Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

QuadrifoglioVerde

Ankieta dot. szczegółów Forumowego zegarka VIS

Doprecyzowanie wyglądu Forumowego zegarka VIS  

171 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, ja już się pogubiłem, który projekt ma pierwszeństwo po chrono?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sądzę, że ten na który będzie więcej chętnych. :)


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Panowie, ja już się pogubiłem, który projekt ma pierwszeństwo po chrono?

była też mowa o możliwości realizacji równolegle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

nie tyle każda, co żadna :ph34r: , poza chrono oczywiście, ale nie o to pytasz :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vis jest specyficzny i mechaniczny.

Przepraszam ma być...


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, ja już się pogubiłem, który projekt ma pierwszeństwo po chrono?

No to Ci podpowiedzieli  ;)  Koledzy  :rolleyes:

Pierwszeństawa nie ma chyba żaden ale na VISa już są zapisy a na Formmeister- a jeszcze nie.

Realizacja obu w jednym czasie  w moim przekonaniu nie będzie możliwa. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i może styl trochę ;)

 

Kolor czarny nie jest kolorem militarnym, jeśli już to prewencyjnym bo się kojarzy ze złem, ciemnością, śmiercią i ktoś tam sobie wymyślił że czarny kolor munduru da da jego "nosicielowi" psychiczną przewagę, dlatego te mundury nosiły "dziwne" formacje które się dosyć nieprzyjemnie kojarzą, potem tą ideologię przyjęła prewencja i ochrona. "Czarna taktyka" tez raczej z wojskiem ma niewiele wspólnego bo to taktyka walki w pomieszczeniach i ciasnej zabudowie, stosowana głownie przez oddziały antyterrorystyczne.

Kolor militarny to z założenia kolor maskujący...

 

Zegarki na zamówienia dla wojska (tego czy owego) miały tarcze czarne lub białe. Szczególnie w latach '30 czy '40. Co tam było później mniej mnie interesuje. Chodziło o ergonomię i łatwość odczytu wskazań. Nie było zielonych, brązowych czy w ciapki.

Ja rozumiem, że ten zegarek to "hołd" i ma niewiele wspólnego z wojskowymi specyfikacjami czy estetyką wyposażenia WP w latach '30, ale nie zmieniajmy historii.

 

pozdrawiam

Narfas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarki na zamówienia dla wojska (tego czy owego) miały tarcze czarne lub białe. Szczególnie w latach '30 czy '40. Co tam było później mniej mnie interesuje. Chodziło o ergonomię i łatwość odczytu wskazań. Nie było zielonych, brązowych czy w ciapki.

Ja rozumiem, że ten zegarek to "hołd" i ma niewiele wspólnego z wojskowymi specyfikacjami czy estetyką wyposażenia WP w latach '30, ale nie zmieniajmy historii.

 

pozdrawiam

Narfas

 

Ale dyskusja nie dotyczyła koloru tarczy w zegarkach militarnych tylko koloru "czarnego" ogólnie.

 

Wśród zegarków produkowanych dla wojska w  latach 30 czy 40 nie znajdziesz zegarka z kopertą oksydowaną, bądź "czernioną" innym sposobem, oraz zegarka z datą - czyli nie ma co nawiązywać w temacie Vis'a do zegarków wojskowych z lat 30-40 bo Vis nie jest zegarkiem produkowanym dla wojska.


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ile juz jest?

