Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

QuadrifoglioVerde

Ankieta dot. szczegółów Forumowego zegarka VIS

Doprecyzowanie wyglądu Forumowego zegarka VIS  

171 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Chyba i tak większości zależy by ten zegarek po prostu powstał i, i tak bez względu na kolor tarczy go zakupi? Dla mnie najmniej atrakcyjny wydaje się cały czarny bo będzie podobny do zyliona innych, a czy brązowo-zielony czy zielono- brązowy to sprawa mniej istotna...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem koledzy dlaczego tak krytycznie i lekceważąco traktujecie możliwość zakupu dodatkowej tarczy. Rozumiem, że możecie mieć inne zdanie, że pomysł wam się nie podoba, ale podajcie argumenty dlaczego, a "nie bo nie".

Kupując  zegarek zgodnie z ustaloną wolą większości, zmontowany przez Heńka i płacąc za niego wypełniam zobowiązania i warunki uczestnictwa w projekcie. Jeśli po zakupie dojdę do przekonania, że mi się zegarek nie podoba, mogę go odsprzedać, wyrzucić, rozebrać przemalować, wiec dla czego nie mogę zamontować sobie innej tarczy.  Na tarczach nie będzie numeru limitacji, limitacja o ile będzie to znajdzie się na kopercie, więc ten argument odpada, koszty nie wzrosną, a wręcz przeciwnie powinny się zmniejszyć, bo koszty stałe rozłożą się na większą liczbę kupujących, więc bardzo chętnie wysłuchami innych argumentów. bo to, że jesteście przeciwni i że nie... już wiem ;)


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dochodzi jeszcze kwestia gwarancji w przypadku modyfikacji zegarka na własną rękę.

Przyjęło się że zegarek w momencie modyfikacji na własną rękę traci gwarancje, jak ktoś czytał jakąkolwiek gwarancję jakiegokolwiek urządzenia  to na pewno tam takie zapisy znalazł. Dla większości osób nie będzie to problemem bo na forum są osoby "kumate" ale zegarki te mogą trafić także do osób mniej obeznanych które będą sobie potem rościły jakieś prawa.

Zezwolenie na modyfikacje zegarka to troszkę bardziej złożony problem niż się wydaje. No chyba, że na zmianę tarczy zegarki byłyby odsyłane do mnie ale to także nie było by robione za friko ( ja to zlecam zaprzyjaźnionemu serwisowi zegarków, sam nie grzebię ) i tutaj nawet nie chodzi o wkład pracy jaki trzeba włożyć w zmianę tarczy ale o zwyczajny koszt ryzyka. przy takiej operacji zawsze istnieje ryzyko zrobienia rysy na deklu, zadrapania tarczy, uszkodzenia wskazówki itd. Jak kiedyś chciałem zmienić w tanim seiko tarczę to zegarmistrz zaśpiewał 80zł, ta cena wynikała z jego ryzyka, że jakby uszkodził zegarek to musiałby zamówić część nową a to są jakieś tam koszty.

Ja nie mówię NIE takim operacjom ale trzeba sobie zdać sprawę z innych konsekwencji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście kilka osób może być zainteresowana modowaniem i jak pisze QV jest to możliwe, więc dlaczego nie stworzyć takiej opcji.

Bardziej jednak chodzi o to, by na etapie zamówień można było złożyć zegarek wg. własnego gustu, co moim zdaniem znacznie zwiększy ilość chętnych.

Już kiedyś podsyłałem link, teraz dla przypomnienia coś co moim zdaniem jest przyszłością dla mniejszych manufaktur zegarkowych.

http://www.h2o-watch.com/featured/h2o-kalmar-2.html

 

ps. dla tych którzy koniecznie potrzebują numerek limitacji zawsze zostaje koperta, a jeszcze lepiej dekielek ewentualnie plastikowa karta jak w wielu renomowanych zegarkach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mio wszystko zegarki składane na zamówienie to mega nisza. To że jest u nas na forum kilka osób którym się to podoba to ogólnie nie jest to coś pożądanego. Oczywiście są ze 3-4 firmy które oferują takie zegarki składane na zamówienie ale to naprawdę wcale nie jest przyszłość. Były dziesiątki lat aby to się spopularyzowało i się nie spopularyzowało, nie sądzę aby nastąpił przełom. Zawsze znajdą się ludzie zainteresowani modowaniem zegarków ale to jest promil ogólnych odbiorców zegarków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za zrozumienie. Nie upieram się i zdaje sobie sprawę z tego, że zrobienie modułowego spersonalizowanego zegarka  za 1000zł jest niemożliwe. Chodziło i chodzi mi tylko o możliwość zakupu dodatkowej tarczy, o ile powstaną inne kolory. Nic poza tym. Kupuję zegarek złożony przez Heńka wg ogólnie przyjętego projektu i uważam sprawę za załatwioną. Jeżeli natomiast zdecyduję się odkręcić zegarek, to automatycznie tracę gwarancję i jestem tego świadomy, podobnie jak w każdym innym przypadku ingerencji przez nieuprawniony serwis, ale to dotyczy każdego, kto zagląda tam gdzie nie trzeba :D. Myślę, że sprawa się trochę  wyjaśniła, a poruszyłem ten temat tylko dlatego, bo być może ktoś inny będzie też zainteresowany tym, by za kilka lat zmienić sobie tarczę na inną, a wtedy jak znalazł... :P     


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powinien być wybrany jeden kolor, jeden wzór , nie wiem dlaczego QV tak się rozmienia na drobne.

