Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

QuadrifoglioVerde

Ankieta dot. szczegółów Forumowego zegarka VIS

Doprecyzowanie wyglądu Forumowego zegarka VIS  

171 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Do brązowego obowiązkowo luma kremowa- vintage. Moim skromnym zdaniem do reszty tarcz ona też chyba najlepiej pasuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój głos na kremową luminowę, co do koloru khaki w sumie oba ładne ale jednak ze wskazaniem na jasną. Jakoś te ciemne nadruki trochę się zlewają moim zdaniem. Z ostateczną decyzją czekam na prezentację w kopercie.  :)

Na temat pvd sie nie wypowiadam bo sam nie wiem co i nie do końca jestem przekonany, że te kolory które widzę, to widzę ich właściwe odcienie.


Kuba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powłoki wg mnie to 5,6 lub 10. Luma do czarnego pasuje jasna, do pozostałych tylko kremowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klamra czarna ale nie ma szans na DLC tak jak na kopercie?  Może być bez przetarcia - i tak sama się przetrze :)

 

Kolory tarcz - jak będą ostateczne to wybiorę. Narazie najbardziej mi pasuje brąz i ciemne khaki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdybym nie rozpatrywał zegarka jako całości, tylko samą tarczę, to najbardziej do mnie przemawia jasne khaki. Nie wiem jednak jak taka jasna tarcza będzie się układała w naszej ciemnej powycieranej kopercie. Dlatego chyba najbezpieczniejszym wyborem jest ten brąz. 

Niezależnie od wybranych kolorów stawiałbym jednak na lumę kremową bardziej pasującą do vintage.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klamra czarna ale nie ma szans na DLC tak jak na kopercie?  Może być bez przetarcia - i tak sama się przetrze :)

 

Kolory tarcz - jak będą ostateczne to wybiorę. Narazie najbardziej mi pasuje brąz i ciemne khaki

Faktycznie najlepsza klamra byłaby w DLC... (a był już omawiany kształt klamry?)

Luma tylko kremowa.

Powłoki na koronkę i wskazówki chyba musicie wybrać w gronie 'fabrycznym' bo ze zdjęć to kiepskie referendum będzie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powłoki 5,6 lub 8.

 

Klamra czarna.

 

Luma w brązowej tarczy "vintage".

 

Brązowa tarcza mogłaby według mnie być ciutkę ciemniejsza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brąz + kremowa luma + czarna klamra.

Powłoka chyba 5 (najlepiej niech kierownik wybierze), byleby była taka sama na koronce i wskazówkach bo chyba takie było założenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem do każdej z tych tarcz pasuje najlepiej ta kremowa luma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tarcza - jasne khaki - zdecydowanie lewy górny róg - mega jak dla mnie.

Luma - krem.

Powłoka - moim zdaniem 10 - jeśli fotki odzwierciedlają rzeczywistość - to będzie chyba najbardziej zbliżona do mosiądzu.

Klamra - obawiam się, że powłoka się łatwo zetrze. DLC byłoby fajne - pod kopertę, choć bardziej mnie intryguje to o co pytałem ostatnio - czy będzie ona standardowa czy będzie posiadała jakieś cechy indywidualne - przypisane do VIS-a.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powłoki 5,6 lub 8.


 


Klamra czarna.


 


Luma moim zdaniem powinna przede wszystkim dobrze świecić a kolor jest dla mnie drugorzędny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Luma moim zdaniem powinna przede wszystkim dobrze świecić a kolor jest dla mnie drugorzędny.

 

 

Ta ..... może zatem różowa B) . A dla mnie istotniejszy jest jednak odbiór tego zegarka w świetle dziennym - wypowiadam się tylko na temat brązowej - i taki niuansik ma znaczenie, a do działań nocnych osobiście używam zegarków z podświetleniem. Ponadto, kremowa czy biała, efekt i tak nie będzie powalający - w Heritage lumę również wciskali bracia Heńkowie, zatem nie ma się co spodziewać długiej luminescencji. Ale przecież ma to być stylizacja vintage - a jak świecą vintage to wiadomo :) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do czarnej tarczy jasna luma, do pozostałych faktycznie kremowa najlepsza

o wskazówkach i koronce się nie wypowiadam - jest Kierownik i jak wybierze tak będzie ładnie

klamerkę czarną 22 już dawno mam kupioną do tego zegarka więc jaka się trafi "fabrycznie" taką pokocham :) byle już się robił

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pasek przy tak masywnym zegarku lepiej zostawić jednej długości, kolory wskazówek i koronki ze względu na różnice w odbiorze pozostawiam do autorytarnego wyboru QV.

Co do czarnej tarczy, może coś pośredniego pomiędzy surową lumą a kremową? Surowa może wyglądać sztucznie przy przecieranej kopercie, natomiast wybrałem czarny m.in. ze względu na mocniejszą lumę niż w przypadku zielonej i brązowej.

Klamerka CZARNA, nie róbmy odpustu, upierałbym się przy DLC, o ile pasek dość szybko pójdzie do wymiany to klamerkę można resajtlingować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DLC jest zbyt drogą technologią, pokrycie dlc kazdej czesci zegarka kosztuje osobną kasę. w naszym budżecie nierealne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze można pokryć we własnym zakresie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 A dla mnie istotniejszy jest jednak odbiór tego zegarka w świetle dziennym - wypowiadam się tylko na temat brązowej - i taki niuansik ma znaczenie, a do działań nocnych osobiście używam zegarków z podświetleniem. Ponadto, kremowa czy biała, efekt i tak nie będzie powalający - w Heritage lumę również wciskali bracia Heńkowie, zatem nie ma się co spodziewać długiej luminescencji. Ale przecież ma to być stylizacja vintage - a jak świecą vintage to wiadomo :) .

