Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

QuadrifoglioVerde

Ankieta dot. szczegółów Forumowego zegarka VIS

Doprecyzowanie wyglądu Forumowego zegarka VIS  

171 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Rewelka to by była jakby luma była lepsza - szkoda że się nie udało...


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystkiego mieć nie można chociaż trochę przykre jak VIS leży obok Raya na stoliku, gaszę światło w pokoju i Ray ładnie świeci a VISa nie widać, to chyba w sumie jedyna wada VISa

 

ricardo, to zwykłe nato? u mnie na razie jest na skórze ale pewnie znów będę podejmował próby upchnięcia zulu  :P  a jak się nie uda to będzie trzeba się rozejrzeć za zwykłym nato

fota z okularami super  ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, zwykłe. Kupiłem też strong i niby nawet wszedł, ale wizualnie mi nie podpasował.

Dzięki, ale telefonem cudów się nie zdziała(szczególnie przy moich zdolnościach foto)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście super fota, a tak przy okazji dobrze by było jakby fotografia Vis`a znalazła się w kolejnej edycji kalendarza.


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super zdjęcie :)

 

 

Szanowni - tak przy okazji  to prezes konkurs ogłosił już dość dawno i żadnego VISa nie ma  :huh:

Może ktos jednak wstawi jakieś fajne zdjęcie?  :rolleyes:

Szczegóły w mojej sygnaturze - to już ostatnie chwile.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym mógł pstryknąć kilka fot VISa z Ciechową klamrą tylko żadnej broni nie mam :mellow:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym mógł pstryknąć kilka fot VISa z Ciechową klamrą tylko żadnej broni nie mam :mellow:

Ja też nie mam ale nie jest to wymagane. Przeczytaj proszę wątek - to raptem dwie strony

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/133466-zegarki-i-bro%C5%84-konkurs-z-nagrodami/page-1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

coś wymyślimy  ;)

żeby nie zakładać nowego tematu - nie wiem jak wrzucać foty przez telefon. Foty wrzucam na photobucket, na forum jest ikonka, w której pokazuje się okno do wklejenia linku ze zdjęciem i hula. Na telefonie w wersji mobilnej jak i pełnej nie ma "grafiki". Jak to ogarnąć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W pełnej wersji klikasz więcej opcji i dodajesz zdjecie. Jeżeli wrzucasz z dysku oczywiście.

Jeżeli z zewnętrznego hostingu to wklejasz skopiowany link. Tu obojętne jaka wersja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1589oj7.jpg

rm62rq.jpg

 

 

10x7gvb.jpg


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś jeszcze zauważył, że przy dokręcaniu koronki, już przy samym docisku do koperty, sprężyna wydaje jak przy jej ręcznym dorkęcaniu? Wydaje mi się, że mój VIS nie miał tak od nowości. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kwiatek
b6e048e289fc3162033dab092745d699.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś jeszcze zauważył, że przy dokręcaniu koronki, już przy samym docisku do koperty, sprężyna wydaje jak przy jej ręcznym dorkęcaniu? Wydaje mi się, że mój VIS nie miał tak od nowości. 

co w tym dziwnego? VIS ma w sumie 4 pozycje koronki jak każdy (większość) zegarek z zakręcaną koronką i datą. 

1 koronka zakręcona

2 odkręcona - ręczny naciąg sprężyny

3 ust daty

4 ust godziny.

 

Z punktu widzenia napędu dokręcania pozycje 1 i 2 to to samo albo przejście z pozycji dokręcania do neutralnej następuje gdzieś podczas zakręcania koronki, zakręcając koronkę zawsze dokręcasz trochę sprężynę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś jeszcze zauważył, że przy dokręcaniu koronki, już przy samym docisku do koperty, sprężyna wydaje jak przy jej ręcznym dorkęcaniu? Wydaje mi się, że mój VIS nie miał tak od nowości. 

To normalne i na 100% było tak od nowości w Twoim Vis'ie - mam "kilka" zegarków z rożnymi automatycznymi mechanizmami  z zakręcaną koronką w każdym tak jest że w momencie gdy zakręcasz koronkę na gwint, dokręcasz mechanizm nieco.


