w tym miejscu i w takiej postaci ale naprawde nic innego dobrze nie wygladalo jak ten napis automatic zawiniety w koleczko? Ta luska jest obciachowa i tyle. Moze zwyczajny poziomy napis automatyczny?

 

 

Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk


“There are far, far better things ahead than any we leave behind.” C.S. Lewis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już porównywać, to raczej te rendery:

 

 

vis_II.jpg

 

fin1_1709_16_03_15_rev2.jpg

 

Jeszcze raz pozwolę sobie wkleić te zdjęcia porównawcze. Gdy na nie patrzę to utwierdzam się w przekonaniu, że pierwotna koncepcja bez logo VIS na tarczy, a tym bardziej bez napisu "automatyczny" w kółeczku (tak wiem na spłonce :/) była znacznie lepsza. Sam napis Vis nad "6" i genialne logo VC były świetnym zestawieniem. 

Po zmianach zegarek wygląda jak noname z dorysowanym na siłę logiem vis.

 

Logo VIS prezentuje się genialnie moim zdaniem na deklu. Idealnie nawiązuję do logo na rękojeści pistoletu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cytuje kolegę dla, którego zamawiałem zegarek.

 

"A co to za kupa sie pojawiła?"

 

 

Kolega rozumiem designer i ekspert zegarkowy?

 

Czy rano to powiedział? :)


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może zamiast dupki łuski wbić tam logo VC?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można nie wypełniac kolorem środka/spłonki, wtedy zniknie na tarczy. Próby z logo VC były w tym miejscu, nie pasowało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość romseyman

Można nie wypełniac kolorem środka/spłonki, wtedy zniknie na tarczy. 

I to jest dobra koncepcja.  :)  O ile kolko zostanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość romseyman

A może okno datownika może być okrągłe?

Byla na ten temat ankieta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okrągłe okno datownika byłoby świetnie maskowane tą spłonką w łusce. ;) W

 

Ale tak naprawdę to jest mi wszystko jedno. Moim zdaniem ostatnie zmiany są na plus.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość romseyman

Okrągłe okno datownika byłoby świetnie maskowane tą spłonką w łusce. ;) 

 

 

Pomysl swietny ale czy byloby to technicznie wykonalne zachowujac uklad logo i kolko na jednej poziomej osi tak jak zaproponowal QV? Ciezko to zgrac. Daty raczej przesunac sie nie da.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Śledząc ostatnie parę stron właśnie zrozumiałem, że "przeciwnicy" nowej koncepcji tarczy właśnie dowiedli, że jest ona świetna. Jak? Otóż wychodząc z założenia, że tak nie jest, doszli do absurdu, przez co, drogą deductio ad absurdum dowiedli mylności pierwotnego założenia. Gratuluje! ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi bardziej podoba się poprzednia wersja z logo VC, jest idealnie wyważona. Logo VIS wystarczy na deklu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo gdyby data była w spłonce to ja wziąłbym nawet brązowego z datą. A tak jakoś tylko czarny dobrze komponuje ten kwadrat okna, więc póki co no date. ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po długim zastanowieniu i długim oglądaniu wszystkich propozycji jestem zdecydowanie za nową tarczą z logiem Visa.

Zapisałem się na brązowy bez daty alu tu data może byc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowa wersja zdecydowanie lepsza od starej, jest moc.


"Poprawna polszczyzna źródłem sukcesów w życiu prywatnym i zawodowym!"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.