Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

QuadrifoglioVerde

Ankieta dot. szczegółów Forumowego zegarka VIS

Doprecyzowanie wyglądu Forumowego zegarka VIS  

171 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Mnie się błyszczące elementy nie podobają, ale może faktycznie zupełnie inny będzie odbiór całości na żywca. Na pewno nie ma co kombinować ze szczotkowaniem, bo po pokryciu efekt może być nijaki.

Dołączam głos do grubych wskazówek, ale żeby nie właziły na indeksy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten Ennebi (trochę bling bling) to faktycznie inna bajka niż VIS, mimo, że inspiracje widać wyraźnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też uważam, że ważniejsze niż grubość wskazówek jest to by nie wchodziły na indeksy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mimo wszystko zegarek Ci się nie podoba to masz prawo zrezygnować z projektu. Przecież to jasne. Wszystkim nie dogodzę. To nie ejst zegarek który będzie się podobał wszystkim. Dla jednych jest cudem dla innych absolutnie nie do przełknięcia i to jest właśnie jego zaleta.

Mam prawo zrezygnować z projektu,  a czy nie mam prawa aktywnie w nim uczestniczyć? Tym bardziej, że parę postów wcześniej pytasz nas o opinię. 

 

michniknieadam - widziałeś kiedyś na żywo zegarek z tak polerowanymi wskazówkami, matową tarczą i wypukłym szkłem?

Jak  dla mnie to jest taka dyskusja "na wyrost" - bo na zdjęciu makro Wam się wydaje że te wskazówki i koronka błyszczą jak "psu jaja" - ale jeśli przyjrzycie się zegarkom które macie na ręce to się okaże że w większości z nich wskazówki (o ile maja wskazówki) są polerowane - ale nawet tego nie zauważyliście... i skoro sami kupiliście te zegarki to pewnie Wam się podobały ;)  A tu takie larmo...

Co do koronki to założę się że jak zegarek będziecie już mogli obejrzeć na żywo to Wam się spodoba - nie można wyrabiać sobie opinii o zegarku na podstawie zdjęć w dużym powiększeniu.

 

Proponuje zaufać QV... 

 

Edit: Co do szerokości wskazówek to jakiejś piorunującej różnicy nie ma - więc wszystko mi jedno.

 

Nie czepiam się wskazówek a koronki. Czy to makro czy mikro wybija się ordynarnie na pierwszy plan.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie, wybija się, czyli tak jak chciał QV.

 

I tu pytanie do Kierownika: czy mógłbyś poświęcić jedną koronkę i wsadzić ją na dobę do wody z solą? Efekt doświadczenia da pogląd nam, wyznawcom patyny na to jak będzie wyglądała powłoka koronki po jakimś czasie kontaktu ze skórą, potem i czym tam jeszcze co kto ma na rękach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może by tak, minutowa z OLD HAND a godzinowa z NEW HAND? Chyba wskazówki nie są sporym kosztem, zwłaszcza, że wybieramy je z katalogu, oraz że jest to limitowana edycja.

Wtedy, mamy:

- większą różnicę (na plus +) między szerokością godzinowej z NEW i minutowej z OLD

- minutowa z OLD HAND (przynajmniej na renderze) nie nachodzi na indeksy, kolejny plus

- sekundowa super właśnie z tą luminową (choć sekunda koloru czarnego z lumą też byłaby niezła z uwagi na czerń całego zegarka)

Koronki bym nie szczotkował - jest to niezły smaczek właśnie dla edycji limitowanej ... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Właśnie, wybija się, czyli tak jak chciał QV.

 

I tu pytanie do Kierownika: czy mógłbyś poświęcić jedną koronkę i wsadzić ją na dobę do wody z solą? Efekt doświadczenia da pogląd nam, wyznawcom patyny na to jak będzie wyglądała powłoka koronki po jakimś czasie kontaktu ze skórą, potem i czym tam jeszcze co kto ma na rękach.

Wątpię, żeby to doświadczenie czegokolwiek dowiodło. Pomijam fakt, że koronka jest w PVD, ale nawet gdyby była z "żywej miedzi", to doba w zanużeniu nic nie zmieni, bo do oksydacji potrzebny jest tlen, którego w słonej wodzie w słoiku po ogórkach będzie jak na lekarstwo. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wystarczy zamoczyć w słonej wodzie i położyć na półce  :P

po 24h nie wiem czy coś będzie widać ale po miesiącu już powinno coś się dziać. tylko jak to PVD będzie reagować, to jest pytanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie paska, trochę się pobawiłem paintschopem, przerobiłem projekt paska do VISa, na taki w całości ze skóry, zdj 1. A niżej zdj. 2 moje dzieło z wczoraj, skórzany ręcznie szyty

post-70090-0-92869400-1450636718_thumb.jpg

post-70090-0-42615600-1450636742.jpg

post-70090-0-22797500-1450636785.jpg


Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dla mnie również wskazówka może być szersza mam nadzieje ze nie będzie bardzo zachodziła na indeksy 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wskazówki się szukają nowe. Mają nie wchodzić na indeksy. Ponoć te co założyli do sampla to w ogóle są jakieś inne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tak to tydzień dyskusji ( w której również uczestniczyłem) poszedł na marne ;). Ale dobrze, że czuwasz nad projektem. My mamy o czym popisać, poglądy się ścierają, a projekt zmierza do celu. Nasunęło mi się niczym nie uzasadnione porównanie, ale w pozytywnym tego słowa znaczeniu. "...psy szczekają, a karawana idzie dalej.." Mam nadzieję, że się nikt nie obrazi (sam jestem pierwszym szczekaczem tego projektu :D), ale dobrze, ze nie słuchasz wszystkich sugestii.

