Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

QuadrifoglioVerde

Ankieta dot. szczegółów Forumowego zegarka VIS

Doprecyzowanie wyglądu Forumowego zegarka VIS  

171 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Mnie by się podobało, gdyby podczas odciągania koronki zegarek wydawał dźwięk przeładowywania magazynka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie by się podobało, gdyby podczas odciągania koronki zegarek wydawał dźwięk przeładowywania magazynka.

 

a mechanizm wybijał Bogurodzicę :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie by się podobało, gdyby podczas odciągania koronki zegarek wydawał dźwięk przeładowywania magazynka.

Dobre haha:DDD

 

 

Wysłane z mojego iPhone przez Tapatal


“There are far, far better things ahead than any we leave behind.” C.S. Lewis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mechanizm wybijał Bogurodzicę :P

 

.... kopytkami Lajkonika wyskakującego spod ebonitu ;) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie by się podobało, gdyby podczas odciągania koronki zegarek wydawał dźwięk przeładowywania magazynka.

 Generalnie jeżeli już, to przeładowuje się broń, a nie magazynek. ;) Przy przeładowywaniu magazynu (mały magazynek) słychać całkiem inne odgłosy pracy. :D


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mechanizm wybijał Bogurodzicę :P

 

Bogurodzica jest mało trendy - "ona tańczy dla mnie" ma być :D


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uważam, że VIS powinien mieć możliwość strzelania z koronki. Prędkość początkowa koronki po wystrzale nie powinna być mniejsza niż 150m/s. Myślę że jak QV pokombinuje to da się zrobić tylko trzeba zamówić więcej koronek/pocisków na wymianę.

:ph34r:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bogurodzica jest mało trendy - "ona tańczy dla mnie" ma być :D

 

O, to to, + milion cebulionów :D :D . No i u Heńków też się sprzeda. 

 

 

Uważam, że VIS powinien mieć możliwość strzelania z koronki. Prędkość początkowa koronki po wystrzale nie powinna być mniejsza niż 150m/s. Myślę że jak QV pokombinuje to da się zrobić tylko trzeba zamówić więcej koronek/pocisków na wymianę.

:ph34r:

 

Trzeba zatem będzie wystąpić o pozwolenie na zegarek bojowy :D :D .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość romseyman

Mnie by się podobało, gdyby podczas odciągania koronki zegarek wydawał dźwięk przeładowywania magazynka.

Przeladowac magazyn to mozna w hurtowni warzyw i owocow.  :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co się tak pastwicie B) ?. Z drugiej strony nie wiem czy taki dźwięk piszczących wózków przeładunkowych przy jednoczesnym szemraniu kas fiskalnych nie byłby bardziej złowrogi :D .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wybory wnet, trza poćwiczyć głosowanie:

- nie zwężany pasek, i tak pewnie będzie mi przykrótki, ale klamra 22 będzie mi plusem

- klamra w kolorze koronki, chodź z czarną też będzie ładnie, ale można se taką kupić wszyndzie, a komplet z koronką będzie tworzył coś oryginalnego i zdobnego

- luma kremowa (do czarnego), może i mniej praktyczna, ale ciekawiej będzie wyglądać

 

co do materiału na wskazówki/koronkę z tych próbek, to nie podejmę głosu (chodź chyba 3 najlepiej se wyobrażam), nie mam doświadczenia żeby wyobrazić sobie realny efekt końcowy, ale pomarudzę se, że niektóre (zwłaszcza 5 i 6) trochę za bardzo przypominają mi kolor ruskiego złotego pierścionka co starsze panie czasami jeszcze noszą :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do Kierownika:

Dyskutujemy o kolorze POWŁOK na koronkę i wskazówki - o ile w przypadku wskazówek sprawa jest zrozumiała, to dlaczego koronki nie wyrzezać po prostu z odpowiedniego stopu mosiądzu? Efekt będzie na pewno ciekawy a i koszty nie powinny być wyższe od pokrytej stali.

Ponawiam pytanie o kształt klamry: będzie taka jak na wizualizacjach, czy inna, np. taka jak w wojskowych trokach?

post-63011-0-78540400-1442052625.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klamra nie została jeszcze wybrana, będzie taka jaką uda się znaleźć w chinskich katalogach i nam się spodoba.

