Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

QuadrifoglioVerde

Ankieta dot. szczegółów Forumowego zegarka VIS

Doprecyzowanie wyglądu Forumowego zegarka VIS  

171 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

takie były założenia, po 100szt z każdego koloru, tylko gdzie tu 300 chętnych...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy dobrze rozumiem, że potrzebnych będzie 300 chętnych by przejść do etapu realizacji?

 

Od początku przecież pisałem. 150 minimum aby rozpocząć prototypowanie, to takie absolutne minimum. Ale aby tak naprawdę miało to sens to trzeba zrobić 300 zegarków, w przeciwnym razie będę w plecy :-). A samych kopert i tak musi być min 500sztuk bo takie są zamówienia minimalne w fabrykach, za te więcej kopert trzeba zapłacić rzecz jasna.

 

Z brązem spróbujemy jeszcze z tym kolorem:

http://rgb.to/pantone/7617-c

 

To już są najciemniejsze brązy w palecie Pantone, nie ma ciemniejszych. Ale na grafikach widzicie kolor tak naprawdę w pełnym słońcu, należy brać pod uwagę że przy normalnym użytkowaniu rzadko kiedy do tarczy dociera tyle światła, tym bardziej że w naszym zegarku będzie ona mocno zagłębiona. Więc należy przyjąć że ten brąz będzie w słabym oświetleniu prawie czarny :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybierajcie który odcień zieleni preferujecie. To ostateczne grafiki.

 

 

 

będą 3 kolory tak jak obiecałem. Jak zrobimy ostateczne grafiki to trzeba będzie ruszyć w świat z lobbingiem aby uzbierać pozostałe 150 osób.

 

No ja rozumiem, że te grafiki, które wczoraj rzuciliście to są ostateczne i ruszyłem z lobbingiem (właśnie dopisuję do deklaracji kolejne 3 sztuki)...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Początkowo byłem za 7756, ale dla pewności odpaliłem wątek pod Firefoxem, który w potrafi wykorzystać kalibrowany monitor z podpiętym profilem i muszę stwierdzić, że różnica jest ogromna. Sprawdziłem jeszcze, jak ten orbazek wygląda na tablecie (Retina) i laptopie (jakieś stare TFT) i różnica w odcieniu jest mniej więcej podobna (chociaż nasycenie inne). Prawdopodobnie zdecydowana większość z Was widzi zieleń zbyt ciepłą, idąca w jasny brąz, natomiast obrazek pierwszy zbyt pomarańczowawy, co w tym przypadku kompletnie zmienia kolor. Tymczasem 7756 to najzwyklejsze khaki bez żadnych dodatkowych tonów, zaś 4495 to złotawy jasny brąz, na oko coś między RAL1005 a 8000 i muszę stwierdzić, że bardzo fajnie to wygląda i na chwilę obecną ten kolor prezentuje się wg. mnie najlepiej. Tak więc mimo wstępnej deklaracji na kolor brązowy, do produkcji wybrałbym 4495 i czarny. Khaki i brąz są trochę bez wyrazu.

 

Niemniej zdjęcia nie mają podpiętych profili (a może miały, ale imagshack przy automatycznym skalowaniu się ich pozbywa, działają jedynie przy hotlinku), więc może się okazać, że ja też jestem w błędzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja rozumiem, że te grafiki, które wczoraj rzuciliście to są ostateczne i ruszyłem z lobbingiem (właśnie dopisuję do deklaracji kolejne 3 sztuki)...

 

Bardzo dobrze :-) , pod względem designu, tak ostateczne. Zielone kolory także, Brąz może ewoluować w kierunku ciemniejszego ale to są niezwykle trudne sprawy do oceny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobrze :-) , pod względem designu, tak ostateczne. Zielone kolory także, Brąz może ewoluować w kierunku ciemniejszego ale to są niezwykle trudne sprawy do oceny.

 

Jeśli design będzie niezmieniony, to luzik, będę dalej agitować. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

QV zrób sample tarcz, wtedy będzie można decydować, biorąc pod uwagę doświadczenia z produkcji limitki i tak tarcze pewnie trzeba będzie poprawiać, bo albo kolor nie podejdzie albo faktura tarczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozważałeś opcje by otwory na teleskopy były "przelotowe"?


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozważałeś opcje by otwory na teleskopy były "przelotowe"?

To by było fajne rozwiązanie - prościej teleskop wymontować, a tym samym zdjąć pasek i mniejsze ryzyko uszkodzenia powłoki koperty przy tej czynności


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cieszy mnie to, bo przy tego typu kopertach bardzo fajnie to wygląda.


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powłoki nie uszkodzisz, twarda jak granit.

 

Cooo??? Ja nie uszkodzę??? Ja nie uszkodzę??? :lol: :lol: :lol:


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już chyba to było dograne, że otwory będą na przestrzał? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba jednak czarna wersja mówi do mnie najbardziej. Czy będzie możliwość dokupienia pozostałych 2 kolorów pasków? Czarny w zestawie do tego zielony i brąz?

 

Wiem, że trochę za wcześnie na takie szczegóły, ale lepiej napisać teraz niż później zapomnieć :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z punktu widzenia powodzenia projektu, najlepiej bierz wszystkie trzy. :D  


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do odcienia kolorów to chyba najlepiej jeśli wybierze je QV, ma wzornik i wie czego się spodziewać

dla mnie najlepiej byłoby zobaczyć fotki prototypowych tarcz ale w sumie i tak wiem że będzie git :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do odcienia kolorów to chyba najlepiej jeśli wybierze je QV, ma wzornik i wie czego się spodziewać

 

 

Też jestem tego zdania - będzie masę stron "bicia piany" a na koniec i tak decyzja spadnie na QV więc można uprościć procedury... ;)


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zielony lepszy ten drugi, brązowy trochę za jasny (moze to wina monitora)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zielony lepszy ten drugi, brązowy trochę za jasny (moze to wina monitora)

 

Ja mam monitor czarno bialy to i tak nic nie widze.[

 

quote name=Daito" post="1367953" timestamp="1420741004]Też jestem tego zdania - będzie masę stron "bicia piany" a na koniec i tak decyzja spadnie na QV więc można uprościć procedury... ;)

 

@Daito ma rację


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może niech nam qv dorzuci wszystkie kolory tarczy do samodzielnego montażu :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może niech nam qv dorzuci wszystkie kolory tarczy do samodzielnego montażu :-P

 

Ta opcja byłaby chyba najłatwiejsza, ale zagmatwała by ewentualne kwestie gwarancji.


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.