Wesołych i spokojnych świąt.  


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bardzo szanuję wasze pomysły i poglądy i wielokrotnie pod waszą presją ( pozytywną ) zmianiałem pewne rozwiązania. Ale adamniemichnik, wyrażał je w tak ostry sposób jakby faktycznie był jednak tym Michnikiem :D . Mimo wszystko oczywiste jest że każdy chce aby wyszło jak najlepiej. Ja jednak nie mogę się miotać i muszę w końcu podjąć jakąś decyzję bo terminy gonią. Dostałem propozycje nowych wskazowek, przygotujemy wizu i wrzucę tutaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy potrzebnie rzuciłeś to pytanie, ale skoro padło to osobiście wahałem się bardzo, a że jestem zwolennikiem braku blask to i oddałem głos na szczotkowanie. A skoro decyzja zapadła demokratycznie i jednak przyznaję, że właśnie ten blask może być dopełnieniem projektu to z niecierpliwością oczekuję efektu na nadgarstku. Chyba nazbyt koncentrujemy się na odbiorze produktu ze zdjęć w dużym powiększeniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bardzo szanuję wasze pomysły i poglądy i wielokrotnie pod waszą presją ( pozytywną ) zmianiałem pewne rozwiązania. Ale adamniemichnik, wyrażał je w tak ostry sposób jakby faktycznie był jednak tym Michnikiem :D . Mimo wszystko oczywiste jest że każdy chce aby wyszło jak najlepiej. Ja jednak nie mogę się miotać i muszę w końcu podjąć jakąś decyzję bo terminy gonią. Dostałem propozycje nowych wskazowek, przygotujemy wizu i wrzucę tutaj.

 

Każdy jest poddenerwowany ale to też dobrze świadczy, że nam zależy, jak sam zauważyłeś, aby wyszło jak najlepiej:)

Jak to mówi, trendriserczer(-ka) i projektant(-ka), z którym dzielę życie: "W projektowaniu nie ma miejsce na demokrację".

Skoro jesteś pewien, że tak będzie lepiej to działaj z własnym wyczuciem.

Radosnych Świąt!

P.S. Tylko proszę mnie, czy moich wypowiedzi więcej nie porównywać do Adama :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z całym szacunkiem - na autorytaryzm można sobie pozwolić, gdy coś się tworzy od a do z. W tym przypadku wiele elementów to wynik kompromisu a koronka jest jednym z nich i mimo wcześniejszych obaw wcale nie jestem pewien czy najgorszym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świecąca koronka musi zostać. Moim zdaniem bardzo fajny element, ciekawy akcent w  zegarku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj byłem u Marcina i widziałem sampla koperty z koronką na docelowym pasku. Co prawda nie w docelowej powłoce ale zawsze. Wrażenia jak najbardziej na +, wcześniej też obawiałem się błyszczącej koronki ale po obejrzeniu na żywo stwierdzam że za nic bym jej nie zmieniał. Połysk nie jest bardzo nahalny i idealnie pasuje do koncepcji, poza tym wystarczy złapać za nią i już przestaje się tak mocno świecić - tłuszcz i pot z palców sprawia że świeci się mniej.

Jeżeli chodzi o wskazówki to zostałby przy koncepcji polerowanych i raczej szerszych, ważna jest różnica szerokości między godzinowa a minutowa.

Jedyne co mi średnio się podoba to okienko daty, nie wiem czemu zostało ustalone na prostokątne ale do niczego ono nie pasuje. Idealne byłoby okrągłe, które nawiązywałoby do dziury po kuli i do indeksów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... i dla tego wybrałem bez daty. ;)  :D


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę szkoda tego okienka daty (dlatego ja też wybrałem bez), bo okrągłe można by było otoczyć większym nadrukowanym okręgiem i pomiędzy dać napis "luger 9 mm" czy co tam się na pocisku pisze... W ten sposób okienko daty robiłoby za spłonkę. No ale chyba już za późno, więc nie ma co gdybać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim skromnym zdaniem to tej tarczy żadne okienko daty nie będzie pasowało...


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę szkoda tego okienka daty (dlatego ja też wybrałem bez), bo okrągłe można by było otoczyć większym nadrukowanym okręgiem i pomiędzy dać napis "luger 9 mm" czy co tam się na pocisku pisze... W ten sposób okienko daty robiłoby za spłonkę. No ale chyba już za późno, więc nie ma co gdybać...

A wszystko podkreslić szlaczkiem, i "wieś tanczy i spiewa " ;)


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... i dla tego wybrałem bez daty. ;)  :D

haha x2  :lol:

co do kółeczek, spłonek itd to nie zapominajmy, że przerabialiśmy to ;) wystarczy przekopać się przez "parę" stron tematu  :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.