Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

QuadrifoglioVerde

Ankieta dot. szczegółów Forumowego zegarka VIS

Doprecyzowanie wyglądu Forumowego zegarka VIS  

171 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Cena na 1100zl zmieniła się już dość dawno temu, na pewno ponad połowa forumowiczów która wpłacała zaliczki miała info ze 1100zl.

Faktycznie dolar dolarem ale z racji długiej realizacji projektu dostawcy komponentów podnieśli ceny, śmiechy śmiechami ale pudełka też wyszły drożej niż zakładaliśmy.

Wykonaliśmy także pewne modyfikacje już w trakcie trwania projektu które wpłynęły na wyższą cenę, jak choćby napisy na deklu, które w samplach były wykonane na czarno ale mogłyby się ścierać z czasem więc dodatkowo są zagłębione. Zmieniliśmy także pierścień centrujący mechanizm z tworzywa sztucznego na metalowy...i kilka takich pomniejszych zmian. Cena werków także podskoczyła, szczególnie te z czarnym dyskiem daty za które musieliśmy dopłacić extra bo w przeciwnym razie termin oczekiwania na nie byłby bardzooo długi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już go chcę, kiedy można dopłacić.

 

Wysłane z mojego HUAWEI P7-L10 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cena na 1100zl zmieniła się już dość dawno temu, na pewno ponad połowa forumowiczów która wpłacała zaliczki miała info ze 1100zl.

Faktycznie dolar dolarem ale z racji długiej realizacji projektu dostawcy komponentów podnieśli ceny, śmiechy śmiechami ale pudełka też wyszły drożej niż zakładaliśmy.

Wykonaliśmy także pewne modyfikacje już w trakcie trwania projektu które wpłynęły na wyższą cenę, jak choćby napisy na deklu, które w samplach były wykonane na czarno ale mogłyby się ścierać z czasem więc dodatkowo są zagłębione. Zmieniliśmy także pierścień centrujący mechanizm z tworzywa sztucznego na metalowy...i kilka takich pomniejszych zmian. Cena werków także podskoczyła, szczególnie te z czarnym dyskiem daty za które musieliśmy dopłacić extra bo w przeciwnym razie termin oczekiwania na nie byłby bardzooo długi.

Dla mnie jest okej, 100 więcej przeboleję za taki zegarek, wkład pracy z Twojej strony etc. Nawet jeżeli będę musiał poczekać do końca miesiąca żeby zapłacić, bo tak pewnie będzie w moim przypadku. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja też przeboleje, ale mam nadzieje, że rzeczywiście pod koniec miesiąca będzie można kaskę wpłacić ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Informacje na podstawie których były wpłacane zaliczki miały takie punkty (pominąłem te o zmianie terminu itd.)

 

Cena 990zł zawiera już koszt wysyłki

Cena ta jest obliczana dla kursu USD-PLN nie przekraczającego 4PLN za 1USD, jeśli kurs ten pod koniec realizacji projektu ulegnie znaczącej zmianie powyżej 4PLN za 1USD to może być konieczna niewielka korekta ceny czyli kwoty wpłaty drugiej raty. Jest to mało prawdopodobne ale chciałbym aby była tego świadomość.

Potwierdzeniem uczestnictwa w projekcie ( chęci nabycia zegarka) jest wpłata zaliczki w kwocie 350zł

Po wpłacie zaliczki następuje okres oczekiwania na wyprodukowanie zegarków. Informację o konieczności wpłaty końcowej kwoty za zegarek ( w przypadku klubowiczów: 640zł ) wysyłamy zawsze na adres e-mail lub/i PW na forum, następuje to gdy zegarki przejdą już kontrolę jakości w Polsce i będą gotowe do rozesłania.

 

Formalnie wychodziłoby że obecnie (pod koniec realizacji) USD/PLN jest poniżej 4, więc dopłata wynosi 640zł. Co do zmian - można albo się uprzeć (i pewnie dostać po prostu zwrot pieniędzy), albo je uznać i dopłacić nadplanową różnicę w cenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Informacje na podstawie których były wpłacane zaliczki miały takie punkty (pominąłem te o zmianie terminu itd.)

 

 

Formalnie wychodziłoby że obecnie (pod koniec realizacji) USD/PLN jest poniżej 4, więc dopłata wynosi 640zł. Co do zmian - można albo się uprzeć (i pewnie dostać po prostu zwrot pieniędzy), albo je uznać i dopłacić nadplanową różnicę w cenie.

 

Formalnie masz rację - można się uprzeć, ale obstawiam że to byłby taki trochę "nietrafiony" upór bo, np ja taką informację, jak zacytowałeś otrzymałem 16 czerwca 2015, więc jeśli w projekcie nie byłoby od tego czasu żadnej zmiany to taki upór miałby sens, a zmian było kilka, o czym pisał QV, tym samym łatwo można uwiarygodnić konieczność zmiany ceny ;) Poza tym to projekt "forumowy" czyli jakby nie było koleżeński, a nie czysto komercyjny, więc nie wiem czy takie głoszenie "sztywnych opinii prawnych" jest tutaj na miejscu...  ;)  Oczywiście bez urazy...  :) 


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie róbmy sztucznych problemów, projekt był żywy, gdyby QV napisał po prostu "słuchajcie, mam takie zegarki na sprzedaż za tyle i tyle" to nikt by się nie pytał a czemu tyle, a czemu to czy tamto. Trzeba się liczyć, że mogą po drodze wyjść jakieś dodatkowe koszty. A w razie "W" myślę, że QV nie będzie robił problemu z oddaniem kasy bo i tak na VISy jest popyt i ktoś inny będzie się cieszyć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście każdy zrobi co zechce...jakbym miał policzyć za każdy siwy włos który mi przybył przy współpracy z Chińczykami to.... a niestety przybyło :-(

Lubię to co robię, jestem uparty dlatego oni nie mają ze mną łatwo a ja z nimi. poprawiając jakiś element 4-ty czy 6ty raz można się załamać ale NIE! nie można się dać złamać tym małych żółtym ludzikom!