To ma być zegarek w hołdzie dla Polskiego Pistoletu VIS.

A w innym przypadku wyjdzie Vis, Visunio, Viseczek.

Tak Vis jest rozbieralny jak każdy inny pistolet do czyszczenia, ale modernizacje na własną rękę są zabronione, więc przykład chyba nie trafiony.

Jak ktoś był w wojsku to wie, że ch..owo ale jednakowo

kiedyś kupowałem samochód i gość jedyne co potrafił zachwalić to  radio,powiedział, że jest świetne bo można sobie zmieniać kolory na wyświetlaczu , samochód kupiłem a radio mu zostawiłem , a więc rozważmy jeszcze opcję szkieletora ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Tak Vis jest rozbieralny jak każdy inny pistolet do czyszczenia, ale modernizacje na własną rękę są zabronione, więc przykład chyba nie trafiony."

... spróbuj mi zabronić modernizować swój własny zegarek :) powodzenia ;)


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Tak Vis jest rozbieralny jak każdy inny pistolet do czyszczenia, ale modernizacje na własną rękę są zabronione, więc przykład chyba nie trafiony."

... spróbuj mi zabronić modernizować swój własny zegarek :) powodzenia ;)

Oczywiście,że nie mogę zabronić, z twoim własnym zegarkiem zrobisz co zechcesz 

ale czy to będzie ten sam zegarek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może zróbmy jeden zegarek, a niech potem każdy zrobi z nim co uważa. I nie rozdraniajmy sięna drobne, bo nigdy z tym nie ruszymy... Może oprócz projektu warto wystartować z osobnym tematem dotyczącym zakupu dodatkowych tarcz, wskazówe itp. równolegle ale nie zakłócając ogółu zamysłu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ temat dodatkowej tarczy budzi tak wiele kontrowersji i być może spycha dyskusję na boczny tor (bo raczej nie sądzę by opóźniał projekt) a moje zdanie jest chyba już powszechnie znane odpuszczam sobie dalszą dyskusje na tenże temat i bardzo chętnie włączę się w dalsze prace na tworzeniem "większościowej" wersji Vis`a   :)


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, nie ma chyba co tracić czasu, bo poprawiona tarcza chrono dopiero 30tego będzie. Więc trzeba te 9 dni na coś spożytkować. Przekażę nasze wizualizacje VIS-a do opracowania rysunku technicznego koperty. Dzięki temu dowiemy się czy nie będą potrzebne jakieś korekty w designie lub rozmiarze w celu dostosowania koperty do mechanizmu.

Po prostu sobie luźno rozmawiamy, a to wcale nie znaczy, że nic się nie dzieje.

Póki co wymieniamy poglądy a z czasem przyjdzie pora na tarcze  :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak się nieśmiało zastanawiam czy data jest już przesądzona ? coraz bardziej się przekonuje, że w okazie do gablotki jest mało użyteczna... tylko wyniki ankiety

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale nie wszyscy chcą go do gabloty, a wtedy data się przydaje.


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale nie wszyscy chcą go do gabloty, a wtedy data się przydaje.

wiem wiem ;) widać to w ankiecie, no ale to w sumie banał na przeciw całego projektu. nie pamiętam czy już na dobre się ta kwestia rozstrzygnęła... a była burzliwa dyskusja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...a skoro już jesteś, to może coś nowego w sprawie...?


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wakacje, urlopy, naturalnie wyhamowały pracę nad projektem, ale teraz jak już powstaną wizualizacje, będzie można trochę przyspieszyć. 


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Data jak dla mnie jest potrzebna. Ja będę nosił ten sikorek. Tylko kiedy ????

Jak pojawią się wizualizacje to co dalej ?

Czy zdążymy pod choinkę (luba się pyta coby mieć problem zakupu prezentu z głowy :) ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Data jak dla mnie jest potrzebna. Ja będę nosił ten sikorek. Tylko kiedy ????

Jak pojawią się wizualizacje to co dalej ?

Czy zdążymy pod choinkę (luba się pyta coby mieć problem zakupu prezentu z głowy :) ).

To zależy ile będziesz trzymał choinkę  :D

QV chyba gdzies pisał że raczej wiosna przyszłego roku. A może to jak tak sobie rozkładam plany :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za film. Gdybyśmy mogli wykonać nasz zegarek w technologii zbliżonej do pokazanej , byłoby idealnie, ale sądzę, iż nie będziemy musieli strzelać z naszych zegarków więc technologia Heńka powinna wystarczyć.


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny filmik, praktycznie takie same maszyny mam u siebie w robocie, z tym że zamiast broni produkujemy hamulce ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.