Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

QuadrifoglioVerde

Ankieta dot. szczegółów Forumowego zegarka VIS

Doprecyzowanie wyglądu Forumowego zegarka VIS  

171 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

Dla mnie trapezy super, lepsze od 5 i 2, od całej reszty tym bardziej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba jednak bez ponownej ankiety co do tarczy się nie obejdzie. Te ostre indeksy bardziej mi się podobają więc pozostaję przy 5. 


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trapezy ostatecznie mogłyby być jednak nadal jestem za wersją 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość romseyman

e tam piątkę, a na takie cuś co byś powiedziała ?? chciałabym chciała....chciałabym...

 

Screen_Shot_2015_01_05_at_01_37_05.jpg

adult photo sharing

Jak dla mnie to moglo by tak zostac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

^^

+1

 

Bardzo dobry kompromis między łatwością odczytu a uporządkowaniem tarczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnia wersja tarczy (indeksy w kształcie trapezów) jest moim zdaniem zdecydowanie najlepsza. Następne w kolejności są projekty numer 5 i 2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stawiam na 2 jednak zaryzykowałbym indeksy w kształcie kwadratów, w drugiej kolejności 5/ostre bardziej są w klimacie cyferek, może troszkę bym je skrócił/, na trzecim miejscu trapezy.

 

Byle do przodu :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stawiam na 2 jednak zaryzykowałbym indeksy w kształcie kwadratów, w drugiej kolejności 5/ostre bardziej są w klimacie cyferek, może troszkę bym je skrócił/, na trzecim miejscu trapezy.

 

Byle do przodu :rolleyes:

 

+1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest super wersja, nawet może bym troszkę bardziej zaostrzył czubki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie kombinujmy z tarczą. Dopracowaliśmy ją tak, że wygląda świetnie. Czcionka cyfr jest na pierwszym planie, reszta jest stonowanym, dyskretnym dodatkiem. 

W każdej innej wersji przedstawionej przez Ciebie Marcinie indeksy zabijają estetykę czcionki i robi się tłoczno na tarczy (żeby nie powiedzieć bajzel).

Moim zdaniem to stanowi o sile tego projektu, a także że tarcza się spodobała wielu ludziom. Indeksy cyfrowe! 


Na świecie są tylko 10 rodzaje ludzi. Ci co znają system dwójkowy i ci co go nie znają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie kombinujmy z tarczą. Dopracowaliśmy ją tak, że wygląda świetnie. Czcionka cyfr jest na pierwszym planie, reszta jest stonowanym, dyskretnym dodatkiem.

W każdej innej wersji przedstawionej przez Ciebie Marcinie indeksy zabijają estetykę czcionki i robi się tłoczno na tarczy (żeby nie powiedzieć bajzel).

Moim zdaniem to stanowi o sile tego projektu, a także że tarcza się spodobała wielu ludziom. Indeksy cyfrowe!

+1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To i ja się wypowiem.

 

Dwójka, ewentualnie wersja z trapezami, inne zdecydowanie nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli już z trapezami się ludzie napalają to może da się zrobić taką wizualizację, gdzie trapezy będą maksymalnie wysokości kółek z wersji pierwotnej (czyli obecnie nr 2 jak mniemam) i równej wielkości na całej tarczy.


Na świecie są tylko 10 rodzaje ludzi. Ci co znają system dwójkowy i ci co go nie znają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli już z trapezami się ludzie napalają to może da się zrobić taką wizualizację, gdzie trapezy będą maksymalnie wysokości kółek z wersji pierwotnej (czyli obecnie nr 2 jak mniemam) i równej wielkości na całej tarczy.

