Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

QuadrifoglioVerde

Ankieta dot. szczegółów Forumowego zegarka VIS

Doprecyzowanie wyglądu Forumowego zegarka VIS  

171 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Koperta swietna :) Niezly klocek

 

Do tej pory nie bardzo bylem zainteresowany tym projektem, ale coraz bardziej zaczyna mi sie podobac :)


Instagram - Lug2Lug

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

A ja opowiadałbym się za nie zwiększaniem koronki. Po sprowadzeniu obrazu 3D do rozmiaru rzeczywistego koronka jest wystarczająco wyeksponowona z uwagi na swoją odmienną barwę. Teraz w rzucie "od góry" część moletowana koronki zbiega się rozmiarem z jej osłoną - poza osłonę wystaje jedynie część obła koronki. Chyba że rozmawiamy o wydłużeniu części obłej. Nadal jednak moim skromnym zdaniem koronka nie wymaga powiększania.

 

Aspekt praktyczny rozwiązuje poprawka osłony zaproponowana parę postów wyżej, więc do dyskusji pozostaje jedynie efekt wizualny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

taka tam przymiarka...

 

Screen_Shot_2014_10_29_at_00_04_47.png

photo uploading

Super zegar się szykuje! Tylko, czy koronka nie za mała?


atlantic seahunter, certina ds spel, aerowatch les grandes classiques, steinhart marine black anchor, atlantic milano,  mondaine sport I date, cyma conquistador auto day date, hy moser, auguste reymond tytan, alpina startimer pilot, davosa argonautic ceramic lumis.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zostawił nr limitacji na boku. Byleby tłoczenia było głębokie, gdyby miał to być jakiś zwykły grawer to faktycznie lepiej dać go w mniej widocznym miejscu. Wierzę jednak, że uda się to solidnie wybić :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako całośc - bardzo dobrze:  wielkość napisu limitacji, nacięcia, koronka i jej osłona - wszystko wyszło bardzo proporcjonalne.

Pomysł zmiany osłony koronki wymusza jej zwiększenie by nie zniknęła - trzeba to zobaczyć aby sprawdzić, czy nie zaburzy całości.

Bardzo dobrze wyszło podcięcie bezela.

 

Ogólnie - czy można się już ustawiać w kolejce? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kapitalnie wygląda. 

Tylko wskazówki (godzinową i minutową) widziałbym chyba grubsze (znaczy szersze).

Trochę są za delikatne przy tak muskularnej kopercie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kapitalnie wygląda. 

Prawda - wygląda świetnie... ale ta data... "ni jak nie pasi"... :ph34r:

Panowie czy naprawdę jest sens dziurawić taką fajną tarczę??? 


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ma ale zdaje się że w tej sprawie już postanowiono... patrz ankieta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ma ale zdaje się że w tej sprawie już postanowiono... patrz ankieta

Wiem... wiem... ale może kilka osób się zlituję i zmieni swoje zdanie co do tej daty... jak nie spróbuje poruszyć tematu to na 100% będę miał "dziurawą" tarczę, a tak to jakaś szansa może jest - pewnie nikła ale jednak :D :D :D :D

Na czarnej tarczy efekt "walenia po oczach" nie jest duży - choć białe cyfry datownika ewidentnie "rażą" a na zielonej czy też brązowej toż to będzie masakra... bo do białych cyfr dojdzie czarne okienko daty...


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja zmieniłem swój głos parę miesięcy temu bo do podobnych wniosków doszedłem (plus to że będzie stał w gablocie więc tylko raz w miesiącu pokaże dobra datę) :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Powtórzę się, bo dyskusja w temacie daty już była, ale... w 100% zgadzam się z Daito. Innymi słowy: "...jestem za opcją bez daty i jestem w stanie za to umrzeć :D"

 

Dodam, że głosowałem również za datownikiem prostokątnym - ehm... tak na wypadek,.. gdyby data jednak pozostała. ;)

 

Edit: przypomnę, że obowiązywał wielowybór, i o tym właśnie napisałem powyżej, ale chyba nie dość klarownie, więc klaruję: głosowałem za opcją bez daty i z dadatownikiem prostokątnym. Zatem za datownikiem o jakimkolwiek kształcie jest mimo wszystko przynajmniej o jedną osobę mniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według mnie jest ok. Może jak będą następne wizualizację ... można podjąć dyskusję ale uważam, że jest ok.  Mi się podoba .. żeby nie powiedzieć  „dla mnie bomba”!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z daty wycofać się nie można, bo z tego co pamiętam to Seiko specjalnie dla nas robi werki z czarnym datownikiem, hmm ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Głosowałem za opcją "bez daty" bo nie widzę go jako EDC - a skoro tak, to i tak będę musiał ją znać żeby ustawić. A że uroku datownik mu nie dodaje, to nie bardzo rozumiem motywację tych, którzy głosowali "za". Ale nie muszę rozumieć, bo zegar jako całość i tak mi się podoba. Chyba najbardziej z czarną tarczą, bo tam data najmniej rzuca się w oczy :).

 

Ten zegarek bedzie się kupować bardziej sercem niz rozumem, więc rozrzut opnii jest duży. Cóż, pozostaje zgodzić się z wynikami ankiety.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Wystarczy nie wycinać okienka. No,.. ale skoro SEIKO robi specjalnie dla nas czarną tarczę daty, to nie wypada nie docenić. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbujemy czy da się wynegocjować aby część tarczy była bez wyciętego okna. Ale to nie jest temat na tą chwilę. Trzeba zająć się kopertą bo to jest najważniejsza sprawa w zegarku. Okno daty czy wielkość wskazówek - to są kwestie na później. Wskazówki najlepiej by było wziąć z półki, tj katalogowe - takie są wysokiej jakości ponieważ często są robione przez bardzo dobrego dostawcę w ilości kilku tysięcy sztuk więc taki dostawca przyjmuje takie zlecenie. Oczywiście wskazówki można wykończyć czy pokryć powłoką dowolną.

Jak nam nie będzie pasowała długość katalogowych wskazówek do tarczy to będzie jest większy problem bo wyprodukowanie małej partii wskazówek na zamówienie to różnie może się skończyć zarówno jakościowo jak i finansowo. Temat już niektórzy poznali przy okazji pasków NATO do chrono.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakieś sample z zieloną tarczą?  wygląda super jak do tej pory! 

Jak ustawić 1:1?  :huh: coś mi ciągle zmienia 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koronka stanowczo musi być szersza/większa jak zwał tak zwał. Bądź zmniejszona osłona. Jak tak zostanie, to będzie słabo. Przypomnicie mi czy ma być zakręcana?


FORZA Robert!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koronka stanowczo musi być szersza/większa jak zwał tak zwał. Bądź zmniejszona osłona. Jak tak zostanie, to będzie słabo. Przypomnicie mi czy ma być zakręcana?

 

100m, bez zakręcanej koronki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbujemy czy da się wynegocjować aby część tarczy była bez wyciętego okna.

 

Normalnie... wódki się za to napiję :D


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.