Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

QuadrifoglioVerde

Ankieta dot. szczegółów Forumowego zegarka VIS

Doprecyzowanie wyglądu Forumowego zegarka VIS  

171 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

wewnętrzny będzie OK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Też byłbym zdania, że wewnetrzny ar wystarczy.

 

Wysłane z mojego GT-P5210 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wewnętrzny będzie OK

 

Też tak myślę - zewnętrznego nie ma co dawać bo się będzie rysował...


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wewnętrzny AR chyba wystarczy.

 

Czy zastosowanie zakręcanej koronki zwiększy WR zegarka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak szklo jest ponizej bezela, to ja bym byl za podwojnym AR, zawsze wyrazniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość romseyman

wewnetrzny w zupelnosci wystarczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marcin,

 

Czy zleciłeś już do produkcji sample tarcz?

 

Ciekawi mnie, gdzie jesteśmy z projektem VIS'a.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

17tego ma byc vis rozrysowany w 2d. Rys techniczny. Musielismy poczekac w kolejce bo inżynier pracowal nie tylko nad naszym zegArkiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak się zastanawiam czy aby na pewno kanapkowa tarcza w tym naszym Visie to dobry pomysł. Czy to nie będzie przesyt. Tarcza będzie zagłębiona w kopercie, nie wiem czy to nałożenie się warstwowości dobrze zrobi " temu zegarku"

Jak myślicie ? Trzeba to sobie spróbować wyobrazić. Grafiki są 2D a rzeczywistość będzie jednak inna.

 

Problem może być z tym aby sprawdzić oba rozwiązania na samym zegarku, bo tarcza kanapka jest prawdopodobnie grubsza i potrzebuje innego podtoczenia koperty niż zwykła tarcza. Hmmm

 

Acha, pierścień mocujący mechanizm będzie oczywiście w Visie stalowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem za kanapką. Przestrzenność/trójwymiarowość tarczy najczęśćiej jednak jest zaliczana na + dla zegarka. Zresztą dlatego też zapisałem się na listę, płaska będzie nudna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem za kanapką. To był jeden z głównych powodów zapisania się na ten zegarek. Jeśli tarcza będzie zwykła to projekt mnie nie przekona do siebie tak bardzo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja również jestem za kanapką, "głębokością" bym się nie przejmował, pełno jest "płaskich" zegarków, ten będzie inny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pełno jest też kanapkowych ;-) . No nic zobaczymy. Zapamiętajcie sobie dobrze tą dyskusję, aby potem nie było stękania :-)

czasem hurra optymizm dla pewnych rozwiązań nie idzie w parze ze spójnością tego jako całości. Rozumiem że zawsze chce się więcej, mocniej, najmocniej, na maxa! wszystko na wypasie. Tylko żeby nam nie powstała Beemka z plastikowymi chromowanymi lusterkami m3 i spojlerkiem. Wiecie co ma na myśli ? Staram się tez na to patrzeć z dystansu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja kanapki na razie nie mam więc na pewno nie będę kręcić nosem :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie nie stać na 30k zł na Panerai, ufam też że tarcza która dopilnuje QV będzie lepsza od Parnisa :-) Miałem sobie nawet takiego Parnisa sprawić ale jak popatrzyłem na projekt vis to natychmiast podjąłem decyzję że lepiej zapłacić 2x tyle i mieć piękna kopertę, uczestniczyć w ciekawym projekcie. Jeśli jednak zostanie podjęta decyzja o zrobieniu zwykłej tarczy to chyba zaoszczędzę sobie wydatku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pełno jest też kanapkowych ;-) . No nic zobaczymy. Zapamiętajcie sobie dobrze tą dyskusję, aby potem nie było stękania :-)

czasem hurra optymizm dla pewnych rozwiązań nie idzie w parze ze spójnością tego jako całości. Rozumiem że zawsze chce się więcej, mocniej, najmocniej, na maxa! wszystko na wypasie. Tylko żeby nam nie powstała Beemka z plastikowymi chromowanymi lusterkami m3 i spojlerkiem. Wiecie co ma na myśli ? Staram się tez na to patrzeć z dystansu.

Sęk w tym, że ta kanapka idealnie pasuje do koncepcji i całości projektu. My nie chcemy 3 poziomów tarczy, nakładanych indeksów i innych diamencików;) tylko zwykłą kanapkę, która _delikatnie_ utrójwymiarowi nasz zegarek. Gdy włożymy płaską taczę, zegarek będzie wyglądał jak Seiko 5 a takie mam dwa i więcej nie potrzebuję ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie o tej 3-j wymiarowosci pisze. Ten efekt bedzie juz uzyskany dzieki specyficznemu głebokiemu osadzeniu tarczy plus wypukłe szkło. A tutaj jeszcze tarcza kanapka. Kanapki zrobimy ale abyscie pamietali potem kto na to zwracal uwage :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To poczekaj aż więcej osób się wypowie, ja jestem za kanapką tak jak 3~4 kolegów, którzy zabrali głos. Chętnych na zegarek jest jednak nieco więcej.

Kanapka na pewno kiepsko będzie wyglądać w wersji z datą, dlatego wziąłem bez daty więc to nie mój problem ;) Z resztą ta data w płaskiej tarczy też będzie kiepsko wyglądać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja brałem z datą z 2 powodów:

1. Chcę często nosić ten zegarek, więc data to dla mnie rzecz niezbędna.

2. Mechanizm ma być i tak z datą tylko ewentualnie ukrytą pod tarczą. Obawiam się, że w roztargnieniu mogę uszkodzić mechanizm kręcąc koronką gdy mechanizm jest w trybie przestawiania daty (bo nie wiadomo czy to 12:00, czy 24:00).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja wybrałem w końcu wersję bez daty bo we wszystkich zegarkach mam date a że często bywa tak że konkretny zegarek zakładam np 2 razy w tygodniu to przeważnie wskazówki stoją i daty często nie ustawiam bo jej nie potrzebuję, co do kręcenia w czasie zmiany daty to wątpię żeby miało to jakieś dramatyczne skutki, obciąża to mechanizm ale jeżeli przyjdzie Ci założyć zegarek o 21 a wskazówki stoją na 22.30 to będziesz czekał półtorej godziny żeby założyć zegarek na rękę? :P  chcąc ustawić godzinę musisz koronką "przegonić" wskazówki przez zmianę daty, bardziej bolesne jest chyba wymuszanie na zegarku stop sekundy w mechanizmach które nie mają tej funkcji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.