127 szt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wybaczcie że zadam głupie pytanie ale przeszukałem chwilę ten temat i nie mogę znaleźć jak duża jest koperta: szerokości i lug to lug ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki,

dla mnie za duży więc nie pomogę z dobiciem to 150, ale trzymam kciuki za szybki finał 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poćwiczysz przez miesiąc przedramię i jak znalazł bydzie pasować  :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba sobie żarty stroicie, 43mm to obecnie garniturowce mają. Ten rozmiar w tym zegarku to absolutnie minimum a tak naprawdę najlepsze proporcje zegarek by miał przy 45mm. Lug to lug już teraz jest ekstremalnie mały. Głupi Fortis B42 ma L2L na poziomie 53mm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki,

dla mnie za duży więc nie pomogę z dobiciem to 150, ale trzymam kciuki za szybki finał 

 

Można zapytać jaki masz obwód nadgarstka? Nie żebym probówał Cię przekonać - bo to oczywiście nie o to chodzi, ale ciekaw jestem... moja Szanowna ma obwód nadgarstka 15cm i coraz częściej "pożycza" moje zegarki twierdząc że 42mm to zdecydowanie "damska" średnica zegarka... całkowicie bezpieczne mam tylko dwa DB bo są ciężkie i Steinharta bo ten ma wyjątkowo paskudnie wyprofilowaną kopertę :D


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze Marcin mówisz- ja też uważam, że sporo "rozsądniejszym" rozmiarem dla tego typu zegarka byłaby koperta ze 2 mm większa, ale nawet nie próbuję tego forsować, bo zdaję sobie sprawę, że są Koledzy z mniejszymi nadgarstkami.

Także bardzo proszę nie piszcie, że to jest za dużo, bo przy tym projekcie to jest chyba minimum i wydaje mi się, że ten typ koperty nawet u mojej żony z jej 15 cm nadgarstkiem źle by nie wyglądał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze Marcin mówisz- ja też uważam, że sporo "rozsądniejszym" rozmiarem dla tego typu zegarka byłaby koperta ze 2 mm większa, ale nawet nie próbuję tego forsować, bo zdaję sobie sprawę, że są Koledzy z mniejszymi nadgarstkami.

Także bardzo proszę nie piszcie, że to jest za dużo, bo przy tym projekcie to jest chyba minimum i wydaje mi się, że ten typ koperty nawet u mojej żony z jej 15 cm nadgarstkiem źle by nie wyglądał

Myślę dokładnie tak samo. Te 43mm to wynik rozsądnego kompromisu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie neguję że to za duży zegarek w ogóle, myślę że tego typy projekt powinien być słusznych rozmiarów w końcu Vis to też męska rzecz,

tylko wiem że na moim 15,5 cm będzie wyglądał nie za fajnie i na pewno nie za męsko, 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość henio.w

Pamiętam modę na takie spodnie:

 

post-27557-0-69186800-1419762778_thumb.jpg

 

Ewoluowała na zegarki... :huh:

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam modę na takie spodnie:

 

attachicon.gifdzwony.jpg

 

Ewoluowała na zegarki... :huh:

 

No to nie tak do końca jest bo niektórych zegarków nie da się zrobić małych, bo wyglądały nieproporcjonalnie - to tak jakbyś chciał zrobić limuzynę na podwoziu od Matiza i nawet jakbyś nazwałbyś ją Matiguar to nie byłby limuzyną i wyglądałby śmieszna - a do tego samochód byłby nieproporcjonalny i nie funkcjonalny... Aby to zrozumieć wystarczy użyć nieco wyobraźni - wyobraź sobie kopertę jaka jest proponowana do Vis'a o wymiarach 40mm - "gruba" luneta spowodowała by że tarcza byłaby mała a głębokie jej osadzenie (wysoka koperta) dodatkowo sprawiłaby że zegarek byłby nieczytelny. Ten typ zegarka musi być "duży" inaczej się nie da - moim skromnym zdaniem 43mm to absolutne minimum, optymalną średnicą byłby 45mm...


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość henio.w

Wszak nie neguję koncepcji Visa, absolutnie. Powiem więcej, podoba mi się.

Ale w takim rozmiarze nie byłby dla mnie. Podobnie jak wiele innych, niestety.

Żeby zachować proporcje, niekoniecznie trzeba zwiększać średnicę koperty.

Da się.

Wyobrażam sobie, że równie dobrze można "odchudzić" lunetę. Ale to tylko takie moje subiektywne 3 grosze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.