Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

QuadrifoglioVerde

Ankieta dot. szczegółów Forumowego zegarka VIS

Doprecyzowanie wyglądu Forumowego zegarka VIS  

171 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

Marcin,

 

Bardzo dziękuję! Nie tylko za zegarki, bo te są świetne i chyba wszyscy, którzy mieli je w ręku, podzielają tę opinię. Ale dziękuję też za możliwość wzięcia udziału w tej VISowej przygodzie. Do dyskusji dołączyłem 14 kwietnia 2014 i od początku wiązałem z projektem nadzieje, które finalny produkt spełnił z nawiązką. Hehe, były dyskusje merytoryczne, były też przepychanki i pyskówki (choć niewiele ;) ). Ale zawsze było ciekawie. I za to wielkie dzięki! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

No dwa. :) Trochę szkoda, że to koniec takich projektów (bo wspominałeś, że kolejny VC będzie przedstawiony na forum w formie ostatecznej). Ale miło patrzeć, jak powstawała i jak rozwija się marka VC. Mam żółte chrono, dwa VIS-y, czekam na białego formmeistera... Kolejnym wypustom VC chyba też się nie oprę. ;):D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można by zacząć kolejną burze nad Arctowskim... Tamten projekt też fajnie byłoby dokończyć... Pewnie tam też emocji nie zabraknie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:lol: :lol: :lol: :lol:  , cóż za celebracja :D , moze projekt powinien potrwać jeszcze dłużej ? :P

Starczy :angry:, dwa lata Fajne uczucie, uwieńczenie dzieła, fajnie było brać z Wami koledzy udział w powstawaniu Naszego zegarka. Dziękuję wszystkim uczestnikom projektu, no i oczywiście kierownikowi cegielni - QuadrifoglioVerde.

          

 

      Co do celebracji to zdzierżyłem, zrobiłem wszystko co przewrotnie zaplanowałem przed momentem OTWARCIA.  Pierwsza koperta normalnie, ostrożnie  nożykiem Opinel No6 z ostrzem ze stali węglowej (wyostrzonej na brzytwę), druga koperta oklejona taśmą trochę już mnie wk... tzn podniosło ciśnienie. Gdy oczom moim ukazało się pudełko zmroziło mnie, a ciśnienie z brzękiem spadlo na podłogę, pudełko - fajne, klimatyczne.  Sam Vis, no cóż, nie jestem zaskoczony bo taki prawie(otwarta furtka do późniejszych wybrzydzań) miał być, jest fajny, jest inny! Nie stwierdziłem żadnych luzów mechanizmu, wszystko jest ok! Działanie koronki podoba mi się :D  Prawie wszystko jest świetne :P

      Uśmiałem się bo któryś z kolegów napisał, że był z nim na spacerze w Łazienkach :D   Ja ze swoim piję whisky i myślę, że się polubimy, zrobilem mu nawet pasek - pierwszy w życiu! jednym słowem - Warto było!

post-46062-0-05757200-1462908842_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam i ja. Nie obyło się bez małych problemòw ale już są.

O wrażeniach napiszę na spokojnie wieczorkiem.

 

attachicon.gifIMG_20160509_173553.jpg

Miałeś trzy kolory. Który, subiektywnie podobał Ci się najbardziej.


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, poda ktoś wymiary Visa? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tzn?


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymiary są świetne.

A L2L? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krótki:)


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie naśmiewać się tylko gadać, człek chce kupić ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na serio to na 16.5cm nadgarstku leży super.


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na serio to na 16.5cm nadgarstku leży super.

Kolego, zmierzysz mi L2L? Dla mnie to decydujący parametr ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie chce mi się ściągać paska ale pewnie ok 46mm

 

edit

pin 1.7 mm, L2L 48 mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałeś trzy kolory. Który, subiektywnie podobał Ci się najbardziej.

Tzn - do wyboru miałem dwa  - brązowy i czarny.

Miałem trzy kolory tarcz do  porównania. Każda tarcza jest świetna. Największa gra światła jest na brązowej i zielonej - różne odcienie w zależności od natężenia i padania światła. 

Czarna wersja - super smoła ale tu już na tarczy grają tylko wskazówki. Czarny też się zmienia  w zależności od światła ale nie tak jak brązowy czy zielony.