Co do wykonywania koronki z materiałów innych niż stal - ryzykowne jeśli jest to zakręcana koronka - miękkość materiału wpływa na zużywanie gwintu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do powłoki na koronkę to przemawia do mnie 8 i 9, ale ocena ze zdjęć może być obarczona błędem, zatem jaka jest Twoja Marcin propozycja?

 

Jeszcze co do koronki. Zarówno w Vis'ie jak i w Formmeisterze koronki są "dość" nietypowe. Czy będzie możliwe dobranie sobie zapasiku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A moze by tak wykonac koronke z dwóch kawalkow metalu? Nierdzewka od srodka z mocnym gwintem a na to wcisnieta maska z mosiadzu? Bo czy znajdziemy trwala powloke w odpowiedniej barwie?


Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A moze by tak wykonac koronke z dwóch kawalkow metalu? Nierdzewka od srodka z mocnym gwintem a na to wcisnieta maska z mosiadzu? Bo czy znajdziemy trwala powloke w odpowiedniej barwie?

Rozwiązanie idealne, ale chyba drogie. Z trwałością gwintu w mosiądzu faktycznie może być problem. Czyli jak sugerował JT proponuję zamówić dużą nadwyżkę koronek z mosiądzu, kupimy np. po dwie na zapas i sprawa załatwiona, bo coś nie widzi mi się to PVD - mosiądz jednak ładnie się utlenia...

Oczywiście to są tylko rozważania...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem czy az tak drogo? Mosiezna nakladka moglaby byc w srodku obtoczona na minimalnie mniejszy wymiar. A montaz polegalby na podgrzaniu nakladki i zmrozeniu koronki wlasciwej. Dokladnie jak przy montarzu walu do kartera w dwusowie. Nawet w stalowej koronce nie bylyby radelka potrzebne. Glatki walek. To tylko jeden element wiecej. Od bidy to i jakas inna koronke mozna przerobic.


Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem czy az tak drogo? Mosiezna nakladka moglaby byc w srodku obtoczona na minimalnie mniejszy wymiar. A montaz polegalby na podgrzaniu nakladki i zmrozeniu koronki wlasciwej. Dokladnie jak przy montarzu walu do kartera w dwusowie. Nawet w stalowej koronce nie bylyby radelka potrzebne. Glatki walek. To tylko jeden element wiecej. Od bidy to i jakas inna koronke mozna przerobic.

 

Takie koronki są już stosowane - wiec nie ma co tutaj technologicznie się zgłębiać... ALE - mosiężna koronka będzie się utleniać i zmieni kolor to po pierwsze, po drugie będzie brudzić rękę na zielono - szczególnie w upalne dni jak mosiądz wejdzie w rację z potem... Po trzecie może powodować reakcję alergiczne - jak ktoś ma predyspozycje w tym kierunku.

 

Moim skromnym zdaniem, najlepszym rozwiązaniem jest pokrycie koronki jakąś trwała powłoką.


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie, gdyby to był manual, to można by się martwić jakąś powłoką i czy się nie zetrze. W automacie koronkę ruszamy jak wiadomo dużo rzadziej, więc szybko się nie zetrze, a jak się zetrze nawet to co? i tak będzie cały zegarek już fabrycznie pościerany.

 

A odnośnie utleniania się mosiądzu, jak się ma kilkunastoletnie naboje, to one też są niemal zielone. Patyna na koronce dodałaby szlachetności.

 

Ps, właśnie, czemu automat a nie manual? chyba bardziej by pasował do charakteru klimatu ,,przedwojenności". Ok, wiem, już za późno na zmiany. Chyba, że jakaś limitowana wersja limitowanej wersji ;-)


Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będzie możliwość zamówienia dodatkowego paska w innym niż zestawowy kolorze???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będzie możliwość zamówienia dodatkowego paska w innym niż zestawowy kolorze???

 

tak.

Mamy już wybrany model klamerki w przyszłym tygodniu przyjedzie sampel. dopinamy szczegóły,detale projektu VIS ( głównie paska ) i leci do produkcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super informacja. I jaka ostatecznie klamerka?

 

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uu to trzeba już grosiki odkładać. Super, że projekt leci do przodu.


"Jeśli bałagan na biurku świadczy o bałaganie w głowie, o czym świadczy puste biurko?" Albert Einstein

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.