Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

QuadrifoglioVerde

Ankieta dot. szczegółów Forumowego zegarka VIS

Doprecyzowanie wyglądu Forumowego zegarka VIS  

171 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Jesteś chory.

 

Na szczęście :D


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój egzemplarz z pięknym numerem 190 jest już u mnie :) bardzo fajny zegar i nikt mi nie wmówi, że data tu nie pasuje ;) Dziękuję Marcin :)

 

vis.jpgvis2.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nr 189 na miejscu :) Wielkie podziękowania dla twórcy za kawał pięknego, ciężkiego zegara, wszystko w nim jest dobrze zgrane. Najładniejsza jest koronka :D

post-81866-0-81229100-1461873302_thumb.jpg


Jeżeli czegoś nie wolno, a bardzo się chce, to można :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesteś chory.

 

Na szczęście :D

 

+1000, tarcza kanapka, ciekawe indeksy, moletowanie na bezelu, wybuchowa koronka, dekiel z wkładką; praktycznie z każdej strony jest na co popatrzeć. Jadą do mnie jeszcze dwa inne zegary, ale chyba chwilowo poleżą jeszcze w pudełkach. A jak przybędzie jeszcze Formmejster to chyba przyjdzie na obu rękach nosić :D  :D . Fajnie było brać w tym udział. Czegokolwiek by tam Marcin za pazuchą nie trzymał to szkoda, że nie będzie już można się pożołądkować. Będą to już jednak modele bardziej komercyjne. Zapewne świetne, ale zakładając VISa jeszcze czuć w nim żar dyskusji. Zresztą zmianę podejścia widać już przy ostatnich wersjach chrono. Jest to biznesowo zrozumiałe. Był czas na forumowy poligon a teraz wizja firmy zaczyna już krzepnąć. W sumie dobrze, bo widzieliśmy to z bliska. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, pierwsze wrażenie  jest bardzo przyjemne i pozytywne ze względu na czas i emocje jakie towarzyszyły temu projektowi, mam tylko jedno pytanie do posiadaczy, czy jak ustawiacie datę bądź czas to ruszając koronką cały mechanizm z tarczą rusza się w kopercie?

 

Właśnie to zauważyłem :-/

Dopóki koronka jest zakręcona, mechanizm się trzyma chyba na niej. Po odkręceniu można ruszając koronką przesuwać cały mechanizm wewnątrz zegarka.

 

Luma jest faktycznie symboliczna, choć przyznam że nie pamiętałem że w ogóle ma być, więc że cokolwiek świeci to jest dobrze ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zakładając VISa jeszcze czuć w nim żar dyskusji

 

Dobrze powiedziane, wyszedł fajny zegarek, podoba się młodym i starym :). Formmeistera chyba rzeczywiście trzeba będzie nosić na drugiej ręce - dla równowagi.

Podziękowania dla QV za doprowadzenie do końca, i dla wszystkich, którzy brali udział w dyskusji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dopóki koronka jest zakręcona, mechanizm się trzyma chyba na niej. Po odkręceniu można ruszając koronką przesuwać cały mechanizm wewnątrz zegarka.

Jeżeli tak jest, to ciężkie zadanie jest postawione przed wałkiem i koronką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli tak jest, to ciężkie zadanie jest postawione przed wałkiem i koronką.

No właśnie, o tym samym pomyślałem czytając post Nim Odeus. Mam nadzieję, że to jakiś drobny wypadek przy pracy i uda się jednak rozwiązać problem za luźnych ringów w poszczególnych egzemplarzach.


Kuba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój chyba uniknął tej choroby. Miejmy nadzieję, że to odosobnione przypadki a nie epidemia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znając przenikliwy i skrupulatny umysł Twórcy jestem przekonany że zamówionych ringów jest odpowiednio więcej i podobne usterki szybko zostaną wyeliminowane.  :)

Gratuluję wszystkim szczęśliwym posiadaczom.  :rolleyes:


Kuba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znając przenikliwy i skrupulatny umysł Twórcy jestem przekonany że zamówionych ringów jest odpowiednio więcej i podobne usterki szybko zostaną wyeliminowane.  :)

 

 

dokładnie o tym samym pomyślałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jednak nie wina ringów a łap trzymających. Niestety musimy na nowo je ukształtować przed montażem...co zabiera w cholerę czasu. No ale nauka nauka nauka....przy kolejnym projekcie bede pewnie tego pilnował. Tutaj wydawało się, ze takiej rzeczy spier....się nie da, a jednak Chińczyk spier potrafi dosłownie wszystko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli diagnoza prawidłowa i jest to tylko kwestia wydłużonego czasu montażu to chyba nie będzie już z tym problemu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj sprawdziłem swojego "106" i jedyne odgłosy dobiegające ze środka to ciche "tik tik tik" i i wahnik czyli wszystko jak być powinno  ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli Ci, którzy czekają na zielone (i dostaną je jako ostatni) jednak będą zadowoleni z wydłużonego czasu oczekiwania :P 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że tak. Sam byłem bardzo zadowolony, że znalazłem się w pierwszej grupie szczęśliwców, ale i pełen obaw o ewentualne choroby wieku niemowlęcego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sanctim ty już dostałeś zielony?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, jakbym dostał to już by było milion zdjęć.

Nie musi być zaraz milion.

Wystarczy kilka, tylko w dobrym świetle! ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś przymierzalem zegerek kolegi MrMarGol. Brązowy z datą.

Jestem bardzo ale to bardzo niezadowolony ......

ze to jeszcze nie mój :)

Żadne zdjęcia nie oddają tego jak ten zegarek prezentuje się w realu :)

Wyszło lepiej niż się spodziewałem.

Zastanawiałem się która wersje sobie zostawię jak już przyjdą ale teraz, bez względu na wszystko zostanie brązowy.

Tylko ten długi weekend drażni mnie swoją długością :-[

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

QV co Ty najlepszego narobiłeś.... Forumowicze oczekujący na VISa zaczynają żałować, że jest długi weekend majowy....koniec świata ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bart8

Fajnie ten vis wyszedł, szczególnie czarna wersja bez daty. To okienko usytuowane niesymetrycznie zaburza harmonię na tarczy według mnie, ale kto co woli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.