 

Subiektywnie - widząc trzy kolory nadal wybrał bym brązowy. Później chyba czarny. No nie wiem bo zielony jest świetny :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Miałeś trzy kolory. Który, subiektywnie podobał Ci się najbardziej.

Sprawa nie jest taka prosta. Np. moja Żona, która w odróżnieniu ode mnie zna się na kolorach ;) stwierdziła, że raczej brązowy ładniejszy, choć oba jej się podobają. Ale jak przymierzałem oba na moją rękę, to powiedziała, że jednak to zielony bardziej mi pasuje. (hmm,.. A może dlatego, że brąz chce zaanektować? Chyba robię się nadto podejrzliwy...)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra napiszę krótko bo w pracy jestem...

Wszystko co Koledzy pisali to prawda ;)

Zegarek jest kompletny, fajnie przemyślany i absolutnie wszystko mi w nim pasuje....no może okienko daty w moim przypadku lepiej jakby było brązowe....ale wmawiam sobie, że pasje do czarności koperty ;)

Pierwsze miłe zaskoczenie ...pasek, nie wierzyłem, że może być dobry i byłem pewien, że będę go zmieniał tymczasem póki co zostaje, bardzo fajny, gruby, dobra jakość, nie śmierdzi niewiadomoczym.

Drugi pozytyw.....AR.... obawiałem się po wpisach, że będzie tragedia a tymczasem ne jest źle. Ma mocny fioletowo-niebieski zafarb ale nie odbija jak lustro, jak co niektórzy pisali. Mi nawet pasuje do brązowego, lubię jak się coś na szkle połyskuje.

Kolejna rzecz....tarcza, piękny kolor i naprawdę mocno zmieniający się w zależności od światła.

Koperta fajna, masywna, świetny bezel głęboko ukrywający szkło....do pełni szczęścia brakuje mi szafiru, ale co tam, może się o tym nie przekonam.....oby ;)

Dekielek śliczny, myślałem, że będzie odczuwalnie plastykowy a tymczasem jest naprawdę masywny, robi dobre wrażenie

Mechanizm u mnie idealny, nic się nie rusza, wszystko chodzi gładziutko, tak jak powinno.

Złota koronka mi pasuje mimo, że praktycznie nie akceptuję tego koloru prawie nigdzie.

Jedyny minus jaki zauważyłem w moim egzemplarzu to zabrudzone wskazówki....lekko spalcowane chyba, to widać na polerowanych częściach, ale co tam, przeżyję ;)

Dzięki wielkie za zegarek i czekam na kolejne Projekty!

 

Kilka szybkich fotek

TOM_3852_cr.jpg

 

TOM_3856_cr.jpg

 

TOM_3860_cr.jpg

 

TOM_3854_cr.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BRĄZ z DATĄ,

najpiękniejszy.

 

Jeżeli ktoś się nie zgadza to go wyzywam na walkę konną lub pieszą !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się nie zgadzam, ale tylko co do daty.  ;)  

Brąz rządzi.... B)


"Poprawna polszczyzna źródłem sukcesów w życiu prywatnym i zawodowym!"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I do mnie dotarła przesyłka.

 

https://zapodaj.net/15d2eec83a62e.jpg.html

 

Jestem naprawdę zadowolony bo na żywo prezentuje się lepiej jak na renderach czy na zdjęciach.

 

Tylko zastanawia mnie czy jak nim lekko potrząsam chcąc wywołać ruch wachnika to normalne jest że z zegarka wydostaje się dziwny dźwięk. Jakby coś w nim luzem latało.

Mam 2 inne automaty i tylko albo słychać wachnik w Seiko albo nic nie słychać w Orisie.

 

No i z czasem może się okazać że brakuje w nim szafira.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te mechanizmy tak mają. Miałem kiedyś Kemnera z tym mechanizmem i też na początku dzwiek wahnika bardzo mnie zdziwił.

 

No Pany - strasznie się polubiliśmy :)

 

post-47356-0-19030200-1462986444_thumb.jpg

 

 

Choć nadal twierdzę że jeszcze nie widziałem zdjęć ktore oddają prawdziwe piękno tego zegara.

post-47356-0-95054300-1462986509_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mało dobrych zdjęć wersji Khaki więc sam coś ustrzeliłem. To moim zdaniem najbardziej charakterna wersja.

 

VIS1935_2_Khaki_with_date.jpg

VIS1935_2_Khaki_with_date_2.jpg
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.