 

W pełnej zgodności. ;)


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta ..... może zatem różowa B) . A dla mnie istotniejszy jest jednak odbiór tego zegarka w świetle dziennym - wypowiadam się tylko na temat brązowej - i taki niuansik ma znaczenie, a do działań nocnych osobiście używam zegarków z podświetleniem. Ponadto, kremowa czy biała, efekt i tak nie będzie powalający - w Heritage lumę również wciskali bracia Heńkowie, zatem nie ma się co spodziewać długiej luminescencji.

 

Odbiór zegarka w świetle dziennym jak najbardziej to bardzo istotna sprawa, jednak nie jest to powód żeby obok tego wyglądu nie zadbać również o lume,  cały urok tarczy "kanapkowej" to jasno świecąca luma... Poza tym efekt wejścia z zegarkiem ze światła dziennego do pomieszczenie gdzie to światło jest słabsze jest powalający.

 

 

 Ale przecież ma to być stylizacja vintage - a jak świecą vintage to wiadomo :) .

 

Tak nieśmiało bąknę - Maranez Rawai to też zegarek stylizowany na vintage... mój ma lume wpadająca w lekki żółto-pomarańczowy kolor:

 

311l35g.jpg

 

a świeci tak:

 

33msfuc.jpg

 

Jasne że nie jest to to samo co w Seiko Sumo - bo luma oddaje intensywnie światło nie zbyt długo, ale jak zegarek leży koło łóżka to godzinę da się odczytać bez trudu przez całą noc... Moim zdaniem to że zegarek jest stylizowany nie znaczy że ma mieć też lume "utlenioną" jakby faktycznie miał kilkadziesiąt lat.


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam nieco inne zdanie - odbiór zegarka w świetle dziennym jak najbardziej to bardzo istotna sprawa, jednak nie jest to powód żeby obok tego wyglądu nie zadbać również o lume,  cały urok tarczy "kanapkowej" to jasno świecąca luma... Poza tym efekt wejścia z zegarkiem ze światła dziennego do pomieszczenie gdzie to światło jest słabsze jest powalający.

 

Moim zdaniem to że zegarek jest stylizowany nie znaczy że ma mieć też lume "utlenioną" jakby faktycznie miał kilkadziesiąt lat.

 

Szczęśliwie to forum i każdy może mieć różne opinie. Rzecz w tym, że nasze opinie są zbieżne a ja wolałbym aby nie wciskano mi w klawiaturę słów, których nie użyłem B) . Nigdzie nie napisałem, żeby z lumy rezygnować i aplikować cokolwiek zastępczego. Mało tego. Również cenię ten moment gdy wchodząc za dnia do ciemnego pomieszczenia materiał fluorescencyjny rożświetla tarczę i zwraca na nią uwagę.

Bardzo fajnie wygląda ten Maranez. Gratuluję, a patrząc na Twój zegarek widzę, że obaj cenimy ten ciepły żółto-pomarańczowy czy też kremowy kolor lumy, która powstała zapewne poprzez zabarwienie standardowego materiału i jak widać nadal daje radę. I na to właśnie chciałem zwrócić uwagę, że nawet barwiona luma, nadal będzie zachowywać się jak luma, choć barwnik zapewne spowoduje, że efekt będzie nieco delikatniejszy i prawdopodobnie luminescencja nieco któtsza. Zabarwienie materiału fluorescencyjnego nie odbierze zegarkowi możliwości oddania światła, jednak spowoduje, że zachowany zostanie klimat vintage.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Rzecz w tym, że nasze opinie są zbieżne a ja wolałbym aby nie wciskano mi w klawiaturę słów, których nie użyłem B) .

 

Faktycznie wygląda na to ze źle Cie zrozumiałem... Wielkie przepraszam ... Poprawiłem swój post i się już nie czepiam :)


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

efekt wejścia z zegarkiem ze światła dziennego do pomieszczenie gdzie to światło jest słabsze jest powalający.

 

Tak,tak,tak uwielbiam gdy mój monstera tak swieci. Fajnie gdyby u tu dało się zrobić cis podobnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NIe można mieć wszystkiego za 990zł, ochłońcie. Luma to nie będzie mocna strona tego zegarka - trzeba to przełknąć. Ja poczyniłem kroki w celu zastosowania lepsze lumy, ale jest to na tyle skomplikowane - nawet mi się tłumaczyć nie chce...że na razie odpuścilem ten temat bo to nie jest najważniejsza rzecz w tym projekcie. Luma będzie kremowa - będzie słabo świeciła gorzej niż w tym Majonezie, czy jak mu tak :P , ale skupiamy się elementach których projektanci tego majonezu nawet w głowach nie mieli, jak wkładka w deklu i powłoki pościerane.

I nie mam wątpliwości który projekt jest bardziej "porządany" , zegarków z brązu jest już na rynku na pęczki...jest tego tak dużo że chinczycy mają już koperty gotowe w katalogach wykonane z tego materiału :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.