Vis jak Vis ale np. mechanizmy 9130 do Formmeistera ostatnie 50szt które domawialiśmy 2 miesiące temu podrożały o 12USD! za sztukę, i nie ma mowy o jakichkolwiek negocjacjach, bo albo bierzesz za tyle albo spier...kupuje się je często od pośredników ponieważ fabryka odrzuca takie małe zamówienia albo ma bardzo długie terminy.

A tak w ogóle to części do Vis-ów już są w Polsce i się clą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poza tym to projekt "forumowy" czyli jakby nie było koleżeński, a nie czysto komercyjny, więc nie wiem czy takie głoszenie "sztywnych opinii prawnych" jest tutaj na miejscu...  ;)  Oczywiście bez urazy...  :)

 

Ciesze sie, ze projekt wreszcie zbliza sie do konca mimo roznych perturbacji i jestem nawet w stanie przelknac te 110 zl dodatkowych kosztow (a dokladnie 330 zl gdyz ja akurat biore 3 sztuki) byleby wreszcie zegarki znalazly sie u mnie.

 

Oczywiscie jak chyba wszyscy tutaj doceniam wysilek wlozony przez kolege QV w ten projekt ale chyba tez trzeba sobie powiedziec, ze po relatywnym sukcesie Chrono cala zabawa stala sie juz jednak mocno komercyjna - powstala nowa marka, zegarki mozna spokojnie kupic poza forum, poza forum dziala tez caly osobny system marketingu itp. I bardzo dobrze. Trzymam kciuki za kolege QV i Vratislavie. A my wszyscy, bioracy udzial w roznych projektach Vratislavi, mozemy sobie pogratulowac wspomagania rozwoju nowej polskiej marki zegarkowej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

System marketingu nie działa w ogóle mimo, że o ironio kiedyś pracowałem jako spec. ds marketingu w pewnej firmie :D ale z zupełnie innej branży, poza stroną internetową nie zainwestowałem w marketing nawet złotówki. Chyba dobry produkt po prostu go nie potrzebuje...zainteresowani SAMI NAS ODNAJDUJĄ i to jest wspaniałe. Szykujemy powoli zupełnie nowy projekt gdzie znów postanowiłem sobie utrudnić zadanie i zaprojektowaliśmy rzadkie i trudne do wykonania elementy. W zasadzie jestem sado-masochistą, bo wymyślam coś z czym wiem, że będą schody ale muszę spróbować. Tym razem jednak aby projekt znów nie trwał ponad rok, mamy inną strategię...sprawdzamy już na etapie projektowania czy dane rzeczy da się wykonać i za ile. Chcemy zaprezentować coś co będzie w pełni produkowalne i nie będzie wymagało już poprawek...więc jeszcze z miesiąc/dwa i pokażemy projekt na forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:)

 

A tak serio QV, zrób coś z tymi długimi terminami i opoznieniami i bedzie swietnie

post-28650-0-08972400-1460320649_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak zapytam dla porządku: Kiedy mniej-więcej możemy się spodziewać kurierów z VIS-ami? Koniec kwietnia, początek maja...?

 

Wysłane z mojego PLK-L01 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, zobaczymy jak będzie szło składanie pierwszych sztuk czy będzie trzeba poprawiać regulacje werków itd. Pospiech w końcowym etapie montażu nie jest dobrym doradcą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bart8

Na tvp info leci właśnie wydanie specjalne z fabryki w Radomiu, gadają o VIS'ie. Jak ktoś ma czas to może sobie obejrzeć :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Formalnie masz rację

...

nie wiem czy takie głoszenie "sztywnych opinii prawnych" jest tutaj na miejscu...  ;)  Oczywiście bez urazy...  :)

Zacytowałem tylko oryginalną wiadomość żeby mieć konkretny punkt odniesienia w dyskusji. Jeśli nawet ktoś 'formalnie' zrezygnuje, inny chętny na zegarek się pewnie znajdzie. Ja zamierzam dopłacić i cieszyć się zegarkiem :-) Różnica w cenie rzędu +10% jest przy takim projekcie moim zdaniem akceptowalna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Części szczęśliwie dojechały i rozpoczęliśmy już składanie zegarków. Pierwsze 6szt gotowych :-) , na razie większych problemów nie napotykamy.

Jutro zacznę rozsyłać dane do wpłat końcowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to teraz się zacznie kto pierwszy  :lol:

świetna informacja, czuję majówkę z VISem :D 

 

 

a co do VISów z Radomia to na fb komentarze po południu były dość cięte ale chyba nie sposób się z nimi nie zgodzić, dziwne to wszystko  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i super. Czekam na informację dot płatności :)

 

BTW: ktoś wie ile serii broni będzie wypuszczać fabryka w Radomiu?

EDIT: już wszystko wiem. Info jest w regulaminie. Niestety licytować można jedynie nr od 31 do 50. Resztę fabryka dytrybuuje we własnym zakresie.. Szkoda trochę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widziałem fote na fb, czarny niszczy system, już się nie mogę doczekać  :ph34r:  kontrast pomiędzy głębią czerni a indeksami świetny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super, jedynie ten zielony... Może na żywo będzie lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, ładnie się układa, właśnie dzisiaj odbieram hand made nóż, który ma być w zestawie z Visem. Pokażę komplet. ;)  


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi się zielony bardzo podoba. Pozostałe wersje także bardzo udane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.