Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

QuadrifoglioVerde

Ankieta dot. szczegółów Forumowego zegarka VIS

Doprecyzowanie wyglądu Forumowego zegarka VIS  

171 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Seiko nie jest producentem tego mechanizmu.


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kwiatek

Więc gdzie są składane w końcu te mechanizmy? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No przecież napisałeś :D


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kwiatek

Bo mnie tu podpuszczacie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Time Module produkuje mechanizmy z nadrukiem Made in Japan jak również Made in Malaisia. Ale składane są chyba w Chinach.

z Seiko mają tylko tyle wspólnego, że korzystają ze starych patentów Seiko, NH35A na ten przykład jest bardzo podobny konstrukcyjnie do mechanizmów Seiko 5-tek.

Mechanizmy kazałem przetestować jeszcze u Heńka. Dobrze, że to zrobiłem! bo jakby przyjechały do PL to byłoby pozamiatane. My w Polsce i tak zrobimy drugą kontrolę.

Najważniejsze jest ustalić czy to po prostu zaniedbania w regulacji fabrycznej czy też jakieś poważniejsze błędy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie! Tyle czekaliśmy to poczekamy jeszcze trochę... Głowa do góry...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, bo tak ładnie szło, ale się z...o. Trzymam kciuki, by wszystko się szybko i pozytywnie zakończyło.


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystko co piękne i wspaniałe rodzi się w bólach, będzie dobrze  ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cóż, o powadze sytuacji świadczą użyte "niecenzuralizmy", których normalnie nie czytamy w wydaniu QV. Nic od nas nie zależy zatem po pleckach nie będę poklepywał i mówił, że jakoś damy radę. Mam nadzieję, że sytuacja nie stanie się patową. Wszyscy na Ciebie, QV, liczymy - Powodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podczas testów mechanizmów wyszło, że 150szt! nie spełnia nawet norm deklarowanych przez Time Module. Trwa spór z producentem, zostało wysłanych 5szt do nich do ekspertyzy co za gówno po pół roku oczekiwania raczyli nam dostarczyć. Mam nadzieję, że albo je wymienią albo wyregulują ( jeśli się da)

 

Mam tylko jedną wątpliwość - czy nie należało im od razu odesłać tych 150 potencjalnie wadliwych sztuk do wyregulowania/naprawy? Może i nasze Heńki będą w stanie je wyregulować jak producent powie co i jak, ale w moim przekonaniu najlepiej by było, aby producent nie miał argumentu, że mechanizmy były spoko, tylko prace serwisowe nad nimi zostały przeprowadzone przez Heńków nieprawidłowo, co mogłoby być jakąś trudnością w potencjalnym sporze z producentem, gdyby jednak miało pójść na noże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakoś odżałowałbym tę stówę, żeby jeszcze w marcu sobie ponosić Visa, ale może i lepiej bo w marcu już trzy zegarki się wykluły mi i 4 mógłby poważnie zaburzyć szczęśliwe pożycie małżeńskie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pożycie jest bardzo ważne i trzeba uważać :) , ale po cichu ........

 

Dziebnięte z SM-N910C

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jest najgorzej, bo obsuwa działa na korzyść ceny, dolar ostro w dół :)

 

Mam dziwne wrażenie graniczące z pewnością, że skoro mechanizmy dotarły to zostały wcześniej opłacone,

podobnie jak pozostałe elementy.


Jedyne czego nie można zrobić, to nie można myśleć, że czegoś nie można zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nawet jak nie zostały, to sposób funkcjonowania i uwarunkowań lokalnych sprawia, że szansa na sporą obniżkę nie będzie wielka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dolary zostały zakupione po kursie ok 3,98 na zabezpieczenie tej transakcji jakis czas temu. na razie za VISy oplacona zostala tylko zaliczka za którą Heniek oczywiscie zakupil mechanizmy. Mimo moich monitów nie mam jeszcze odpowiedzi kiedy Time Module zamierza zajac stanowisko wobec tej sprawy. Jak tylko cos sie dowiem to niezwłocznie napiszę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Time Module produkuje mechanizmy z nadrukiem Made in Japan jak również Made in Malaisia. Ale składane są chyba w Chinach.

z Seiko mają tylko tyle wspólnego, że korzystają ze starych patentów Seiko, NH35A na ten przykład jest bardzo podobny konstrukcyjnie do mechanizmów Seiko 5-tek.

 

wydaje mi sie, ze nie do konca tak.

Time Module nalezy do grupy Seiko, a dokładniej do SII (Seiko Instruments Inc.), a NH35 nie jest podobny do mechanizmow Seiko, bo to jest mechanizm Seiko. W seikaczach występuje jako 4R35 (nowsza wersja podstawowego 7S26; generalnie: NH15/6 = 7S25/26, NH25 = 6R15, NH35/6 = 4R35/6; roznica to nowa spręzyna i dokrecanie/stop sekunda). Mechanizmy z oznaczeniem NH to po prostu dostepne ogolnie na rynku gotowe werki, sprzedawane przez TM/SII.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi sie, ze nie do konca tak.

Time Module nalezy do grupy Seiko, a dokładniej do SII (Seiko Instruments Inc.), a NH35 nie jest podobny do mechanizmow Seiko, bo to jest mechanizm Seiko. W seikaczach występuje jako 4R35 (nowsza wersja podstawowego 7S26; generalnie: NH15/6 = 7S25/26, NH25 = 6R15, NH35/6 = 4R35/6; roznica to nowa spręzyna i dokrecanie/stop sekunda). Mechanizmy z oznaczeniem NH to po prostu dostepne ogolnie na rynku gotowe werki, sprzedawane przez TM/SII.

 

Widzę, że jesteś dobrze zanurzony w niuanse TM-Seiko. Byc może jest jak piszesz, modyfikacje to jednak nie tylko sprężyna ale także rotory być może coś jeszcze więc jednak nie są to wprost klony mechanizmów Seiko a mechanizmy bazujące na rozwiązaniach Seiko tak jak napisałem. Największy problem jest z oceną gdzie to faktycznie składają i gdzie sa produkowane części, bo jest tam pewien chaos HK-Japonia-Malezja. Mimo wszystko tutaj kontrola jakości fabryczna dała d*py po całości. Zleciłem nie czekając na akspertyze TM, Heńkom wyregulowanie kilku sztuk i sprawdzenie stabilności chodu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przypomni mi ktoś ile ma w uszach?? 20 czy 22mm?? Bo nie wiem jaki pasek zamówić ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość romseyman

22

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nooo tak pasek, zapisałem się na maławy zegarek z króciutkimi uszkami, a rączka podpasiona, ale tak mi się podoba że dalej łudzę się że będzie dobrze, więc liczę na ostatnią dziurkę, ale i co chwilę myślę o pasku.

 

Pochwalisz się nickt-u co dopasowujesz do niego, bo zastanawiam się nad kilkoma wersjami, po prostemu na nato wciepnąć, a może taka pilotowa skóra z nitami, hmmm a może czarny mesh, tylko nie wiem jak to przecieranie na żywo będzie wyglądać z nieco plastikowym przy nowości pvd ? Może jednak klasyczna czarna skóra, przeszyta przy uszach ?

 

a wy, inny przyszli Vis-owcy, w co myślicie go ubrać ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I to jest to w czym mu będzie najlepiej :0)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jak koledzy kombinują....też mam pomysł na ammo strapa....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam gotowego ammo strapa do Visa. Sam robiłem ze starej szwajcarskiej ładownicy :)

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.