 

Tak mikroskopijne trapezy raczej nie wiele zmienią. Ostatnia trapezowa propozycja to taki "dobry wybór" bo zegarek zyskał na czytelności , jest spójny stylistycznie oraz wciąż na tarczy jest sporo wolnego miejsca dzięki temu że te indeksy są stosunkowo krótkie.  Jest to taka wersja naturalna, łatwa do zaakceptowania. Ale brak jej troszkę charakteru który ma wersja nr 5.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak mikroskopijne trapezy raczej nie wiele zmienią. Ostatnia trapezowa propozycja to taki "dobry wybór" bo zegarek zyskał na czytelności , jest spójny stylistycznie oraz wciąż na tarczy jest sporo wolnego miejsca dzięki temu że te indeksy są stosunkowo krótkie.

 

Pewnie to nie tylko moje zdanie, ale uważam że jednak stracił dużo na czytelności. Jak pisałem kółka były dyskretne i na pierwszym planie widziało się duże indeksy ze świetną czcionką.

Zwiększenie indeksów, czy zamiana z kropek, bardzo zaburza ten efekt. Jak pisałeś w innym temacie to "zegarkowe ADHD"! Czemu na siłę poprawiamy coś co już było rewelacyjne!?!


Na świecie są tylko 10 rodzaje ludzi. Ci co znają system dwójkowy i ci co go nie znają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo nie byłem przekonany do rewelacyjności :D, czegoś mi brakowało na tej tarczy... " som rzeczy na tym świecie co siem najwiekszym fizjognomom nie śniły " :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cyfry są bardzo mocnym, przyciągającym wzrok elementem. Wydłużenie indeksów, powoduje, że z jednego mocnego punktu, robi się kilka średnich. A to z kolei, zaburza kompozycje. To jest ruch który powoduje, że z powodu ilości grzybów w barszczu, mamy grzybową. Pomijam, już fakt, że wersja pierwotna była oryginalna, a każda późniejsza zbliża projekt do setek innych toolwatch'y.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cyfry są bardzo mocnym, przyciągającym wzrok elementem. Wydłużenie indeksów, powoduje, że z jednego mocnego punktu, robi się kilka średnich. A to z kolei, zaburza kompozycje. To jest ruch który powoduje, że z powodu ilości grzybów w barszczu, mamy grzybową. Pomijam, już fakt, że wersja pierwotna była oryginalna, a każda późniejsza zbliża projekt do setek innych toolwatch'y.

 

Jest w tym trochę prawdy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest w tym trochę prawdy.

 

Cyfry są bardzo mocnym, przyciągającym wzrok elementem. Wydłużenie indeksów, powoduje, że z jednego mocnego punktu, robi się kilka średnich. A to z kolei, zaburza kompozycje. To jest ruch który powoduje, że z powodu ilości grzybów w barszczu, mamy grzybową. Pomijam, już fakt, że wersja pierwotna była oryginalna, a każda późniejsza zbliża projekt do setek innych toolwatch'y.

 

+1 

 

Może poprzestańmy jednak na pierwotnej wersji i nie psujmy efektu innowacyjności, bo staniemy się pospolitymi odtwórcami.


Na świecie są tylko 10 rodzaje ludzi. Ci co znają system dwójkowy i ci co go nie znają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popieram 2 z indeksami w kształcie kwadratów. Pomysł dobry bo im mniej różnych kształtów na tarczy, tym bardziej będą widoczne cyfry. A że wskazówki mają być grubsze to pustki nie będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, nie ograniczajmy możliwości dyskusji na temat wyglądu tego zegarka. Przecież projekt jest na etapie ustaleń. Nie chcę być niegrzeczny, ale niektórzy koledzy powtarzają te same argument kilka razy w kolejnych postach. Pozwólmy wypowiedzieć się pozostałym uczestnikom tego projektu.


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie ogranicza możliwości dyskusji. Wypowiada się kto chce ze swoim zdaniem. Ja powiedziałem co uważam i chciałbym żeby te 3 zegarki (przynajmniej), na które się zdeklarowałem były właśnie takie jak zostało do tej pory ustalone. Ewentualnie z drobnymi, minimalnymi modyfikacjami, nie wpływającymi jednak na ostateczny kształt projektu zbyt bardzo.


Na świecie są tylko 10 rodzaje ludzi. Ci co znają system dwójkowy i ci co go nie znają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.