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pasek za 4$ a faktycznie lepiej leży niz nato strong za 11$

No i te złote akcenty :)

5401842_2016-06-1716.47.39.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki VISowi wróciłem po dobrych 15 latach do sprawdzania godziny na zegarku, zamiast na komórce. Dziękuję w duchu, że trafiłem na to forum, gdy padł mi zakładany od święta garniturowiec i gdzieś niechcący zawiało mnie do wątku o Formmaisterze, który okazał się być punktem zwrotnym. Potem jedyne półtora roku wyczekiwania i pudełko zaczęło się zapełniać. Nie powiem, pierwsze godziny były dziwne, szczególnie jeśli uwzględni się gabaryty i wagę zegarka. Ale nie zrażałem się, jak mówi stare chińskie powiedzenie:

 

IWIl7rm.jpg

 

Jeśli chodzi o wygląd, to wielkie ukłony dla QV. Lubię prostotę i funkcjonalność bez zbędnego efekciarstwa i VIS jest na tym polu małym arcydziełem. Przy tak wielu nawiązaniach udało się ostatecznie stworzyć spójny i spokojny model, a złota koronka tylko ten fakt podkreśla, dodając całości charakteru. Podejrzewam, że w czarnej wersji kontrast sprawia, iż efekt ten jest jeszcze mocniejszy. Miałem obawy, czy z brązu nie wyjdzie czekolada, ale kolor tarczy wyszedł w sam raz, utrzymując się bezpiecznie w środku, jednak mocno pracując zależnie od rodzaju i natężenia światła.

 

Żeby nie zasłodzić, muszę się do czegoś przyczepić. Jak juz wspomniano, luma faktycznie ma mocno ograniczone możliwości. Ot przyda się, jak ktoś wchodzi do piwnicy w słoneczny dzień i chce sprawdzić godzinę, zanim włączy światło ;) Rozumiem, że ograniczał nas budżet i cudów nie naleyżało się spodziewać. Pytanie, czy słusznie upieraliśmy się nad tym dodatkiem? Druga sprawa to okienko daty. Byłem jedną z osób, które mocno opowiadały się za wersją z datownikiem i nadal uważam, że zegarek bez daty to pół zegarka. Niestety okienko jest minimalnie za małe w stosunku do cyfr, które dwoma bokami dolegają na styk do krawędzi. Wystaczy cień od mocnieszego światła, minimalnei za długa wskazówka godzinowa na 16:30 lub zły kąt i odczytanie daty robi się problematyczne. Być może to tylko moja tarcza, być może tylko ja na to zwróciłem uwagę. Niemniej minimalnie większe okienko poprawiłoby drastycznie odczyt.

 

Na koniec kilka fotek w militarnym klimacie.

 

6qkvdjs.jpg

 

00F1lcd.jpg

 

sKp4BBr.jpg

 

AGi4lct.jpg

 

hIoVUgw.jpg

 

 

p.s.

Ktoś wyżej wspominał, że gdyby nie gabaryty zegarka, to musiałby swojego VISa oddać żonie. Coś w tym jest, bo ja również usłyszałem pytanie, czy są do kupienia wersje kobiece? Zegarki modowe nie mają dobrej renomy na tym forum, ale myślę, że przy odrobinie chęcie można by zaproponować jakąś kwarcową alternatywę dla np. Fossila. Zauważam pewną niszę, którą warto rozważyć przy planowaniu kolejnych kroków w rozwoju marki VC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja dorzucę: 

 

w4osh.jpg

 

2im5jx4.jpg

 

2mwhw6t.jpg

 

345j7rd.jpg

 

r8v0au.jpg

 

16i9zq9.jpg

 

2yvrjme.jpg

 

no i po "kilku piwach" :D :

 

w9tbo5.jpg

 

6z7bko.jpg

 

10s6g5j.jpg

 

Świetny zegar :wub: - choć nie świeci :P


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marku ta kamerka na rowerze to daje radę? ;) No i żeby tak z facetem w jednym basenie??? Tego się po Tobie nie spodziewałem  ;)  :D  :lol: 


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.